Skocz do zawartości
sztomasz

Gwarancja Nikona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam pytanie odnoście gwarancji Nikona (chodzi o aparat Lustrzankę Cyfrową). Zamierzam się do kupna Nikona d70s na allegro. Dość dużo tych aparatów jest sprowadzone z Niemiec.

 

Więc moje pytanie brzmi: „Czy gdy kupie taki aparat z gwarancją Europejską będzie możliwość serwisowania w Polsce ???” :mur:

 

 

Proszę o pomoc użytkowników Nikona

 

 

 

Pozdrawiam Serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99.9% nie - 0.1% zostawiam sobie na pomyłkę, ponieważ nie wiem, jak postępuje Nikon, ale przypuszczalnie tak samo jak Fuji i Minolta, które nie honorują eurogwarancji w Polsce, co uważam za sk...syństwo. Dlatego gwizdałbym na gwarancje polską, bo:

1. Jest zapewne o połowe krótsza w porównaniu do eurogwarancji

2. Serwisy polskie grzebią się, wyciągają kasę za rzekome ekspertyzy i tym podobne, starając się jak najmniej zrobić i zepchnąć całą winę na użytkownika

3. Z eurogwarancją i tak nie ma problemu - nawet, jak sprzedawca, który Ci jej udzielił zakończy działalność, to sprzęt możesz sam wysłać do niemczech

4. Nie widzę powodu (poza zarobkowym) dla którego eurogwarancja miałaby nie być uznawana w polsce, dlatego z zasady bojkotowałbym takie postępowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99.9% nie - 0.1% zostawiam sobie na pomyłkę, ponieważ nie wiem, jak postępuje Nikon, ale przypuszczalnie tak samo jak Fuji i Minolta, które nie honorują eurogwarancji w Polsce, co uważam za sk...syństwo. Dlatego gwizdałbym na gwarancje polską, bo:

1. Jest zapewne o połowe krótsza w porównaniu do eurogwarancji

2. Serwisy polskie grzebią się, wyciągają kasę za rzekome ekspertyzy i tym podobne, starając się jak najmniej zrobić i zepchnąć całą winę na użytkownika

3. Z eurogwarancją i tak nie ma problemu - nawet, jak sprzedawca, który Ci jej udzielił zakończy działalność, to sprzęt możesz sam wysłać do niemczech

4. Nie widzę powodu (poza zarobkowym) dla którego eurogwarancja miałaby nie być uznawana w polsce, dlatego z zasady bojkotowałbym takie postępowanie.

Z tego co się dowiedziałem od sprzedającego to servis jest dużo lepszy w Niemczech!!! Ale zapewniał, że Nikon akceptuje gwarancje europejskie w Polsce!!! Na ile jest w tym prawdy nie wiem!!

Czytając inne oferty allegrowiczów zauważyłem że polska gwarancja jest dłuższa od euro. Polska wynosi 24 miesiące a Euro 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem od sprzedającego to servis jest dużo lepszy w Niemczech!!!

Dokładnie - serwisy w Niemczech są dużo lepsze, co napisałem powyżej :)

 

Ale zapewniał, że Nikon akceptuje gwarancje europejskie w Polsce!!! Na ile jest w tym prawdy nie wiem!!

Jak napisałem - nie wiem, czy Nikon akceptuje; jest to możliwe, ale byłbym zaskoczony, gdyby tak było. Nie powiem, mile zaskoczony.

 

Czytając inne oferty allegrowiczów zauważyłem że polska gwarancja jest dłuższa od euro. Polska wynosi 24 miesiące a Euro 12.

Cóż, patrząc po opisach na allegro trudno dojść do jakichkolwiek wniosków. Proponuję Ci, abyś napisał do polskiej filii nikona info@nikon.pl z pytaniem, jakiego typu gwarancje są realizowane w Polsce a wszysto sie wyjaśni. Dodam, że widziałem na aukcji D70 z dwiema gwarancjami - polską i europejską...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...