Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tak zadziwiony że aż muszę pochwalić Pocztę P. publicznie. Dwie paczki wysłane w poniedziałek priorytetem z Warszawy do Wałbrzycha dotarły po 2 dniach, książki paczką ekonomiczną po 4 dniach, a paczka prior którą wysłał mi wczoraj Borys-Tech z Bydgoszczy dziś jest już u mnie. Tak więc nie jest tak źle, przynajmniej w większych miastach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś ile maksymalnie moge żądać odszkodowana za list polecony krajowy za 8,5zł (Opłata zasadnicza 6,30 zł + Traktowanie przesyłki listowej jako poleconej 2,20zł)?

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o wykupienie ubezpieczenia paczki w PP. Na jakiej zasadzie to dziala ? Czy jesli paczka normalnie priorytet kosztuje 11zl, a z ubezpieczeniem na 400zl - 19zl, to w przypadku gdy mam potwierdzenie nadania, a gosc paczki nie otrzyma, to dostane od poczty 400zl ? Czy to nie jest az tak piekne i sa haczyki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ubezpieczeniem wygląda tak:

 

-> w wypadku przesyłek nieubezpieczonych - 10x opłata + zwrot kosztów nadania (czyli 11x opłata), niezależnie od rodzaju przesyłki

 

-> w wypadku ubezpieczonych - kwota, na którą przesyłka jest ubezpieczona (lepiej dołożyć te 1-2 zł i ubezpieczyć na trochę więcej niż mniej)

 

Raz dostałem odszkodowanie za paczkę nieubezpieczoną, jak się wypisuje ten papierek to trzeba pamiętać, żeby wpisać 11x opłaty albo trochę więcej, bo jak się wpisze mniej, to się zgodzą :wink: A jak się wpisze więcej, to przychodzi list, że tyle nie mogą dać, 11x opłata to max w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprawozdanie z działania poczty bezpośrednio przed świętami:

 

Nadany list priorytetowy w poniedziałek 21.12 popołudniu - doszedł 23.12 (wczoraj) - czas dostawy 48 godzin

Paczka prio też poniedziałkowa doszła dziś 24.12 o 10 rano - czas dostawy poniżej 72h

 

Nie jest źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja paczka z Bangkoku wysłana 9.12 doszła 17.12, ale oczywiście nikt z poczty o tym nie powiadomił i prawie tydzień sobie tak leżała, póki sam nie poszedłem zapytać. Pewnie po świętach by mi ją przynieśli albo awizo :D

Edytowane przez Koowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest ze sprawdzeniem zawartosci paczki przed zaplaceniem za nią? w cenniku poczty widnieje opcja przy paczce pobraniowej - sprawdzenie zawartości przesyłki pobraniowej przez odbiorcę.

koszt takiej przyjemnosci to 5zl. ale czy przed zaplaceniem czy po? po zaplaceniu to przeciez z kazda paczka mozna taki myk zrobic i z tego co wiem nie jest to platne. zalezy mi na sprawdzeniu paczki, przed zaplaceniem a w konsekwencji odebraniem jej lub nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

W sumie nie wiem, ale jak dla mnie logiczne, że doliczają to do kosztów przesyłki i tyle - no przecież nie będziesz dawał pani/panu piątaka i sprawdzał sobie paczki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest to opcja sprawdzenia przed odebraniem, czyli zaplaceniem za pobranie. Pamietaj, ze nadajac paczke pobraniowa, i tak trzeba zaplacic poczcie - nie ma opcji, ze nadaje na koszt adresata, mozna co najwyzej sobie do kwoty pobrania dopisac wartosc przesylki, zeby adresat oddal kase. Tak wiec nie widze problemu ze sprawdzeniem zawartosci przed zaplaceniem za pobranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumowaując te 5 zl w cenniku pp + koszt pobrania to mozliwosc zajrzenia do paczki przed jej odebraniem?

tak, nadawca zaplaci przy nadawaniu paczki a ja mu to zwroce odbierajac paczke, ale chce do niej zajrzec i w razie czego na placic za sam towar i jej nie odbierac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 paczki:

 

wysłana

14 dociera 15 stycznia

wysłana 4 stycznia do tej pory nie weszła...

 

oba priorytety, z tego samego miasta (na tą co nie weszła widziałem dowód nadania ze stemplami) pp to porażka :|

 

skuteczność doręczenia do mnie to ok 90%

 

już kilka paczek zaginęło(coś koło 5-6) jedna zaginiona się znalazła w opłakanym stanie po 2 miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko- dzieki za informacje - swoja drogą to fajny biznes poczta mogła by robić na tego typu opuźnieniach między otrzymaniem a przekazaniem pieniędzy - choć obawiam się że ten czas wynika raczej z bałaganu niż głowy do interesów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo max dochodziły do Was polecone przesyłki???

Koleś wysłał do mnie pake we wtorek, i do piątku jej nie dostałem. Czasem ekonomy mi szybciej dochodzily.

 

btw, w razie zaginiecia (czyt."ktos podpi***i paczke na poczcie), nalezy mi sie tylko zwrot 11x koszt wysylki??

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...