Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

będzie działać ( dostarczać i nie tylko :] ) ... co do soboty to nie wiem jak jest w innych miastach ale w moim zawsze do 14 rozwożą przesyłki.

 

nie wszyscy mają długi weekend ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polska - singapur 4dni

 

jakies pytania ? :lol:

 

przypominam ze priorytety muszą być najpierw wysłane do sortowni w Warszawie

Kraków - Sandomierz

 

Który to już dzień idzie? Jutro 7 minie... <_<

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moich oczach PP jeszcze ani razu nie zawiodła, korzystam z usług poczty intensywnie :] od 3lat i praktycznie zawsze paczki docierały na czas po 24h max 48 ..a koszt to zazwyczaj zaledwie 8zł -10zł

 

kuriozalne jest to że chociaż rzadko korzystam to nigdy nie byłem zadowolony z kurierów : DHL, Opek ... średni koszt to 20zł a paczki docierały po kilku dniach....

w ten wtorek wysłano do mnie zasilacz kurierem Opek (19zł) ... tego samego dnia na innych aukcjach pocztą polską ...

PP dostarczyła na drugi dzień (8-9zł), a Opek ? dziś mamy czwartek... jutro piątek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DObra panowie w skrócie paczka priorytet nadana w zesżły wtorek do tej pory nie dotarła do adresata wartosc paczki 300 zł jak wyglada sprawa z reklamacja kto mi zwróci koszty tej paczki PROSZE O szybka pomoc

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PP ma 2 tygodnie na doręczenie priorytetowej paczki, więc dopiero po tym okresie od nadania możesz wnieść reklamację.

Jeśli był ubezpieczona to dostaniesz jej zwrot, jeśli nie to otrzymasz tylko 10 krotność wartości nadania (oczywiście z kwitkiem dowodu wysłania). Problem może powstać przykładowo jeśli wysyłałeś komuś przez allegro, w takim wypadku musisz zwróćić z własnej kieszeni. Chyba, że wcześniej informowałeś drugą stronę o tym, ze jest możliwość ubezpieczenia a ta osoba z tego nie skorzystała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2 tygodniach mozna isc zlozyc reklamacje... przez 3 miesiace beda szukac tej paczki... przez kolejne 3 miesiace beda sie zastanawiac czy ci przyznac odszkodowanie

Mowisz z autopsji? Bo u mnie reklamacja przebiegała sprawnie. Może dlatego, że nie zależało mi na czasie specjalnie.

 

1. Po 2 tyg. od nadania nie ma u mnie paczki. Sprzedajacy wysłał mi skan nadania. Zawartość warta max. 30zł

2. Sprzedający kontaktuje się z sortownią u siebie. Dostarczyli paczkę do mnie do Wrocławia.

3. Dzwonię do sortowni u mnie w mieście. Dostali paczkę, ale nie wiedzą co z nią jest. Pani obiecuje, że oddzwoni jak ją znajdzie.

4. Oddzowniła! <szok> :o Ale niestety się nieznalazła.

5. Sprzedający złożył reklamację na poczcie. (minęły ok 3 tyg. od nadania)

6. Po tygodniu dostaje polecony od Poczty. W srodku pismo, które mam podpisać, ze nie otrzymałem przesyłki + koperta zwrotna.

7. Po ok. 4 tygodniach od nadania sprzedający otrzymał odszkodawanie równe 10x kosztów wysyłki. Czyli on był na plusie :) Niestety ja wyszedłem na zero, no ale nie zależało mi na czasie, więc mi to wszystko rybka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety teraz listonosze rządzą, nikt nie będzie harował za 1200zł na rękę i targał ciężkich ładunków, u mnie w mieście są braki personalne, za te pieniądze bez problemu znajdzie się lżejszą pracę

inna sprawa to nagminne kradzieże, teraz wszystko co wysyłam powyżej 100zł ubezpieczam i koniec

firma to zorganizowani pracownicy a nie jakieś niespełnione hasła marketingowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paczki rozwozi sie samochodem :) , a listy polecone takie ciezkie nie sa

Pracowales jako listonosz, ze wiesz czy sa ciezke czy nie ? Sam pracowalem w wakacje jako listonosz i uwierz mi to co ludzi wysylaja jako list przechodzi ludzkie pojecie. Pomijam juz, ze masz dziennie do rozniesienia okolo 60-100 poleconych plus normalne listy, a polowy ludzi i tak nie ma w domu i potem latasz z torba pelna poleconych caly dzien. Dodatkowo jest istne pieklo, gdy konczy sie miesiac i rachunki zaczynajac splywac, albo gazetki Makro, Selgrosu etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawe, ze torba listonosza, badz Pani listonosz jest ciezka, a bywa nawet bardzo ciezka, jednak czy to usprawiedliwia np. zeby krasc jakies paczki, listy itp ? nikt im nie kazal byc listonoszami, trzeb abylo sie uczyc i zarabiac 10.000, a nie 1200, a jak juz sie zdeycdowali na ta prace to oczekuje sumiennosci i rzetelnej pracy, bo ja rowniez za to place i na pensje i za paczke, takze to, ze maja ciezkie torbry, sorry, ale mnie nie przekonuje :), sa duzo ciezsze prace ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawe, ze torba listonosza, badz Pani listonosz jest ciezka, a bywa nawet bardzo ciezka, jednak czy to usprawiedliwia np. zeby krasc jakies paczki, listy itp ? nikt im nie kazal byc listonoszami, trzeb abylo sie uczyc i zarabiac 10.000, a nie 1200, a jak juz sie zdeycdowali na ta prace to oczekuje sumiennosci i rzetelnej pracy, bo ja rowniez za to place i na pensje i za paczke, takze to, ze maja ciezkie torbry, sorry, ale mnie nie przekonuje :), sa duzo ciezsze prace ...

Ty myślisz że listonosz/paczkowy kradnie paczki? :blink: Wszystko ginie na sortowni...więc uważaj z tymi tekstami :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt im nie kazal byc listonoszami, trzeb abylo sie uczyc i zarabiac 10.000, a nie 1200, a jak juz sie zdeycdowali na ta prace to oczekuje sumiennosci i rzetelnej pracy, bo ja rowniez za to place i na pensje i za paczke, takze to, ze maja ciezkie torbry, sorry, ale mnie nie przekonuje :), sa duzo ciezsze prace ...

a w domku wszyscy zdrowi ? ...ludzie po studiach zarabiaja po 1700zł, skad te 10tys ? dojrzej emocjonalnie do pewnych spraw a później się wypowiadaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta ma chyba jakieś złe dni... Nigdy jeszcze nie narzekałem na terminowość otrzymywania paczek, a sporo na allegro kupuje. Ostatnio jednak coś się ociągają. Równe 2 tyg. trwało dostarczenie paczki priorytetowej (wysłana 13.11, doszła 27.11). Kolejna nadana we wtorek zeszłego tygodnia i nadal jej nie ma. Ehh, trzeba się uzbroić w cierpliwość...

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawe, ze torba listonosza, badz Pani listonosz jest ciezka, a bywa nawet bardzo ciezka, jednak czy to usprawiedliwia np. zeby krasc jakies paczki, listy itp ? nikt im nie kazal byc listonoszami, trzeb abylo sie uczyc i zarabiac 10.000, a nie 1200, a jak juz sie zdeycdowali na ta prace to oczekuje sumiennosci i rzetelnej pracy, bo ja rowniez za to place i na pensje i za paczke, takze to, ze maja ciezkie torbry, sorry, ale mnie nie przekonuje :) , sa duzo ciezsze prace ...

Tak jak leborg powiedzial, listy gina na sortowni. Listonosz nawet jakby chcial nie jest w stanie ukrasc listu poleconego, przed wyjsciem w teren przelicza polecone, podpisuje liste ze tylke i tyle, takich i takich listow otrzymal. Jezeli w terenie mu jakis polecony zaginie placi z wlasnej kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...