Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

masz 23 lata i jeszcze nie przyzwyczaiłeś się do usług PP? :) ja jak do mnie priorytet nie dochodzi w 2 tygodnie, to dopiero zaczynam się delikatnie martwić ;) przecież to normalne jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby to byla normal paczka to tak. Ale chodzi o moj ram :) PC lezy, kwiczy i kopie tranzystorkami. Dla mnie i tak to dziwne bo czesto mam przesylki z roznych stron PL od wioski po miasta i w 2 gora 3 dni jest u mnie zwykly prior, a polecony w 1d. Dlatego pytam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na paczkę wysłaną rzekomo w ubiegłym tygodniu. Sęk w tym, że nie wiem czy faktycznie została wysłana. Nigdy więcej transakcji poza Allegro nawet z poleconymi osobami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

musiała im się zgubić czy coś - kurierzy akurat i tak i tak dostarczają w dzień-dwa, bo i tak wiozą paczki z miasta do miasta i tak, raczej nie mają biznesu w tym, aby opóźniać dostarczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co pokazywało w trackingu? Niedawno wysłano do mnie paczkę w poniedziałek, jak zawsze na następny dzień rano sprawdziłem co się dzieje z paczką i czy do mnie wyjechała okazało się, ze paczka jest w zupełnie innej fili niż zawsze ale pomyślałem, ze może jakiś błąd. Na następny dzień to samo paczka dalej leży gdzie indziej więc telefon na infolinie miła Pani sprawdziła po czym sama się lekko zdziwiła i powiedziała, ze zaraz zadzwoni do filii gdzie leży paczka... na następny dzień była u mnie podejrzewam, ze gdybym nie zadzwonił to zanim by ogarnęli temat mojej paczki minęło by kolejnych kilka dni...

 

BTW odnośnie przesyłek kurierskich jest osobny temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miarka sie przebrala z poczta i nie wiem od jakiej strony zabrac sie za sprawe i jak zrobic jakis raban.

 

Moj przypadek #1 - mala paczka wyslana poczta-polska.

Dostaje awizo, mam paczke do odebrania po godzinie 19 (poczta pracuje do 20), zglaszam sie po paczke tego samego dnia i dostaje informacje ze jej nie ma, 'pewnie listonosz' schowal do skrytki i bedzie dostepna dopiero na nastepny dzien. Ok, uwierzylem bo paczka byla mala, wiec faktycznie listonosz mogl miec paczke ze soba, tzn. roznosic - aczkolwiek u nas na bemowie NIGDY listonosz nie dzwoni do nikogo i zawsze zostawia awizo. Swietna praktyka wiec nawiasem mowiac PO KIEGO diabla zabiera paczki ze soba...

 

Akurat myslalem ze ten przypadek to jakies nieporozumienie do dzisiaj, bo skala rzeczy duzo wieksza i wieksza pilnosc.

 

Przypadek #2 - DUZA paczka, pudlo wielkosci sporego TV wiec listonosz nie mogl ja ze soba targac...

Awizo przyszlo dzisiaj, bardzo czekalem na paczke i zalezalo mi na czasie (bez komentarza zostawiam dlaczego ktos to wyslal PP...), niestety musialem oddelegowac 2 znajome osoby aby odebraly paczke wieczorem po 19 poniewaz koncze prace po godzinach otwarcia poczty.

OKAZALO sie ze paczki NIE MAJA, awizo mam - CO JEST DO K****, jestem wsciekly! Moge dopiero odebrac na nastepny dzien. Nie mowiac o tym, ze 2 osoby zmarnowaly swoj czas specjalnie dla mnie aby mi pomoc.

 

Ktos wie o co z tym chodzi i jak sie zabrac za taki stan rzeczy?!

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas na akademikach jest to samo. Listonosz nie przynosi paczek, tylko przynosi od razu wypisane awiza, a paczkę i tak można odebrać dopiero po 18, jak listonosz wróci (czasem są to listy polecone, ale i tak nigdy nie przychodzi osobiście).. A zdarza się, że awizo przychodzi z datą wcześniejszą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miarka sie przebrala z poczta i nie wiem od jakiej strony zabrac sie za sprawe i jak zrobic jakis raban.

 

 

zjeb naczelnika i tyle

 

po nim twoje słowa spłyną jak po kaczce ale przynajmniej moze odreagujesz bo niestety nic z tym nie zrobisz

 

kurier do 30kg (bez umowy) kosztuje 19zł, wiec jak dla mnie szkoda marnowac czas na poczte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż nie narzekam na Pocztę Polską, paczki nawet nie priorytetowe przychodzą bardzo szybko, priorytetowe z okolic Wawy (do mojej 435 osobowej wsi - Śląsk), urząd wieś obok) potrafią dojść w jeden dzień;

Nigdy się nic nie zgubiło, nigdy nic nie było uszkodzone (nawet klapa bagażnika do mojego auta - tak chciałem żeby wysłano mi taki spory kawał blachy pocztą);

 

Średnio czekam na paczkę 2-3 dni;

 

Z awizo też nigdy nie ma problemów, u mnie jasno jest napisane, że paczka do odbioru dopiero na 2-gi dzień;

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak dużo paczek odbierasz/wysyłasz.

Ja niestety mam dużo przesyłek w obie strony i niestety muszę przyznać, że PP nawala na dłuższą metę.

 

Jako przykład podam:

- Kurier Pocztexu - NIE zadzwonił do drzwi tylko od razu zostawił avizo czego jestem pewny. Na avizo był oczywiście numer tel. do "kuriera" - z tym, że był to numer stacjonarny do jakiegoś oddziału poczty. Oczywiste, że NIKT łaskawie przez ~10 razy nie odebrał. W dodatku burak nie przyszedł kolejny raz tylko musiałem lecieć do głównego oddziału poczty na dzielnicę i czekać w cholernej kolejce 1h. 

- Paczka priorytet polecony - wysyłana była tzw. podkaszarka. Paczka dotarła do mnie ale ktos podp***ł silnik spalinowy. Perfidnie zaklejając dziurę taśmą. 

 

Od tamtej pory zakupy >100pln wolę wysłać kurierem "normalnej" firmy. Koszta 15zł za wysyłkę w 24h są raczej opłacalne.

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta polska nie opłaca sie wysylac juz, najtańszy kurier kosztuje 17.69 (w tym ubezpieczenie do 500 zl).

 

I mamy 90% pewnosci ze nastepnego dnia bedzie. Do tego nie trzeba latac na poczte, kurier sam przyjezdza po paczki.

 

Paczka do 1kg, piortytet, ubezpieczona na 500 zl:

 

Poczta Polska - 21.00 zł :lol2:

 

Kurier (do 30kg) - ~18 zł

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta polska nie opłaca sie wysylac juz, najtańszy kurier kosztuje 17.69 (w tym ubezpieczenie do 500 zl).

 

I mamy 90% pewnosci ze nastepnego dnia bedzie. Do tego nie trzeba latac na poczte, kurier sam przyjezdza po paczki.

 

Paczka do 1kg, piortytet, ubezpieczona na 500 zl:

 

Poczta Polska - 21.00 zł :lol2:

 

Kurier (do 30kg) - ~18 zł

 

A jaki kurier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem, ale tylko w przypadku książek (przesyłki z Merlina). Jeśli chodzi o paczki tego typu to było ok.

Podejrzewam, że jak dobrze zapakują przesyłkę to nie powinno być problemu. Do grala zwykle się piechotą/autem docierało :D

 

pzdr

Edytowane przez czapla_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem, ale tylko w przypadku książek (przesyłki z Merlina). Jeśli chodzi o paczki tego typu to było ok.

Podejrzewam, że jak dobrze zapakują przesyłkę to nie powinno być problemu. Do grala zwykle się piechotą/autem docierało :D

 

pzdr

 

Ale nie z drugiego końca polski :D dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dzisiaj list m.in od tp, tylko tym razem nie z PP, ale z inpost. Co najdziwniejsze, przy każdej z kopert był doklejony jakiś kawałek metalu, jak się okazało wykonują taki zabieg, aby waga listu przekroczyła 50g, bo PP ma na takiego przesyłki monopol... bez komentarza.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dzisiaj list m.in od tp, tylko tym razem nie z PP, ale z inpost. Co najdziwniejsze, przy każdej z kopert był doklejony jakiś kawałek metalu, jak się okazało wykonują taki zabieg, aby waga listu przekroczyła 50g, bo PP ma na takiego przesyłki monopol... bez komentarza.

 

Juz z 2 lata otrzymuje takie listy z inpost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dzisiaj list m.in od tp, tylko tym razem nie z PP, ale z inpost. Co najdziwniejsze, przy każdej z kopert był doklejony jakiś kawałek metalu, jak się okazało wykonują taki zabieg, aby waga listu przekroczyła 50g, bo PP ma na takiego przesyłki monopol... bez komentarza.

 

Wybacz, ale nie wiem czy pracujesz w inposcie i wymagają od pracowników pisania takich postow na wszystkich forach czy jak, bo to wiadomo od dawna a identyczne posty widzialem juz na innych forach w roznych odstepach czasu WTF :-|

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na allegro wystawiłem obudowę itx, sprzedałem.

Osoba kupiła zapłaciła paczkę wysłałem.

Osoba której wysłałem obudowę otrzymała paczkę ale jej zawartość jest inna niż obudowa itx,

Zawartością jest (pudełko szachów owiniętych w czerwoną kurtkę)

Osoba kupująca zadzwoniła do mnie i opisała wygląd:

pudełko (opakowanie) jest innego koloru

w środku szachy i kurtka

Kupujący ma mi dosłać druczek z tej paczki i z tym zamierzam udać sie na pocztę celem wyjaśnienia.

 

Co jeszcze mogę zrobić jak sie przygotować ?

 

Oryginalny mój druk nadania posiadam (niestety nie zaznaczyłem zadeklarowana zawartość)

Czy mogę liczyć na zwrot jakiś $$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...