Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Listem poleconym wysłałem procesor - Venice 3000+ i słuch o nim zaginał...

Mineło już 14dni i teraz chciałem złożyć reklamację. Prosiłbym o wskazówki na co zwrocić uwagę, jakby nie było sprzęt był trochę wart, jak myślicie zaokrąglić kwotę, jakby nie było trochę czasu i zdrowia straciłem na rozmowy, przechadzi na pocztę itd...? Jest jakiś limit zwrotu pieniędzy za zaginiony list polecony?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wysłałem paczką priorytetową buty, właściwie odesłałem... w zeszły poniedziałek i do dzisiaj nie doszły. zobacze jakie wieści dostarczą mi najbliższe dni. mam nadzieje, że dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Listem poleconym wysłałem procesor - Venice 3000+ i słuch o nim zaginał...

Mineło już 14dni i teraz chciałem złożyć reklamację. Prosiłbym o wskazówki na co zwrocić uwagę, jakby nie było sprzęt był trochę wart, jak myślicie zaokrąglić kwotę, jakby nie było trochę czasu i zdrowia straciłem na rozmowy, przechadzi na pocztę itd...? Jest jakiś limit zwrotu pieniędzy za zaginiony list polecony?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Było o tym i to całkiem niedawno.

Limit jest i wynosi 50 X opłatę za polecenie przesyłki czyli na dzień dzisiejszy max 110 PLN

Pilnuj dowodu nadania, bo to jedyny dowód, że w ogóle nadałeś przesyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Zanosi sie na to że poczta poprostu zgubiła polecony w którym wyslałem zapalniczke samochodową priorytetem, niby majajeszcze czas, ale jest problem, jakoś tak sie stało że na potwierdzeniu nie wpisałem numeru domu odbiorcy, pieczątka i wszystko jest, dopisać czy nie musi być numeru ?

Mają max 14 dni ?

P.S. Wysłałem list równocześnie co koleś z którym się zapalniczką wymianiałem (on ma taką co mi potrzeba, ja dla niego) i to samo, ni słychu ni widu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Listem poleconym wysłałem procesor - Venice 3000+ i słuch o nim zaginał...

Mineło już 14dni i teraz chciałem złożyć reklamację. Prosiłbym o wskazówki na co zwrocić uwagę, jakby nie było sprzęt był trochę wart, jak myślicie zaokrąglić kwotę, jakby nie było trochę czasu i zdrowia straciłem na rozmowy, przechadzi na pocztę itd...? Jest jakiś limit zwrotu pieniędzy za zaginiony list polecony?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Złożyłem pismo reklamacyjne, wysłałem potwierdzenie kolesiowi i dostałem zwrotnego emaila, że dzisiaj dziwnym trafem sprzęt dotarł po prawie miesiącu... dziwna sprawa.. ;)

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem pismo reklamacyjne, wysłałem potwierdzenie kolesiowi i dostałem zwrotnego emaila, że dzisiaj dziwnym trafem sprzęt dotarł po prawie miesiącu... dziwna sprawa.. ;)

Sprawa dziwna, ale ważne, że zakończenie szczęśliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie przypadkiem jak to jest z wysyłaniem priorytetów w soboty, tyle że małych miastach/wsiach? Wiem ze duzych miastach rozwożą w soboty a jak jest w tych mniejszych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opowieści lokalnych...

U mnie na poczcie w Szczecinie jest super nieudaczna pani która obsługuje nadawanie/odb. paczek, jej średnia obsługiwania to 3-5 interesantów/1godzinę! (nie kłamię), ów miła pani tam pracuje już tak długo że nikt nie wie ile, są na nią wieczne skargi i wszyscy klienci poczty szczerze juz nienawidzą tej pani a ona nadal tam pracuje :) dodam jeszcze że moja poczta a właściwie jej listonosze wiecznie mimo że ktoś jest w domu (dzwonek działa!) wkładają ustawicznie do skrzynek aviza ponieważ nie chce im się wchodzić na aż trzecie piętro :mrgreen: ....co w konsekwencji zmusza mnie jak i mnóstwo mieszkańców mojego blokowiska do odwiedzania poczty i odbierania przesyłek u w/w pani :) taka jest moja poczta :lol2: nie mogę się doczekać końca monopolu tego *********.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja może opisze swoją ostatnią historię związaną z poczta polską

 

około 17 marca kupiłem na allegro za 500 zł c2d e6400, gośc (z wałbrzycha) wysłał 22 marca (środa) ubezpieczonym priorytetem tego procka do mnie (mieszkam pod opolem), gdy po tygodniu paczka nie dochodziła skntaktowałem sie z gosciem z pytaniem WTF, czemu paczki jeszcze u mnie nie ma, po analizie w urzedzie pocztowym (poczta poczatkowo nie chciała się zając zaginioną paczką) okazało się ze paczka utknęła w świdnicy na stacji przeładunkowej i leżała tam 2 tygodnie, szlak normalnie człowieka może trafić z taką poczta.Ostatecznie paczka została wysłana kurierem.

 

To mój pierwszy taki problem z poczta polską i mam nadzieje ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróżyć tu nie będziemy ale po świętach zgłaszaj do sprzedającego niech robi reklamację na poczcie bo w sumie juz minęło 14 dni. Ja już słyszałem od wielu osób, że nie opłaca się brać priorytetów gdyż ostatnimi czasy poczta nawala z powodu odpływu pracowników a roboty coraz więcej. Priorytety są dostarczane podobnie w takim samym czasie co reszta. Zresztą PP w swoim regulaminie nie gwarantuje dostarczenie priorytetów na drugi dzień roboczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

u mnie paczki szły nadzwyczaj szybko-buty 6 dni, drugie buty 5 dni, kołki do butów 3 dni, wszystko priorytetem i tak mile się zaskoczyłem, że doszło przed świętami ;) (wszystkie doszły wczoraj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze napisac, ze jestem bardzo zawiedziony co do Poczty Polskiej. Mianowicie, w sobote zaplacilem za sluchawki uzytkownikowi, na allegro. w poniedzialek wyslal paczke, a ja jako potwierdzenie poprosilem go o skan listu potwierdzenie wyslania paczki. Wyslal w ciagu 10 minut. Czyli juz wiedzialem, ze poniedzialek koles wyslal paczke. Dzisiaj jest sobota, a ja nadal siedze ze starymi sluchawkami, i ani sladu po nowych... Swietna paczka pioretytowa w Poczcie Polskiej.

 

Przesyłka priorytetowa

czyli usługa realizowana najszybszą drogą i polegająca na doręczeniu przesyłki:

 

w następnym dniu roboczym po dniu nadaniu na terenie Polski

 

do 3 dni roboczych po dniu nadania w krajach Europy

 

do 5 dni roboczych po dniu nadania w pozostałych krajach świata

:arrow: http://poczta-polska.pl/df_list_pie.htm

 

Swietnie, jakies zazalenie /reklamacja - cos da? Zwrot kasy za przesylke, etc?

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakas szansa ze paczka wyslana w czwartek z warszawy dojdzie do mnie dzisiaj (mieszkam w krakowie) kurde ale dzis jest sobota.. >?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w soboty chyba poczta nie obdarowuje adresatow paczkami ;) /chociaz moze juz na poczcie czekac na ciebie, mozna isc i sie zapytac

Paczki chodza w soboty. Kilka razy w zyciu mi sie to nawet przytrafiło :lol: Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...