Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

od siebie dodam ze mialem okazje zobaczyc hub ups'a (najwieksza firma przesylkowa na swiecie) od srodka w ktorym wszystkie paczki sa sortowane. jako ze wszystkie paczki jada dosyc szybko na tasmie (ktora nigdy sie nie zatrzymuje, chyba ze jest jakas wada techniczna), to pracownicy musza szybko paczki przerzucac na inne tasmy (jest ich okolo 5) ktore prowadza do innych czesci magazynu i sa dalej sortowane.. wszystko oczywiscie trzeba rzucac, i najbardziej poszkodowane to sa male, lekkie paczki.

najlepsze to jest pakowanie i oproznianie calego tira, poniewaz trzeba jak najwiecej wpakowac i jak najszbyciej, a w lato klimy nie ma tam to goraco jak cholera w srodku. szkoda ze nie mozna tam zdjec robic, poniewaz tam mieli wiecej jak 100 lokalnych samochodow dostawczych zaparkowanych w magazynie.. nie wspomne o ilosci tirow oraz mieli nawet myjnie dla tirow obok.

mimo to, ups zawsze dostarcza na czas i zawsze paczki sa cale.. moj brat ma maly biznes ktory prowadzi przez ebay to nigdy nie mial problemow. a jak boisz sie o paczke to wykupujesz gwarancje i jak jakims problem to kase ci oddadza bez wiekszych problemow.. chca klienta zachowac, a nie odstraszyc do konkurencji (usa parcel post, fedex, dhl) :)

edit: zapomnialem dodac ze kazdy kto tam pracuje ma na rece maszynke do skanowania, troche wieksza od zegarka. wszystkie paczki ups maja tracking number i to pokazuje gdzie jest/byla paczka

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...ezia0750UPS.jpg :D

Edytowane przez phase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skanu nadania paczki sie domagałes?

Poza tym - paczka mogla zostac ukradziona na poczcie..

Co winny sprzedawca?

Napisałem z prosbą o skana chyba 4 dni temu i jeszcze go nie dostalem (zaraz do niego jeszcze raz napisze). Jak nie dostane tego skana to poleci negatyw. Co do paczki to byla warta 40 zł, wiec nie duzo, ale nie zamierzam wystawiac jakiegos neutrala jak paczki nie otrzymam - to chyba jasne. Nie obchodzi mnie czy winny jest sprzedawca czy nie - obchodzi mnie ze nie mam paczki u siebie. Oczywiscie teraz sie wstrzymam jeszcze, bo w koncu strajk jest:/ Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troche dziwne podejście masz - przeciez tak jak pisałem - nie zawsze wine ponosi sprzedawca, paczka moze zostac skradziona na poczcie..

I jaki na to wpływ ma sprzedający? Zerowy?

To niech poprze swoją niewinność skanem dowodu nadania, wtedy nie będzie żadnych podejrzeń co do jego nieskazitelnośći ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, czyli jak Ty cos kupisz, wplacisz kase i paczki nie dostaniesz, to spytasz sie sprzedajacego czy aby na pewno ją wysłal, a jak on potwierdzi to dasz mu pozytywa? Podziwam wiare w ludzi:> Sam przeciez sprzedajesz na Allegro i wiesz doskonale, ze sporo jest kretaczy. Mi w kazdym razie nie wystarcza SLOWO sprzedającego, ze paczke wysłał - nie wiem jak Tobie... Teraz jest strajk, wiec poczekam jeszcze z tydzien i jak nie bede mial do tego czasu ani paczki, ani skana dowodu nadania to leci negatyw i nic mnie nie obchodzi, co sprzedawca MOWI... Jedyne co mnie wqr*a to fakt, ze on tez mi wystawi negatywa w ramach rewanzu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, czyli jak Ty cos kupisz, wplacisz kase i paczki nie dostaniesz, to spytasz sie sprzedajacego czy aby na pewno ją wysłal, a jak on potwierdzi to dasz mu pozytywa? Podziwam wiare w ludzi:> Sam przeciez sprzedajesz na Allegro i wiesz doskonale, ze sporo jest kretaczy. Mi w kazdym razie nie wystarcza SLOWO sprzedającego, ze paczke wysłał - nie wiem jak Tobie... Teraz jest strajk, wiec poczekam jeszcze z tydzien i jak nie bede mial do tego czasu ani paczki, ani skana dowodu nadania to leci negatyw i nic mnie nie obchodzi, co sprzedawca MOWI... Jedyne co mnie wqr*a to fakt, ze on tez mi wystawi negatywa w ramach rewanzu :?

Hehes.. widocznie zle odczytałem Twoja wypowiedz.. :)

Wydawało mi się że odnosi sie ona do sytuacji gdy już otrzymasz skan nadania.. ;]

 

W przeciwnym wypadku - gdy go nie otrzymasz bo [tutaj wstaw zmyslony powod sprzedajacego] - wystawienie negatywnego komentarza jest w pełni uzasadnione..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w związku z tym co się dzieje w mojej skrzynce w ciągu tygodnia od dziś listonosz znajdzie taką karteczkę w skrzynce (rysunek na dole). zobaczymy czy to coś da. co do paczek i obecnego strajku PP na szczęśćie paczki z zagranicy dochodzą, nie wiem jak listy :/

post-111721-1164543709_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie mam problem nie z poczta co prawda a pocztexem.

Sprzedawalem na allegro gitarke (jackson dxmg dinky) umowilem sie z kupujacym na paczke pobraniowa, kupujacy chcial aby byla wyslana pocztexem.

 

Na poczcie spedzilem 40 min bo pani nie wiedziala jak wypelnic kwit ... chcialem aby pobranie opiewalo na 1000 + koszt przesylki, pani powiedziala ze trzeba tylko zaznaczyc kwadracik ze odbiorca pokrywa koszta przesylki i to wystarczy.

 

Skasowano mnie na poczcie na 67 zł. Po tygodniu na konto wplynely mi pieniadze ale tylko 1000 zł bez kosztow przesylki. Zadzwonilem do kupujacego ktory powiedzial ze zaplacil kurierowi za przesylke i przyslal mi skany pokwitowania. Udalem sie z cala dokumentacja na poczte, a pani ktora przyjmowal paczke udaje teraz glupia mowi ze to przez to ze zle wypelnilem druczek (sama go wypelniala) i ze bede musial zglosic reklamacje ...

Umowiony jestem na poniedzialek na zgloszenie reklmacji, zobaczymy jak bedzie, ale juz teraz moge powiedziec ze nie polecam pocztexu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Ktos ma jakies info kiedy praca poczty polskiej powroci do normalnego stanu ?? :mur:

 

Paczka ze slaska idzie mi juz dokladnie 7 dni (wyslana w ubiegly poniedzialek), oczywiscie priorytet ...PARANOJA ...oby nie zgubili jej calkiem :mur: :mur: :mad: .

 

Pytam sie bo ma byc do mnie wyslana calkiem cenna rzecz z USA i nie wiem czy zlecac juz wysylke jej :oops: :oops: .

 

Prosze o pomoc zorientowane osoby :)

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Ktos ma jakies info kiedy praca poczty polskiej powroci do normalnego stanu ?? :mur:

 

Prosze o pomoc zorientowane osoby :)

 

pozdro

piotres

No jak to kiedy, wtedy gdy komitet strajkowy dojdzie do porozumienia z zarzadem poczty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w Warszawie. Uda sie wysłać, czy wszystkie oddziały PP nie przyjmują paczek do wysłania?

Przyznam, że nie zwracałem większej uwagi do tej pory na ten protest, jednak teraz potrzebuję wysłać paczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

2405882[/snapback]

Jak to jest w Warszawie. Uda sie wysłać, czy wszystkie oddziały PP nie przyjmują paczek do wysłania?

Przyznam, że nie zwracałem większej uwagi do tej pory na ten protest, jednak teraz potrzebuję wysłać paczkę.

nie radze wysyłać paczki. Do mnie co prawda niektóre doszły, ale po 4-5 dniach (oczywiście prio)

a teraz wysłałem prio za pobraniem i gość czeka już 8 dni i nie może sie doczekać. I to wysyłka z i do dużego miasta powyżej 100 tys.

ja już nie korzystam z usług pseudoczty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ku.wa we Wroclawiu dalej strajkuja ;/ Zemscilem sie na sprzedawcy i kazalem mu wyslac skan nadania paczki - wysłał. Zastanawiam sie kiedy wystartowac do urzędu :angry: Są jacys listonosze na forum??

A ty byś nie strajkowal za taki psi grosz jaki oni dostaja ?? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no troche mnie to dziwi, chca podwyszki ale niby jak to mozna wykonac? W Polsce nie ma pieniedzy na podstawowe rzeczy typu szpitale, szkoly etc a niby na poczte sie znajda? W takim razie oplaty pocztowe (przekazy, znaczki, wysylanie paczek) powinny podrozec.

Rozumiem ze robia za male pieniadze bardzo wiele, ale IMO to walka z wiatrakami :lol:, a tylko normalni ludzie sie niecierpliwia bo paczki nie dochodza, nie mowiac juz o emerytach ktorzy nie dostaja swoich emerytur - nie wszedzie ale sa problemy jezeli o to chodzi.

 

Ja tam troche to odczulem... kupilem drazek na allegro i koles mi napisal ze nie wysle bo poczta strajkuje u niego :lol: ale jakos na drugi dzien to poslal i paczka przyszla w miare szybko...

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

NIK donosi na pocztę

 

Gigantyczne opóźnienia, gubienie przesyłek, lawiny skarg od klientów. To nie efekt strajku listonoszy.Tak Poczta Polska funkcjonuje według Najwyższej Izby Kontroli na co dzień.

 

Raport NIK na temat Poczty Polskiej nie jest jeszcze upubliczniony i nie wiadomo, kiedy to nastąpi. "Gazeta" dotarła do niego już dziś. Izba badała sytuację firmy w ubiegłym roku oraz w pierwszym kwartale obecnego. Kontrolerzy przyglądali się przede wszystkim, jak firma realizuje nową strategię rozwoju. Ma ona utrzymać molocha na pozycji numer jeden po uwolnieniu rynku usług pocztowych. A monopol Poczty ma być zniesiony już za dwa lata.

 

Tymczasem według NIK Poczta zupełnie nie jest do tego przygotowana. Po dojściu PiS do władzy posadę stracili szef Poczty Tadeusz Bartkowiak mianowany na to stanowisko jeszcze za rządów SLD (zastąpił go w grudniu Zbigniew Niezgoda) oraz większość członków rady nadzorczej. To właśnie Bartkowiak był odpowiedzialny za reformy w Poczcie.

 

Poczta przede wszystkim marnuje pieniądze na wynagrodze-nia. W ramach restruORT: ORT: ORT: kturyzacji w 2005 r. odwołano 451 osób ze stanowisk kierowniczych, od dyrektorów generalnych po naczelników urzędów pocztowych. Problem w tym, że nie zwolniono ich, lecz przesunięto na inne stanowiska z zachowaniem dotychczasowego wynagrodzenia - średnio 10 tys. zł brutto miesięcznie. Jednocześnie na stanowiska kierownicze powołano...790 osób! Według ustaleń NIK te zmiany spowodowały wzrost wynagrodzeń o 1,5 mln zł miesięcznie(0,6 proc. przeciętnych miesięcznych wydatków Poczty na wynagrodzenia). Wzrost liczby kierowników kosztuje według Izby PP w tym roku 20 mln zł.

 

Zdaniem NIK zmiany kadrowe "nie sprzyjały" normalnemu funkcjonowaniu firmy. O ile jeszcze trzy lata temu Poczta doręczała terminowo niemal 94 proc. przesyłek priorytetowych, to w ostatnim kwartale ubiegłego roku już niecałe 71 proc. To - jak zaznacza NIK - poniżej minimum określonego w prawie (ustala je w drodze rozporządzenia minister infrastruktury). Podobnie jest ze zwykłymi listami. Dwa lata temu listonosze doręczali terminowo ponad 91 proc., a w ostatnim kwartale 2005 r. już tylko niecałe 63 proc. Poczta na potęgę zaczęła też gubić listy polecone (straciła ich w 2005 aż 20 tys., czyli o połowę więcej niż rok wcześniej, i paczki (9,1 tys., wzrost o 55,2 proc.).

 

Pocztę zasypała też lawina skarg. W 2005 r. zarejestrowano ich o prawie 20 proc. więcej niż w roku poprzednim - w sumie 187,7 tys., przy czym reklamacji "uzasadnionych" było o połowę więcej niż rok wcześniej.

 

Szczególnie niepokojące dla przyszłości Poczty jest to, że na nieprawidłowości skarżyli się kluczowi klienci, np. sieci handlowe MGA Metro czy Selgros (obie zlecają wysyłkę ulotek reklamowych) oraz Bertelsmann (sprzedaż wysyłkowa książek). Metro, które za pośrednictwem Poczty Polskiej wysyła co roku ponad 300 mln gazetek reklamowych, w zeszłym tygodniu zapowiadało nawet, że z powodu strajku listonoszy zastanowi się, czy nie zerwać umowy z Pocztą.

 

Kontrolerzy skrytykowali również sam plan ratowania Poczty, zarzucając mu, że został opracowany bez zasięgnięcia opinii jej rady nadzorczej. Jak przyznał zarząd, brakowało na to czasu. Nie słuchano też pracowników przy tworzeniu zakładowego zbiorowego układu pracy czy regulaminu świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych oraz regulaminu pracy i premiowania.

 

Według kontrolerów NIK przykładem chaosu, w jakim przeprowadzano reformy, może być kwestia floty samochodowej Poczty. Przekształcenia prowadzono tu dwutorowo: jednocześnie reorganizowano Pocztex (pocztowa spółka kurierska) oraz tworzono Centrum Usług Transportowych. Po czterech miesiącach zarząd zmienił jednak koncepcję: zlikwidował Centrum Usług Transportowych, a jego zadania przekazał innym jednostkom, głównie Poczteksowi.

 

Co na to wszystko Poczta? - Nie chcę się odnosić do raportu, póki nie zostanie oficjalnie przedstawiony - mówi Rafał Kazimierski, rzecznik Poczty Polskiej. Nieoficjalnie wysocy urzędnicy firmy przyznają: ustalenia z raportu są prawdziwe. Ich zdaniem to właśnie ta nieudolna restruORT: ORT: ORT: kturyzacja doprowadziła do strajku.

 

Listonoszy najbardziej rozjuszyła kwestia "dyrektorskich pensji". W styczniu 2005 r. Poczta zawarła porozumienie z pracownikami, w którym zakazano m.in. "wypowiadania warunków płacowych niektórym pracownikom przy zmianie stanowiska pracy". Oznaczało to, że zdegradowany pracownik nie może mieć obniżonej pensji.

 

Zapis miał bronić najmniej zarabiających, ale objął też dyrektorów Poczty. Gdy po przyjściu nowej ekipy zdegradowano ich do zwykłych urzędników, zachowali dyrektorskie pensje. - Gdy tyle wydaje się na dyrektorów, brakuje na podwyżki dla listonoszy - tłumaczy nam wysoki urzędnik Poczty.

 

Nowy szef Poczty tłumaczy, że nic nie może zrobić, bo obowiązuje go wspomniane porozumienie. Jak się dowiedzieliśmy, właśnie "dyrektorskie pensje" mają być jednym z głównym punktów obecnych negocjacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie urzad pocztowy pracuje tak sredno na jeza... mieszkam w malej miejscowosci, wiec paczki sa przywozone z tego glownego oddzialu w wiekszym miescie. Te dostawy sa rano i o godzinie 14:00 (poczta jest czynna do 15:00 u mnie tylko) - najlepsze jest to, ze ta godzina to chyba pic na wode, bo 8/10 dostaw jest gdzies o 40-45 minut spozniona zwykle, a poczte zamykaja nawet wczesniej i juz paczki odebrac nie mozna... nie dosc ze siedza tam i nie robia nic wiecej poza wypelnianiem kwitow to zamykaja poczte przed 15:00...

 

Zgodze sie z Kucykiem - statystyki przerazaja. Szczegolnie jezeli chodzi o porowniania roznych okresow... tam pieknie widac jak poczta pracuje coraz mniej wydajnie i fachowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...