Jump to content
ntgale

Zamiana Dfi Nf2 Na S754, Czy Warto?

Recommended Posts

Witam,

Dawno nie interesowałem się sprzętem i mało wiem o platformie s754. Właściwie to jakaś dogłębna wiedza nie jest mi potrzebna. Mam tylko jedno pytanie: czy opłaca się zmieniać to co mam czyli DFI NF2 + mobil na jakiś komplet na s754 powiedzmy z sempem 2600+ lub 2800+?

Wiele osób z tego forum miało NF2 później s754 - co o takiej zamianie sądzicie?

Póki co wykluczam s939 ze względu na zmianę karty graficznej - no chyba że kupię jakąś płytę s939 ze zintegrowaną grafiką. Poza tym chcę zmienić sprzęt nie dokładając do niego - nie jest mi to potrzebne.

Czekam na opinie i komentarze.

Pozdrawiam

Ja akurat nie zgodzę się z powyższą opinią.

Na nf2 jeszcze można pograć, a przez ten czas dozbierać sobie kapustę na grubszą wymianę sprzętu. Ja lubię czuć zmianę w mocy, a ty takiej wielkiej poprawy bym się raczej nie spodziewał.

No chyba że koszty byłyby niewielkie - w sensie oddajesz stary sprzęt w rozliczeniu (wiele małych sklepów przyjmuje nf2 bez zgrzytów) i dopłacasz niewiele do tej przesiadki

Co do "przyszłościowe bardziej" Grzecha - to nie sądzę żeby akurat ta platforma była przyszłościowa. No chyba że inaczej rozumie przyszłościowe niż ja. (Gwoli ścisłości - dla mnie przyszłościowe to takie które będzie się jeszcze rozwijać, a nie że jest nowsze...)

Edited by Ouara

Kompletnie możemy sobie olać gry - nie gram i nie zamierzam. Właściwie to kompa używam wyłącznie do oglądania TV lub czasem filmu. Płyta, którą mam wydajnościowo jest świetna, ale ja tego i tak nie wykorzystuję, stąd myślę o jakimś tańszym czymś na s754 - wkońcu to 64 bity i na dłużej by wystarczyło niż 32 - tak myślę, chyba dobrze.

Co do "przyszłościowe bardziej" Grzecha - to nie sądzę żeby akurat ta platforma była przyszłościowa. No chyba że inaczej rozumie przyszłościowe niż ja. (Gwoli ścisłości - dla mnie przyszłościowe to takie które będzie się jeszcze rozwijać, a nie że jest nowsze...)

Chodziło mi o pci-e, ale w ogóle masz troche racji w treści posta, może nawet większą niż ja.