Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie po co ten druczek przekazu? do czego on słuzy? bo nigdy go nie uzywałem wysyłajac paczke za pobraniem

I jak on wyglada?

Nie używałeś paczki za pobraniem to nie wprowadzaj kolegi w błąd. :blink: Wygląda on normalnie jest biały w kształcie prostokąta. Jak wypełnisz dane odbiorca kasy i adresat widnieje tam jeszcze pieczątka taki mały, a jak kasa do Ciebie dojdzie to dostaje urywek z tego większego prostokąta i masz taki mały o wymiarach gdzieś 7cm na 4cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

No właśnie. Wypełniłeś odwrotnie. Niestety kasa wróci do tego gościa, do którego wysłałeś paczke:( Uważaj na przyszłość, a teraz koniecznie męcz kolesia żeby ci kasę zwrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używałeś paczki za pobraniem to nie wprowadzaj kolegi w błąd. :blink: Wygląda on normalnie jest biały w kształcie prostokąta. Jak wypełnisz dane odbiorca kasy i adresat widnieje tam jeszcze pieczątka taki mały, a jak kasa do Ciebie dojdzie to dostaje urywek z tego większego prostokąta i masz taki mały o wymiarach gdzieś 7cm na 4cm.

Wysyłałem paczke za pobraniem 2 razy w zyciu i faktyczynki przypomina mi sie ten druczek :wink:

virus - pogadaj z kupujacym na pewno wysle kase i bedzie good :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zalozcie sobie konto. Przeciez to kompletnie nic nie kosztuje(mbank)a wygoda, ze szkoda gadac. Od chwili kiedy mam konto nie wyobrazam sobie dokonywania przelewow za posrednictwem poczty bo to poprostu pomylka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Ludzie zalozcie sobie konto. Przeciez to kompletnie nic nie kosztuje(mbank)a wygoda, ze szkoda gadac. Od chwili kiedy mam konto nie wyobrazam sobie dokonywania przelewow za posrednictwem poczty bo to poprostu pomylka.

Uważam tak samo jednak tu konkretnie kolega chciał porady w już zaistniałej sytuacji. Na pewno po tym przemyśli tę kwestię :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i dzisiaj dostałem kase :] jestem happy :banana:

dodam że przekaz jest poprawiony bo nie moje pismo

ale jest tylko tak: imie nazwisko i miejscowość a ulicy nr. domu nie ma :|

:blink: A kto to poprawił :blink:

A mimo to masz szczęście :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niecierpie poczty.. firma w ktorej pracuje uzywa dhl. jednakze czasem sa klienci którzy by szkłem tyłek podtarli i kaz nam poczta wysylac. (2 zł taniej - mamy umowe z dhl) ... i trzeba na pocztę zasuwać..

kurczaki gdybym ja tak podchodził do obsługi klienta to juz dawno bym nie pracował.. pani w okienku zeby doradzić to chyba do niej z kwiatami trzeba uderzyć na kolanach.. i te wieczne problemy z nietakim kartonikiem, ze kabelki w pudełku grzechoczą, ze to nie moze byc ubezpieczone i wieczne zmienianie kwot ile co kosztuje..

 

Nie .. naprawdę poczta polska jest 120 lat za murzynami.

Juz nie powiem co sie dzieje z nasza korespondecją.. juz pisalem zazalenia dosłaownie wszedzie.. listonosz nam roznosi listy do osób prywatnych, pod inne adresy, zostawia w bloku obok na klatce chodowej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie:

Zapewne poczcie spodobala sie paczka kumpla - i teraz tak - on mieszka w Poznaniu, wysyłal paczke z mojej miesciny. Aby zlozyc dokument ze paczka zniknela moze isc z potwierdzeniem nadania do siebie czy musi przyjechac do mnie i isc na poczte z ktorej wysylal paczke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie:

Zapewne poczcie spodobala sie paczka kumpla - i teraz tak - on mieszka w Poznaniu, wysyłal paczke z mojej miesciny. Aby zlozyc dokument ze paczka zniknela moze isc z potwierdzeniem nadania do siebie czy musi przyjechac do mnie i isc na poczte z ktorej wysylal paczke?

m!k - nie jestem do konca pewien - bo jakos ta dziedzina prawa mnie nie interesuje - jednak chyba moze z odpowiednim potwierdzeniem nadania zlozyc reklamacje w kazdy oddziale Poczty Polskiej.

 

http://www.poczta-polska.pl/pliki/Regulamin050906.pdf

 

Moze tam znajdziesz jakies potwierdzenie moich slow.

Edytowane przez Ecuadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie:

Zapewne poczcie spodobala sie paczka kumpla - i teraz tak - on mieszka w Poznaniu, wysyłal paczke z mojej miesciny. Aby zlozyc dokument ze paczka zniknela moze isc z potwierdzeniem nadania do siebie czy musi przyjechac do mnie i isc na poczte z ktorej wysylal paczke?

Mi się wydaje, że w sumie to bez różnicy, jednak PP jest tak zinformatyzowana, że ewentualne informacje otrzymasz w okienku gdzie wysyłałeś paczkę lub w mieście docelowym.

 

Ja będę musiał zgłosić zaginięcie paczek wysłanych 11 i 14 kwietnia priorytetem. Normalnie kocham tą poczte.

 

P.S Czytał ktoś ten artykuł: KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez ostanio jestem wpieniony na glupkowata PP. Priorytet zostal wyslany do mnie w srode przed swietami, a doszedl dopiero we wtorek to kuwa jakis absurd! Az nie chce sie wierzyc, ze czasem towar zakupiony na allegro przychodzil do mnie na drugi dzien. Aktualnie czekam na dwie paczki ciekawe tylko kiedy dojda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już niepamiętam czasów szybko doręczanych przesyłek i wogóle jakoś dziwnie bo jak nieraz odbierałem paczkę to na kopercie była ta żółta karteczka z danymi, ale bez stempla pocztowego, a gościu jak mi wysyłał skan to było, tak samo jak ja wysyłam to pani w okienku na każdym "papierku" stawia stempel. Jakiś reporter mógłby jeszcze raz zainteresować się paczkami na PP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek:

 

Wysyłałem niedużą paczkę wujkowi do Niemiec, a że była pilna to poszła jako priorytet. Po tygodniu okazało się, że trzeba coś jeszcze wysłać, więc poszła druga paczka, ale już nie priorytet, bo z kasą krucho było.

 

Później było ustalanie telefonicznie, czy paczki przyszły. Wynik był taki, że paczka zwykła szła tydzień, a priorytetowa przyszła tydzień po niej, czyli razem po około trzech tygodniach, a przecież za priorytet dopłacałem po to, żeby doszedł szybko.

 

Poczta Polska wszystkie paczki za granicę wysyła przez Warszawę, ponieważ tylko tam rozdzielają paczki zagraniczne. Według mnie jest to w niektórych przypadkach trochę bezsensowne. Ja, na przykład, mieszkam na tyle blisko granicy z Niemcami, że z mojej miejscowości do Hamburga (bo akurat tam wysyłałem paczki) jest mniej więcej taka odległość co do Warszawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam, ja juz sie nie raz nacielem na jeb... pocztę p. Zamawialem ostatnio sporo rzeczy na allegro i tylko jedna doszla na nastepny dzien po wyslaniu. Mam kumpele na poczcie i ona mowi ze priorytet moze isc nawet 4 dni :| no coment....

konsola wysłana we wtorek doszedł w piątek

gierka na pleja wysłana w poniedziałek przyszła we wtorek

 

im lzej tym szybciej, or smth?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w miastach powyżej 100 tyś mieszkańców. Przynajmniej tak kiedyś wyczytałem na stronce Poczty Polskiej.

Moje miasto ma ok. 10tyś mieszkańców, ale noszą paczki w soboty, co prawda u mnie byli dopiero 2 razy na jakieś 70 przesyłek, ale jednak chodzą jak im się chce <_<

 

BTW. Mineło 14 dni od nadania paczki, a paczka oczywiście niedoszła do odbiorcy, więc idę zgłosić reklamację, Pani w okienku mówi mi, że przesyłka może jeszcze wrócić i mam poczekać 2 dni, idę za dwa dni(czyli dzisiaj) i druga Pani mówi mi, że w dwa dni to paczka niewróci i mam przyjść we wtorek. Jeszcze w czasie rozmowy spytałem się jak to jest z tymi priorytetami, a ona, że no paczka powinna do dwóch dni wędrować do nadawcy ... "ale wie Pan jak to jest". Na koniec jeszcze miała jakiegoś sapa do mnie, ze telefon wysłałem jako paczkę normalną(bez ubezpieczenia) - ale, że starszą Panią z okienka bardzo lubię to kulturalnie wyszedłem z poczty :rolleyes:

P.S Jakiś czas temu jeszcze mieli do mnie jakieś wątpy, że wysyłam za duże koperty(format A4) - ale wtedy myślałem, że ją wyśmieje przy ludziach.

 

P.S2 Kwota odszkodowania paczki nieubezpieczonej nadal wynosi 10x koszt wysłania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje miasto ma ok. 10tyś mieszkańców, ale noszą paczki w soboty, co prawda u mnie byli dopiero 2 razy na jakieś 70 przesyłek, ale jednak chodzą jak im się chce <_<

 

BTW. Mineło 14 dni od nadania paczki, a paczka oczywiście niedoszła do odbiorcy, więc idę zgłosić reklamację, Pani w okienku mówi mi, że przesyłka może jeszcze wrócić i mam poczekać 2 dni, idę za dwa dni(czyli dzisiaj) i druga Pani mówi mi, że w dwa dni to paczka niewróci i mam przyjść we wtorek. Jeszcze w czasie rozmowy spytałem się jak to jest z tymi priorytetami, a ona, że no paczka powinna do dwóch dni wędrować do nadawcy ... "ale wie Pan jak to jest". Na koniec jeszcze miała jakiegoś sapa do mnie, ze telefon wysłałem jako paczkę normalną(bez ubezpieczenia) - ale, że starszą Panią z okienka bardzo lubię to kulturalnie wyszedłem z poczty :rolleyes:

P.S Jakiś czas temu jeszcze mieli do mnie jakieś wątpy, że wysyłam za duże koperty(format A4) - ale wtedy myślałem, że ją wyśmieje przy ludziach.

 

P.S2 Kwota odszkodowania paczki nieubezpieczonej nadal wynosi 10x koszt wysłania ??

TAK

 

lori129 -> u mnie jest to samo nosza jak im sie chce ostatni zatrudnili nowa osobe do roznoszenia paczek nadzwyczajnie aktywna Pani :lol: prawie co sobote przywozi mi paczuszke :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może na komputerze obrazek "uwaga szkło" bo bym sobie wydrukował i nakleił na paczke,a nie moge nigdzie znaleźć...

 

 

EDIT: już nie aktualne sam zmontowałem :)

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...