Skocz do zawartości
domel.fm

Zasilacz Pssssssss Cichutki :d

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pierniczycie tu o jakiś pamięciach, prędkościach odczytu, itp.

TEN POST NIE O TYM !!!!!!!!!!!!!

 

 

FOTKI BEDĄ W KOŁO PONIEDZIAŁKU !!!! Bo w niedziele odbieram w mediamarkcie aparacik po awarii więc prosze sie nie niecierpliwic ;)

 

Ktoś pisze ze nie można 0 dB bo dyski są. Ma racje, ALE!!!!

jakiż jest dźwięk wspłóczesnych dysków w porównaniu z wiatrakiem pracującym choćby z 1000 RPM??????

 

Dla mnie 0 db to wywalenie wszystkich wiatraków ida sie tak zrobić (oczywiście obudowa musi mieć coś w postaci mikrowentylacji(bez wiatraka oczywiście), polecam uwadze moją - link w sygnaturce)

 

Za 250 zł jestem w stanie każdemu taką wykonać!.

 

Co do zasiłki to chwale sobie tego Tronje 550 W. u mnie zapodałem jednocześnie torture test z primea 95 i stability test na nocke i zapięcie z 11.97 v spadło do 11.86 V przy OC takim jak w sygnaturce.

Ciekaw jestem jak ma sie to do innych zasilaczy ale z tego co na tweaku wyczytałem to jest OK!

 

Aha róznica mierzonych napięć pomiedzy woltomierzem a programem (abit nGuru) wynosiła 0,03 V więc .....

Edytowane przez foxwq1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasiłki to chwale sobie tego Tronje 550 W. u mnie zapodałem jednocześnie torture test z primea 95 i stability test na nocke i zapięcie z 11.97 v spadło do 11.86 V przy OC takim jak w sygnaturce.

Ciekaw jestem jak ma sie to do innych zasilaczy ale z tego co na tweaku wyczytałem to jest OK!

Dzieki za jakąkolwiek wypowiedz na temat zasiłki.

Powiedz jeszcze tylko jedno ... czy ona jest naprawde taka cicha jak to opisują na allegro?. Ma niby ten wielki wiatrak ... jak on sie sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawde do końca nie wiem. Pracował u mnie przez 2 dni i powiem tak: był to najcichszy zasilacz jaki miałem (a miałem w sumie z 10). zdecydowalem sie jednak na jego przerobienie bo w pokoju gdzie mam kompa śpi dwójka moich dzieci (2 latka i drugie 2 miesięczne). I tak naprawde to Ci nie odpowiem. Kumpel miał wcześniej podobny zasilacz i mówił ze w praktyce są ciche ale na początku (do pół roku - ma sklepik z kompami). potem wiatraczek (14 cm :) ) trzeba wymienić bo robi sie głośny. ale ja generalnie sobie go chwale za cichość tego wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel miał wcześniej podobny zasilacz i mówił ze w praktyce są ciche ale na początku (do pół roku - ma sklepik z kompami). potem wiatraczek (14 cm :) ) trzeba wymienić bo robi sie głośny.

A czy ewentualnie dałoby sie przykręcić jakoś wentyl 120kę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito powiedział kiedys "Bez wiatraków nidyrydy. Zawsze musi coś dmuchać."

Potem

 

A zalozysz sie ze sie da ?

Chocby znana wszystkim buda zalmana.

Da sie ? Da sie ! Wiec nie mow ze sie nie da.

A ja wam mówie że racje ma Jawor i Domel.fm . Nigdy nie miałem zwiechy, restartów itp nawet po 20 godzinach działania mojego cudeńka. Może kiedyś pstrykne fotke i wam pokaże jak sie robi kompa pasywnego bez wiatraków.

 

Aha. Moj konfig wcale nie jest taki średni. Jeśli macie mocniejsze ode mnie to gratulacje. A dla każdego niewiernego Tomasza nawet umówię sie na videokonferencje aby przekonał się na wlasne oczy i uszy ze taki konfig jest do zrobienia

Edytowane przez zbig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO dlaczego sie caly czas upierasz na swoim ?

Juz Ci powiedzial zbig ze ma full pasive wiec w czym problem ?

Zapewne nie ma on zanizonego napiecia. A i skad wiesz czy latem juz nie mial tego configa ?

 

Jak cos jest czarne to nie wmawiaj nam ze jest biale.

 

zbig zapodaj fotki bo az jestem ciekaw jak to wyglada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Kurde benito a co powiesz na wc reserator zalman i pasywny zasilacz yesco ????????????

Zero wentyli i jak buda ze spora iloscia dziur na wentyle to nawet super wydajny config bedzie dobrze chlodzony temp nie przektoczy 50 st na 100% a to jest wartosc bezpieczna wiec juz skocz ze nie da rady bo ludzie maja i uzywająąąąąąąąąąą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tagana 480w i jest bezgłośny ale jak przyłoże ucho to słyszę cewki , to jest straszne nie wiem co robić dałem swego czasu 440zł i go słyszę , a te dyski twarde to mnie do szału juz doprowadzają, a jak juz nagrywam płyty to wytrzymać nie moge i wychodzę z pokoju, ludzie nie dajcie sie zwieść każde urządzenie elektroniczne wydaje dzwięki, (mam wypasionego kenwooda do kina domowego, zwycięzce wielu testów i wiem coś o tym) i jazda po BENITO nic wam nie pomoże bo jak przyjdzie lato i zrobi sie ponad 30 stopni w pokoju to wtedy pogadamy, choć i nawet wtedy mozna stworzyć cichego kompa (domek jednorodzinny, chłodnica w piwnicy pompka od cwu i fander na minimum, plus wygłuszenie budy i dysków ale ile to bedzie kosztować i czy wogóle warto, generalnie przeciwstawiam sie waszym poglądom i daję punkty BENITO za racjonalne podejście do sprawy, u mnie tak samo zimą +100mhz i cisza, latem -100 i troszke głośniej

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz procka z zaniżonym napięciem, wszystko pasywnie ze sporym zapasem przy chłodzeniu, to może i się da.....w zimę gdy temperatury otoczenia znośne. Poczekaj do lata...to pogadamy.

też ciekaw jestem tego cuda ...

w każdym razie gość ma 2MB pamięci - to się raczej nie grzeje :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam tez poczekam na foty moze i bez obciazenia i oc to sobie da rade i przy dobrej wentylajcji pomieszczenia ale w lecie jak temp powietrza siega ok 30 woda bedzie miec kolo 50 wiec na cpu/gpu kolo 60 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze tak siem zapytam co Ci przeszkadza 60 st na cpu w stersie a nawet 70 ?

Jwezeli komp ma byc maxsymalnie cichy ?

Masz latem 30 w pokoju na chlodnicy masz 60 czyli róznica 30 st a teraz mam ruznice bez właczonych wentyli przy stresie 25 st w pokoju 22 st a cpu 43 uwzgledniajac błedy pomiarowe to jest jakies 25 st roznicy przy zwyklym rekordzie a co to porównywac do pasywnych chlodnic ?

Wiec co do wyciszania wiadomo wszystko chalasuje cewki dyski i inne ale mozna miec komp z 0 wentyli i naprawde cichego :D

zobaczycie jak swój komp zmoduje :D

Wiec po co gadac ze siem nie da jak się chce to sie da :D

A za dyski mozna zastosopwac pendriva 4 gb a zamiast zasilacza impulsowego dac zwykly własnróbke transformatorowy bez cewek (nie liczac trafa ):D i bedzie cichy i waga ok 40 kg (sam zasilacz ) :) :D:D:D

Oczywiscie jest to przerost formy nad trescia i cena kosmiczna ale jak sie chce to mozna wiec po co gadac ze nie da rady ?

Albo ekonomicznie dac komp do 2 pokoju za sciane a w pokoju kmiec tylko klawiature mysz i monitor :D

Tym optymistycznym stwierdzeniem koncze :D

 

A i bedzie zdrowiej do bedziemy musieli biegac zeby włozyc cd albo zresetowac kompa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tagana 480w i jest bezgłośny ale jak przyłoże ucho to słyszę cewki , to jest straszne nie wiem co robić dałem swego czasu 440zł i go słyszę ,

 

Żeby pozbyć się pisku cewek musisz rozkręcić zasilacz i spryskać je plastikiem w sprayu. Cos takiego mozna kupic w sklepie elektrocicznym.

Na zdjęcia Panowie mojego kompa musicie poczekać przynajmniej do wieczora, bo wyjechałem na weekend. Natomiast roztrząsanie tematu, czy pasywnego kompa słychać czy nie, to powiem wam że na bank słychać twardziela i dvd-romy.

Zastanawiacie się czy słychać pompkę z Reseratorze? Odpowiadam że nie słychać wogóle nic. Żeby się zorientować że Zalman pracuje to muszę przyłożyć ucho do wieczka - wtedy słyszę dopiero pomruk pompki. Metoda sprawdzania ręką czy chociaż lekko drży też specjalnie się nie sprawdza bo nie czuć drgać.

Widzę że panuje pogląd iż komp pracując 12-16 godzin na chłodzeniu wodnym musi się resetować, a już bez żadnego wiatraka w środku to na pewno wali zwiechy. Mówię Wam że w układzie jaki stosuję nigdy mi się nie zawiesił komp nawet po 48 godzinach działania. Temperatura bloku wodnego (chodzi mi o aluminiowa konstrukcję komina) jest na tyle niska że jak dotykam go nogą w trakcie grania to nawet nóg nie ogrzeje. Cały blok jest na mój gust po prostu letni nawet nie jest ciepły i to po 40 godzinach chłodzenia. Natomiast kaloryfer z zasilacza jest naprawdę mocno ciepły - powiedziałbym że nawet gorący (tzn że jak przyłoze do niego rękę to 10 sekund nie wytrzymam bo jest tak gorący) Dlatego kupiłem wersję Yesicko FL550W żeby mieć absolutną pewność że mi to cacko nigdy się nie zjara.

No i na koniec odpowiem Wam na przypuszczenie ze w 30 stopniach latem to na bank zestaw wybuchnie. A więc mój blok wodny stoi w szafie w rogu na dole pomiędzy wiszącymi ubraniami. Wcale go nie oszdzędzam i nawet nie próbuję mu stwarzać możliwości lepszego chłodzenia. Po prostu w tej szafie nawet radzi sobie nad wyraz dobrze. Na dodatek ten mój komp to też stoi w miejscu tak zabudowanym meblami że też za specjalnie nie ma tam żadnego ruchu powietrza. W domu mam zawsze 22-24 stopnie bo lubię ciepło. Kaloryfer jest na ścianie 50 cm od kompa i wierzcie lub nie ale ten cały sprzęt chodzi wyrąbiście.

Jeszcze słówko do kolegi yotomeczek. Moje pamięci RAM maja radiatory i jak je dotykam to sa tak samo gorące jak radiator z zasilacza, tj nie do dotknięcia. Zauważyłem też te chipset też zrobił się bardziej gorący ale nawet pomimo tego ze chłodzi go tylko radiator to własciwie jest ok. I nie zamierzam specjalnie go jeszcze schładzać, no może kiedyś dokupię jeszcze blok wodny na chipset ale tylko wtedy jak naprawdę będę musiał.

Mogę wam zrobić nawet 100 zdjęć tylko gdzie ja je wam upchne......... i pokaże.

 

P.S. W sklepie komputronika http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21386 jedna z recenzji Zalmana Reseratora jest moja (ta z testami temperaturw BF2).

Edytowane przez zbig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@domel.fm

pewnie jeszcze zaslacz na toroidach i jego tez bedziesz chlodzil i zajmowal bedzie bude od komp nie wspomina o stabilizacja napiecia ;]

co do temperatur moze dlatego nie chce 60* na procu bo moze to grozic niestabilnoscia os'a ? ze tam skraca zywotnosc proca przy stosownyn napiecie to nie wspomne,

jak masz kompa za sciana nie musi po nic chodzic cdka mozesz wlozyc z 2 pokoju tak samo restart zrobic troche kabelkow i po sprawie ;]

 

ale wiecie co mnie jeszcze ciekawi gdzie mieszkacie i jak dobrze macie wygluszone pokoje niby boj za bezwiatraczkowym kompem a czesto ludzie mieszkaja w blokocha przy ulicach lub maja nie sfornych sasiadow ;) do tego pewnie jeszcze czesc mieszka w zatloczonych miastach i czesto narazona jest na duze ilosci halasu, niby walcza z buczkami a im po kilkudziesiciu minutach na zatloczonej ulicy nie sa w stanie odroznic czy poziom halasu wynosci 12db czy tez 15dB .... zastanowcie sie troche ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w domku jednorodzinnym na odludziu i slysze tu ptaki z lasu a o autach to niema co mówic siweto jak jakies przejedzie oprócz własnewgo i 2 sasiadow

A co do wc to po co wogle je robic i tak komp działa :D:D:D:D:D:D

To jest hobby i zalozenie ze ma byc taki komp i tyle a nie pytanie typu po co to robić.

A jak nie krecisz proca to prfzy 60 st dziala stabilnie i dosyc dlugo atlon mojej siory z nidyzym wentylem dziala juz jakies 2 lata a temp zadko kiedy ponizej 45 st :D

Edytowane przez domel.fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chobby

nie znam takiego slowa :|

tak wiem ze niektorzy ludzie maja hobby le po co Ci 0dB jak Twoje otoczenia ma przecietnie kolo 9 ?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia gotowe!!!! Możecie sobie pooglądać mój pasywny zestaw w całej okazałości. Zdjęcia są na

 

ftp://ftp.bpsystem.pl/zbig/

użytkownik: zbig.bpsystem.pl

hasło: zbigg

Jeśli macie pytania to walcie jak w dym. Odpowiem każdemu kto myśli o takim zestawie.

 

P.S. Udzielam wszystkim pełnych praw do tych zdjęć. Macie prawo je kopiować na swoje twarde dyski, udostępniać innym oraz publicznie pokazywać.

Edytowane przez zbig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury jakie widać tj 41 stopni na grafice i 33 stopnie na CPU to wynik uzyskany po 3 godzinach grania w Battlefield 2. Ten zestaw praktycznie nie przekracza 50 stopni na GPU i 40 stopni na CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury jakie widać tj 41 stopni na grafice i 33 stopnie na CPU to wynik uzyskany po 3 godzinach grania w Battlefield 2. Ten zestaw praktycznie nie przekracza 50 stopni na GPU i 40 stopni na CPU

No to pojęcia nie mam jak Ci się to udało...

 

Ja mam takie temperatury w IDLE i to jeszcze jak jest w miarę chłodno w pokoju (do 22C). Po 3 godzinach w FEAR mam 45 na GPU i 41 na CPU. Mam 3 kadety, na każdym po 2 x 120 mm, i trzy wentyle w budzie 3 wwiewają powietrze od dołu, jeden u góry wyciąga - wszystkie wentyle na 5V.

Bez wentyli... po godzinie gry komp się wiesza i daje się go włączyć dopiero jak ostygnie. W IDLE komp się wiesza po około 3 godzinach - a temperatuy na CPU i GPU wcale nie są jakieś wysokie - ok. 45C Procesor i 50C GPU...

 

Widząc Twój wynik mogę powiedzieć tylko: GRATULUJĘ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia gotowe!!!! Możecie sobie pooglądać mój pasywny zestaw w całej okazałości. Zdjęcia są na

 

ftp://ftp.bpsystem.pl/zbig/

użytkownik: zbig.bpsystem.pl

hasło: zbigg

Ale kurcze ludzie lubicie komplikować innym życie ... nie mogłeś tych fotek dac na jakis normalny serwer ... po cholere hasło i to wszystko?

Ręce w buty wchodzą!

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...