Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

a w domku wszyscy zdrowi ? ...ludzie po studiach zarabiaja po 1700zł, skad te 10tys ? dojrzej emocjonalnie do pewnych spraw a później się wypowiadaj

 

tak wszyscy zdrowi i nie rozumiem o co chodzi ? gdzie napisalem, ze ludzie po studiach maja od razu 10tys? lepiej naucz sie czytac ze zrozumieniem, a wbrew pozorom 10tys to nie tak duzo i jesli jestes dobry to bedziesz tyle zarabiac np. 2 lata po studiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz od tysiąc leci

listonosz przyniósł mi list polecony ważący wiecej jak 200gramów :D :D :D

Wczesniej brales mniejsze porcje ? ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Paczka wysłana kurierem(Białystok- okolice Inowrocławia) 10.12wieczorem-11.12 rano u mnie :D :blink: .

2. Paczka ZWYKŁA nie prio Poczta(z Łodzi)- wysłana 11.12-13.12 u mnie

3. Paczka PRIORYTET Poczta(z Warszawy) wysłana 10.12----- idzie :lol:

4. Paczka kurier GLS(Łódź) wysłana 12.12 --- jedzie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

1. Paczka wysłana kurierem(Białystok- okolice Inowrocławia) 10.12wieczorem-11.12 rano u mnie :D :blink: .

2. Paczka ZWYKŁA nie prio Poczta(z Łodzi)- wysłana 11.12-13.12 u mnie

3. Paczka PRIORYTET Poczta(z Warszawy) wysłana 10.12----- idzie :lol:

4. Paczka kurier GLS(Łódź) wysłana 12.12 --- jedzie :mur:

Bardzo dobre statsy, nie wiem o co Ci chodzi? :blink: ja się przyzwyczaiłem, że kurier to 2-3 dni, priorytet~5dni w zwyż a ekonomiczna tak ~2 tyg, nie wiem co wy w tym wszystkim widzicie dziwnego? :blink: (mieszkam w mieście powiatowym, 42k ludzi :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Paczka wysłana kurierem(Białystok- okolice Inowrocławia) 10.12wieczorem-11.12 rano u mnie :D :blink: .

2. Paczka ZWYKŁA nie prio Poczta(z Łodzi)- wysłana 11.12-13.12 u mnie

3. Paczka PRIORYTET Poczta(z Warszawy) wysłana 10.12----- idzie :lol:

4. Paczka kurier GLS(Łódź) wysłana 12.12 --- jedzie :mur:

normalka teraz

okres przedswiąteczny

 

kilka paczek do mnie opozniło sie do 5-6 dni

wysyłałem kilka na początku tygodnia i wszystkie doszły :D wiec nie jest zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cóż za wioskach mieszkacie :P ... od roku nie zdarzyło mi się abym na priorytet czekał więcej niz 3 dni... zazwyczaj paczka jest na drugi dzień.

 

za to DHL, GLS, Opek <> często dają plame na całego ... a w końcu to kurier .

 

teraz w okresie przedświątecznym PP dostarczyła paczki z Warszawy i Tarnowskich Gór do Wałbrzycha w 2 dni

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, nie przeglądałem tematu, wiec nie wiem czy było podane, ale u mnie na poczcie powiedzieli, że od tego poniedziałku zacznie sie strajk. Nie wiem czy ukryty, czy otwarty, ale podobnoż ma być. Poczta w Warszawie na Pradze Południe niedaleko placu Szembeka. Miesiąc temu wysłana paczka szła 3 tygodnie, jeszcze inna szła dwa. Małe przesyłki typu kabelki, przejściówki, płyty itd. najlepiej wysyłać teraz jako list - dochodzi razem z listami, szło 3 dni u mnie. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 grudnia nadany zostal do mnie list z uczelni, ze mam zaplacic do 10, bo mnie skresla z listy studentow blebleble, a doszedl dopiero dzis, czyli 14 grudnia.. :lol:

 

Gdyby nie to, ze takie listy u nas sa na porzadku dziennym (czasami system nie rozkoduje jakiegos przelewu i juz list), to zaczalbym sie martwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przerzucić się na duże koperty bąbelkowe i starać się wysyłać rzeczy jako list polecony priorytet. Wiadomo, że nie zawsze się da, ale podam przykład:

 

Paczki priorytetowe idą teraz do mnie 2-4 dni (wcześniej prawie zawsze 1 dzień), ekonomiczne 2 tygodnie.

 

Natomiast koszulki wysłane w b. dużej kopercie bąbelkowej (ponad 500g., 8zł za Prio) przyszły na drugi dzień.

 

Wniosek jest pewnie tak, że "paczkowcy" mają dużo większe natężenie ruchu, niż listonosze i oni szybciej dostarczą przesyłkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie od poniedziałku idzie paczka z ładowarką do pakietów RC 7.2V. Sądze że dzisiaj czy jutro już jej nie dostane, a szkoda bo byłem umówiony na hale zeby pojeździć. Teraz pluje sobie w brode, bo mogłem dopłacić głupie 6zł i mieć paczke juz we wtorek :mur: Ciesze sie ze sam model kumpel sam mi sprowadzał, bo przy takich układach to moze po świętach bym go dostał :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony małe update:

3. Paczka PRIORYTET Poczta(z Warszawy) wysłana 10.12----- doszła dzisiaj, była uszkodzona na sortowni w Waraszawie i ją dopakowali..... wysyłający się nie postarał max zabezpieczyć paczki i zapewne po którymś z kolei rzucie któregoś pracownika poczty szary papier został podarty. Całe szczęście że towar doszedł nieuszkodzony, nie była to eletronika a odzież, ale PP pokazała co robi z paczkami.... bez komentarza

4. Paczka kurier GLS(Łódź) wysłana 12.12 --- jedzie i dojechał, wysłany jednak 13.12 i dotarł 14.12 czyli wszystko ok i Pan kierowca wesoły, jak to sam powiedział: my nie poczta i zawsze doręczamy na czas :lol2: :D .

 

Ad. 3 - foto po prawej uszkodzona "paczka" a po lewo dodatki od PP oprócz reklamówki :wink: .

post-19010-1197659640_thumb.jpg

Edytowane przez BAŁWANIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jeszcze jeden fakt: listy i paczki były znacznie szybciej dostarczane (czyt. krótszy czas dostarczenia) na przełomie XIX i XX wieku, aniżeli na początku XXI. Dziwne, co?

Bardzo :D

Zwłaszcza, że nie było wtedy allegro/ebeja/internetu :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jeszcze jeden fakt: listy i paczki były znacznie szybciej dostarczane (czyt. krótszy czas dostarczenia) na przełomie XIX i XX wieku, aniżeli na początku XXI. Dziwne, co?

Poczta jest chyba nadal panstwowa, wiec upadek jej nie grozi... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym co dziś widziałem na poczcie nie chciałem ryzykować priorytetem i wysłałem paczkę pocztexem ..wyszło 4x drożej (32.50zł za paczke 600g + pobranie)

ale za to taniej niż DHL, chcieli mnie okraść na 50zł xD - przegięcie totalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge wbic na strone pocztex'u, wiec zapytam tutaj. Kumpel ma do wyslania jakies 1,5kg (max), do mnie, tj. Irlandia Polnocna.

Orientuje sie ktos jakie beda mniej wiecej koszty ? A moze jakas alternatywa ? Miejsce wysylki - Warszawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedświąteczne poczty oblężenie.

W mojej wiosce (20k mieszkańców) jest JEDNO okienko do nadawania, odbierania paczek oraz odbierania poleconych. 20 minut w kolejeczce. Gdy już nie byłem ostatni miałem radochę widząc miny potencjalnych klientów poczty wchodzących doń i obracających się na pięcie mrucząc coś pod nosem.

 

A jeszcze jakaś baba jakaś za mną ciągle mnie trykała ciągle- ścisku nie było, a ta mnie tryka, ona- wzbierały we mnie emocje jak w M.Kondradzie w "Dniu świra" :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym co dziś widziałem na poczcie nie chciałem ryzykować priorytetem i wysłałem paczkę pocztexem ..wyszło 4x drożej (32.50zł za paczke 600g + pobranie)

ale za to taniej niż DHL, chcieli mnie okraść na 50zł xD - przegięcie totalne

Nie wiem jakim cudem 50zl ci wyszlo, chyba ze zazyczyles sobie jakis super express na 9 rano :)

Ja ostatnio puscilem paczke 16kg, z ubezpieczeniem, z doplata paliwowa wyszlo 50zl.

Twoja 600gram powinna sie zamknac w ~32zl

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam nie mam pojęcia :P ... mówię kobicie, chcę wysłać paczkę z pobraniem 183zł, zwykła bez cudów ;] ona wylicza wg cennika ..podaje kwotę - 49zł z groszami , no a ja kopara w dół :lol2: pytam się czy aby na pewno, .....tak wyliczyłam . No nie mam pytań, mało kumata albo liczyła na liczydle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musiala jednak liczyc na liczydle ;)

Powie mi ktos ile szacunkowo moge zaplacic za 1,5kg do UK ?

Poczta, Pocztex, Kurier, inne opcje ? Zalezy mi na czasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...