Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na paczkę wysłaną 18nastego oraz 20stego :D . Dziś będąc na poczcie poprosiłem Panią o to, by sprawdziła czy przypadkiem mojej przesyłki nie ma. Dowiedziałem się tylko, że jest już po godzinie 13stej i mogę ją pocałować w dupę za przeproszeniem :D

 

PP - rotfl'n'lol :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

ja czekam na paczki:

-jedna wysłaną z początku grudnia, chłodzenia AC

-ramy wysłane przedwczoraj priorytetem (powinny być :) )

-ramy wysłane do mnie 20grudnia priorytetem oczywiscie

-moj kupujacy czeka na pamieci ktory wyslalem mu 21 grudnia priorytetem

to na tyle, trzeba z tym w koncu porządek zrobić <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam regulamin poczty polskiej i nie mogę dojść do tego co jest lepsze na przesyłki do 1kg priorytetowa paczka czy polecony priorytet. Wiem że za polecony jest większe odszkodowanie gdy go zgubią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca zeskanowal mi dokument potwierdzajacy wyslanie.

A dzis ide na poczte :[

 

 

 

=========================

EDIT:

 

No coz, paczka czekala na mnie na poczcie.

Podobno awizowana w poniedzialek, tylko ze zadnego awizo w skrzynce nie bylo.

A najzabawniejsze, ze caly poniedzialek sprzedzilem akurat w domu.

 

Chyba nowy listonosz zarobi kulke ]:->

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdyle.

 

nie dość, że równe 3 tygodnie i 4 dni czekałem na wiązania (na pewno były wtedy wysłane - pieczątka z datą), to jeszcze sprzedawca (inny ofcourse) poinformował mnie, że wysłana maszynka na gwarancję nie doszła. wysłałem 1,5 miesiąca temu... nie mam możliwości reklamacji.

 

super poczta, nie ma co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zaczalem zastanawiac jaki sens ma doplacanie do priorytetu ...\

 

Zamowilem na allegro w tym samym czasie okolo 5 przedmiotow, z tego co wiem wszystkie wyslane we wtorek priorytetem, dzisiaj mamy czwartek wiec powinny wszystkie byc.

Dobra olac moze komus sie cos prtzytrafilo, ale chociaz jeden powinien dojsc , a tu [gluteus maximus], nic nie doszlo ...

 

Po co wiec placic ta zlotowke wiecej jak i tak paczki dochodza jak chca ...

 

Na dodatek te cwaniaki co rozwoza to czesto nawet nie dzwonia do domu tylko zostawiaja awizo i odjezdzaja. Juz ostatnio chcialem na kolesia sie poskarzyc na poczcie ale swieta byly wiec odpuscilem ...

Ale jak jutro sie okaze ze w skrzynce leza awiza to nie odpuszcze - w domu zawsze ktos jest.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie za to ostatnio poczta ma dużo plusów. W niezbyt odległy czwartek ok. godziny 19 wysyłałem telefon, a następnego dnia o 12 był u kolesia. Innym razem ja zamawiałem telefon i też dostałem następnego dnia. Obie paczki były ubezpieczone, więc może dlatego taki pośpiech. W zeszłym tygodniu dostałem 2 paczki, jedną następnego dnia, a drugą 2 dni po nadaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zaczalem zastanawiac jaki sens ma doplacanie do priorytetu ...\

 

Zamowilem na allegro w tym samym czasie okolo 5 przedmiotow, z tego co wiem wszystkie wyslane we wtorek priorytetem, dzisiaj mamy czwartek wiec powinny wszystkie byc.

Dobra olac moze komus sie cos prtzytrafilo, ale chociaz jeden powinien dojsc , a tu [gluteus maximus], nic nie doszlo ...

 

Po co wiec placic ta zlotowke wiecej jak i tak paczki dochodza jak chca ...

 

Na dodatek te cwaniaki co rozwoza to czesto nawet nie dzwonia do domu tylko zostawiaja awizo i odjezdzaja. Juz ostatnio chcialem na kolesia sie poskarzyc na poczcie ale swieta byly wiec odpuscilem ...

Ale jak jutro sie okaze ze w skrzynce leza awiza to nie odpuszcze - w domu zawsze ktos jest.

paczke ekonomiczną wysłałem w piątek 12 stycznia koło południa dostarczona została w poniedziałek 15 stycznia :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopuje bo mam taki problemik, chyba do tego tematu pasuje

 

Kupiłem telefon na allegro, nie drogi bo razem z przesyłką kosztował 40 zl, wszystko ładnie pięknie wpłaciłem pieniazki, koleś wysyla mi we wtorek 6.II no i czekam sobie na przesyłkę ale cos nie dochodzi, wyslal mi skan nadania przesylki patrze dane wszystko się zgadza tylko numer domu w ogóle jakiś inny ( OMG :mur: pomyłka może się zdarzyć każdemu ale nie rozumiem jak można nie posprawdzać przed wysalaniem paczki adresu ) Prawidłowo to listonosz powinien pod tym adresem się zapytać czy jest taka osoba, nie ma tam takiej wiec powinien zabrać z powrotem na poczte i powinni odesłać ją do nadawcy. Dlatego też w poniedziałek udam się na pocztę i zapytam jak z ta przesyłka

 

Ale mam kilka pytań co jeśli np. listonosz wydal paczkę pod tym adresem, ( np. powiedział imię akurat mieszkał tam taki gościu, albo jakaś babcia która nawet nie słyszy co do niej mówią)

ja mam pisać jakaś skargę czy ten gościu co wysłał w końcu on ma kwit od nadania?

można żądać od poczty jakiegos odszkodowania jeśli by dali komuś innemu ta paczke?

Ile może potrwać rozpatrzenie takiej skargi?

 

I jeszcze jedno pytanie, co radzicie zrobic jeśli ktos faktycznie wziął ta paczkę żądać od goscia z allegro żeby oddal mi kase ? jakoś strasznie mi na tym telefonie nie zależy bo to i tak nie dla mnie a nie chce mi się czekać w nieskończoność aż sprawa się wyjaśni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio priorytet wysłany z miejscowosci połozonej 20 km od mojej szedł 4 dni :-| Wiec cusik chyba nie tak, choc niedługo to bedzie dobrze jak paczki w ogóle będą przychodzic :lol:

Ja ostatnio w poniedziałek miałem wysłane 2 paczki. Jedna UPS, druga PP ( z dość oddalonych ode mnie miast ). I co się okazało. We wtorek o 10 przyjechał kurier, a za godzinkę przybiegł listonosz :lol: . Edytowane przez MiMa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listonosz zanim wyda paczke sprawdza jakikolwiek dokument potwierdzający tożsamośc: legitka, dowód, prawo jazdy, bo musi to w swoje papiery wpisać. Nie ma opcji żeby ktoś inny odebrał. Paczka pewnie na poczcie będzie leżeć, jeżeli się okaże że ktoś inny odebrał to poczta bedzie odpowiadać, bo nie sprawdzili tożsamości osoby odbierającej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pamietam, zeby kiedykolwiek listonosz mnie zapytal o dokument gdy doreczal mi do domu. Zeby to byl jeden listonosz, ktory mnie zna to bylaby calkiem inna historia, ale dosyc czesto zmieniaja sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ode mnie też nigdy nie chcą dokumentu :-| oprócz jednego listonosza który zawsze stoi jedną nogą w windzie bo tak panicznie boi się mojego psa ( :lol: ) to reszta się zmienia... czyli łatwo wziąć czyjąś paczkę? :D

 

Ode mnie też nigdy nie chcą dokumentu :-| oprócz jednego listonosza który zawsze stoi jedną nogą w windzie bo tak panicznie boi się mojego psa ( :lol: ) to reszta się zmienia... czyli łatwo wziąć czyjąś paczkę? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy sie dzieja z PP. Zwykle paczki do mnie w 1 dzien przychodzily, obecnie jesli jest to tydzien to moge mowic o wielkim szczesciu, przekazy pieniedzy na konto licze w tygodniach....

 

No właśnie ja ostatnio na AC Freezer 64 PRO czekałem 4 dni ,a miał być na następny dzień i okazało się, że winna jest PP a nie koleś który mi to wysłał. Ja tam nie wysyłam za wiele przez PP ,bo raz nie sprzedaje nic na Allegro ,a więc nie ma takiego doświadczenia z PP czy kurierami a swojąostatnią paczkę wysłałem przez PP z jakiś rok albo i więcej.

 

I właśnie dzisiaj po takiej przerwie od PP wysłałem pamięci mechl!kowi (priorytet) . Mam nadzieję ,że potrwa to dzień jak zapewniali ,a nie tydzień. Ale jak czytam co się dzieje i o zagubionych paczkach nie tylko w PP to mam wątpliwości. W zasadzie to nie wiem jaki godny polecenia jest kurier we Wrocku...

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokument prosza tylko jak sie osobiscie na poczcie odbiera, nigdy nie musialem dawac dokumentow gdy odbieralem w domu. Ba listonosz nawet paczke zostawial sasiadom obok :>

Ba, wczoraj kurier z DHL'a zostawił paczkę dla sąsiadki :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...