Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pani na poczcie powiedziała owszem priorytet idzie 2 dni ale mają w regulaminie do 2tyg....Pozdr

NIEEEEEE !! Czekam na priorytet już 6 dzień. Zastanawia mnie tylko jedno... po co płace za ten priorytet jak i tak paczka idzie 2 tygodnie :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do mnie paczka z ksiązką dalej nie doszła :| zamówiłem w niedziele wieczorem, w poniedziałek miała być wysłana priorytetem, przez cały tydzień nie dochodziła, wczoraj nie było awizo, dzis nie było listonosza ani awizo, zobaczymy jutro....kurde, a mogłem isc do ksiegarni, zapłacic 10zł wiecej i olać sprawe a tak czekam :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrna coraz gorzej ta poczta dziala ostatnie trzy najgorsze przypadki :

 

wyslalem polecony + priorytet szedl prawie tydzien

czekalem na priorytet szedl 5dni

czekalem na priorytet szedl 4dni

 

przeciez to masakra za co sie placi tej poczice, cale szczescie, ze za 2- 3 lata zniknie ta instytucja ;D

 

Orientujecie sie, czy przesylki nadane na warunkach szczegolnych (jako ostroznie) rzeczywiscie sa traktowane tak jak byc powinny?

 

hmm zartujesz, czy poprostu to naiwnosc ? :D:D:D:D oczywiscie, ze kazda rzuca sie rowno, a jak ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrna coraz gorzej ta poczta dziala ostatnie trzy najgorsze przypadki :

 

wyslalem polecony + priorytet szedl prawie tydzien

czekalem na priorytet szedl 5dni

czekalem na priorytet szedl 4dni

 

przeciez to masakra za co sie placi tej poczice, cale szczescie, ze za 2- 3 lata zniknie ta instytucja ;D

hmm zartujesz, czy poprostu to naiwnosc ? :D:D:D:D oczywiscie, ze kazda rzuca sie rowno, a jak ... :D

Nie sadze zeby znikła ale jak widac na ww przypadku monopol nie jest dobry bo nie oszukujmy sie pp ma monopol na paczki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było sobie kupić ta róże zmieniająca sie w stringi Luks pl:D

Nie róbmy OT :P Dla wyjaśnienia było to to:

ten łańcuszek fioletowy:

http://img221.imageshack.us/my.php?image=dscn67001ux.jpg

http://img221.imageshack.us/my.php?image=dscn67082zt.jpg

i ta bransoletka do tego łańcuszka:

http://img221.imageshack.us/my.php?image=dscn67026zk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze zeby znikła ale jak widac na ww przypadku monopol nie jest dobry bo nie oszukujmy sie pp ma monopol na paczki :D

 

alez zniknie na pewno, bo za 2 lata konczy sie okres ochronny poczty i na nasz rynek wejda wielkie europejskie firmy oferujace te same uslugi co poczta, na pewno beda dzialac lepiej, bo nie sadze, zeby bylo taniej;] takze predzej czy pozniej, albo jakis koncern wykupi poczte, albo splajtuje, ze wskazaniem na wykup w tym wypadku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alez zniknie na pewno, bo za 2 lata konczy sie okres ochronny poczty i na nasz rynek wejda wielkie europejskie firmy oferujace te same uslugi co poczta, na pewno beda dzialac lepiej, bo nie sadze, zeby bylo taniej;] takze predzej czy pozniej, albo jakis koncern wykupi poczte, albo splajtuje, ze wskazaniem na wykup w tym wypadku ;]

 

moim zdaniem nie ma wiekszych szans aby poczta zmikla z kilku wzgledów, ma za dobrze ugruntowana pozycje a wiec duza liczba placowek, spore zaufanie spoleczenstwa i itp.

 

jak sie pojawi konkurencja to bedzie poprostu musiała obniżyć ceny za swoje usługi

 

narzekamy teraz na nia ale przeiceż do tych świąt działała bardzo dobrze, przynajmniej ja nie miałem powodów do narzekania, paczki przychodziły w ciągu max 2 dni roboczych wiec było dobrze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko, że teraz jakoś nie działa jak należy

nigdy sie nie doczekam mojej paczki :blink:

pytałem sie i okazało sie ze paczke dopiero wysłano w piątek :mur:

ale co z tego - i tak idzie już 6 dni, jak na priorytet to troche za długo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica od Mućka idzie już od poniedzialku.. ;]

Hmm.. jaki jest teraz przeliocznik odszkodowania za zaginiecie paczki gdy nie była ubezpieczona? Nadal koszty wysyłki x 10zł ?

 

Na szczescie prezent walentynkowy wysłany w czwartek doszedł w sobote.. :>

Luksik mogles jakąs sexi bielizne do Natajki kupić.. ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doszedł do mnie priorytet z zeszłego poniedzialku..

Wiecie dlaczego tak długo szedł? Bo był sobie rozpakowany i przegladniety przez pracowników poczty.. Pewnie liczyli na jakas komorke itp.

Otóz paczka była wysłana z Wałbrzycha a na paczce znajduje sie tasma z urzedu PP we Wrocławiu.. Do tego jeszcze karton który był zakleojny został otwarty..

Takze PP = złodzieje...

Musze cos komentowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doszedł do mnie priorytet z zeszłego poniedzialku..

Wiecie dlaczego tak długo szedł? Bo był sobie rozpakowany i przegladniety przez pracowników poczty.. Pewnie liczyli na jakas komorke itp.

Otóz paczka była wysłana z Wałbrzycha a na paczce znajduje sie tasma z urzedu PP we Wrocławiu.. Do tego jeszcze karton który był zakleojny został otwarty..

Takze PP = złodzieje...

Musze cos komentowac?

no ostatnio wyszłą na jaw ta afera z kradzieżami paczek . ..

teraz ma wejsc fajna usluga poczty polskiej.

przesylka pobraniowa z mozliwoscia zagladniecia przed odbiorem.

nie trzeba teraz zadnych kierownikow poczty ani nic z tych rzeczy zeby sobie paczke otworzyc przed zaplata.

oplata od tego 5 czy 6zł według mnie sie oplaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem, mi już brakuje sił zwyczajnie, z tego wszystkiego wynika, że pracownicy są bezkarni i wychodzą z założenia "ile se wezme to moje". Może jeśli jeszcze bardziej sprawę media rozkręcą to ten proceder się zmniejszy, choć w jakimś stopniu. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój stary robi na poczcie i ukraść paczkę się za bardzo nie da a wartościowej to już w ogóle przy każdym przeładunku wartościowe paczki są liczone i zapisywane w jakim miejscu ile było !!! jedyna metoda to opróżnianie paczek :wink: ale i tak się to nie płaci bo można otworzyć 5 paczek za nim znajdzie się coś pożytecznego a ryzyko jest zbyt duże :wink:

oczywiście nalewna są wyjątki jak wszędzie

 

Co do rzucania paczek to z napisem "ostrożnie" to większość starają się kłaść je na górze sterty paczek tak aby nie zostały rozduszone a paczek się tak całkiem nie rzuca (było by widać po obrażeniach)

 

(pisze to z jednego dnia przebytego na poczcie)

 

Jeśli chodzi o otwartą paczkę z tymi pieczątkami to nie jest to takie proste, bo jeśli jest jakaś paczka uszkodzona to takie coś muszą zgłosić kierownikowi i on musi wszystko spisać i opieczętować itp.

 

Co do terminu paczek to się zgadzam ..... brak słów

 

aha tylko pamiętajcie list polecony nie przyspiesza wysyłki tylko tyle że jest doręczony do rąk a nie jak zwykły list wsadzony w płot :wink:

 

PS. nie żebym broni „PP” ... ale to co piszecie to nie jest całkiem prawda :wink:

 

jeśli macie jakieś pytania to piszcie bo jestem trochę w temacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sorry..

Ale jak nawet syn pracownika poczty pisze mi jak wyglada proceder okradania klientów to juz cos jest nie tak..

Ci zlodzieje (pracownicy - nie obrazam wszystkich) ukradli mi juz paczke o wartosci 1k zł wiec nie bede o nich dobrze pisał..

Sadzilem ze to pojedynczny przypadek ale gdy zobaczylem na okienku kasowym oczojebna naklejke ze pobranie to nie to samo co wartośc paczki i nie bedzie wypłacane odszkodowanie to juz zwatpilem w tą instytucje..

Po kolejnym niedawnym wypadku z przeszukiwaniem mojej paczki - całkowicie mowie chwdPP ;]

Coz i tak musze z niej korzystac..

 

I zebym ja musial im placic za to ze ich pracownicy łaskawie mi nie ukradna paczki.. paranoja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mówię jak robi mój stary a reszta .... :wink: nie wiem, to nie mówię on by nigdy nikomu nic nie wyciągnął (człowiek starej daty ) nawet jak by się paczka rozleciała i by się wysypały sztabki złota :wink:

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Wam wszystkim naprawdę współczuję... pomijając fakt, że pracowałem przez jakiś czas na rozdzielni listowej i wiem co się tam dzieje - nigdy nie czekałem na priorytet dłużej niż 2-3dni, a i to zdarzało mi się bardzo rzadko...

 

a ostatnio został mi wysłany zwykły list ekonomiczny (nie-priorytet) i przez pół Polski szedł całe 2dni ...

 

co do kradzieży... no cóż, są ludzie i parapety :? (nie mylić z priorytety :D) ale jeśli chcecie wiedzieć, to np. po głośnej sprawie z okradaniem paczek, przez kilka miesięcy w losowe dni na koniec zmiany były przeszukania pracowników przy wyjściu, żeby sprawdzić czy przypadkiem czegoś sobie nie zwędzili...

 

a co do uszkodzonych paczek... no sorry, ale trzeba mieć świadomość, że nikt nie przewozi ich w atłasowych pudełeczkach na mięciutkich podusiach i jak się pakuje cokolwiek w pudło to trzeba wiedzieć jak to względnie zabezpieczyć...

 

ja raz qpowałem zestaw głośników do kompa (Creative 4.1 z siga) i gościu owinął zasilacz, pilota i każdy głośnik kawałkiem gazety, po czym to wszystko wrzucił luzem w wielkie pudło o wymiarach metr na metr... i gdzie tu wyobraźnia? :? na szczęście sprzęt działa - CUD! ;)

 

a na dodatek powiem, że skończyłem przygodę z Pocztą razem z końcem zeszłego roq... co znaczy, że stracili tak świetnego pracownika, że teraz nikt się tam już nie wyrabia na czas z przesyłkami... :lol: i tą optymistyczną nutą kończę B)

Edytowane przez zulus5ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...