Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli gość wysłał zwykłym listem (lol, chociaz z drugiej strony mogles juz sie szarpnac i samemu oplacic wysylke, ale skoro sie z nim umowiles na poczke (?) i on sie na to zgodzil to wina lezy po jego stronie) to sprawa jest jasna - zwraca kase za ram. Przy zwykłym liście nie ma chyba nawet zadnego potwierdzenia nadania, wiec sprzedający nie ma zadnych dowodów, ze w ogole cos wyslal, czyli prawo (w razie jakbys chcial dochodzić swego na policji) jest po Twojej stronie.

 

EDIT:

Jak mniemam zachowujesz wszystkie maile itp.?

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

Ja się w sumie gościowi poniekąd nie dziwię.

Wysyłam listy i paczki praktycznie codziennie i wiem jak paniusie się tam olewają przy robocie - mówię list polecony-priorytetowy to nieraz wyśle jako sam polecony (idzie 2-3 dni), albo da znaczek priorytet piśmiennie i w ogóle go nie widać (nie daje naklejki). Potem tego są efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem mu, ze wezme ram, jak da wysylke PACZKA PRIORYTETOWA gratis. Zaplacilem 240zl i czekalem cierpliwie na paczke. Dopiero pozniej sie dowiedzialem, ze dla tego goscia paczka to to samo co list, nawet nie polecony. Juz nie raz i nie dwa razy bralem z wysylka gratis i jakos nigdy na zadnego podobnego agenta nie trafilem. Naprawde mocno zaoszczedzil sobie, kilka zlotych.

Co do zachowania maili, to z nim praktycznie maili nie pisalem, ale co wyslal, to mam. Co do GG, to mam kilka ostatnich rozmow, wczesniejsze stracilem, bo mialem formata i historia poszla. Chociaz jak teraz popatrzylem do folderu Konnekta, to mam tam swoj stary profil (bo Konnekt nie jest na C) i sa tam w Historii jakies stare rozmowy, tylko kurde nie wiem jak wgrac teraz ten profil do Konnekta, ale cos wymysle jak bedzie trzeba.

Czyli ostatecznie mowicie, ze zglosic sprawe do allegro i na policje ? Ewentualnie zaczekac na odpowiedz poczty (jesli ten gosc wogole to zalatwi, bo bym sie nie zdziwil jak by scieme walnal dla swietego spokoju) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Swojego czasu miałem niemalże identyczną sytuację jak Ty.

Jeśli jesteś zainteresowany zostaw maila na PW to prześlę Ci maila z całą korespondencją i argumentacją w tej sprawie.

Argumentacja Sprzedającego podobna.

Wysyłałem wiele razy, zawsze dochodziło itp.

A najpierw była mowa o dowodzie nadania, potem o sprawdzeniu na swojej poczcie, ja miałem sprawdzać na swojej itd.

 

A przesyłka zwykła to tzw. nierejestrowana czyli było przedpadło.

O żadnej reklamacji nie może być mowy.

 

Wysyłanie cokolwiek wartego więcej niż kilka zł w ten sposób to prezenty dla złodziejstwa pocztowego, dość powszechnego niestety.

 

U mnie chodziło wprawdzie o znacznie mniej warte siodło rowerowe, co nie zmienia faktu, że przedmiot o tak charakterystycznym kształcie miał marne szanse na dotarcie listem zwykłym.

 

Ale udało mi się przekonać Sprzedającego, i wysłał mi drugie już nawet nie pamiętam w jaki sposób, ale dotarło.

 

U Ciebie ze względu na wartość nie liczyłbym na takie szczęście.

I nawet ( w co nawet wierzę, po tym co sam doświadczyłem) Sprzedawca w swojej skrajnej naiwności i sknerowstwie wysłał ten RAM listem zwykłym to nie widzę powodów, abyś właśnie Ty za tę naiwność płacił.

 

Zgłoś to najpierw do Allegro, ale do odzyskania kasy w programu ochrony kupujących się nie obędzie.

Było to już w tym topicu.

Poleconym do stukilkudzięsieciu zł, paczką do sześćdziesięciu kilku, a listem zwykłym to życzenia świąteczne można wysyłać.

 

Wszystko nadto, jeżeli zależy Wam na dotarciu przedmiotu lub rzetelnym ekwiwalencie w przypadku jego zaginięcia należy wysyłać przesyłkami ubezpieczonymi i to najlepiej z leciuchno zawyżoną wartością.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak aktualnie wyglada sprawa z zaginionymi paczkami nieubezpieczonymi - ile zwracają?

koszt wysyłki x10

 

Wlasnie tego tematu mialem szukac, ale widze ze na pierwsze miejsce wskoczyl :]

 

PP ostatnio niezle jaja robi:

 

1. Zamawialem z allegro karte z portami USB, wyslana 18 stycznia, nie ma listonosza ani paczki, wiec 24 stycznia ide na poczte. Okazalo sie ze paczka czekala na mnie, byla awizowana (22stycznia) - caly dzien bylem w domu nie bylo listonosza, poza tym awizo nie bylo w skrzynce!

 

2. Ostatnio w czwartek zostala wyslana do mnie plyta glowna (priorytet itp.), przyszla w poniedzialek o 16, wiec musialem sam sie po nia wybrac.

 

3. 21 Lutego wysylalem swoja stara plyte, do kupujacego z allegro.

Dzis dopiero odebral paczke!!

 

Napisal mi wiadomosc:

 

WitamPaczke odebrałem dzisiaj. Miał Pan racje listonosz nietylko nie przyniosl paczki ale nawet awizo zostawil pod zlym adresem... Sasiadka wczoraj mi przyniosla awizo. Zabieram sie za sprawdzanie sprzetu. Pzdr

Brak slow.

Norma. Niedawno przez awizo-widmo jedna przesyłka przeleżała na poczcie 2 tygodnie (wedlug poczty - gdy sie o nia pytalem mila pani zza lady odpowiedziala mi "NIE MA!")

 

Inpost raczej do najlepszych nie nalezy, a ich uslugi i dostepnosc jest na marnym poziomie z tego co czytalem.

 

Co do awizo, jezeli byliscie w domu najlepiej zlozcie skarge na danego listonosza, uwierzcie mi ze jezeli to zrobi kilka razy i beda skargi to mocno oberwie.

 

Fakt, wszystko co nie jest kartka papieru najlepiej wysylac poleconym, bo jest znikoma szansa na jego znikniecie.

Bardzo rzadko widuję tego samego listonosza/paczkoroznosiciela. Za kazdym razem jest ktos inny, wiec ciezko bedzie skladac skargę.

 

Niedawno "stuknela" mi 100 komentarzy na allegro. Ani jako sprzedajacy, ani jako kupujacy nigdy nie moglem zlego slowa o poczcie powiedziec... az do ostatniej paczki, czy raczej listu poleconego.

Kase za Ram wplacilem gosciowi 19.02. On wyslal Ram w kopercie babelkowej (chyba polecony to sie nazywa) priorytetem dnia 23.02. Wszystko fajnie, pieknie, a do dzisiaj listu ani widu, ani slychu. Dostalem juz kilka paczek wyslanych duzo pozniej i nawet nie priorytetowych, a tego "ni ma". Objezdzilem wszystkie poczty u mnie w miescie, ale nigdzie nic nie bylo.

Teraz nie wiem co o tym myslec. Koles ma 6 komentarzy (3 kupujacy/3sprzedajacy) i wszystkie pozytywy. Zarzeka sie, ze wyslal 23.02, ze niby byl jak mu powiedzialem jeszcze spytac sie na poczcie i list zostal wyslany z poczty 23.02. Przedwczoraj zaczalem go straszyc allegro, ale ten dalej sie zarzekal, ze wyslal. Mowil, ze byl na poczcie i ma sie zglosic 8.03, to wszystko bedzie wiedzial co z paczka (zagadalem do niego na GG, ale jeszcze nie odpisuje, bo to juz dzisiaj).

Problem tez jest taki, ze jak go przedwczoraj zagailem o wyslanie potwierdzenia nadania (po tym jak postraszylem allegro) to nic nie odpisal. Pozniej, zebym zaczekal do 8.03, to sie juz wszystkiego dowie, a pozniej jak poprosilem poraz 3, to juz nic nie odpisal.

Co Wy o tym myslicie, jest mozliwosc namierzenia tego listu ? Czy jest mozliwosc odzyskania kasy z poczty jesli to by bylo z ich winy ? No i co w sytuacji, jesli koles wyslal, a np. wywalil potwierdzenie nadania, czy allegro zwroci mi wtedy kase ?

Ktos sobie przywłaszczyl ram, a kupujacy poprzez zaoszczedzenie 5pln chyba zrozumial ze wpadł w minę.

 

Jesli wysłał zwykłym listem priorytetowym to ramki juz dawno maja nowego wlasciciela.. ;]

Przeciez nawet nie ma dowodu ze one je w ogole wysłał..

Dokladnie, brak dowodu = ktos ma problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem mu, ze wezme ram, jak da wysylke PACZKA PRIORYTETOWA gratis. Zaplacilem 240zl i czekalem cierpliwie na paczke. Dopiero pozniej sie dowiedzialem, ze dla tego goscia paczka to to samo co list, nawet nie polecony. Juz nie raz i nie dwa razy bralem z wysylka gratis i jakos nigdy na zadnego podobnego agenta nie trafilem. Naprawde mocno zaoszczedzil sobie, kilka zlotych.

Co do zachowania maili, to z nim praktycznie maili nie pisalem, ale co wyslal, to mam. Co do GG, to mam kilka ostatnich rozmow, wczesniejsze stracilem, bo mialem formata i historia poszla. Chociaz jak teraz popatrzylem do folderu Konnekta, to mam tam swoj stary profil (bo Konnekt nie jest na C) i sa tam w Historii jakies stare rozmowy, tylko kurde nie wiem jak wgrac teraz ten profil do Konnekta, ale cos wymysle jak bedzie trzeba.

Czyli ostatecznie mowicie, ze zglosic sprawe do allegro i na policje ? Ewentualnie zaczekac na odpowiedz poczty (jesli ten gosc wogole to zalatwi, bo bym sie nie zdziwil jak by scieme walnal dla swietego spokoju) ?

Ale czy masz zachowanego maila/rozmowe gdzie sprzedający zgadza się na podkreśloną część wypowiedzi?

 

A co do:

 

Naprawde mocno zaoszczedzil sobie, kilka zlotych.

To właśnie dlatego nie warto oszczędzać, przerzucając opłatę na sprzedającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Też mam problem z [ciach!]ą pocztą :mur: . Kupiłem se memorke za 170 zł. Gość na allegro same pozytywy. Za przesyłkę zapłaciłem 7zł ( myślałem, że to paczka priorytetowa będzie). Paczki nie było wysłał mi skan wysłania i okazało się, że wysłał listem poleconym :mur: . Minął miesiąc złożył już reklamację na poczcie, ma napisać dzisiaj co i jak, ale ogólnie to słabo to widzę, żeby coś już się dało zrobić <_< ? W takiej sytuacji będę w stanie odzyskać swoje pieniądze bez problemu?

 

btw. Priorytety zawsze dochodzą max 3 dni, wrrr.

pzdr.

Edytowane przez MiMa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Też mam problem z [ciach!]ą pocztą :mur: . Kupiłem se memorke za 170 zł. Gość na allegro same pozytywy. Za przesyłkę zapłaciłem 7zł ( myślałem, że to paczka priorytetowa będzie). Paczki nie było wysłał mi skan wysłania i okazało się, że wysłał listem poleconym :mur: . Minął miesiąc złożył już reklamację na poczcie, ma napisać dzisiaj co i jak, ale ogólnie to słabo to widzę, żeby coś już się dało zrobić <_< ? W takiej sytuacji będę w stanie odzyskać swoje pieniądze bez problemu?

 

btw. Priorytety zawsze dochodzą max 3 dni, wrrr.

pzdr.

Polecony to jeśli chodzi o kwotę zwrotu kasy to lepiej niż paczka.

Ale 170 zł to raczej nie będzie,

Sprawdziłem. Zgodnie z art 58 Prawa Pocztowego i aktualnym cennikiem tj. na dzień dzisiejszy max. 110 PLN

 

Nadawca musi odczekać 14 dni i może zgłosić reklamację, ale zanim odzyska kasę też trochę minie.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy masz zachowanego maila/rozmowe gdzie sprzedający zgadza się na podkreśloną część wypowiedzi?

 

A co do:

To właśnie dlatego nie warto oszczędzać, przerzucając opłatę na sprzedającego.

No i [gluteus maximus]. Udalo mi sie otworzyc historie ze starego katalogu, ale to byla jeszcze starsza historia, niz myslalem. Tamta pewnie zostala zapisana na C, wiec juz nie mam. Mam kilka ostatnich rozmow. Ale na aukcji w kosztach wysylki bylo napisane 0zl (bo zmienil przez zalicytowaniem), no i nie zmienia to faktu, ze potwierdzenia zadnego nie ma. Mam nadzieje, ze nie stanowi to przeszkody nie do przejscia przy odzyskaniu kasy :/

 

EDIT:

 

Nie wiecie moze, czy na poczcie zapisuja w jakims kompie co otrzymali ? Jest mozliwosc sprawdzenia, czy u mnie na poczcie byl wogole taki list z miasta, z ktorego pochodzi ten gosc ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i [gluteus maximus]. Udalo mi sie otworzyc historie ze starego katalogu, ale to byla jeszcze starsza historia, niz myslalem. Tamta pewnie zostala zapisana na C, wiec juz nie mam. Mam kilka ostatnich rozmow. Ale na aukcji w kosztach wysylki bylo napisane 0zl (bo zmienil przez zalicytowaniem), no i nie zmienia to faktu, ze potwierdzenia zadnego nie ma. Mam nadzieje, ze nie stanowi to przeszkody nie do przejscia przy odzyskaniu kasy :/

 

EDIT:

 

Nie wiecie moze, czy na poczcie zapisuja w jakims kompie co otrzymali ? Jest mozliwosc sprawdzenia, czy u mnie na poczcie byl wogole taki list z miasta, z ktorego pochodzi ten gosc ?

Jeśli chodzi o list zwykły to nie ma szans.

Nazwa w Prawie Pocztowym - przesyłka nierejestrowana mówi sama za siebie.

I dlatego list zwykły jest tańszy od poleconego, odpada cała ta papierkowa robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na razie mogę panu przelać 100zł bo tyle mi oddała poczta, taki

przewidują zwrot kosztów w przypadku zaginięcia poleconego. Reszty będę

oczywiście dochodził. Poproszę numer konta. Pozdrawiam Adam

Fajnie to co będę 7 dych do tyłu? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie ma mowy! Na skanie wysyłki widać jakby błąd w danych adresata :rolleyes: . Zamiast mieszkanie 4 to ja widzę 74 ;]. Więc to będzie wina sprzedającego i może coś uda mi się wywalczyć? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na razie mogę panu przelać 100zł bo tyle mi oddała poczta, taki

przewidują zwrot kosztów w przypadku zaginięcia poleconego. Reszty będę

oczywiście dochodził. Poproszę numer konta. Pozdrawiam Adam

Fajnie to co będę 7 dych do tyłu? :mur:

Powinni mu zwrócić 110 PLN, za co tę 10 PLN sobie obniżyli, ciekawe?

Dochodzić to on sobie może, wszak prawo pocztowe przewiduje max. 50 X kwotę za nadanie jako Polecony.

I tyle w temacie, bo ja nie widzę rzetelnej podstawy prawnej do wyższych roszczeń.

A co do "wywalczenia" to też to słabo widzę.

Proces cywilny mu wytoczysz czy jak?? O 70 PLN??

Zresztą pomylić się miał prawo, i jest możliwość, że Twój list oddano nie tej osobie i winna jest temu Poczta.

Ale wątpię czy da to choćby 1 PLN dodatkowego odszkodowania.

 

W takiej sytuacji oddaję pod rozwagę następujący rachunek:

 

Wariant oszczędny:

 

Telefon warty 170 PLN wysyłamy Poleconym za 3,55 + koperta bąbelkowa (przyjmijmy, że daje to razem 6 PLN)

W razie zaginięcia dostajemy max. 110 PLN

W sumie strata na min. 66 PLN

 

Wariant rozrzutny:

Telefon warty 170 PLN wysyłamy paczką ekonomiczną ubezpieczoną na 200 PLN (kwota za ubezpieczenie taka sama jak za 170 PLN)

Koszt 6,50 + 4 (ubezpieczenie) kartonik na paczkę (z dowolnego sklepu) i gazety lub inne materiały ochronne pozyskujemy za 0 PLN.

Suma kosztów równa się więc 10,50 PLN

Sprzedający może uzyskać max. 200 PLN i bez problemu zwrócić nam za towar i koszty wysyłki i jeszcze mu kilka groszy za fatygę zostanie.

Jest jeszcze opcja, że od razu ceduje na adresata kwotę odszkodowania, wtedy to my jesteśmy te kilka zł do przodu.

 

I choć to przysłowie jest stare jak świat, to widać jak na dłoni, że "chytry dwa razy traci" a "oszczędzanie jest dla bogatych"

CBDU. :)

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że na dzień dzisiejszy tyle moge oddać

bo tyle mi gwarantuje poczta. Ja wogóle nieodebrałem tych pieniędzy od

poczty bo zamierzam dochodzić całej kwoty oddaję Panu ze swoich. I proszę

się niezachowywać jakbym Pana naciągał. To że paczki giną to zdaża

się, a więc prosze o cierpliwość i numer konta.

Czyli już raczej niczego nie dojdzie, ehh, trzeba mu będzie to uświadomić :mur:.

 

Dzięki za pomoc.

 

edit.

Wysłałem priorytetem ,a prawo pocztowe przewiduje 20 krotność przy

poleconym a 10 krotnośc przy paczce.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

 

To już nie wiem czym on wysłał za 4.80 ;] .

Edytowane przez MiMa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze ostatnie pytanko. Jak sie nadaje list polecony, to dostaje sie jakies potwierdzenia nadania ? Chce juz na 1000% miec pewnosc, ze ten gosc wyslal najzwyklejszym listem (jesli wogole wyslal), zanim zglosze sie do allegro.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiMa: to jest świstek od poleconego

 

DziubekR1:

jak wysyłasz polecony- dostajesz potwierdzenie nadania

jak wysyłasz paczke - dostajesz potwierdzenie nadania

jak wysyłasz list zwykły - nic nie dostajesz bo kupujesz tylko znaczek i wrzucasz do skrzynki

 

Nie wysyłałeś nigdy nic do babci na święta? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że na dzień dzisiejszy tyle moge oddać

bo tyle mi gwarantuje poczta. Ja wogóle nieodebrałem tych pieniędzy od

poczty bo zamierzam dochodzić całej kwoty oddaję Panu ze swoich. I proszę

się niezachowywać jakbym Pana naciągał. To że paczki giną to zdaża

się, a więc prosze o cierpliwość i numer konta.

Czyli już raczej niczego nie dojdzie, ehh, trzeba mu będzie to uświadomić :mur:.

 

Dzięki za pomoc.

 

edit.

Wysłałem priorytetem ,a prawo pocztowe przewiduje 20 krotność przy

poleconym a 10 krotnośc przy paczce.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

 

To już nie wiem czym on wysłał za 4.80 ;] .

 

Przesyłka listowa polecona priorytetowa

Masa: ponad 100g do 350g

Opłata zasadnicza 2.60 zł

Traktowanie przesyłki listowej jako poleconej 2.20 zł

Suma 4.80 zł

 

Nie wiem tylko skąd wziął tę 20 krotność?

Wg art 58. prawa pocztowego to jest 50 X opłata za traktowanie przesyłki listowej jako poleconej czyli

50 X 2,20 = 110 PLN.

To oczywiście kwota maksymalna, ale jeżeli zażądał kwoty wyższej to nie wiem czemu chcą mu zwrócić mniej?

Natomiast faktem jest, że widoków na wydębienie od poczty calej kwoty to ja nie widzę, a gość resztę musiałby wyłożyć ze swoich, na co zdaje się nie ma ochoty.

Niestety nienajlepiej dobraliście formę przesyłki do wartości przesyłanego przedmiotu.

Obawiam się, że trudno Ci będzie dowieść odpowiedzialności wysyłającego.

Co innego gdybyś zapłacił za paczkę ubezpieczoną a on wysyła polecony, który nie dochodzi.

A w ogóle umawiałeś się z nim na jakąś konkretną formę wysyłki?

Może uda Ci się mu udowodnić, że wysłał nie tak jak powinien, ale wątpię, żeby go to skłoniło to zwrócenia Ci reszty kasy :(

 

 

http://www.poczta-polska.pl/pliki/ustawa_prawo_pocztowe.pdf

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tutaj. Wysłałem te 7zł, sądziłem, że to priorytet będzie [;. Gość kombinuje od początku byle mieć więcej kasy, jak chyba po 10 dniach napisałem, że nie mam jeszcze paczki, to sobie zwrócił prowizje z allegro <_< . Hmm, co teraz zrobić?

 

Dzięki za pomoc wheelerfan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie juz mnie KU*WICA strzela.

W srode wysłano mi karte SD 2 giga GoodRAM-a do palmtopa. W czwartek ładowarke samochoda do palma. Wszystkie paczki priorytetem. i [gluteus maximus] - do tej pory ich nie ma. A na palma nic wgrac nie moge :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo czy niedługo rzecz względna, ale na pewno jest to dłużej niż przedstawia w swej ofercie PP.

Z tego to powodu na Allegro, kupującym odradzam tę usługę, a jak jestem kupującym to jeśli mogę to też z niej nie korzystam.

Jak ma gdzieś zaoszczędzić na usługach pocztowych to właśnie na niekorzytaniu z priorytetu.

Odpowiedzialność za doręczenie w terminie żadna, faktyczne ich dotrzymywanie coraz rzadsze.

To jak wysyłać coś z o wartości pow. 110 PLN, to lepiej skorzystać z usługi podania wartości (czasami nazywanej ubezpieczeniem).

Podajemy wartość w zaokrągleniu do pełnych 100 PLN w górę, płacimy za to 2% haraczu, ale mamy spokój.

Takie przesyłki rzadko giną, ale jak już to otrzymamy całość czasem nawet z minimalną nadwyżką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kombinuje od początku byle mieć więcej kasy, jak chyba po 10 dniach napisałem, że nie mam jeszcze paczki, to sobie zwrócił prowizje z allegro <_< . Hmm, co teraz zrobić?

i Ty mu jeszcze na to pozwoliles? Dzises..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos z was moze jakies przykladowe zgloszenia na policje sprawy z allegro ? Chcialbym na dniach sie zglosic z ta moja sprawa co koles rzekomo wyslal ram za 240zl najzwyklejszym listem. Prosilbym tez o jakies rady jak to ogolnie ma wygladac, bo w zyciu czegos takiego nie robilem. Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem, że 2 tygodnie to szacowany czas dostarczenia paczki, i według poczty zwrot paczki do nadawcy ponad 3 miechy po wysłaniu jest zgodne z regulaminem.

 

Powinni brać 1zł za paczkę a nie 8zł :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...