Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mnie dziś urocza pani na poczcie w[ciach!]..zdenerwowała.Nie było mnie dzis w domciu jak listonosz wpadł,zostawił avizo,poleciałem na poczte,wszystko cacy.Pani juz chce dawac paczke,aż ją coś w łeb strzeliło,powiedziała ze mi nie da bo nie jestem pełnoletni ;P Pokazałem jej paszporcik i legitke szkolna,ale nadal [gluteus maximus].Ma przyjsc ktos pełoletni ;] A jako iz nie lubie jak ktos ma cos za mnie załatwiac,lece jutro z rana z dowodem,paszportem,ksiazeczka zdrowia od swojej mamuśki i licze na wydanie paczki ;] Mam nadzieje ze natrafie na ta ... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie dziś urocza pani na poczcie w[ciach!]..zdenerwowała.Nie było mnie dzis w domciu jak listonosz wpadł,zostawił avizo,poleciałem na poczte,wszystko cacy.Pani juz chce dawac paczke,aż ją coś w łeb strzeliło,powiedziała ze mi nie da bo nie jestem pełnoletni ;P Pokazałem jej paszporcik i legitke szkolna,ale nadal [gluteus maximus].Ma przyjsc ktos pełoletni ;] A jako iz nie lubie jak ktos ma cos za mnie załatwiac,lece jutro z rana z dowodem,paszportem,ksiazeczka zdrowia od swojej mamuśki i licze na wydanie paczki ;] Mam nadzieje ze natrafie na ta ... :lol2:

i nic nie zdziałasz, jeszcze grzywne zapłacisz za legitymowanie sie nie swoim dokumentem tożsamości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

A ile masz lat? ;p ja odbieram paczki od 14 roku życia i nigdy nie słyszałem o czymś takim :blink:.

To już niepełnoletnim nic nie wolno? Nawet paczek odbierać? :huh:. Jak to paczka na Ciebie to zgłoś się do rzecznika praw dziecka :mrgreen:.

 

i nic nie zdziałasz, jeszcze grzywne zapłacisz za legitymowanie sie nie swoim dokumentem tożsamości

jak zapłaci grzywnę to wysyłam 6cio pak pod wskazany adres ^_^ Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdę za mame ;] Mamcia i tak chora w domu lezy wiec nie bede jej ciągał.

Mam 16 lat,nigdy takiej sytuacji nie miałem..Moze trafiłem na jakiegoś androida :lol2:

P.S Avizo jest na mnie..Juz zaluje ze jej nie wygarnąłem tam w tym okienku ;]

Edytowane przez Spiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nic nie zdziałasz, jeszcze grzywne zapłacisz za legitymowanie sie nie swoim dokumentem tożsamości

Jesli awizo jest na niego, to poczta musi mu wydac przesylke. Nawet jak ma 12lat, jak bedzie cos brzeczyc to do kierownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja dostałem list z Urzędu Miasta to na luzie,sam podpisałem a listonoszka nawet nie spytała 'czy jest mama' :) Zalezy chyba od listonosza..

Edytowane przez Spiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Przecież jakby nie można było wysłać rzeczy pocztą na niepełnoletnich to powinni jakoś sprawdzać to przy przekazywaniu paczki... a jak ktoś ma 17 lat i rodziców za granicą/w innym mieście to co ma zrobić? (za[ciach!]ć panią z okienka?)

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 21 wyszedłem z psem na spacer. Jako, że czekam na przesyłkę odruchowo spojrzałem w stronę skrzynki - nic nie było. Wracam, a tam dwie koperty bąbelkowe. Nie wiedziałem, że o tej godzinie jeszcze są roznoszone paczki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej podstawowe pytanie ;]

No ale chyba nikt nie jest na tyle głupi żeby wysyłać coś o wartości 2kzł bez podania wartości ;> Chyba że się mylę ;]

wierz mi, ze sa asy co chca wysylki monety za 5 czy wiecej k PLN zwyklym poleconym :D:D

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 21 wyszedłem z psem na spacer. Jako, że czekam na przesyłkę odruchowo spojrzałem w stronę skrzynki - nic nie było. Wracam, a tam dwie koperty bąbelkowe. Nie wiedziałem, że o tej godzinie jeszcze są roznoszone paczki. :)

W poznaniu rowno o 21 byl u mnie listonosz z paczkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Mam pytanie dotyczące poczty i jednoczesnie allegro. Kupiłem coś za 20zł + 6zł wysyłka listem poleconym. Ta rzecz została wysłana niby rowne 2 tygodnie temu i nie doszła. Aroganckie babsko sprzedajace te rzeczy, z łacha ale pokazała zbiorowe potwierdzenie wysyłki poleconej (bo całkiem sporo tego poszło). Jak juz wczesniej napisałem był to list polecony priorytetowy.

Co musze zrobić aby odzyskać kase, albo kupiony przedmiot? Bardziej mi zalezy na tym przedmiocie... Ale za arogancje tego babska, nie pogniewał bym sie za zwrot kasy hehe ;)

 

Jakie są procedury w przypadku jezeli kupiłem coś na allegro, a osoba to wysłała i ma potwierdzenie wysyłki, a ja tego czegoś nie dostałem?

 

Aha i czy jest wogóle coś takiego jak zbiorowe potwierdzenie wysyłek dla kilku osób- tzn. tabela na jednej karcie z pieczatkami?

 

Dzieki za pomoc!

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest cos takiego u mnie w pracy wlasnie tak sie wysyla, kazdy robi swoje przesylki plus zestawienie zbiorcze i na tym poczta potwiedza przyjecie listow

 

z tym ze mamy podpisana umowe z PP

Edytowane przez Egeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Mam pytanie dotyczące poczty i jednoczesnie allegro. Kupiłem coś za 20zł + 6zł wysyłka listem poleconym. Ta rzecz została wysłana niby rowne 2 tygodnie temu i nie doszła. Aroganckie babsko sprzedajace te rzeczy, z łacha ale pokazała zbiorowe potwierdzenie wysyłki poleconej (bo całkiem sporo tego poszło). Jak juz wczesniej napisałem był to list polecony priorytetowy.

Co musze zrobić aby odzyskać kase, albo kupiony przedmiot? Bardziej mi zalezy na tym przedmiocie... Ale za arogancje tego babska, nie pogniewał bym sie za zwrot kasy hehe ;)

 

Jakie są procedury w przypadku jezeli kupiłem coś na allegro, a osoba to wysłała i ma potwierdzenie wysyłki, a ja tego czegoś nie dostałem?

 

Aha i czy jest wogóle coś takiego jak zbiorowe potwierdzenie wysyłek dla kilku osób- tzn. tabela na jednej karcie z pieczatkami?

 

Dzieki za pomoc!

Minęło dwa tygodnie, więc wyślij to 'aroganckie babsko' na pocztę w celu złożenia reklamacji. Nic innego nie pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troche inne pytanie. Ile można czekać na wysłanie kasy przez PP? W poniedziałek koło poludnia wpłacilem kase na konto i do dzisiaj jej jeszcze nie ma o_O Nieraz mi paczki szybciej dochodziły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troche inne pytanie. Ile można czekać na wysłanie kasy przez PP? W poniedziałek koło poludnia wpłacilem kase na konto i do dzisiaj jej jeszcze nie ma o_O Nieraz mi paczki szybciej dochodziły...

Slyszalem ze kolo 3-4 dni , ja wplacam jak juz jest taka potrzeba w oddziale swojego banku i pieniadze sa tego samego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze kolo 3-4 dni , ja wplacam jak juz jest taka potrzeba w oddziale swojego banku i pieniadze sa tego samego dnia.

Zwykle kasa była tego samego/na drugi dzień. Trudno będe miał nauczkę, żeby przejść się kawałek dalej do banku i nie mieć tego typu problemów w przyszlosci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troche inne pytanie. Ile można czekać na wysłanie kasy przez PP? W poniedziałek koło poludnia wpłacilem kase na konto i do dzisiaj jej jeszcze nie ma o_O Nieraz mi paczki szybciej dochodziły...

Do 14 dni. Kasa przez PP bardzo dlugo potrafi isc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

yhh...paczki NIMA xD hah juz mi sie smiac chce bo co tu robic :P, mam nadzieje ze przyjdzie JUTRO xDxD

 

Powikedz lepiej czy była wysłana z podana wartościa ;>

No właśnie, bo jeszcze nie raczyłeś tego nam powiedzieć :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem wczoraj mile zaskoczony działaniem PP.

 

Paczka z Zakopanego do mnie (~500km) została wysłana we wtorek o 13.

 

W środę o 15 była u mnie. :D

 

Zwykły priorytet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie standardowo budzą człowieka o 11:30 :lol2:

Co do tej paczki co mi babka na poczcie nie chciała dać..To do mamy jakies rozliczenie przyszło.No ale cóż..Avizo na mnie ;D

P.S Rekord! Sieradz - Rybnik 1 dzień :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Panowie, czy warto o tym pisać, bo aż mnie szlag trafię, jak sobie pomyślę.

 

Ostatnio wysyłałem malusieńką paczuszkę 11 gramów wagi, a rozmiary bardzo małe, spodziewałem się 8 zł za przesyłkę priorytetową, a naliczyła mi babka aż 11 zł! Toż to złodziejstwo, jeszcze tydzień temu wysyłałem paczkę o wiele większą ważącą 0,5 kg i mającą zdecydowanie większe rozmiary za 11 zł.

 

Swoją drogą, w grudniu zginęła paczka z telefonem, wczoraj zwrócili pieniądze, jednakże jedynie 88 zł, jako, że nie była ubezpieczona.

 

Jako ciekawostkę dodam, że wczoraj przyszedł list zwrotny wysłany do Kupującego z Allegro, 2 razy niby awizowana przesyłka, a adresat zarzeka się, że był cały czas w domu. Najlepsze jest jednak to, przesyłka była otwierana!!! Jakiś baran myślał, że się nie zorientuje i nałożył spinkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę dodam, że wczoraj przyszedł list zwrotny wysłany do Kupującego z Allegro, 2 razy niby awizowana przesyłka, a adresat zarzeka się, że był cały czas w domu. Najlepsze jest jednak to, przesyłka była otwierana!!! Jakiś baran myślał, że się nie zorientuje i nałożył spinkę!

Miałem dwukrotnie identyczną sytuację, tylko że paczki do mnie nie dotarły i po 2-3 tygodniach wracały do nadawców, że to niby 2 razy awizowane. Najlepsze, że żadnego awizo nie dostałem i byłem się parę razy pytać o każdą z paczek na poczcie głównej, gdzie oczywiście nic dla mnie nie mieli :mur: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz czekam 2 tygodnie na priorytet (nie mieszkam na zadnej wsi tylko w krakowie) , paczka zostala na 100% wyslana a te babcie w okienku na poczice wymiataja "prosze czekac cierpliwie"

 

[ciach!]A INSTYTUCJA i tyle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...