Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie przed chwilą był listonosz In-post'a ;]

Powiem tak, to co poczta wyczynia jest chore, polecony wysłany in-postem za 1.50 w pp kosztuje 5ziko. To wymaga komentarza? Pp kombinuje jak moze zeby byc dalej monopolista i listy innych firm nie moga byc dostarczane do skrzynek pocztowych! Oo

Nie wiem czy kazdy słyszal o metalowych płytkach przy niektorych przesyłkach w in-poscie. Tutaj link:

http://slupsk.net/news.php?id=1845

 

Niestety firma dopiero sie rozwija i na miescie jest bardzo mało miejsc skad mozna wyslac list.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia... do mnie już dwa tygodnie leci pakiet z US z dwoma procami.... Paczka niestety dla PP jest ubezpieczona i na trackingu więc wiem że zniknęła po przekroczeniu naszej zachodniej granicy i ślad po niej zaginął ... albo cło albo zło... wczoraj wysłali do mnie jeszcze paczkę z GB również z prockiem ... dla odmiany Dothanem za wyższą wartość i też jest śledzona ... ciekawe czy jak moi kontrahenci wniosą oskarżenie w ich sądach to PP się opamięta czy nie ?? :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ja dzisiaj dostałem od Slowa ninje "tylko" 4 dni szła priorytetowa, ale to nic bo od wtorku czekam za prezentem dla dziecka i ani słychu ani widu, zresztą to firmy kurierskie tez w kulki lecą, za przesyłką ze stolicy czekam juz drugi dzień, a zagladałem na tracking to kurier wczoraj ją dostał i pisze ze aviso, tylko dziwne jest to że cały czas ktos jest w domu, nie mozna sie do nich dodzwonić nikt nie odbiera albo zajety, krótko mówiac w kulki lecą, ale jak się w końcu dodzwonie to pojade z nimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyhs.. mialem niedawno rekord - kupilem dwa procki od Hanu z forum - wysłał w sobote priorytetem - doszła po dziewieciu dniach..

Cale szczescie ze jednak jej nie ukradli bo bez ubezpieczenia byla..

Ale dziewiec dni priorytet? I to jeszcze byl przedswiateczny okres..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zresztą to firmy kurierskie tez w kulki lecą, za przesyłką ze stolicy czekam juz drugi dzień, a zagladałem na tracking to kurier wczoraj ją dostał i pisze ze aviso, tylko dziwne jest to że cały czas ktos jest w domu, nie mozna sie do nich dodzwonić nikt nie odbiera albo zajety, krótko mówiac w kulki lecą, ale jak się w końcu dodzwonie to pojade z nimi

Jeszcze jak, myśle sobie zapłace pare zł więcej kurierem będzie szybciej, paczke dostalem po 6 dniach bo kurier nie mogl adresu znalezc, ponadto ze 20zł wydałem na telefony do nich, bo zeby wogole polaczylo to trza poczekac minute az automat skonczy [ciach!]...ć i pozniej poczekac az ktos odbierze laskawie telefon, a z grubsza nie odbierają... pocztą bym miał szybciej i kilka razy taniej... nigdy więcej GLS'em nic nie wezme, nawet jak za darmo to chyba wole do przesylki pocztowej doplacic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie przed chwilą był listonosz In-post'a ;]

Powiem tak, to co poczta wyczynia jest chore, polecony wysłany in-postem za 1.50 w pp kosztuje 5ziko. To wymaga komentarza? Pp kombinuje jak moze zeby byc dalej monopolista i listy innych firm nie moga byc dostarczane do skrzynek pocztowych! Oo

Nie wiem czy kazdy słyszal o metalowych płytkach przy niektorych przesyłkach w in-poscie. Tutaj link:

http://slupsk.net/news.php?id=1845

 

Niestety firma dopiero sie rozwija i na miescie jest bardzo mało miejsc skad mozna wyslac list.....

InPost raczej stosuje dodatkowe kartonowe usztywnienie zwiększające wagę. Kilkanaście ich kopert widziałem i jakoś żelastwa nie dodawali.

 

Co do cen poczty vs. inpost:

1) Do cen InPost należy doliczyć 22% VAT

2) Ich punkty odbioru przesyłek są wirtualne. W poznaniu według ich strony było ich 20, teraz jest 5. Byłem w 2 - jeden to mieszkanie w którym nikt nie otwierał, drugi to sklep w którym nikt nie wiedział o punkcie przyjmowania przesyłek. Na maile brak odpowiedzi. Udało mi się dodzwonić - obiecano, że oddzwoni osoba odpowiedzialna za region. Nie oddzwoniła od 2 tygodni

3) InPost dostarcza tylko do dużych miast. Poczta ma psi obowiązek za tą samą cenę dostarczyć do Warszawy, Białowieży czy miejscowości Rokita w zachodniopomorskim. Różnica w kosztach ogromna

4) Dużo skrzynek jest na kluczyk. Punkty inPostu do odbioru awizowanych przesyłek można policzyć na palcach jednej ręki. Wpadłbym w euforie mając np perspektywę 10 km wycieczki po awizowaną przesyłkę (Suchy Las -> Poznań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem chyba tylko 2 zgrzyty z PP, ale tak w ogóle to oceniam ją dobrze.

U nigdy mi paczka nie zginęła, ani nie spóźniła się.

Ostatnio wysłałem kartę graficzną priorytetem do Krakowa i doszła w ciągu 1 dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostałem rachunek tpsa właśnie inpost'em, do koperty była przyklejona blaszka 6,5x6,5cm grubości 1mm

 

a poczta polska przed/w trakcie/po świętach dostaje kopa... w twarz ;d i długo nie potrafi się po nim pozbierać [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

InPost raczej stosuje dodatkowe kartonowe usztywnienie zwiększające wagę. Kilkanaście ich kopert widziałem i jakoś żelastwa nie dodawali.

 

Co do cen poczty vs. inpost:

1) Do cen InPost należy doliczyć 22% VAT

...

Nie, na 100% stosuja te smieszne blaszki poniważ sam listonosz mi je pokazywał (bez skojarzeń :lol:) ;]

Co do cenki to doliczając vat to zapłaciłem 1.83....w porównaniu do ~5ziko u Pp to raczej mało...;>

 

Nie od razu Rzym zbudowano, mam nadzieje ze firma sie rozwinie, bo nic nie wplywa tak dobrze na rynek, jak dobra konkurencja....;>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe żeby pieniądze wpłacone przy odbiorze (za pobraniem) nie dotarły do prawowitego włąściciela?? Bo mam taki niekoniecznie miły przypadek...

Udaj sie na swoja poczta lub zadzwon i poprostu sie spytaj. Jezeli sie okaze ze juz wyplacili ten przekaz wtedy poprostu sie spytaj komu, jezeli to nikt z pelnoletnich domownikow to mozesz zglosic reklamacje i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolesławiec -> Międzyrzecz wyslana w Poniedzialek przed 16, dostalem dzisiaj o 12

Międzyrzecz -> Boseławiec wyslana wczoraj o 12, dotarla dzisiaj rano do wlasciciela

 

Paczki byly wysylane priorytetem, pomiedzy tymi samymi osobami, i powiedzcie mi gdzie tutaj [motyla noga] jest sprawiedliwosc i priorytet wyslany do 16 idzie 1 dzien :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie o jednym zblizaja sie swieta, ilosc przesylek oraz listu w tym okresie zwieksza sie masakrycznie, a watpie by zatrudniali okresowo dodatkowy personel i dodatkowe auta kupowali do rozwozenia ze wzgledu na swieta ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! uwaga!

 

Wczoraj przykampiłem paczkonosza i pytam kiedy paczunie moje będą a ten na to:

 

"Rozwozimy paczki z 16-tego" ;)

 

Pozdrawiam, psp dostanę może w lutym :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje predka odpowiedz!!!!!

 

wczoraj wyslana do mnie zostala paczka (poste restante), dzisiaj nie doszla

regionowa Filia UP jutro nie dziala, jesli paczka jutro dojdzie, to bedzie ona na poczcie dworcowej? mam do nich numer, jest szansa aby jutro tam sie pojawila? dopiero stamtad rozwoza pakunki, jak to jest?

 

pozdrawiam i

Edytowane przez kukifas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam mały problem z moim listonoszem, zawsze jak dochodzi do mnie jakiś polecony nasz miły pan doręczyciel nie raczy ruszyć się z listem do mnie do drzwi wejściowych tylko zostawia świstek w skrzynce przed bramą i lataj człowieku jak głupi na pocztę w Mieście stój w kolejce bo jednemu się nie chce przy bramce zadzwonić.

 

Wszelkie uwagi jakie mu zwracam nie przynoszą żadnego efektu, ostatnio pofatygowałem się na pocztę do jego przełożonego, oczywiście następnego dnia w skrzynce znowu świstek.

 

W domu zawsze ktoś jest, poza tym na kamerach wokół budynku nieraz już złapałem go na gorącym uczynku. Może ma ktoś jakieś pomysły jak poradzić sobie z takim przypadkiem bo latanie co drugi dzień na pocztę niezbyt mnie bawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje predka odpowiedz!!!!!

 

wczoraj wyslana do mnie zostala paczka (poste restante), dzisiaj nie doszla

regionowa Filia UP jutro nie dziala, jesli paczka jutro dojdzie, to bedzie ona na poczcie dworcowej? mam do nich numer, jest szansa aby jutro tam sie pojawila? dopiero stamtad rozwoza pakunki, jak to jest?

 

pozdrawiam i

Zgadza się z głównego urzędu pocztowego w mieście paczki są rozwożone do fili, przynajmniej u mnie tak jest. Małem nawet taki sam przypadek jak twój, w sobotę zadzwoniłem i okazało się, ze paczka jest w głównym urzędzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam mały problem z moim listonoszem, zawsze jak dochodzi do mnie jakiś polecony nasz miły pan doręczyciel nie raczy ruszyć się z listem do mnie do drzwi wejściowych tylko zostawia świstek w skrzynce przed bramą i lataj człowieku jak głupi na pocztę w Mieście stój w kolejce bo jednemu się nie chce przy bramce zadzwonić.

 

Wszelkie uwagi jakie mu zwracam nie przynoszą żadnego efektu, ostatnio pofatygowałem się na pocztę do jego przełożonego, oczywiście następnego dnia w skrzynce znowu świstek.

 

W domu zawsze ktoś jest, poza tym na kamerach wokół budynku nieraz już złapałem go na gorącym uczynku. Może ma ktoś jakieś pomysły jak poradzić sobie z takim przypadkiem bo latanie co drugi dzień na pocztę niezbyt mnie bawi.

 

Zloz pisemne oswiadczenie ze nie jest zadowolony ze swiadczonych uslug, i dopisz ze jezeli temat nie zostanie zalatwiony zlozysz sprawe do powiatowego rzecznika praw konsumenta, polecilbym tez tam sie udac po rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...