Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

on na pewno pisze o PP ?? przecież to jest niewykonalne, w PP taką możliwość daje jedynie pocztex o ile pięknie zapłacisz.

No na serio, u kolesia akurat listonosz roznosi paczki ok. 19 właśnie wtedy ją otrzymał tego samego dnia. U mnie poczta wysyła o 15.30 więc ogrooooomny fuks to był chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam bylem swiadkiem kilku sytuacji dostarczenia paczki <12h i >300km

ok 12h da rade, ale wyslane o 15 a dostarczone ok ~20 tego sameg dnia. szczerze watpie. zwlaszcza, ze dzisiaj dostalem list ze skarbowki z ols wyslany priorytetem 23.06.08, czyli list na przebycie ok 5km potrzebowal 5 dni :lol:

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Game_Plan

Najlepsze jest to ze poczta-polska znowu podniosla koszty przesylek......

 

No też mi się nie chciało wierzyć...

A co do śmiesznych sytuacji to mi kiedyś list z Urzędu Gminy (mam do niej 2km) zaginął :lol:

Pare razy ja/znajomy mialem juz taka akcje ze dostalem awizo a na poczcie okazywalo sie ze paczka zaginela juz na miejscu w urzedzie;]

Edytowane przez Game_Plan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio PP to jest pasmo wykluczających się wydarzeń:

Dobrzyca (okolice Koszalina) - Olsztyn, w prostej linii ~300km, paczka niepriorytetowa 2 dni

Warszawa - Olsztyn, polecony priorytet 2 dni

Warszawa - Olsztyn, zwykły list od banku 15 dni i wciąż nie ma

Łańcut - Olsztyn, w prostej linii ~430km, wysłana 24.06, priorytet, na horyzoncie nic nie widać

 

Ja wiem strajk itp, ale do cholery jak podnosicie ceny to może przy okazji wypadałoby jakość usług?

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też racja ;x

 

A jeszcze jedno mi przyszło do głowy. Jak dobrze kojarzę poruszony został temat awizo w skrzynkach. Padam jak widzę listonosza z pękiem kwitków jak wpycha je do tych skrzynek. Taki dziadek obrotny, od roku biega z leciutką torbą. Ostatnio piękny motyw widziałem odnośnie tej sprawy. Wchodzę ze znajomym do klatki (blok 4 piętrowy) i on się pyta listonosza czy pod jego numer coś jest. On na to, że nie ma. Wychodzimy, on zagląda do skrzynki, a tam surprise z moją ulubioną adnotacją mieszkanie zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co skoro i tak nie ma konkurencji ? :)

Jakaś tam jest, PAF jest dość ciekawy, w wielu średnich i większych miastach (oraz okolicach) obsługuje paczki. W większych i listy i paczki. No i wciąż się rozwija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łańcut - Olsztyn - doszło dziś awizo z datą 27.06. Najlepsza adnotacja mieszkanie zamknięte w momencie kiedy babcia była w domu cały dzień ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Game_Plan

Jakaś tam jest, PAF jest dość ciekawy, w wielu średnich i większych miastach (oraz okolicach) obsługuje paczki. W większych i listy i paczki. No i wciąż się rozwija.

inpost jest najwiekszy po pp - www.inpost.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba na umowe tylko?

tak z umowa na ~10 paczek / miech

 

Olsztyn - Mława: 3 dni piorytet, jeszcze nie tak źle :)

i tak express. olsztyn pilsudskiego (US) - olsztyn mleczna - tydzien :lol:

 

Dzisiaj w radiu slyszalem ze maja podrozec przesylki list polecony bodajze o 10gr a paczka ekonomiczna o 2 zl.

chyba sie z *** na glowy pozamieniali :lol:

 

Panuj nad slownictwem.

Costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Dzisiaj w radiu slyszalem ze maja podrozec przesylki list polecony bodajze o 10gr a paczka ekonomiczna o 2 zl.

Poczta Polska od 1 lipca 2008 roku zmienia ceny usług pocztowych realizowanych na terenie kraju. Wzrośnie m.in. cena listów zwykłych o 10 groszy – do 1,45 zł. To pierwsza podwyżka tej grupy usług od półtora roku. Ceny w obrocie zagranicznym nie zmienią się.

 

- Zmiany wynikają z kilku powodów, jednym z nich, choć nie najważniejszym są rosnące koszty pracy – mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik Poczty Polskiej. – Musieliśmy zdecydować się na poprawę wynagrodzeń naszych pracowników by być bardziej konkurencyjnym na rynku pracy – zwłaszcza w dużych aglomeracjach – podkreśla.

Pan prezes w trosce o pracowników podnosi ceny usług. Żeby byli bardziej konkurencyjni... :lol2: :lol2: :lol2: No fakt do PP ludzie walą drzwiami i oknami do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tez dzieki wzrastajacym cena benzyny wszystko drozeje nawet uslugi pocztowe. Nie zdziwcie sie jesli w przyszlym roku bedzie jeszcze drozej. Podobno benzyna ma podrozec do 6 zl pod koniec roku. Za pare lat bedzie wojna o paliwa i fallout sie zacznie ;).

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Ale tez dzieki wzrastajacym cena benzyny wszystko drozeje nawet uslugi pocztowe. Nie zdziwcie sie jesli w przyszlym roku bedzie jeszcze drozej. Podobno benzyna ma podrozec do 6 zl pod koniec roku. Za pare lat bedzie wojna o paliwa i fallout sie zacznie ;).

Tak ale to jest parametr który podraża koszty w każdej branży równo. Także nie należy go brać tu pod uwagę. Ta podwyżka jest stricte spowodowana strajkiem pocztowców, podczas gdy brak było takiego wśród kurierów.

Konsekwencja będzie taka (na co liczę i myślę, że nie tylko ja) iż więcej ludzi zacznie korzystać z innych firm przewozowych. Konkurencja jest bardzo zdrowa i najlepiej sam rynek zweryfikuje, który podmiot zostanie. Z PP jest ten problem, że jego dotujemy wszyscy. Jak się im będzie źle wiodło to dostaną z budżetu wsparcie (jak kolejarze), zamiast sprywatyzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem, zamówiłem sobie telefon (niestety nie na allegro, ale od pewnego moderatora na forum o samsungach miał 2500 postów i staż ponad 2 lata) więc myślę, że mnie nie oszukał. Wpłaciłem pieniądze w banku(02.06) 350zł, doszły na drugi dzień. Ale telefon wysłał dopiero w czwartek (05.06) ponieważ nie przyjmowali nic z powodu strajku. I tu jest problem to tej pory ta paczka jeszcze nie doszła. Niestety nie ma odcinka od wysyłki, bo wysłał to jako przesyłkę listowną priorytetową. Dzwoniliśmy do poczty u niego, do sortowni w krakowie (bo tam wysłał) byłem u mnie na poczcie i nigdzie jej nie ma. Jedynie może być w sortowni w Łodzi ale tam nie idzie się dodzwonić. Ja mieszkam w małej miejscowości w łódzkim. Poradźcie co robić, czy paczka zginęła, jeśli tak to czy można od nich domagać się zwrotu jakichś pieniędzy czy wszystko stracone. Dodam że mam 15 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na straconej pozycji jest sprzedający -musi oddać całą kwotę, a z pocztą walczyć we własnym zakresie.

jeśli sprzedający odmówi zwrotu gotówki masz pełne prawo zgłosić to na policję.

 

jak to dokładniej wygląda poczytaj podobny temat na forum prawnym

 

http://forumprawne.org/o,31,83834.html

 

swoją drogą poczta odpierdala ostatnio taka manianę że szok, gubią paczki, na priorytet czekasz do 2 tygodni, przecież to jawne złodziejstwo.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wyslal to jako list, to na 99% mozesz zapomniec o tym telefonie. Kiedys mialem podobna sytuacje, jakis kretyn w ramach zaoszczedzenie paru zlotych, przeslal mi ram wart 240zl w zwyklym liscie. Oczywiscie listu juz nie dostalem... Ja bylem w o tyle lepszej sytuacji, ze to bylo przez allegro i jako ze on tez nie mial potwierdzenia (w koncu debil wyslal listem), to musial zwrocic pieniadze.

Ale u Ciebie sytuacja tez nie jest tragiczna, chociaz nieciekawa. Jesli to forum jest duze, a gosc jest tam moderatorem, to jesli z nim nie zalatwisz, to zglos sie do administratora, opisujac sprawe. Telefonu juz raczej nie dostaniesz i to tylko przez to, ze ten gosc okazal sie byc az takim kretynem, aby wyslac cos tak wartosciowego jako zwykly list. A przeciez nie za swoja glupote nie bedziesz placil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolesia teraz nie będzie 6 dni bo gdzieś wyjechał, złożył jakąś skargę na pocztę, ale to na pewno nic nie da. I do tego telefon jeszcze nie był jego tylko kumpla, ale on wysyłał. Jeśli nie będzie chciał oddać kasy to na tym forum napiszę.

Co do forum to spore

Nasi użytkownicy napisali łącznie 95.658 postów

Mamy 48.505 zarejestrowanych użytkowników

Ostatnio zarejestrowanym użytkownikiem jest slbo.pl

Najwięcej użytkowników online: 237 Dnia: 25 September 2007, 15:12

Edytowane przez przemo777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj wysyłałem paczkę i zawołali 10zł XD No lol niedługo to za paczkę do 1KG będą wołali tyle co kurier wtedy wybór chyba jest łatwy.

 

Czekam na paczkę od Maniakalnego już prawie 3 tygodnie (w tym tydzień zgłoszonej już reklamacji) i nadal ani widu ani słychu paczki ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...