Skocz do zawartości
purgalm

Usr 9105 I Problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przyszedl do mnie poczta polska router USR 9105. Podlaczylem go, skonfigurowalem moja nowa neostrade i... jest pewien problem. 2 komputery dzialaja prawidlowo. Jeden (PC) normalnie po kablu, a drugi laptop z karta WLAN poprzez AP podlaczony do USR. Problemem jest jednak podlaczenie dwoch pozostalych kompow (1 PC i 1 laptop). Gdy podlacze PC bezposrednio do routera to internet nie dziala. Poczatkowo otrzymywalem komunikat, ze kabel sieciowy jest nie podlaczony, ale w koncu doszlo do tego ze poprostu nie dzial siec. Natomiast jesli podlacze ten komputer w ten sposob:

router->hub->komputer

to wszystko dziala bez najmniejszych problemow. Sprawdzilem na innym kablu i jest taka sama zaleznosc. Drugi laptop wogole nie komunikuje sie z AP, chociaz przy starym laczu robil to bez przeszkod.

Zauwazylem jeszcze ze przy tej konfiguracji, na kazdym komputerze na ktorym dziala internet w polaczeniach sieciowych pojawia mi sie "Polaczenie internetowe" w kategorii "Brama internetowa" (Windows XP wszedzie). Przy starym laczu tego nie bylo.

Reasumujac, moje pytanie brzmi: Dlaczego jesli podlacze net przez huba to dziala, a bezposrednio z routera nie? Dlaczego jeden laptop laczy sie z AP a drugi nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel nie podlaczony swiadczy o

1 zwalony kabel

2 zwalona sieciowka

3 zwalone gniazda eternetowe

aby to wszystko sprawdzic musisz miec : skretka prosta 100% dobra karta sieciowa 100% dobra

i systemy z protokolami TCP/IP

jest troche zabawy :PPPPPP

troche malo danych podales i mocno chaotyczne :(

no i sprawa huba :(

zamien na przelacznik

huby to juz traci myszka :P

troszke sie ruch blokuje na sieci :P

 

na moje oko to cos zwaliles przy konfigu routera i kompow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel, karta sieciowa i gniazdo ethernet sa napewno sprawne bo dzialaja jesli podrodze wstawie huba, a nie dziala tylko wtedy gdy podlacze bezposrednio do routera. Nie chce huba zmieniac na przelacznik tylko calkowicie sie go pozbyc, przelacznik jest wbudowany w router. Sprobuje to uproscic. Wszystkie kable sa na 100% sprawne. Karty sieciowe i porty w routerze tez. Dziwi mnie ta sytuacja, bo jeden komputer moge podlaczyc bezposrednio do routera a drugi nie. Jeden laptop laczy sie z AP a drugi nie. Za chwile podam config calej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siec sklada sie z czterech komputerow (2 PC i 2 laptopy), jednego modemu/routera/switcha USR 9105 i Acces Pointa D-Link 2000AP+. Parametry poszczegolnych elementow:

Router:

IP: 192.168.1.1

Brama: 213.25.2.199

AP:

IP: 192.168.1.10

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.1.1

Komputer 1: (ten ktory bez problemow moge podlaczyc bezposrednio do routera)

IP: 192.168.1.2

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.1.1

Komputer 2:(ten ktory musze podlaczyc router->hub->komp)

IP: 192.168.1.4

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.1.1

Laptop 1: (Dzialajacy bez problemow)

IP: 192.168.1.3

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.1.1

Laptop 2:(ten w ktorym wogole nie ma sieci)

IP: 192.168.1.5

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.1.1

 

Obydwa laptopy maja sieciowki wi-fi, a obydwa PC sa polaczone skretka.

Jeszcze raz powtorze: Jesli komputer 2 podlacze do routera za posrednictwem huba to dziala bez problemow, a jak pomine hub i kabel wetkne od razu do routera to siec nie dziala. Wg mnie wszystko jest dobrze skonfigurowane, ale oczywiscie przyjmuje ze moge sie mylic. Na co jeszcze zwrocic uwage?

Edytowane przez purgalm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to uzywasz huba bo nie masz dlugich kabli ?

na oko wszystko jest ok ale uzywanie huba w tej konfiguracji to nieporozumienie

jest przelacznik i to wystarczy !

trzeba kupic dlugie kable

chyba ze masz ukryty powod zeby uzywac huba ?

:PPPPPPPPPPP

 

no inie napisales czy uzywasz filtrowania MACa a moze jeszcze cos jest nie tak na routerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem chyba juz kilka razy ze musze uzyc huba bo inaczej nie dziala mi internet na "komputer 2". Kabel jest wystarczajaco dlugi i moge go podpiac bezposrednio pod router, ale wtedy nie dziala siec na komputerze 2.

Stosuje filtrowanie MAC w AP, ale adresy sieciowek z obydwu laptopow sa tam wpisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie reset do ustawien fabrycznych? IP wpisywalem w takiej kolejnosci w jakiej konfigurowalem. Jak proponujesz zmienic? Przeszedlem sie przed chwila z laptopem i podlaczylem do 2 roznych kabli. Do tego na ktorym jest komp2 i tam laptop tez nie dzialal (ale jak puscilem kabel przez huba to dzialalo) no i sprobowalem tez na kablu od kompa1. Tam net smigal bez problemu. Sprobowalem tez na innym kablu, dolaczonym do routera. Tez siec smigala.

Jutro podlacze jeszcze komp2 na innym kablu i sprawdze czy dziala. Jesli tak to pewnie wina kabla. A jesli nie to tak jak mowisz. Reset do fabrycznych i od nowa wszystko.

Edytowane przez purgalm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sry man ale teraz robota czeka ( robie za ADMINA w paru firmach :P )

reset to reset do fabryki !!!!

lapiej by byla na jakims czacie albo komunikatorze ale chyba masz zwalone systemy ?:(

jak nie dasz rady to jutro sie odezwe moj mail avecezary@yahoo.com napisz jak ci sie chce

tu cos nie tak jest ale mam na glowie 400 kompow sry :P lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...