Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kurde mam problem ;/. Sluchajcie:

Wyslalem paczke do jednego kolesia w piatek, i do dzisiaj ten ktos jej nei dostal... kurde jak to mozliwe ze tyle idzie? Wyslalem ja piorytetem. Co ja mam teraz zrobic? Koles napewno nie klamie czy cos, na allegro ma znaczek super sprzedawcy i zero negatywow... o tyle sie wkurzylem, ze rzecz ktora wyslalem nie byla nie wartosciowa... wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kurde mam problem ;/. Sluchajcie:

Wyslalem paczke do jednego kolesia w piatek, i do dzisiaj ten ktos jej nei dostal... kurde jak to mozliwe ze tyle idzie? Wyslalem ja piorytetem. Co ja mam teraz zrobic? Koles napewno nie klamie czy cos, na allegro ma znaczek super sprzedawcy i zero negatywow... o tyle sie wkurzylem, ze rzecz ktora wyslalem nie byla nie wartosciowa... wtf?

Moze paczka zaginela , przeciez to tylko poczta polska :lol:

 

Masz dowod nadania paczki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie mów o tej firmie...

prawie 2 tygodnie temu starzy wysłali mi zwykłym listem jakiś potrzebny mi papier. wiecie po ilu dniach przyszło?

brawo, nie przyszło :evil:

ale priorytet był już na drugi dzien :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to spokojnie. Kiedyś mój priorytet szedł bez mała 2 tygodnie :evil:

 

Ale za to priorytet nadany wczoraj doszedł dzisiaj, tak więc nie ma reguły.

 

 

A propos wywalenia do kosza dowodu nadania. Pozbyłeś się jedynego dowodu. W tej chwili to módl się lepiej żeby wszystko doszło w jednym kawałku. W innym przypadku możesz zapomnieć o tym czymś w środku lub kasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tego że temat jest o Poczcie Polskeij i czasie realizacji zadań...

Czy ktoś wie ile czasu Poczcie Polskiej zajmuje dostarczenie przekazu pocztowego? Wysłałem go w zeszłą środę wieczorem, a nadal nie doszedł do odbiorcy... ile się czeka aż przekaz pocztowy zostanie zrealizowany? Po jakim czasie mam się zacząć martwić? :) Dowód nadania przekazu oczywiście mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wiecej nie bede wywalal tego papirku ;] bo wczesniej to nei wiedzialem ze on sie w ogole do czegos moze przydac. No coz, pozstaje mi czekac, ja kdo piatku nie dojdzie to pojde na poczte spyac ocb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mialem przypadku zeby priorytet szedl dluzej niz 3 dni robocze... Raz jak wysylalem do jakiegos "Popizdzia Dolnego" to szedl wlasnie 3 dni a wlasciwie dwa ale koles sie dopiero na drugi dzien zorientowal , ze ma w skrzynce papierek :lol:

 

Wypada ci tylko pogratulowac wyrzucenia potwierdzenia wysylki , bo w takim wypadku jak paczka nie dojdzie to bedzisz musial oddac kupujacem cala kase :lol:

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wiecej nie bede wywalal tego papirku ;] bo wczesniej to nei wiedzialem ze on sie w ogole do czegos moze przydac. No coz, pozstaje mi czekac, ja kdo piatku nie dojdzie to pojde na poczte spyac ocb.

Jak nie masz potwierdzenie, to nie masz nawet po co tam isc... powiesz, ze wysylales pake i nie doszla a oni sie spytaja jaka pake ? dowody ?

Ja raz wyslalem do goscia zepsuty zasilacz (wylicytowal za kilkanascie zyla), wywalilem potwierdzenie, bo co tam kilka zl i akurat traf chcial, ze paczka sie zagubila na poczcie i nie doszla do adresata. Po 2 miesiacach sie odnalazla, odbarta z plakietki adresowej. ;] Od tej pory trzymam potwierdzenia kazdej paczki, listu. ;]

 

A co do Twojej paki, to jak na priorytet to idzie cos za dlugo, mozesz zaczac sie martwic. ;]

Napisales na blankiecie swoj adres (nadawca) ? Moze rabnoles sie w adresie adresata i wroci do ciebie po 2 tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja Jin*, ale wiesz, ze sprzetem juz troche dluzej obcuje i wiem ze sie takiego paragonu nie wywala itp, a zabawe z poczta zaczelem nie dawno i nikt mi nie powiedzial ze ten kwitek do czegos sluzy... a jakos nigdy nad nim sie nie zastanawialem. Ok - w piatek napisze co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej idzie paczka zwykła a ile priorytetowa ..?? z tego co wiem priorytet powinien być na 2 dzień jeżeli został wysłany przed godz 16.00 , a nie zawsze dochodzi czy jest to uzależnione od konkretnego miasta ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mie to zależy od twojego szczęścia.

Do mnie paczka raz szła 5 dni raz 10 a ostatnio przyszła następngo aż nie mogłem w to uwierzyć.

Odległści podobne w drugim i trzecim przypadku, w pierwszym troche było dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Pioorek,napisalem w temacie powyzej ale tu to powtorze.Ja raz czekalem na czytnik dvd 3 tyg a pieniadze wyslalem priorytetem a adresu i nr. konta nie pomylilem.Tak dzialaja poczty polskie, banki i wszystko co polskie,ale i tak chce tu byc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioorek,napisalem w temacie powyzej ale tu to powtorze.Ja raz czekalem na czytnik dvd 3 tyg a pieniadze wyslalem priorytetem a adresu i nr. konta nie pomylilem.Tak dzialaja poczty polskie, banki i wszystko co polskie,ale i tak chce tu byc :)

Pioorek wyslal do kogos paczke a nie pieniadze. Paka priorytetowa jest po to priorytetowa, zeby szla 1 - 2 dni a nie tydzien. tyle to nawet zwykla nie idzie.

Hydro 2 jak czekales 3 tyg. to pewnie na poczcie placiles a tam moze tyle isc, w necie idzie 1 dzien - 2 dni (sa na koncie, ale musza sie zaksiegowac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priorytet zazwyczaj jest drugi dzien jesli wyslesz paczke do jakiejs ustalonej godziny (zaleznej od miasta). Nie spotkalem sie jeszcze z jakims wiekszym opoznieniem.

 

Pani na poczcie nie gryzie, wiec jak sie zapytasz to ci wszystko wyjasni. Kontakt z ludzmi przyda Ci sie w zyciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PACZKA PRIORYTETOWA to paczka dostarczana najszybszą drogą. Paczka priorytetowa jest opracowywana i doręczana w pierwszej kolejności.

 

Paczki priorytetowe powinny być dostarczane adresatowi w następnym dniu roboczym po dniu nadania, jeśli zostaną przez Ciebie nadane do godziny:

 

* 17:00 w miastach wojewódzkich

* 16:00 w miastach powiatowych

* 15:00 w pozostałych miejscowościach

 

UWAGA:

Paczki pocztowe priorytetowe nadane po upływie wyżej wymienionego czasu traktowane będą jako nadane w dniu następnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwą przyjemność pracować w tej instytucji i to w dodatku przy opracowywaniu paczek .Sprawa wygląda tak że jest tzw. ruch świąteczny i bywają pomyłki kiedy paczka priorytetowa zostanie wydzielona do strumienia ekonomicznego, a ten z powodu zaległości zostaje opracowany znacznie później .Tak od siebie dodam że znając realia panujące podczas opracowywania jak i transportu paczek nigdy bym nie zamówił sobie towaru ZWYKŁĄ paczką jedynie WARTOŚCIOWĄ ,są one traktowanie w naprawdę przyzwoity sposób i na dodatek są imiennie rejestrowane na każdym etapie transportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak od siebie dodam że znając realia panujące podczas opracowywania jak i transportu paczek nigdy bym nie zamówił sobie towaru ZWYKŁĄ paczką jedynie WARTOŚCIOWĄ ,są one traktowanie w naprawdę przyzwoity sposób i na dodatek są imiennie rejestrowane na każdym etapie transportu.

Heh polska :mur: Kazda paczka powina byc traktowana w przyzwoity sposob :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawą przy nadaniu jakiejkolwiek przesyłki pocztą jest KOD POCZTOWY

 

jeśli przypadkiem zjebałeś kod (co jest najgorsze, bo lepiej nie napisać go wcale) to paczka pójdzie wg kodu, potem wróci do punktu nadania i pójdzie dopiero tam, gdzie powinna

 

paczka nie może przepaść, tym bardziej, że to priorytet - zapewniam Cię, że aQrat wokół tej usługi jest na rozdzielniach pocztowych wielkie zamieszanie

 

więc obstawiałbym raczej to pierwsze - prawdopodobnie spierdzieliłeś kod :?

 

writen by:

pracownik rozdzielni listowej Łódź-2 :)

 

(...) jedynie WARTOŚCIOWĄ, są one traktowanie w naprawdę przyzwoity sposób (...)

dobrze, że wspomniałeś o tym, iż pracownik ponosi odpowiedzialność finansową za paczkę z podaną wartością B)

Edytowane przez zulus5ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

To mowicie ze na bank paczka wroci do mnie? To jest dla mnie teraz sprawa priorytetowa (:D). Wyslalem juz reklamacje meilem (o dziwko mozna meilem wlasnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO Poczta Polska nie jest aż taka zła...

Czasy przesyłek czasami wkur[ciach!]ją ale to nie jest najgorsze, najgorsze jest stanie na poczcie. Te baby latają i szukają listów/przesyłek i to ciągłe łup łup tych stępelków dobija. A najgorzej jest zimą - wchodzisż ubrany jak baleron, a tam taki gorąc.

 

Telekompromitacja Polska jest gorsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...