Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

Kto wam przynosi rzeczy z allegro? Listonosz czy specjalny pracownik do paczek?

chodzi mi o wielkosc przesylki a sposob zaplaty za pobraniem.

Moze by tak wyrazac sie na przyszlosc jasniej i konkretniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedziec cos pozytywnego na poczte polska. Gdyz ram zamowiony na allegro w srode pojawil sie u mnie dzisiaj po 26 godzinach od klikniecia opcji kup teraz, jest to bardzo dziwne jesli chodzi o poczte i to w okresie swiatecznym. Odleglosc jaka paczka pokonala to ponad 200km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przesyłkami jest tak że najpierw pędzą na pocztę powiatową potem np do mniejszych poczt na wsi? Bo dziś nadal nie mam paczki a czekać tyle czasu bo aż do czwartku nie bardzo mi się chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. I powiedzcie mi czy mogę się już martwić :D

 

Wysłałem paczuszkę za pobraniem ( 200zł) 14 grudnia. Do dziś nie przyszły pieniądze ( przelew na konto od poczty). Czy mam już iść na pocztę i wyjaśniać całą tą sprawę czy poczekać? Najgorsze to to, że nie wiem czy paczka została odebrana bo koleś mi na mejla nie odpisuje.

 

Pytam bo gdy wysłałem 3 tyg. temu za pobraniem miałem po 3 dniach od wysłania pieniądze na koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuriera nie ma , ups dostarcza mi ponad tydzień pakę, przedtem wysłał paczkę ale nie do mnie :D

 

925zł pobranie poszlo do mnie w poniedziałek do dziś nie mam paczki

 

cod4 od tamtego czwartku też nie mam. Ja wysylałem i po 3-4dniach były ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie poczta a kurier znowu ten UPS...

 

Szef sklepu gdzie kupiłem częsci był na tyle miły że przepraszal mnie i aktualnie robi awanture w centrali za to że kurier olewa przyjechanie do mnie bo ma 40km i zapewne mu się nie chce... Istny lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna nowosc :| Matula kumplowi wyslala poczta karton fajek i kabanosy ;) Doszedl jeden kabanos na otarcie lez... :lol:

jesli byla o przesyłka miedzynarodowa to papierosów nie wolno wysyłać ;)

 

btw

nie rozumiem ludzi ktory kase wysyłają w listach :mur:

albo rzeczy drozszych niz 400-500zł :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie jakos radzic, to zaden przemyt :) Co innego jak zatrzymanie 4mln sztuk papierosow w Irlandii jakis czas temu, to dopiero przemyt ;)

Bo ludzie wola zaoszczedzic te 6.90Ł na wysylke przez Western Union, albo wiecej w zaleznosci od kwoty... Dusigrosze tak zwani, wysylaja na pale w liscie... :|

Dla mnie to totalny idiotyzm. Przesylajac przez WN mam cholerna pewnosc, ze kasa bedzie na drugi dzien, a nie trafi przypadkiem w rece jakiegos zlodzieja...

Jakbym takiego zlapal na goracym uczynku, to bym nogi z [gluteus maximus] powyrywal... ;[ Ludzie ciezko pracuja, ale z kolei przesadzaja wysylajac kase w kopercie.

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nalezy prowadzic imeina odpowiedzialnosc pocztowcow za przesylki krajowego aby w kazdym momencie osoba ktora wysyla przesylke wiedziala kto ją ma w woich rekach i gdzie ona sie znajduje.

 

takzwany tracking, poważniejsze firmy kurierskie mają takie coś, można zobaczycz w którym miejscu europy/świata jest paczka po wprowadzeniu do system numeru paczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uwierzycie... poczta polska przywiozła mi dzisiaj paczkę :o , nie było by w tym nic dziwnego gdyby to był np poniedziałek , ale w niedzielę i przed świętami ? :) ,nigdy bym się tego nie spodziewał po tej firmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcialbym przedstawic problem ktorego niedawno doswiadczylem. Jakis czas temu kupilem na alegro sprzet elektroniczny - delikatne szklane lampy elektronowe. Niedawno doszla paczka, otwieram, a tam jedna wielka sterta szkła! Lampy byly potluczone. Paczka byla wyjatkowo zle zabezpieczona. Mozna by rzec, ze lampy byly po prostu wrzucone luzem do kartonu. Nie trzeba byc jasnowidzem zeby przewidziec co sie stanie...

Napisalem maila do sprzedawcy ale mi napisal ze to nie jego problem i jak by co to moge miec pretensje do poczty polskiej...Eh

Mieliscie kiedys podobny problem? Po ktorej stronie lezy wina? Co byscie poradzili w tej sytuacji?

Zdaje mi sie ze konczy sie na podwójnym negatywie (ja dostane w rewanzu) i straconych 60zł.

 

ps. wesołych świat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korko_czong

niestety nic zrobić nie możesz, paczka z takim towarem powinna być wysłana kurierem z opcją (zachować szczególną ostrożność) + ubezpieczenie.

 

ale znowu płacić 40zł za wysyłkę kiedy sprzęt wart jest 60zł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ korko_czong

 

Mialem kiedys podobna sytuacje, kiedy kupilem karte graficzna z zalozonym Zalmanem HP costam (taka kanapka). Wyrwalem ten sprzet bardzo tanio i nie wiem, czy gosciowi sie to nie spodobalo, czy o co chodzi, ale wlozyl to praktycznie luzem do jakiegos gownianego pudelka z cienkiego papieru. Poprostu to nie bylo w ogole zabezpieczone, wiec czy bylby kurier, czy poczta, to na jedno by wyszlo. Sprzet przyjechal niezle pokiereszowany. Ledwo wzialem do reki, a tam lata cala karta na lewo i prawo.

Pierwszo co, to zaraz jak zobaczylem to papierowe "pudelko" to zrobilem foty, przy wyciaganiu karty tez. Odrazu widac na fotach, ze sprzet w ogole nie zabezpieczony. Pozniej mail do goscia, ze sprzet przyszedl uszkodzony. On oczywiscie, ze dobrze zabezpieczyl, ze nie jego wina. No to podeslalem fotki, dokladny opis co i jak zrobie, jak sie bedzie wypieral i zmiekla rura. Ustalilismy, ze odda mi polowe kasy, a sprzet zostanie u mnie. Z karty juz nic nie bylo, ale Zalmana poprostowalem i chodzil jak trzeba.

Napisz do goscia, ze polecial w ch..., bo nie wrzuca sie czegos takiego luzem. To sie zawija w jakies gazety, gabki itd. Nie stracilby jak by dal jakies stare smieci jako zabezpieczenie. Zrob foty jak to wyglada i opisz, ze napiszesz o tej sytuacji do allegro, a on dostanie DUZEGO negatywa. A chyba glupio zgarnac nega za 60zl :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łe mi nie przyszla paczka przed swietami mikolaja nie bedzie :P

 

TO wszystko zalezy od farta kolega kupil z mojego konta buty na allegro w czwartek a w poniedzialek [wigilie] juz mial!

 

tez tak chce :///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 wysłana 21 u mnie... Wysłana 17 pobraniowa 925zł zobaczymy czy jutro dojdzie ;] Wsio prio ale w okresie świąt i tak nic to nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...