Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam sobie chwalę pocztę. Tydzień paczka idzie, idzie drugi, aż w końcu na trzeci trafia do mnie. Czego więcej chcieć :D

 

:mur: :mur:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jak ja nienawidzę Poczty Polskiej :26: :evil: :wink:
Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Może mi ktoś powiedzieć, ile paczka moze lezeć na poczcie? Bo kupiłem kumplowi pewną rzecz na allegro, miał mi kase przynieść ale się normalnie ulotnił, dzwonie do niego i nic, ma wyłączony telefon, nie mogę go nigdzie złapać a paczka juz 6 dzien leży i czeka na odbiór. :mur:. Boje się że zostanie odesłana i będę miał przez to nieprzyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Po 3 dniach dostajesz awizo. Tydzien czasu masz. Potem dostajesz powtorne awizo. Kolejny tydzien. Potem paczka zostaje odsylana do nadawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest tak, że priorytet idzie 3 dni do mnie, a wdg tabelki na www poczty powinien następnego dnia od wysłania.

 

Priorytety, które wysyłam idą 4 dni.

 

Raz na 20 wysyłek zdarza się ze dochodzi i przychodzi dnia następnego od wysłania.

 

Na wszystkie odebrane paczki zdarzyło się raz, że listonosz dostarczył w sobote, a u znajomego w małej miejscowości 100km od wawy na zachód , to w soboty dostarczają na pożądku dziennym O_o

 

Męczą mnie kolejki na poczcie, w moim oddziale panie w okienku pracują tak jak na filmie puszczonym w zwolnionym tempie.

 

PS: ost czekam na paczke priorytetową, która już dojść dziś powinna... patrze listonosz! uuu, rachunek od tpsa..... rachunki zawsze w pore przychodzą....

 

PS2: a pro po kolejek, denerwuja mnie w banku kilometrowe kolejki emerytów, nie umiejących skorzystać z karty płatniczej i do kasy stoją po 20-30zł O_O czasem więcej... i te głośne plotki.... co zrobić..

 

----------------------dla zainteresowanych---------------------

 

Przesyłka priorytetowa

czyli usługa realizowana najszybszą drogą, w celu doręczenia przesyłki:

 

*

 

w następnym dniu roboczym po nadaniu na terenie Polski

Graniczne godziny nadawania przesyłek priorytetowych, umożliwiające doręczenie w następnym dniu roboczym po dniu nadania:

- w miastach wojewódzkich do godz. 17.00,

- w miastach powiatowych do godz. 16.00,

- w pozostałych miejscowościach do godz. 15.00

 

PS3: można ich oskarżyć o niedotrzymywanie terminów i wprowadzanie klienta w błąd ?

 

PS4: http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=9304

 

PS5: faktycznie zdarzyło mi się, że wysyłałem paczki co 2-3 dni o tej samej wadze i za każdym razem zapłaciłem inną kwote za przesyłke O_o , naturalnie tez jak coś do mnie przyszło do zdarzyło sie raz , że poczta zmasakrowała mi dany przedmiot i chciała go dla niepoznaki zakleić taśmą z logo pp

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta ma 14dni na dostarczenie priorytetu i chyba 3 miechy na jego szukanie ;) . Ten jeden dzień to według nich termin w jakim paczka "powinna" byc dostarczona. Kiedyś paczka wysłana w grudniu wróciła do mnie w marcu, bo "nie ma takiego adresu" - dziwne, bo inne paczki na ten adres wcześniej dochodziły ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś priorytet naprawdę szybko dochodził ... z Gdańska do mojego miasta góra 48h ... teraz średnio 4-5dni.

paczki są różnie dostarczane czasem nawet przychodzi po 19:00 ! lub w soboty do 14:00 .

kiedyś zawsze je przynosił listonosz / kurier poczty polskiej, a teraz ? wydaje mi się że to chyba "ludzie brani z ulicy" ... raz paczkę dostarczył mi znajomy :lol2: (nie jest listonoszem ani kurierem ) ... lub babka która znam z widzenia .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paczka wyslana w poprzedni piatek z poczty glownej w ols doszla do gda w sobote. nastepna paczka wyslana z tej samej poczty tez do gda doszla w piatek. obie priorytetowe :lol:

Bo na złej poczcie wysyłasz :) . Ta przy dworcu głównym jest ok, nie zdarzyło sie jeszcze, zeby paczka dluzej niz 48h szła ;) . No ale jak ktoś mieszka na uboczu to musi cierpieć ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś priorytet naprawdę szybko dochodził ... z Gdańska do mojego miasta góra 48h ... teraz średnio 4-5dni.

paczki są różnie dostarczane czasem nawet przychodzi po 19:00 ! lub w soboty do 14:00 .

kiedyś zawsze je przynosił listonosz / kurier poczty polskiej, a teraz ? wydaje mi się że to chyba "ludzie brani z ulicy" ... raz paczkę dostarczył mi znajomy :lol2: (nie jest listonoszem ani kurierem ) ... lub babka która znam z widzenia .

moze to dla tego ze zakupy przez internet staly sie ostatnio bardzo popularne (duzy wybor, niskie ceny itp), samo allegro pewnie robi poczcie ladny obrot (bo watpie zeby kazdy i zawsze korzystal z firm kurierskich)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z wysyłaniem CD za granicę jako polecony?

Chciałbym podesłac siostrze która mieszka w Niemczech płytke z rodzinnymi zdjeciami itp. itd. i zastanawiam sie czy bedzie jakas kontrola w stylu - rozerwania paczki i przegladniecia zawartosci CD w poszukiwaniu pirackiego oprogramowania. Przesadzam? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzimy z bratem firme , wysyłamy pocztą tańsze rzeczy , wszystko jest priorytetem poleconym, wpisuje wszystko do ksiazki nadawczej ,

 

pewnego razu zdarzylo sie mega opoznienie , patrze w ksiazke zeby namierzyc odbiorce i numer nadania , patrze a w tym dniu idiotka nie wpisala zadnego numeru nadania, pytam sie o reklamacje, w odpowiedzi: nie da sie reklamowac bo nie ma nr. nadania ,a co mnie to interesuje jak to poczta powinna je wpisywac ?! :mur: :angry:

 

wczoraj:

 

kupilem sobie nowa ksiazke , wysylalem 18 listow, podchodze dzis do okienka po ksiazke , a tu qr*a jej nie ma :mur: :angry:

 

masakra , do tej pory bylem tolerancyjny

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie ile średnio idzie przesyłka ekonomiczna? bo już czekam na taką od tamtego wtorku (tzn. w tamten wtorek wysłana) trasa Szczecin -> Kraków

 

mam jeszcze jedno pytanie, czy jest możliwość wysłania paczki/listu poleconego tak żeby za wysyłkę zapłacił odbiorca a żebym ja jako nadawca z góry nic nie płacił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie ile średnio idzie przesyłka ekonomiczna? bo już czekam na taką od tamtego wtorku (tzn. w tamten wtorek wysłana) trasa Szczecin -> Kraków

Tak normalnie to ok. tygodnia... chociaż ja ostatnio nie widziałem różnicy międzi prio a ekono....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie, czy jest możliwość wysłania paczki/listu poleconego tak żeby za wysyłkę zapłacił odbiorca a żebym ja jako nadawca z góry nic nie płacił?

Z tego co mi wiadomo, to nie ma takiej możliwości. Choć może coś się zmieniło. Wystarczy przejść się na pocztę i zapytać...

Paczkę w taki sposób na pewno można wysłać kurierem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz słuchajcie;]

Dzisiaj poczta mnie niesamowicie zaskoczyła...i to na plus :D

Kupiłem ja sobie procesora na allegro. Sprzedający mimo tego że prosił o potwierdzenie adresu, paczkę i tak błędnie zaadresował....:lol:

W sumie zgadzało się tylko imię,nazwisko i kod. Dzisiaj wieczorem telefon (na domowy) z poczty i pytanie czy jestem adresatem oraz pod jaki adres dostarczyć paczkę :blink: Dodam że nr telefonu druczku sprzedający też nie wpisał :mur: więc pani z okienka musiała się wykazać ;]

Że mi się spieszyło odebrałem przesyłkę od razu na sortowni...z tym też problemu nie było;]

Normalnie szacuken dla PP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z dostarczaniem paczek są spowodowane brakiem pracowników. W Gdyni paczka leżała 4 dni na sortowni zanim do mnie trafiła.

Rozmawiałem ze znajomym doręczycielem paczek ;) to mówił, że jeszcze kilka miesięcy, a na poczcie nie będzie żadnego pracownika ;) Oczywiście przesada ale chyba każdy z nas widzi co się dzieje. U mnie na poczcie jest 6 okienek max otwartych widziałem 2, w godzinach szczytu zdarza się, że jest tylko jedno :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczta jaka jest kazdy wie . ludzie pracuja tam za marne grosze . Mozna wybrac kuriera -tylko to kosztuje . Wiec cos za cos niestety .Kiedys wszystko praktycznie dochodzilo na nastepny dzien maksymalnie 2. teraz wraz z rozwojem e-handlu (sklepy ,allegro ) ilosc przesylek zwiekszyla sie lawinowo i poczta nie wyrabia. nie ma sie co dziwic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie dziwie się im, PP mało płaci pracownikom a wymaga cudów, zreszta co ja gadam :P ... jakby to tylko w tym zawodzie tak było :]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne debilne info na temat tego co PP wprowadza

Informujemy, że od 1 listopada br. przesyłki priorytetowe dostarczone do urzędów pocztowych po godzinie 15.00 w całym kraju będą traktowane jako nadane w dniu następnym.

Oznacza to, że Sprzedający, którzy mieszkają w miastach wojewódzkich, będą musieli nadać przesyłki priorytetowe przynajmniej o 2 godziny wcześniej niż do tej pory, a Allegrowicze z miast powiatowych - o godzinę wcześniej.

 

Allegro.pl

A tu jedna z wypowiedzi allegrowicza

TO JESZCZE NIC W PORÓWNANIU Z TYM,CO CZEKA KLIENTÓW POCZTY POLSKIEJ OD 1 STYCZNIA 2008.ZAINTERESOWANI MOGĄ ZAPOZNAĆ SIĘ Z NOWYM CENNIKIEM....OPRÓCZ WAŻENIA CZEKA NAS JESZCZE MIERZENIE LISTÓW I PACZEK I RÓŻNE W ZWIĄZKU Z TYM CENY USŁUG. I JAK MAJĄ ZDĄŻYĆ Z DORĘCZENIAMI????? TO ISTNY CYRK !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priorytet wyslany wczoraj ok 16 gdzies tam na peryferiach Wawy dzis rano byl juz u mnie.

 

Za to ostatnio kurier sie nie popisal - był podobno u mnie 3 razy (w ciagu jednego dnia?), ale nie mogl zadzwonic, bo nr telefonu napisany czciona jak 1/5 paczki byl za maly. Do tego powiedzial ze juz wiecej do mnie nie przyjedzie i zostawil paczke u sasiada :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...