Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaaban

Ci tez zycze aby wogule doszly :P

napisalem emaila do poczty z numerem paczty, wyslali mi [ciach!]a jakies paragrafy i nic kontrenego tylko ze mam zglosic skarge po 14 dniach wraz z dowodem wyslania paczki !

rece sie zalamuja

Ręce odpadają jak się czyta to co piszesz, co ty masz 12 lat i pierwszy raz korzystasz z PP? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na n paczek (n=200+) poczta tylko jedną "zgubiła" (tak lepiej brzmi :D). A z doręczaniem do mnie paczek nigdy się nie spieszyli (na priorytety czekam od 2 do 7 dni) i to się raczej nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem albo ja jestem w czepku urodzony albo wy macie niesamowitego pecha do PP bo szczerze mowiac jeszcze ani razu nie mialem problemu z ta firma. Zawsze paczki wysylane do mnie sa na drugi dzien roboczy i tak samo jest gdy ja wysylam paczki choc robie to rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie paczka z ładowarką i akusami, wysłana wczoraj, doszła dzisiaj. Jutro mam nadzieje dojdzie aparatura.

 

EDIT

Wytłumaczcie mi jak to jest, że z dwóch paczek wysłanych jednego dnia, jedna doszła na drugi dzień, a druga wcale?

Dzisiaj poszedłem na poczte sie dowiadywac (oczywiscie żadnej paczki nie było), ale to co tam zobaczyłem, zbiło mnie z nóg. "Przerwa technologiczna 15 minut".

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cierpliwość raczej mi nie wróci startu w zawodach nie uważasz? W tej paczce jest aparatura do modelu, jak jej nie dostane to automatycznie jutro w zawodach nie startuje.

 

Wiem że sprzedawca już ma conajwyzej neutrala, bo kase miał na koncie już w poniedziałek a wysłał dzisiaj, do tego kontaktu żadnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za podwójny post. Jaka jest szansa że paczka wysłana dzisiaj do południa będzie na poczcie jutro rano? ja tam sądze że nikła, ale prosze, niech mnie ktoś pocieszy...

Trzeba było dołożyć 20zł wiecej do kuriera :D

 

Na pocieszenie:

Paczka wysłana ok 19:30-20:00 była nastepnego dnia ok 14:00, Olsztyn -> Poznań

Paczka wysłana ok 17:00 była nastepnego dnia ok 9:00, Olsztyn -> jakas wioska w górach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było dołożyć 20zł wiecej do kuriera :D

 

Na pocieszenie:

Paczka wysłana ok 19:30-20:00 była nastepnego dnia ok 14:00, Olsztyn -> Poznań

Paczka wysłana ok 17:00 była nastepnego dnia ok 9:00, Olsztyn -> jakas wioska w górach :P

A co by mu dał kurier jak oni w soboty nie jeżdżą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a slyszales o opcji "dostawa na sobote" :blink: ?

Slyszalem o opcji z dostawa na sobote ale ona jest raczej dodatkowo platna i zapewne kolega musialby dodatkowo sprzedajacemu za nia doplacac, a przelewy tez troche czasu trwaja i watpie zeby przelew dotarl w ciagu paru godzin chyba ze maja konta w tych samych bankach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to widzieli? KLIK.

 

"Od lipca wysłanie kartki lub listu podrożeje o 10 gr. Za nadanie paczki zapłacimy nawet 20 proc. więcej niż obecnie."

 

Zamiast ograniczyć koszty likwidując biurokrację podnoszą ceny żeby zapłacić listonoszom wystrajkowane podwyżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często wysyłam paczki i poczta z mojej perspektywy popsuła się w okresie ostatnich dwóch lat szczególnie biorąc pod uwagę priorytety. W tym roku pierwszy raz poczta zgubiła moją paczkę na 1200 wysłanych. Odszkodowanie dostałem, a że nie był to przedmiot wartościowy to nie panikowałem. Niestety niedawno poczta nieco zmiażdżyła jedną z moich paczek niszcząc zawartość, a klient ją odebrał. Jak jest z reklamacjami z niszczonych paczek, jak przebiega taka procedura. Rozumiem że po podpisaniu kwitka nic już nie da się zrobić, ale zawsze lepiej wiedzieć na przyszłość jak postępować w takim przypadku.

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, mam problem. Czekałem na 3 paczki od tego samego gościa z Azji. 6 maja przyszła jedna czekałem kilka dni i echo, napisałem do gościa który odpisał że wysłał wszystkie 3 tego samego dnia. Byłem na poczcie, babka poklikała na swoim komputerze i stwierdziła że mieli tylko jedną z tego regionu. Słyszałem że można zadzwonić do rozdzielni, tylko nie umiem znaleźć do nich numeru (jestem z Chorzowa), a jeżeli oni też powiedzą że nie mają nic dla mnie . Co mam zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ostatnio kolejnych podwyżkach cen od lipca/sierpnia :wisielec:

 

Paczka standard +20%, priorytet +17%. Co ciekawe, wysyłanie paczek przynosi Poczcie STRATY, zarabiają głównie na rozsyłaniu rachunków i kartek pocztowych. Te swoją drogą te też podrożeją o 10%. Najgorzej, że priorytety idą do mnie 2-3 dni (a szły 1dzień), a ekonomiczne... od 1 dnia do 2 tygodni. Parodia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie denerwuje, jak dostaje awizo, mimo ze ktoś CAŁY dzień był w domu. Dotyczy to prawie zawsze jednego typu przesyłek - gabarytowo paczka, ale nadawana jako list polecony. Takie coś do skrzynki się nie zmieści, więc listonoszowi nie chce się tego w ogóle brać, więc już od razu wypisuje awizo. :damage_wall: Paczki nadawane jako paczka zawsze otrzymuje do rąk własnych.

Dziś już przegięli. Po 30 min. stania po paczke=list polecony, wracam do domu, a w skrzynce 3 awiza :damage_wall: :damage_wall: Nosz qrw... Wszystkie datowane na 21.05. Rano wychodząc do roboty jakoś skrzynka była pusta, a w domu brat siedział cały dzień. NO COMMENT........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie denerwuje, jak dostaje awizo, mimo ze ktoś CAŁY dzień był w domu. Dotyczy to prawie zawsze jednego typu przesyłek - gabarytowo paczka, ale nadawana jako list polecony. Takie coś do skrzynki się nie zmieści, więc listonoszowi nie chce się tego w ogóle brać, więc już od razu wypisuje awizo. :damage_wall: Paczki nadawane jako paczka zawsze otrzymuje do rąk własnych.

Dziś już przegięli. Po 30 min. stania po paczke=list polecony, wracam do domu, a w skrzynce 3 awiza :damage_wall: :damage_wall: Nosz qrw... Wszystkie datowane na 21.05. Rano wychodząc do roboty jakoś skrzynka była pusta, a w domu brat siedział cały dzień. NO COMMENT........

dokładnie to samo w KRK

najlepsze jest to ze oni tych poleconych nie biorą ze sobą wogóle

a jak przyjde na poczte z awizem okolo godziny 14-15 to mówią ze listonosz nie wrócił jeszcze z listami :lol:

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie denerwuje, jak dostaje awizo, mimo ze ktoś CAŁY dzień był w domu. Dotyczy to prawie zawsze jednego typu przesyłek - gabarytowo paczka, ale nadawana jako list polecony. Takie coś do skrzynki się nie zmieści, więc listonoszowi nie chce się tego w ogóle brać, więc już od razu wypisuje awizo. :damage_wall: Paczki nadawane jako paczka zawsze otrzymuje do rąk własnych.

Dziś już przegięli. Po 30 min. stania po paczke=list polecony, wracam do domu, a w skrzynce 3 awiza :damage_wall: :damage_wall: Nosz qrw... Wszystkie datowane na 21.05. Rano wychodząc do roboty jakoś skrzynka była pusta, a w domu brat siedział cały dzień. NO COMMENT........

ja tez cos takiego przechodzilem, dwa razy pomarudzilem na poczcie - drobna poprawa i znow to samo wiec babkapowiedziala, zebym zlozyl pismo ze skarga - nie minely 2 tyg i listonosza juz w rejonie nie widzialem, przyszedl kolejny jakis czas wsio ok i znow drugie pietro to za wysoko wiec nauczony doswiadczeniem napisalem skarge i po tygodniu typa nie widzilem, a teraz od jakiegos roku opukac 2 pietro nie jest za wysokie :D:D

 

jestem w stanie zorzumiec, ze ciezkie, duze, nieforemne, ale niech mi zlam jeden zaznaczy na awizo ktore mi wreczy osobiscie, ze taka byl przesylka a nie klamie w zywe oczy (jak sie przytrafilo spotkac cwaniaka na poczcie). ze nikogo nei bylo w domu a ktos byl, bo sobie grzecznie na L4 lezalem. ich pech polega na tym, ze mam do placowki doslowni 15m przez 2 chodniki i ulice, ale czemu to ja mam dreptac i stac w kolejce jak komus taki "kawal" drogi to duzo :| jak mu praca sprawia problem to mu pomagam ja zmienic.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do poleconych to można złozyć takie oświadczenie, zeby zostawiali je w skrzynce bez podpisu odbiorcy. Sam dostałem do PP takie pismo mówiące o tym.. Przysłali je poleconym i musiałem iść odebrać.. W piątek awizo i poszedłem odebrać wieczorem.. w poniedziałek znowu jakies awizo, poszedłęm na Pocztę, po poł godziny stania wkolejce i czekania aż babka znajdzie moją przesyłkę powiedziała mi, ze to awizo odnosi się do listu, który odebrałem w piątek.. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec, ja mogę zejść po tą paczkę, dla mnie to żaden problem. Niech tylko listonosz zadzwoni, że ma coś dużego, co nie zmieści się do skrzynki. Tylko raz tak miałem, że babka zadzwoniła i powiedziała, że jest do mnie przesyłka.

stivo, takie oświadczenie zostało podpisane i niektóre polecone są wrzucane do skrzynki. Akurat wśród tych 3 awiz, dwa dotyczyły listów, gdzie musiało byc potwierdzenie odbioru, a jedno awizo to oczywiście za duża koperta bąbelkowa, która do skrzynki się nie zmieściła.

A pro po skrzynek - nie wiem, jak to będzie gdy wymienią mi obecne na te nowe unijne. Tam otwór jest jeszcze mniejszy. Teraz coś grubszego wejdzie, ale jak zmienią skrzynkę, to będzie porażka. Drałowanie na poczte po wszystko co nie będzie listem, książką lub jakiś czasopismem. :damage_wall:

Przy zakupach będę chyba nalegać na sprzedawców o nadawanie paczek jako paczka. Wolę zapłacić kilka zł więcej i mieć ten "luksus", że osobiście zostanie mi przyniesiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...