Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

@Pioorek

Nie no znowu mnie zaskoczyłeś, niestety nie pozytywnie.

 

Co do PP jest kilka zasad.(wzięte z doświadczeń z ww. PP)

 

1. Nigdy niczego co jest warte więcej niż znaczek nie wysyłamy listem zwykłym!

2. Nigdy niczego co warte więcej niż możliwe do uzyskania odszkodowanie nie wysyłamy ani listem poleconym ani paczką zwykłą

 

oto fragment prawa pocztowego, który tego dotyczy

 

Art. 58. 1. Z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania powszechnej usługi pocztowej przysługuje odszkodowanie:

 

1) za utratę przesyłki poleconej - w wysokości żądanej przez nadawcę, nie wyższej jednak niż pięćdziesięciokrotność opłaty pobranej przez operatora publicznego za traktowanie przesyłki jako przesyłki poleconej;

 

2) za utratę paczki pocztowej - w wysokości żądanej przez nadawcę, nie wyższej jednak niż dziesięciokrotność opłaty pobranej za jej nadanie;

 

Jeśli dobrze policzyłem w pierwszym wypadku daje to max 110 PLN w drugim zaś max. 60 PLN.

 

(P.S. zasada 1a) świstki nadawcze z poczty trzymamy tak długo aż odbiorca nie umrze i nie dostaniemy aktu zgonu na biurko! :)

Jesli nie możemy czekać aż tak długo to doczekajmy przynajmniej do czasu, kiedy potwierdzi nam on odebranie przesyłki!)

 

Z tego co powyżej wynika:

3. Przedmioty warte więcej niż ww. kwoty wysyłamy jedynie paczką wartościową!

4. Jeżeli wydaje nam się, że paczka wartościowa, ze wszystkimi swoimi opłatami to za drogo, sprawdzamy ofertę konkurencji - wszak konkurencja nie śpi!

 

Tyle ode mnie z doświadczeń po bojach z gościem, który nadał przesyłkę do mnie listem zwykłym bo dotychczas mu nic na poczcie nie zaginęło :mur:

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Z tego co powyżej wynika:

3. Przedmioty warte więcej niż ww. kwoty wysyłamy jedynie paczką wartościową!

4. Jeżeli wydaje nam się, że paczka wartościowa, ze wszystkimi swoimi opłatami to za drogo, sprawdzamy ofertę konkurencji - wszak konkurencja nie śpi!

Tzn jaka paczka wartosciowa? Ocb z tego typu paczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka z podaną wartością jej zawartości. Wysyłając w ten sposób masz wieksze możliwosci ubiegać sie o ewentualne odszkodowanie, jesli paczka zaginie/zostanie zniszczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze tutaj wielu bojownikow walczacych z poczta ;) wiec zadam Wam pytanie:

 

Czy moge zazadac gdy przyjdzie listonosz z paczka, aby byl swiadkiem przy jej otwarciu, aby w razie niezgodnosci zawartosci paczki z tym co zamowilem, zaprotokolowal taka niezgodnosc, abym mogl np. potem od allegro skorzystac z programu ochrony kupujacych?

 

I to samo pytanie, tylko ze paczka lezy na poczcie: czy moge zazadac tzw "komisyjnego otwarcia paczki" (gdzies tak to chyba nazwali :) )??

 

Dzieki za odpowiedz (bardzo mi sie przyda)

Pozdrawiam

 

EDIT:

Dodam, ze gdy listonosz przyszedl do mnie z paczka (a ja bylem na uczelnii), moi rodzice powiedzieli ze mnie nie ma, listonosz powiedzial ze przyjdzie pozniej, ale tez powiedzial, ze nie ma czegos takiego ze ja otwieram sobie przy nim.

 

EDIT:

Bylem tez na naszej kochanej Poczcie i pocztówki (znaczy sie pracownice poczty) powiedzialy, ze owszem kiedys tak bylo, ze spisywalo sie protokoly przy pracowniku poczty, ale juz od caonajmniej 2 lat sie tak nie robi...

Czy to prawda? Czy wogole jest jakies prawo pocztowe czy cus gdzie moglbym o tym poczytac?

Edytowane przez lukecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka wartosciowa jezeli np. powiesz panience ze paczka jest o wartosci 500 zł to za kazde 50 zł musisz zapłacić 1 zl o ile dobrze pamietam ja tak robilem z tym ze platne przy odbiorze bylo ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczta polska to jednym słowem muthafuckrs, zwykłe kartki pocztowe do rodziny często nie dochodzą, a ostatnio miałem problem z fedex, zamówiłem sample z jednej firmy, paczke dostałem, ale dostałem drugą paczke z naklejką z moimi danym, pod naklejką była foliowa koperta z danymi prawdziwego adresata, pisałem do fedex, zero odzewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie o tych paczkach wartościowych że one niby idą w lepszych warunkach, szybciej itp. a ja na swoją czekam już od poniedziałku (wartość 2 tyś. z Poznania) oczywiście jeszcze do tego priorytet. Już zaczynam się martwić że coś nie tego :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jezeli paczka(priorytet) zostala wyslana dzis do godz16 to jutro bede mogl ja odebrac , czy dopiero bedzie w poniedzialek ?

Zalezy glownie, skad byla wysylana. Parametry byly podawane bowiem strone wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

O... jezeli chodzi o mnie to juz paczke odzyskalem. Akurat ten koles co czekal na paczke odemnie ma jakiegos kuzyna ktory pracuje na poczcie i sie zajal ta paczka... znalazl ja. A jak juz wczesniej pisalem nie mialem kwitka na to ;) Sfarcilem ale chociaz mam nauke na przylosc;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zamawiałem cooler, to dzień po wysyłce przez firme paczke miałem w domu :D szła priorytetem...ale czasami zdarzało sie tez tak ze zamawiając jakąs koszulke/bluze czy cos innego ze sklepu netowego, równiez priorytetem, potrafiła isc 5 dni ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta nasza PP to jest roznie, zdazalo mi sie ze w poniedzilek wplacalem kase za towar a paczke mialem we wtorek, a teraz paczka wysylana we wtorek byla u mnie w sobote,ale zazwyczaj to do mnie idze w 3dni max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem tez na naszej kochanej Poczcie i pocztówki (znaczy sie pracownice poczty) powiedzialy, ze owszem kiedys tak bylo, ze spisywalo sie protokoly przy pracowniku poczty, ale juz od caonajmniej 2 lat sie tak nie robi...

Czy to prawda? Czy wogole jest jakies prawo pocztowe czy cus gdzie moglbym o tym poczytac?

jak to - "tak sie nie robi" ?!

to jak można sprawdzić czy nie zostałem zrobiony w ***** ?

należy martwić sie po otwarciu ?!

aha - jeśli zatrzymam kase na poczcie to ona do mnie wróci czy nie dostanie jej ani nadawca ani ja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to - "tak sie nie robi" ?!

to jak można sprawdzić czy nie zostałem zrobiony w ***** ?

należy martwić sie po otwarciu ?!

Dokladnie.

 

W odpowiedzi Poczty Polskiej, do ktorej napisalem w celu wyjasnienia tej kwestii napisano mi, ze takiej mozliwosci rzeczywiscie nie ma, oraz ze od nowego roku bedzie nowa usluga tzw "przesylka pobraniowa", w ktorej mozliwosc o ktorej pisalem bedzie istniala ale... UWAGA - JESLI WYRAZI NA TO ZGODE NADAWCA :)

 

Czyli, jesli chcemy przy pracowniku poczty otworzyc paczke, to najpierw wysylajacy w momencie nadawania paczki musialby wyrazic na to zgode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniec świata

jeśli w paczce nic nie bedzie lub cos co nie odpowiada opisowi, to co można zrobić ? jak odzyskać kase (na poczcie) ?

Dlaczego za towar niezgodny z opisem kase chcesz odzyskiwać od poczty? Od tego jest policja i system ochrony kupujących na allegro. Poczta odpowiada za transport, czyli za ewentualne zaginięcie towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda "wartosciowa" rzecz warto brac kurierem ;)

jak kupowalem na allegro drukarke ok 17-18 to kurier juz byl ok 11 nastepnego dnia :P

szybko, sprawnie i bez stresow

 

co do poczty to mi juz zginely 2 kosci ram :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekałem na PP, paczki przychodziły rzeczywiście szybko, z początku mojej działalności na allegro, nawet na następny dzień miałem paczke, ale odkąd listonosz poznał się, że musi wchodzić na 4 piętro(a u mnie nie ma windy :banana: )jakoś tak paczki idą o 1 dzień dłużej, a teraz od czwartku(z rana została wysłana paczka) czekam na przesyłke(priorytet oczywiście) i jakoś jej nie widze.

 

Kumplowi zamówiłem nagrywarke DVD z allegro. Paczka przyszła na następny dzień, kumpel otwiera ją, myśleliśmy, że będzie we firmowy opakowaniu, a tam w pudełko po głośnikach(w beke odrazu wpadłem ze ziomkami), ale otwiera dalej, kartonik wypchany steropianem oraz w gąbce. Przychodzi ziom do domu, nagrywarka nie działa, wysłaliśmy ją do serwisu, serwis mówi, że to wina poczty, ale naprawił bo to normalka jest :blink: , dobra odbieramy paczke 4 dni potem, równiez super zabezpieczona, ale wgnieciona od góry :mur: odsyłamy, już tego nie przyjeli, ponad 240zeta poszła w...&$^@. Kumpel wgniutł ją na dniach i zaczeła o dziwo działać:>. Potem ja zamówiłem równiez nagrywarke i przyszła w kopercie bąbelkowej(tylko, że ja kupiłem od zioma, także zapłaciłem troche ponad 100zeta) oczywiście nagrywarka raz działa raz nie, a do tego blomba zerwana. Wysłałem we własnym kartonie zabezpieczonym najwyższej jakości gąbką i teraz jak zamawiam napędy optyczne to wysyłam własny karton i przychodzą w pełni sprawne B)

 

P.S A wogóle to paczka przychodzi na mnie, a listonosz mi się mówi, żebym podpisał się za tate :blink:

 

Za to pani która jest w okienku jest miła :rolleyes:

 

Ogólnie mówiąc listnosz i pani przy okienku jest miła, ale ludzie co tam rozdzielają to już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja onegdaj wysyłałem dysk do gościa co realizował naprawy u producenta.

Zapakowałem tak: folia, kartonik, folia z kaperty babelkowej, drugi kartonik wypchany styropianem.

Gość potem mówił, że dobrze, że ją tak solidnie zabezpieczyłem bo dostał paczkę z tym dyskiem całą jakims olejem uwaloną!

 

A co Priorytetu to ostanio norma jest, ze 5 dni roboczych idą.

Poczta se w kule leci, bo w Regulaminie usług nie ma nic o reklamowaniu tej usługi i zwrocie 1 zł.

Ludziom się nie chce o 1 zł awanturować, a Poczta czesze kasę liczoną w miliony a dostarcza jak zwykle, jak popadnie a czasem wcale :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem, jakieś dziwne urzędy chyba macie, albo pracowników na poczcie niedopracowanych :D

 

u mnie wszyscy uwijają się jak mrówki, zawsze w nocy jest zapierdziel (pracuję na nocną zmianę), nie ma możliwości, żeby priorytety były opóźnione, po północy wysyłanych zostaje tam drugie tyle pracowników, co pracuje na dniową zmianę (wszystko po to, żeby na następny dzień rano poszły przesyłki)

 

wyjątkiem są tu przesyłki przeoczone (wstępne dzielenie czasami robi maszyna i może przeoczyć stempelek PRIORITAIRE :?), czasami jest też tak, że nalepka była przylepiona niedoquadnie i odpadnie gdzieś po drodze... (wiecie ile po rozdzielni się wala takich odklejonych przylepek PRIORYTET? :lol:)

 

- - - - -

 

a co do terminowości przesyłek to też mi się jeszcze nie zdarzyło, żebym czekał ponad termin na rzecz zamówioną na Allegro :huh: mam już ponad 200 komentarzy i dość sporo zrealizowanych wysyłek i jakoś nie mam zastrzeżeń...

 

ale tutaj chodzi także o miejscowość/rejon... ja mieszkam w samym Centrum miasta Łodzi i tutaj Poczta uwija się jak może.. jakaś przesyłka do Kobylina pod Wąchockiem na pewno będzie szła dłużej niż do dużego miasta powyżej x00.000 tys. mieszkańców ...

 

- - - - -

 

pozostaje mi tylko zwrócić Wam jeszcze uwagę na jedną rzecz przy "spóźnionej" przesyłce - PATRZCIE NA STEMPEL POCZTOWY! jest na nim data i godzina nadania przesyłki i czasami jest tak, że gościu sprzedający zapewnia, że paczka poszła już 3dni temu, a potem ze stempla okazuje się, że przesyłka została nadana tak naprawdę 2dni później...

 

- - - - -

 

pracownik Poczty Polskiej OR CUP Łódź B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh. no wlasnie widze jak mi paczka przyjdzie przed swietami :/ wysłana we wtorek o 14, z warszawy, ja mieszkam w gdansku... priorytet. no i do dzis nie ma, k...a mać. moze jeszcze jutro, ale malo prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh. no wlasnie widze jak mi paczka przyjdzie przed swietami :/ wysłana we wtorek o 14, z warszawy, ja mieszkam w gdansku... priorytet. no i do dzis nie ma, k...a mać. moze jeszcze jutro, ale malo prawdopodobne.

Myślę, że w środę, no może w czwartek po Świętach możesz sie tego Priorytetu spodziewać.

No chyba, że w związku ze Świętami Poczcie bieżącego roku zabraknie.

Powód: 0 odpowiedzialności Poczty za dostarczenie Priorytetu po regulaminowym terminie!

 

Ostatnio zbojkotowałem Priorytet, skoro jest o d... rozstrzaskać.

Kupiłem na Allegro i poprosiłem bez Priorytetu - 1 PLN zaoszczędzę i przynajmniej nie będę marudzić jak przesyłka na odległość 40 km (pociąg jedzie na tej trasie 35 minut) będzie 10 dni doręczana.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty zulus niestety jesteś ten wyjatek co potwierdza regułę

rozwiń tą myśl :-|

 

Eh. no wlasnie widze jak mi paczka przyjdzie przed swietami :/ wysłana we wtorek o 14, z warszawy, ja mieszkam w gdansku... priorytet. no i do dzis nie ma, k...a mać. moze jeszcze jutro, ale malo prawdopodobne.

widocznie nie zasłużyłeś na prezent od Mikołaja i nie będzie w terminie... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiń tą myśl :-|

Nie słyszałeś tego powiedzenia, że wyjątek potwierdza regułę??

 

Mam na myśli, to, że nawet jeżeli Ty osobiście, ba nawet wszyscy pracownicy na poczcie na której pracujesz staracie się i u Was przesyłki dostarczane są na czas, to regułą na poczcie stały się:

Opóźnianie dostarczania przesyłek priorytetowych,

Gubienie (kradzieże) przesyłek zwłaszcza zwykłych (nierejestrowanych)

Dostarczanie przesyłek w opłakanym stanie

Nie fatygowanie się listonoszy z przesyłką w budynkach wilelopiętrowych, a jedynie wrzucanie awiza (czasem nawet i to nie wrrrrrrrr).

Jakoś usług świadczonych przez pocztę w ostatnich latach sukcesywnie się pogarsza zamiast polepszać.

Inna sprawa to diagnoza przyczyn takiego stanu rzeczy.

Pozdrawiam Cię Wyjątku Od Reguły

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...