Skocz do zawartości
SilentMan

Sprzedają Używane Numery? Pre-paid... Co Robić..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu kupiłem sobie prepaida w Simplusie - ot miał służyć jako 'telefon domowy' ... ale praktycznie odkąd go kupiłem jestem nękany smsami z netu (z tym sobie poradziłem - wyłączyłem przyjmowanie smsów z netu) ale dostaje też puste sms z różnych telefonów komórkowych których nawet nie znam, dzwonią do mnie ludzie których nie znam... wszystko wskazuje na to że ten numer musiał być już kiedyś w użyciu ale wygasł i Simplus wprowadził go do ponownego obiegu :? Czy mogę wymienić ten numer na jakiś inny? Ale nie chcę płacić za nowy zestaw startowy ;) Chodzi mi o kwestie prawną... czy są jakieś przepisy to regulujące - tak abym mógł wystąpić o przyznanie mi nowego numeru?

Oczywiście starter kupiłem w salonie Plus GSM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakiś czas temu kupiłem sobie prepaida w Simplusie - ot miał służyć jako 'telefon domowy' ... ale praktycznie odkąd go kupiłem jestem nękany smsami z netu (z tym sobie poradziłem - wyłączyłem przyjmowanie smsów z netu) ale dostaje też puste sms z różnych telefonów komórkowych których nawet nie znam, dzwonią do mnie ludzie których nie znam... wszystko wskazuje na to że ten numer musiał być już kiedyś w użyciu ale wygasł i Simplus wprowadził go do ponownego obiegu :? Czy mogę wymienić ten numer na jakiś inny? Ale nie chcę płacić za nowy zestaw startowy ;) Chodzi mi o kwestie prawną... czy są jakieś przepisy to regulujące - tak abym mógł wystąpić o przyznanie mi nowego numeru?

Oczywiście starter kupiłem w salonie Plus GSM.

hmm ciekawa sprawa... najlepiej jak sie wybierzesz do salonu Plusa, przedstawisz caly problem i spytasz o mozliwosc wymiany startera. Jesli rzeczywiscie numer byl uzywany przez kogos innego to chyba masz prawo rzadac wymiany - w mysl zasady: place --> wymagam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawa sprawa... najlepiej jak sie wybierzesz do salonu Plusa, przedstawisz caly problem i spytasz o mozliwosc wymiany startera. Jesli rzeczywiscie numer byl uzywany przez kogos innego to chyba masz prawo rzadac wymiany - w mysl zasady: place --> wymagam :)

Raczej nie. To że numer był kiedyś używany przez kogoś innego i teraz wrócił "do obiegu" to normlany zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, oczywiście się tam wybiorę, tylko chciałbym pierw wiedzieć czy są jakieś przepisy to regulujące - w razie gdyby nie byli zbyt chętni zmienić mi numer, chciałbym dysponować jakimiś argumentami które ich do tego zmuszą ;) A dodam że zwykła zmiana karty sim nie wchodzi w grę ponieważ mam na tym koncie sporą kwotę i nie chcę jej też tracić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poszedl sie spytac, druga sprawa, ze startery sa teraz tanie (w simplusie masz 18zl z czego 15zl na gadanie) wiec tak naprawde te 3zl to chyba nie jakis majetek, ale oczywiscie najpierw sie spytaj czy wymienia sami

 

edit

troche sie wyjasnilo a ja pozno wyslalem odpowiedz, a to dlatego ze w kiblu bylem :D no wiec nic tylko sie spytac w salonie

Edytowane przez Garfield^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz kup nowy zestaw startowy...! Moja znajoma miala ten sam problem... Laske na to operator kladzie... Wiecej problemow niz pozytku z tego lazenia do nich i mowienia, ze ktos nieznany do Ciebie dzwoni... ;) 5!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak jest w Plusie ale w Erze (zakladajac, ze zarejestrowales swojego Tak-Taka) mozesz zlozyc pismo, ze prosisz o zmiane numeru/nowy starter z powodow takich a takich - z reguly jest to rozpatrywane pozytywnie. Mozna tak oczywiscie zrobic rowniez jesli ktos ma abonament.

 

Generalnie to wszystkie numery, z ktorych ktos rezygnuje (rozwiazuje umowe) wracaja do puli po jakims czasie. Niestety nie kazdy ma zwyczaj informowac o zmianie numeru, co skutkuje takimi kwiatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie z prepaidami jest to częsty problem - znacznie więcej ludzi to kupuje, a potem rezygnuje - np. jak przedłużam umowę, to mogę zawsze startera za 1zł kupić - więc sporo osób tak robi i uzywa tyle ile dostaje w starterze, ew. kupi raz czy dwa kartę, a później nie kontynuuje.

 

Nawet z numerami na abonament ostatnio coraz częściej słyszę takie przypadki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko dlatego, ze jest coraz wiecej uzytkownikow komórek. Kiedys numer zanim ponownie wrócił do obiegu był przez jakis czas trzymany w puli sieci, a teraz wypuszczają je bardzo szybko, a co za tym idzie - jeszcze nie wyszyscy "starzy znajomi" zdaza sie od niego odzwyczaić.. Tak ja sobie to tłumacze - nie wiem czy prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra pre-paid to pryszcz :> ale co zrobic z abo jak sie wiazesz na 2 latka :>

 

Mi sie trafil numer po jakims warsztacie samochodowym or magazynie z czesciami.

 

Pytaja sie o zawieszenia dla Volvo V70 o jakies pompy do Audi ...

Na poczatku mowilem ze to pomylka ale jak mi gosc podal cyferke po cyferce to zdebialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

echhhh... to wiem już czemu ludzie do mnie wydzwaniają i chcą kupić ocieplacze czy inne podszewki :) na początku myślałem że ojciec mi jakiś wałek zrobił bo on siedzi w tej branży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra pre-paid to pryszcz :> ale co zrobic z abo jak sie wiazesz na 2 latka :>

 

Mi sie trafil numer po jakims warsztacie samochodowym or magazynie z czesciami.

 

Pytaja sie o zawieszenia dla Volvo V70 o jakies pompy do Audi ...

Na poczatku mowilem ze to pomylka ale jak mi gosc podal cyferke po cyferce to zdebialem

Tak jak pisalem wczesniej - do salonu firmowego zlozyc pisemko do dzialu reklamacji z prosba o zmiane numeru z powodow takich a takich.

 

Ja dostalem numer po jakims Grzesiu - musial niezly zawodnik byc, bo na trzy pomylki mialem dwa SMSy od dwoch panienek (w tym chyba jego bylej :) ). Niestety jak zadzwonil jakis starszawy pan proszac o "pana Grzegorza" to jakos tak zaczela mi odchodzic ochota na proby nawiazania blizszej znajomosci z jego kolezankami :lol:

 

Na szczescie uciazliwe to nie bylo i jakis czas temu sie skonczylo - widac wiesc o zmianie wlasciciela numeru sie rozeszla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho problem powinien sam zniknac - w koncu do wsyztskich dotrze ze to nie ten numer. Pozatym chyba nie jest duzym problemem powiedzenie "sorry - nie ten numer" a ze zmiana swojego moze byc wieszy (chyba ze numer do ciebie mam tylko kilka osob)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra pre-paid to pryszcz :> ale co zrobic z abo jak sie wiazesz na 2 latka :>

 

Mi sie trafil numer po jakims warsztacie samochodowym or magazynie z czesciami.

 

Pytaja sie o zawieszenia dla Volvo V70 o jakies pompy do Audi ...

Na poczatku mowilem ze to pomylka ale jak mi gosc podal cyferke po cyferce to zdebialem

abonament zmienia jeszcze chetniej niz pre paid ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...