Skocz do zawartości
acp___

Fx5900xt Na 6600gt | Agp Gigabyte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu założyłem podobny temat, ale w nim próbowałem uzyskac odpowiedź na pytanie czy opłaca się tak zmiana.(<- widział ktoś może ten temat, bo znaleźć niemogę ... i domyślam się chyba dlaczego :/)

 

... tak czy inaczej podołem decyzję i w komputroniku kupiłem za 749zł Gigabyte 6600GT AGP z pasywnym chłodzeniem

 

poprzednia, kupiłem rok temu za 749zł

 

FX5900XT można sprzedać na allegro spokojnie za 350zł

 

zmiana wiąże sie więć z wydatkiem 400zł

 

czy się opłacało ... poniżej wyniki porównawcze

post-120162-1133278505_thumb.jpg

sorki za sposób ich przedstawienia, ale początkowo miały być tylko do mojej informacji

 

po 20 minutach gry * w NFS U2 70st.C (wentylowana obudowa) - gra chodziła płynnie, widać różnice między FX5900XT (grałem * minus mgła) a 6600GT

 

*) 1280x1024, max detale, AAx4

 

15-20 minut NFS MW i poniżej 70 st.C

1280x1024, max detale, AAx2, pół cieniowani ;)

ok. 1h NFS MW i poniżej 70 st.C

1280x1024, max detale, AAx8

 

 

 

jak się grafa niestresuje to mam do 55 st.C

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dałeś troche ciała bo zamiast tej karty taniej lub za niewielką dopłatą kupiłbym GF 6800Le który może bym zmodował do 12/6 lub nawet 16/6 ale jest ryzyko że ani jedno, ani drugie. Wtedy brałbym modowalne 6800Le, które bedzie wydajniejsze od 6600GT. Ale już kupiłeś więc żałuj.

Edytowane przez Cyna58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet na skąpcu (a z te ceny różnie pokrywają sie z rzeczywistością) za dobrą firmówkę GF 6800Le trza dać ponad 900zł!!

 

ja mam jeszcze laptoka do spłacania, a ten "wybryk" to był mój prezent na Mikołaja

 

200zł (brat dołożyl się 200zł) maiłem, żeby dopłacić - ale ani grosza więcej!!

 

fakt, że 15tyś pkt w 3D marku 01 SE troche mnie martwią, i w pozostałuych wypada moja karta poniżej średniej, ale:

 

- odinstalowałem tylko Gigabyte Utilyty,

- wyciągnołem FX5900XT,

- wsadziłem 6600GT,

- zainstalowałem Gigabyte Utylity

jeden zwis zaliczyłem na II systemie (zaraz po restarcie po zainstalowaniu Gigabyte Utylity)

 

takie niskie wyniki może przez to, że system stary ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak to raczej wina słabej karty a nie starego systemu :) Porownaj sobie moje wyniki na teoretycznie gorszym procku ale za to z 6800LE...

 

3dmark'03 ~11400

3dmark'05 ~5050 (w koncu mi sie udało 5k przekroczyc...)

 

Teraz odpowiedz sobie sam :]

 

P.S. Za swojego LE placilem 640zł *jakims fartem poszedł na 16/6*

 

Pozdrawiam,

sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dałeś troche ciała bo zamiast tej karty taniej lub za niewielką dopłatą kupiłbym GF 6800Le który może bym zmodował do 12/6 lub nawet 16/6 ale jest ryzyko że ani jedno, ani drugie. Wtedy brałbym modowalne 6800Le, które bedzie wydajniejsze od 6600GT. Ale już kupiłeś więc żałuj.

A czy ten 6800LE za ~600zl jest na stanie w tym sklepie?

Jaka jest szansa na odlbolowanie potokow w tej karcie?

Jesli potoki nie odblokuja sie to dostaje sie karte slabsza od 6600GT w tej samej(lub wiekszej) cenie. Cos za cos. Rzyk fizyk.

Kupujac 6600GT wiadomo co sie dostanie, karta wydajnosciowo na poziomie GF6800 do rozdzielki 1024x768 bez FSAA/AF a w wyzszych rozdzielkach z FSAA/AF slabsza ale nadal szybsza lub w najgorszych momentach rownie szybka jak 6800LE.

Do tego dochodzi dostepnosc tych kart. Coraz mniej ich a ceny uzywek na allegro sa dosc wysokie.

6800/LE@16p kosztuje 900zl. a 6800 800zl. zwykly 6800LE na allegro sprzedaja po 700zl.

A GF6600GT masz za niecale 600zl. czyli zostaje troche kaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie karta nieprzekroczyła 80st.C, oznacza to, że można z niej coś jeszcze wyciągnąć

Gigabyte ustawił próg bezpieczeństwa (zwolnienia procka) na 145st.C

 

dla przypomnienia wyniki średnie jakie karta 6600GT uzyskuje:

- 3D mark 05: 3500

- 3D mark 03: 8000

- 3D mark 01: 18000 do 17000*)

 

mnie martwi tylko to, że odbiegam od średniej

 

narazie niemyśłe o kręceniu, czekam jak się będzie zachowywać - mam ją dopiero 6h

 

i powtarzam - jest różnica

 

 

 

*)chyba coś pochrzaniłem :/ ostatnio szukałem żeby skorygować te wyniki i znalazłem maksymalnie 17000

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest roznica, ale Twoja plyta jest mocno niedzisiejsza juz, procek zadna rewelka... zreszta wynik (jak w podpisie) 7787 to jest nieomalze dokladnie to, co ja wykrecam na swoim zestawie... to jest normalne na takim procku przy niekreconej grafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to teraz takie pytanko (nigdzie niemogę znleść odpowiedzi), w sumie tyczy się każdej grafiki:

Czy kręcenie ma jaki kolwiek sens?? Tzn. czy ktoś zauważył na tyle znacząca różnice W GRACH (nie w 3D smarkach ...) - że opłaca się dla tej różnicy bawić w kręcenie??

Dla mnie różnica 200-300 pkt czy 2-3 klatek przy 60 jest śmieszna, pytam bo wyniczki mam słabe co pisałem wyżej ... myślałem, że tylko procek je trochę zaniża, niemyślałem, że płyta główna* może tesz mieć duży włpyw ...

 

dla przykładu kręcenie mojej poprzedniej grafiki FX5900XT niemiało żadnego sensu, niby w 3D markach miało więcej, ale w grach to powiem, że chodziło gorzej na o/c!!

 

 

 

 

 

 

* Ale chyba zmiana niema sensu, zupełnie żadnego?? Pytanie czysto teoretyczne!!

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kręcenie ma jaki kolwiek sens?? Tzn. czy ktoś zauważył na tyle znacząca różnice W GRACH (nie w 3D smarkach ...)

No cuż po podkręceniu będziesz miał dodatkowe 2-3fps ale przy 20 co już coś znaczy.

 

Co do karty to GF6600GT jest dobrym wyborem. 6800LE już baaardzo mało ich zostało z gwarancją modowalności do 16/6 nie mówiąc o tym że wołają sobie za nie stanowczo zbyt dużo, a niemodowalne są wolniejsze od 6600GT.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam ASUSA N6600GT i przesiadłem sie z RADKA 9600XT TURBO , róznica jest sporo zauważalna , naszczescie mnie nowy nabytek kosztował 300zł ( + to co z radka ) i był/jest tego wart :D

 

Teraz tylko O/C trzeba zrobic i grac , grać i jeszcze raz grac :)

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie jak zmienić "próg opóźnienia procesora"??

ustawione domyśłnie na 145 st.C

jest to albo banalnie proste i to przeczoyłem albo regedit pozostaje:P

 

bawie się w podkręcanie

stopniowo do celu *.xls

 

grafike mam dość krótko i narazie to ją sprawdzam, dlatego z o/c się niespiesze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...