Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwozi i zamieszanie robisz ty....

Bullshit, zależy od miasta(chyba od ilosci mieszkanców). Ja nigdy nie dostałem paczki w sobote, zawsze w pon rano po kilka z weekendu. Za to gdzie indziej rozwożą w soboty jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe jak to definiuja.. miasto powiatowe ~20tys. ludzi i w sobote rozwoża..

Rekompensata za wodę :lol: Macie problemy, nie ma chętnych do pracy w sobotę to paczek nie rozwożą. Też się muszę w sobotę sam fatygować po paczki albo czekać do poniedziałku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wysłałem Pocztą do Miśka paczkę, która dotarła do niego we wtorek. Zapomniałem na druku zaznaczyć priorytet... :wink: Przesyłka szła z Wawy do Opola.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu opisywalem tu sytuacje, jak jedna typka wyslala do mnie ram najzwyklejszym listem, a ten do mnie nie dotarl. Nie bede opowiadal calej sytuacji, bo mi sie nie chce. Powiem tylko, ze po wykorzystaniu wsztstkim mozliwych srodku persfazji zglosilem sprawe na policje. Po kilku ich pierwszych telefonach dalej nie chciala oddac kasy. Az tu pewnego dnia, patrze na konto, a tam w koncu pojawil sie przelew z cala suma.

Dla niej sprawa skonczyla sie zawieszeniem konta. Goscie z allegro sie nie szczypali, ja mam prawie 120 komentarzy, ona 7 w tym po tym jak ja kupilem, pojawil sie negatyw, ze jakas typka nie dostala koszulki. Napisalem do allegro, oni mi odpisali, ze na czas wyjasnienia sprawy zawieszaja jej konto. Napisalem im pozniej, ze oddala kase po kilkukrotnej interwencji policji, ale konta juz jej nie odwiesili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest do końca na temat, ale dawno takiego zonka nie zaliczyłem.

Kupiłem na allegro nową komórkę i została wysłana kurierem GLS. Nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie fakt, że w moim mieście paczki GLS dostarcza .... Poczta Polska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie dzisiaj poczta bardzo pozytywnie zaskoczyla.

 

Wiele razy korzystalem z poczty polskiej, paczki male i duze, czasem szlo szybko, czasem troszke dluzej, ale bylo ok.

 

A dzisiaj siedze sobie na lekcji i dzwoni mi telefon, numer nieznany i wogole. Okazalo sie iz dzwoni pan z poczty od paczek! Jako iz nikogo w domu niezstal chcial sie umowic na kiedy indziej. Paczke przed chwila odebralem (o umowionej zreszta godzinie).

 

Dzisiaj odemnie duzy pozytyw dla poczty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile się czeka tak mniej więcej na paczke ekonomiczną? Bo koleś mi wysłał w poniedziałek, a jeszcze nie doszła

Ja czekam na priorytet od poniedzialku. :]

Ekonomiczna to roznie, jak maly ruch to dojdzie nawet tak szybko jak priorytet (no moze 2 dni), jak duzy to ~przewaznie do tygodnia powinna dojsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie z Sosnowca, zawsze coś idzie latami :lol:. W moim mieście nie ma poczty z prawdziwego zdarzenia, niestety. A tak btw, to poczta zgubiła paczkę z allegro, sprzedający złożył reklamację, podpisałem jakiś bzdet i czekam już z 5 tydzień :|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z UK szybko do nas lecą, zależy jeszcze jak trafi się na transport. List PL -> Scotland za 2.40zł w 2 dni doszedł bez priorytetu.

 

tia, czekam juz ponad tydzien na paczke z Anglii i jak nie bylo tak jej dalej nie ma ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy ten watek bedzie sie tak ciagnal w nieskonczonosc?

Pierwsze pare stron ok, ale zaczyna sie robi nudno:

 

"Wyslali do mnie paczke w srode, dzis jest piatek, kiedy dojdzie?"

"Wczoraj wyslana, dzis doszla"

"Dzis wyslalem, jutro dojdzie?"

"Czekam na paczke od 4dni..."

"Czekam na paczke juz tydzien..."

 

itd. itp. zamknijcie juz ten temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta Polska, to LOTERIA!!!! Niedawno rowniez czekalem na paczke 3 tygodnie, po czym okazalo sie, ze poczta paczke zgubila. Sprzedawca zlozyl reklamacje i ponownie wyslal przedmiot. Pare razy wczesniej sie zarzekalem, ze to juz ostatni raz korzystam z uslug owej firmy, tylko braklo mi w tym konsekwencji. Po tym incydencie to juz definitywny KONIEC :D No i ostatnia przesylke zamawialem juz UPS-em - pare zl drozej ale na drugi dzien po wyslaniu byla juz u mnie na biurku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zginęła mi paczka priorytetowa. Złożyłem już reklamacje. Nie wiem tylko jak to jest do końca :? . Jeśli znajdą ją w ciągy tych 2 tygodni to ją oczywiście dostaje z powrotem, natomiast jeśli nie znajdą, to dostaję kasę równą wartości paczki?

 

pzdr.

Dzisiaj byłem na poczcie. Minęły już dwa tygodnie, a ja nie mam żadnych informacji :mur:

 

Nie dostałem odpowiedzi, więc jescze raz :wink: .

Jeśli znajdą ją w ciągy tych 2 tygodni to ją oczywiście dostaje z powrotem, natomiast jeśli nie znajdą, to dostaję kasę równą wartości paczki?

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem odpowiedzi, więc jescze raz :wink: .

Jeśli znajdą ją w ciągy tych 2 tygodni to ją oczywiście dostaje z powrotem, natomiast jeśli nie znajdą, to dostaję kasę równą wartości paczki?

Jezeli ubezpieczyles, podales wartosc - to zwracaja Ci ja.

Natomiast jezeli tego nie uczyniles to dostaniesz zwrot 5 krotnosci kosztow wysylki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dostałem dzisiaj wynik 'procedury reklamacyjnej'. Wyszło, że dwa miesiące temu 4spped odebrał płytę :lol: , a gość z serwisu wkręcał mi, że nie doszła i żebym złożył reklamację na poczcie. W sumie jak to 4speed zgubił to chyba lepiej dla mnie, bo oni jak nie znajdą, to będą zmuszeni oddać kasę równą wartości przedmiotu ;] ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo, że do pp mam zaufanie( w moim mieście sprawnie działa) to cyfrówkę zamówiłem za pośrednictwem ups, paczka ubezpieczona pp kosztowała 22.5 a kurier 20zł, więc jaki miałem wybór?? :]

Pytanie dodatkowe: kiedy mogę się spodziewać paczki wysłanej dzisiaj w okolicach 16?? wysłana była z wrocławia, a idzie do pipidówy koło białegostoku, czy jest jakaś szansa na dostarczenie jutro??

 

edit:

jaki lol, paczka wysłana wczoraj koło piątej a dzisiaj o 7.19 weszła do białostockiego magazynu :)

Edytowane przez regaciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie przypadłości poczty polskiej i mnie dotkneły. Mianowicie koleś z pod warszawy wysłał do mnie pake w czwartek dziś do mnie dzwoni ze dostał zwrot. Ja gały na wieszch bo czekałem na paczke dość długo bo prawie tydzień. Nie wiem co w takiej sytuacji robić czy moze ten koleś sie ubiegać do poczty o odszkodowanie za stracone pieniądze jesli udowodnie ze paczki nie widziałem na oczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wczoraj poczta polska bardzo miło zaskoczyła, a mianowicie czekałem na lusterko do fiata ducato zamówione przez ojca, zostało nadane w Lublinie w poniedziałek po 15 a "paczkonosz" był we wtorek w okolicach 16 :D Dodam, że mieszkam w miasteczku w okolicach bialegostoku. Oby zawsze tak pracowała!! :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jup tak było przed podwyżką cen - ale ostatnio usłyszałem ze po tej podwyzszce jest tylko 5 krotnosc..

A możesz podać podstawę, czy tylko plotki rozsiewasz??

Kiedy zmienił się art 58 ust.1 pkt 2 ustawy Prawo Pocztowe??

Możesz uchylić rąbka tajemnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ja też napiszę o swoich doświadczeniach z pocztą. Paczki dostaję zawsze na drugi dzień :), czyli z tym jest świetnie. Ale jeśli wysyłam u mnie na poczcie jakąś paczkę priorytetem u odbiorcy jest po tygodniu. Miałem tak aż z 4 czy 5 paczkami w różnym odstępie czasu. Ostatnio daje więc paczki tacie, który wysyła je w Kielcach. Też dochodzą na 2 dzień :).

 

Tylko jak pytałem się gościówy, czemu te paczki tak długo dochodzą, to dostałem odpowiedź: "doszła ? doszła !!!, to o co masz pretensje?! " - normalnie mogłem to nagrać gdybym miał czym :mur:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...