Skocz do zawartości
Galek

Dziwne Problemy Z Instalacja Xp Na Gigabyte K8nf9, Help

Rekomendowane odpowiedzi

Problem sie tyczny zlozonego kompa na podzespolach :

Gigabyte k8nf9

venice 3000+

twinmos 2x512

gigabyte 6600

cdrw lg

fdd

samsung 160jj sata2

 

a konkretnie

wkladam plytke z XP prof. i wszystko jest pieknie, laduje pliki, zakladam partycje, formatuje, po czym ponownie laduje pliki i pinownie uruchamia sie komp ( do tad wszystko wyglada mi prawidlowo) Po ponownym uruchomieniu komp zamiast wejsc do instalatora i wykonywac nastepne kroki instalacji, zalacza ponownie cd z xp tak jak by nie uprzednio nie wgral na dysk, postepujac dalej jak do chodzi sie do pytania czy instalowac windows o strzega o tym ze jusz jest jeden folder z plikami systemowymi ( zatem ze jusz wgral niby to co mial tyle tylko ze sie nie chce dalej odpali ? )

to samo sie dzieje w przypadku windows 2000, zatem nie moze to byc plytka z windowsem

No wlasnie co zrobic ??

czy ktos ma te plytke i moze powiedziec cos na temat instalacji windowsa ???

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkladam plytke z XP prof. i wszystko jest pieknie, laduje pliki, zakladam partycje, formatuje, po czym ponownie laduje pliki i pinownie uruchamia sie komp ( do tad wszystko wyglada mi prawidlowo) Po ponownym uruchomieniu komp zamiast wejsc do instalatora i wykonywac nastepne kroki instalacji, zalacza ponownie cd

to wyjmij tą płytę po tym jak komp się resetuje, bo on znowu botuje z CD i wszystko zaczyna się od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh takie proste to nie jest, po wyjeciu plytki nic sie nie dzieje, nie laduje z dysku, to juz sprawdzalem,

 

ewentualnie moze nie byc wlaczony jakis kontroler sata na plycie ale nie wydaje mi sie bo dobrze wszystko przegladam i nie widze a zeby byl wylaczany.

jedno co mnie zastanawia to fakt isz w advanced bios features w hard disk boot priority niw wwdac zadnego dysku a tylko bootable add-in cards, nie mozna nic tu zmienic, zas z kolei w radzie widzi dysk jako 160jj

zatem juz naprawde pomysly mi sie koncza

dodam jeszcze ze wymienilem go na nowy model i nic to nie dalo

zatem co moze byc przyczyna ...??

 

OK juz mam

rozwiazaniem jest wylaczenie w biosie wszystkich raidow jezeli ma sie 1 dysk i ich sie nie uzywa

zatem winda stoi, dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...