Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio zaobserwowałem średni czas oczekiwania na przesyłkę = około 48h

Choć zagięło mnie gdy raz nadałem z trzy tygodnie temu paczkę o 17:00 a następnego dnia o 13:00 była u odbiorcy... poniżej 24 godzin. Choć fakt że w ramach jednego województwa. Niemniej jednak nieźle, nieźle, ++ dla poczty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie ja też jestem pod wrażeniem poczty, kupiłem głośniczki w czwatrek od użytkownika z forum SeN81, wysłał je gdzieś około 15, na drugi dzień miałem je już w domu troszkę po południu także szybciutko, przesyłka z wawy do lublina!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem na allegro telefon 10.11 został wysłany tego samego dnia (mam kopię dowodu nadania) poleconą (paczka prawdopodobnie) i do tej pory nie ma, po tyg pierwszym sprzedawca poszedł na pocztę i okazało się że paczka zawieruszyła się tam na poczcie... :angry: i została faktycznie wysłana w ten poniedziałek i paczki nadal nie ma. Kiedy dojdzie wkońcu? :mad: już dość mam tej Poczty Polskiej.

 

Aha paczka została wysłana z Kruszyna - wieś koło Włocławka a ja mieszkam 300 km dalej kolo Skalbmierza - pod tą pocztę należę.

Edytowane przez Robaldinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja 17dni temu kupilem grafe. nastepnego dnia byla wyslana. w poniedzialek gosciu co od niego kupilem dostal awizo ze paczka na poczcie, musial ja przepakowac bo rozerwali opakowanie... wyslal nastepnego dnia i czekam... idzie sie ******

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, typek do mnie wysłał telefon. Wpisał zły adres (dobre nazwisko), jest nadzieja, że paczka nadal jest na poczcie (oczywiście jeżeli jej nie odebrał nikt, ale blok obok jest ten adres, więc jkbc. pójde), czy może już ją odesłali do adresata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od pani w okienku, jedna zażąda dowodu, inna nie, jedna sprawdzi adres, inna nie, ja ostatnio dostałem paczkę nie na moje nazwisko i nie na mój adres bo jej się numerki pomyliły xD. Ale tylko książka była :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh a ja wam powiem nie ma to jak Poczta Polska.

 

Nie pomyslalem i zgodzilem sie by sprzedawca z allegro wyslal mi slizgacze do myszy Alternatywnym operatorem pocztowym. Powiedzmy , ze 1km zamiast 500 metrow do najblizszej poczty mnie specjalnie nie boli. Ale k... mac tam mozna listy odbierac w godzinach 9.30-17.30 i bede sie teraz musial wczesniej z roboty urwac by odebrac cholerne slizgacze za 20 pln :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od pani w okienku, jedna zażąda dowodu, inna nie, jedna sprawdzi adres, inna nie, ja ostatnio dostałem paczkę nie na moje nazwisko i nie na mój adres bo jej się numerki pomyliły xD. Ale tylko książka była :razz:

A jak zamówiłem paczke na inny adres niż w dowodzie? Z tego co mi wiadomo jak odbierasz paczke na poczcie to adres nie ma znaczenia tylko patrza na imie i nazwisko na dowodzie ;)

do mnie paczka szła 8dni :blink: a przewaznie to była za 2-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie spodnie kupione na allegro idą już od poniedziałku, w piątek 19 lis kupiłem, sklep wysłał w pon priorytetem i dalej nie ma, przeważnie to z obojętnie jakiego miejsca polski to paczki szły 2-3dni czasami na następny dzień już były, a ta idzie z bielska białej w sumie niezbyt daleko i nie ma...

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przeważnie priorytet idzie dwa dni. A jak jest wysłany w czwartek to wiem, że w piątek go nie dostanę to idę po godzinie 11 na pocztę w sobotę i zawsze mam swoją paczuszkę i nie muszę czekać do poniedziałku. Ekonomiczną nie wyślę już nigdy. Niedawno wysyłałem paczkę która szła 20 dni. (Doszła po tym jak zgłosiłem REKLAMACJĘ na poczcie) . Chociaż teraz mam dziwną sytuację bo w czwartek podobno wysłał kolega z forum Xtreme Addict i jeszcze nie mam paczuszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł bloczek (czyli 6 dni leciało) :(

Poczta teraz przeżywa małe oblężenie jak to zawsze na święta. Współczuje listonoszom. NIe dość, że allegro to jeszce karteczki świąteczne. Dobrze, że wymyślili ludzie SMS'y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej do PP nie miałem zastrzeżeń jakoś zawsze paczki do mnie szły max 2 dni, koleś z poczty dzwonił do mnie jak była paczka, natomiast odkąd przeniosłem się do Krakowa to same problemy, paczki wysłane przeze mnie dochodzą czasem po 7 dniach roboczych (albo dłużej) a paczki do mnie to min 4 dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przeważnie priorytet idzie dwa dni. A jak jest wysłany w czwartek to wiem, że w piątek go nie dostanę to idę po godzinie 11 na pocztę w sobotę i zawsze mam swoją paczuszkę i nie muszę czekać do poniedziałku. Ekonomiczną nie wyślę już nigdy. Niedawno wysyłałem paczkę która szła 20 dni. (Doszła po tym jak zgłosiłem REKLAMACJĘ na poczcie) . Chociaż teraz mam dziwną sytuację bo w czwartek podobno wysłał kolega z forum Xtreme Addict i jeszcze nie mam paczuszki.

O paczke od Xtreme Addicta to sie nie martw, wszystko dojdzie. Ostatnio tez mi paczuszke wyslal i sza niestety 7 dni jakos :/. Ale to wina poczty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem od początku miesiąca 12 przesyłek. A dokładniej były to polecone priorytety i paczki priorytetowe. Termin dostawy: 3-4 dni (czasem i wliczając to w to weekend)... Nie wiem, może mam szczęście :wink: Ale miłe zaskoczenie.

Bo w porównaniu do tego co było rok temu to jest duża poprawa jeśli chodzi o okres przedświąteczny.

 

A najdłużej z tych paczek szła do mnie paczka nadana kurierem OPEK (pierwszy raz miałem z tym do czynienia). Nadana w czwartek, a dotarła w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O paczke od Xtreme Addicta to sie nie martw, wszystko dojdzie. Ostatnio tez mi paczuszke wyslal i sza niestety 7 dni jakos :/. Ale to wina poczty

 

Nie przejmuj sie poczta, miej nadzieje ze addict Cie nie okantuje... tak jak mnie.

 

 

a zeby nie było offtopu, to do tych zachwytów nad pp dodam lyzke dziegciu - priorytet z krk~40 szla 11 dni :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis kurier UPS wprawil mnie w maly szok... To, ze paczka doszla na drugi dzien po wyslaniu, to nic specjalnego - ale to, ze kurier przywiozl ja o 20:30, to juz niespodzianka. Przesylka "standard", zeby nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Dzis kurier UPS wprawil mnie w maly szok... To, ze paczka doszla na drugi dzien po wyslaniu, to nic specjalnego - ale to, ze kurier przywiozl ja o 20:30, to juz niespodzianka. Przesylka "standard", zeby nie bylo.

Tydzień temu odbierałem UPS paczkę. Zagaiłem czy mają ruch. Powiedział, że pod koniec roku do stają czasami i po 1000 paczek dziennie na sortownie. Nie są w stanie przerobić. Także się nie dziwię.

Aczkolwiek naturalnie "klient płaci klient żąda" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w sierpniu mialem zdziwko, bo zamawialem nowe skrzydlo. pomijam, ze priorytet szedl "az" 3 dni, bo szedl ze slowacji, ale paczkonosz zjawil sie w domu ok 20 a ze nie bylo nikogo to zadzwonil i zapytal gdzie dostarczyc, dostal info, ze zaraz bede to poczekal przed domem ok 15 minut zanim dojechalem. potem pozwolil rozpakowac paczke przed zaplaceniem pobrana ( 6k pln ), zebym sprawdzil czy w przesylce jest to co powinno byc. przesylka nie miala wykupionej opcj sprawdzenia zawartosci przed oplata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O paczke od Xtreme Addicta to sie nie martw, wszystko dojdzie. Ostatnio tez mi paczuszke wyslal i sza niestety 7 dni jakos :/. Ale to wina poczty

mi tez od XA paczka szła troche ale doszła, ofc towar w srodku działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie jak długo idzie przesyłka priorytetowa w święta. Czy jak zamówiłem na allegro, przedmiot i jak Sprzedawca wysłał paczke we wtorek priorytetem to dojdzie do końca tygodnia (piątku)??? Prosze o odpisanie GG:10189503 jak nie na gg to na forum wybierzcie :D

Edytowane przez Kuki995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to spokojnie. Kiedyś mój priorytet szedł bez mała 2 tygodnie :evil:

 

Ale za to priorytet nadany wczoraj doszedł dzisiaj, tak więc nie ma reguły.

 

 

A propos wywalenia do kosza dowodu nadania. Pozbyłeś się jedynego dowodu. W tej chwili to módl się lepiej żeby wszystko doszło w jednym kawałku. W innym przypadku możesz zapomnieć o tym czymś w środku lub kasie.

HAHAHA mam tak samo ja ty... :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo mile zaskoczony PP. Paczka z Anglii zamówiona 18 grudnia była już u mnie 22 grudnia.

Kolejne dwie paczki kupione na allegro 22 grudnia były u mnie na drugi dzień. Jednak czasami potrafią się sprężyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...