Skocz do zawartości
dansei

Dfi Lanparty Ut Nf4 Ultra-d Vs Dfi Lanparty Ut Nf4 Sli-d

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie:

czy wersja sli ( http://sklep.benchmark.pl/pelny_16984.html ) to jest nf4 ultra+obsluga sli czy to nf4+sli?? i czy wogole bedzie jakas roznica w dzialaniu "DFI LanParty UT nF4 Ultra-D" a "DFI LanParty UT nF4 SLI-D" jesli na poczatku sli niebede uzywal bo bedzie tylko jedna grafika (g7800gt) ?? dodam tylko ze w przyszlosci istnieje mozliwosc dokupienia drugiej takiej samej grafy...

pomozcie bo niewiem na ktora z tych plyt sie zdecydowac... zastanawiam sie nad DFI z tego wzgledu ze forumowicze ja polecaja... szczerze mowiac jak dlamnie to neiwiem skad sie to DFI wogole wzielo i czy jest warte zaufania- na moim starym abicie sie zawiodlem i dlatego niemam zamiaru kupowac abita....niejestem pewny czy niewybrac jakiejs innej plyty, np asusa, epoxa?? (kusza mnie jeszcze te 2 gigabyte'y :

http://sklep.benchmark.pl/pelny_16795.html

http://sklep.benchmark.pl/pelny_16779.html)

 

aha procek bedzie athlon 64 3200+ i jakies 2 pamiatki w dualu, na poczatek 2x512.. noi tutaj kolejny zonk bo niewiem jakie:P

 

HELP :rolleyes:

Edytowane przez dansei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak roznica tylko taka ze jedna ma sli a druga nie tak mi sie zdaje:) a dfi to bardzo dobra firma:) a jak chcesz kiedys kupic druga taka sama grafike to wes sobie dfi z sli. a pamieci jak tyle kasy wydajesz to kup jakies tccd albo winbonda;) do takiego zestawu to tylko takie bym kupil:) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Wszyscy myślą że karta gigabyta (lub inna) będzie współpracować dobrze tylko z taką samą płytą, nie prawda :!: Pamięci może A-Data Viviesta lub Corsairy. Bierz DFI z SLI jak masz kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no kolorystycznie napewno;) bierz dfi bez zastanowienia. a jesli chodzi o pamieci to zalerzczy czy bedziesz krecic procka czy nie? jak nie to kup jakies tanie pamieci a jak chcesz wydac na 1gb jakies 600zl lub wiecej to kupuj jakies adata vitesta geil ultrax lub cos podobnego:) albo jakiegos winbonda.

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podobno tylko tak jest. w sumie te płyty róznią się tylko chipsetem. a coś mi sie wydaje że ten chipset różni sie tylko zamalowanym mostkiem. wiekszych różnic nie ma sa. do tych płyt są te same biosy, takie same sterowniki.. róznica tylko w obsłudze sli

 

EDIT

 

no i wersja SLI ma naklejkę "SLI READY" :P

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Ale mowisz, ze chipsetem tylko się różnią, a te chipy roznią się tylko obslugą SLI, tak? To dobrze :] Kilka stów oszczędzam :]

 

Tylko dlaczego płyta wypada tak? Nie jest na 1. miejscu w wydajności... Czy warto się tymi rankingami przejmować?

Czy ma ktoś tego Asus A8N-SLI Premium? Prosilbym o wypowiedzi "porównawcze", jesli można, do DFI.

Teraz porównuję parametry szczegółowe z CHIPa, ale prosilbym też o wpisy posiadaczy, lub znawców cool.gif

 

 

 

Co to są

nVIDIA nVRAID

nVIDIA nTune

nVIDIA ActiveArmor

Moduł Karajan Audio

Wparcie DXG (Dual Xpress Graphics)

Wbuowane przyciski EZ-on / EZ-reset

Chassis intruder detector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.google.pl <-- tutaj sie wszystkiego dowiesz

 

Przeszukiwalem.

Dowiedzialem sie czesci, ale nadal nie wiem, jakie funkcje spelniają:

 

Chassis intruder detector

Wparcie DXG (Dual Xpress Graphics)

Wbuowane przyciski EZ-on / EZ-reset

 

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topic o LParty w tym topiku jest wszystko o LP. Na wszystkie twoje pytania odpowiedź jest na pierwszej stronie. Jest tam również opis co masz zrobić żeby Ultrę na SLI przerobić. A wersja SLI ma mostek do łączenia kart. W Ultrze też są dwa PCIe.

Nie mam zielonego pojęcia co to jest to intruder chasis... Może jakaś obsługa czujnika czy buda była otwierana. Mam tą płytę i w instrukcji nie ma tam ani słowa o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topic o LParty w tym topiku jest wszystko o LP. Na wszystkie twoje pytania odpowiedź jest na pierwszej stronie. Jest tam również opis co masz zrobić żeby Ultrę na SLI przerobić. A wersja SLI ma mostek do łączenia kart. W Ultrze też są dwa PCIe.

Nie mam zielonego pojęcia co to jest to intruder chasis... Może jakaś obsługa czujnika czy buda była otwierana. Mam tą płytę i w instrukcji nie ma tam ani słowa o tym.

Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...