Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pigmej

a ja mam takie pytanie. mam zamiar wysłać rower kurierem i chciałem się spytać jaki jest tani i godny zaufania?

Towar o takich gabarytach polecałbym wysłać firmą OPEK (tanio). Natomiast generalnie polecam DHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówił mi wczoraj listonosz, to strajk jest tak zorganizowany jakby go w ogóle nie było - polecone dostaję w miarę normalnie, paczek się nie spodziewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówił mi wczoraj listonosz, to strajk jest tak zorganizowany jakby go w ogóle nie było - polecone dostaję w miarę normalnie, paczek się nie spodziewam.

w łodzi działa w sumie tylko poczta główna ... listów od tygodnia brak ...

 

niektórym to trzeba jak dzieciom tłumaczyć, yotomeczek pracowałeś kiedyś gdziekolwiek ?

...

Tak jakby około 15 lat przepracowane na pełen etat w 6 firmach ... jeszcze jakieś pytania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby około 15 lat przepracowane na pełen etat w 6 firmach ... jeszcze jakieś pytania ?

po Twojej pierwszej wypowiedzi miałem wątpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu kupiłem kajak na allegro, zaplaciłem za niego (prawie 1k) i czekałem na wysyłke kurierem

 

wczoraj gość do mnie dzwoni że nie może wysłać paczki kurierem (ani dhl ani ups) bo te firmy kurierskie z racji strajku poczty polskiej przyjmują paczki tylko od i do form które mają z nimi podpisane umowy (czyli mają numery klienckie). Zwykły szary człowiek podobno nie moze wysłac paczki kurierem. Prawda to czy fałsz ? jutro zadzwonie i sie zorientuje w poszczególnych firmach.

Tak to prawda i wszystko zalezy od odzialu lub kuriera (jezeli masz do niego nr telefonu). Jako, ze poczta dziala jak chce, to wszyscy na kurierow sie rzucili, a oni nagle nie zwieksza o iles%%% swoich mocy przerobowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórym to trzeba jak dzieciom tłumaczyć, yotomeczek pracowałeś kiedyś gdziekolwiek ?

 

PP jest źle zarządzana, koszmarnie zorganizowana infrastruktura obciąża pracowników, zajmują ich czas [ciach!]łami uruchamiając nowe usługi typu fundusze, kredyty -wszystko w "jednym" okienku.

listonoszom każą targać ulotki... i po co to wszystko ? PP ma w szczególności skupić się na usługach pocztowych a nie prowadzić szeroko pojęty handel usługami, w dodatku mało płacą są braki w kadrach i sumując to wszystko mamy jeden wielki BURDEL

 

tego typu problemy dotykają wielu pracowników, w przypadku poczty odczuwamy to najbardziej bo ta instytucja ma monopol w kraju.

Myslisz ze tylko PP ma problemy? Prawie kazda branza w gospodarce moze sie poszczycic firmami i firemkami w ktorych cos nie dziala, przez rok zmienilem prace 2 razy, jedni siedzieli i narzekali mowili ze sie zwolnia itd, a ja sie zwolnilem...znalalzem nastepna, potem znowu az teraz trafilem, no chyba ze ktos ma 45lat dziecko w drodze i jest po zawodowce a na PP pracuje od 20 lat wtedy niech sie PP trzyma bo nie znajdzie nic lepszego, ale mlodzi ludzie ktorzy na starcie dostaja tam glodowe pensje?!

Popieram yotomeczek, nie podoba sie to zmiana i tyle az do skutku.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby obiboki sie wywiazywali z obowiazkow to pewni i lepiej by zarabiali a tak zadu mu sie nie chce ruszyc na 2 pietro albo zadzwonic domofonem i zostawia awizo, ze adresat nieobecny albo nie chce mu sie wziac ze soba wiekszego listu, bo duzy, bo ciezki, bo zupa za slona, bo zona nie dala :lol:

jaka praca taka placa i tyle.

 

smieszy mnie tez to, zeby nie otrzymywac spamu od PP musze jakies pismo skladac o rezygnacje. tylko czemu mam rezygnowac z czegos czego nie zamawialem. moze powinni zbierac pisma od ludzie, ktrzy cha miec kupe smieci w skrzynce??

 

tu macie komentyna olsztynskim portalu, mowia bardzo duzo:

http://olsztyn.wm.pl/W-urzedzie-na-Jarotac...e-,47855?more=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało się nosić teczuszki to trzeba nosić paczuszki ja rozumiem, że każdy chce zarabiać jak najwięcej, ale bez przesady jeden studiuje,pracuje, uczy sie języków i zarabia 1600, a drugi umie liczyć i pisać idzie na poczte jako listonosz i chce zarabiać 2000 i czy to jest ok ??

 

BTW na bardzo ważne dokumenty czekam już od prawie 2 tygodni i mnie strzela bo jak je podczas tego strajku zgubili to jestem w plecy parę tysięcy, a znając pocztę to dostane 50 zł odszkodowania za list polecony po prostu świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Nie chciało się nosić teczuszki to trzeba nosić paczuszki ja rozumiem, że każdy chce zarabiać jak najwięcej, ale bez przesady jeden studiuje,pracuje, uczy sie języków i zarabia 1600, a drugi umie liczyć i pisać idzie na poczte jako listonosz i chce zarabiać 2000 i czy to jest ok ??

 

BTW na bardzo ważne dokumenty czekam już od prawie 2 tygodni i mnie strzela bo jak je podczas tego strajku zgubili to jestem w plecy parę tysięcy, a znając pocztę to dostane 50 zł odszkodowania za list polecony po prostu świetnie.

Jak wysyłasz dokumenty wartę parę tysięcy pocztą to gratuluję ogarnięcia, pomysłowości i w ogóle :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wysyłasz dokumenty wartę parę tysięcy pocztą to gratuluję ogarnięcia, pomysłowości i w ogóle blink.gif

No właśnie problem w tym, że nie ja wysyłałem tylko wysyłali do mnie ...

 

BTW na bardzo ważne dokumenty czekam już od prawie 2 tygodni

Myślenie nie boli ...

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Jak wysyłasz dokumenty wartę parę tysięcy pocztą to gratuluję ogarnięcia, pomysłowości i w ogóle :blink:

Wiesz ale spójrz na to tak. On kupuje usługę dostarczenia towaru i PP ma się z tego wywiązać. Nie robią łaski tylko mają taki obowiązek. Równie dobrze ważne mogą być listy do rodziny czy cokolwiek innego. Klient nie ma się zastanawiać czy to dotrze bo za to płaci. Jeśli PP nie jest w stanie przy obecnych cenach wywiązywać się ze swojego zobowiązania to niech ceny podniesie. Tym lepiej. Umrą śmiercią naturalną. Może jak połowa ludzi przejdzie do konkurencji to się wezmą do roboty, albo sprywatyzują. Oba rozwiązania z korzyścią dla klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No właśnie problem w tym, że nie ja wysyłałem tylko wysyłali do mnie ...

No to gratuluję komuś, jak coś jest warte parę tyś to nie konsultowałeś czym wysyła? lol, eot.

 

 

 

Wiesz ale spójrz na to tak. On kupuje usługę dostarczenia towaru i PP ma się z tego wywiązać. Nie robią łaski tylko mają taki obowiązek. Równie dobrze ważne mogą być listy do rodziny czy cokolwiek innego. Klient nie ma się zastanawiać czy to dotrze bo za to płaci. Jeśli PP nie jest w stanie przy obecnych cenach wywiązywać się ze swojego zobowiązania to niech ceny podniesie. Tym lepiej. Umrą śmiercią naturalną. Może jak połowa ludzi przejdzie do konkurencji to się wezmą do roboty, albo sprywatyzują. Oba rozwiązania z korzyścią dla klienta.

Masz 100% racji, ale wszyscy wiemy jak jest, że jak na czymś nam zależy to tylko kurier->czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Masz 100% racji, ale wszyscy wiemy jak jest, że jak na czymś nam zależy to tylko kurier->czyż nie?

Masz rację... niestety :sad: Możemy sobie tylko życzyć kolejnego operatora, który przetrzepie pośladki PP :wink:

 

Sorry za mały OT (to temat o PP), ale czy jakość usług świadczonych przez InPost wzrosła? Ktoś się orientuje? Jeszcze jakiś czas temu sobie radzili raczej średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję komuś, jak coś jest warte parę tyś to nie konsultowałeś czym wysyła? lol, eot.

Niestety mój kontrahent ma podpisaną umowę z Pocztą Polską więc nie mam żadnego wpływu na to czym wysyła do mnie dokumenty. Druga sprawa, że te dokumenty komuś innemu na nic się nie przydadzą zapewne zginęły w czasie strajku gdzieś na poczcie, sprawa jest w toku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzises...

List polecony priorytetowy wysłany z Łodzi dnia 02.06. dotarł właśnie do mnie do Gdańska czyli 18.06.

Ponad dwa tygodnie - no comment.

Ja priorytetu wyslanego 3.06. jeszcze nie zobaczylem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pfff... ja się właśnie dowiedziałem, że polecony do mnie, nadany 31 maja wrócił do nadawcy, z powodu rzekomego nie odebrania go przeze mnie... awizo żadnego nikt nie zostawiał, a na poczcie mi szukać nie chcieli, bo on na pewno opóźniony przez strajki, i na pewno wkrótce dojdzie... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem swego czasu na allegro komisky (dosyć rzadko spotykane) kobieta wysłała to paczką priorytetową do mnie 4 czerwca... do dzisiaj nic do mnie nie dotarło, dodam, że skan listu przewozowego mam, na poczcie rozkładają ręce... paranoja po prostu, natomiast kilka dni temu również na allegro kupiłem pewien klocek do audio - wysłany w piątek zeszłego tygodnia również paczka priorytetowa, do dziś nic nie dotarło - powiedzcie mi wiec po jakiego ch...ya dopłacać do tych paczek priorytetowych jak i tak je te kutafony albo zgubią albo będą dostarczać tydzień. Naprawdę czasami mam ochotę wpaść tam na tą pocztę z kałachem jakimś i im headshoty powrzucać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

na allegro kupiłem pewien klocek do audio - wysłany w piątek zeszłego tygodnia również paczka priorytetowa, do dziś nic nie dotarło - powiedzcie mi wiec po jakiego ch...ya dopłacać do tych paczek priorytetowych jak i tak je te kutafony albo zgubią albo będą dostarczać tydzień.

1. Obecne opóźnienie masz z powodu strajku. Nie da się więc tego odnosić do tego jak to generalnie działa...

2. ...aczkolwiek. Co do samego priorytetu. Działa to mniej więcej tak- w uproszczeniu. Nadajesz równocześnie list zwykły i priorytetowy. Oba jadą pociągiem (przykładowo) do adresata w TYM SAMYM worku. Trafiają OBA równocześnie na sortownie (czy jak to się w PP nazywa) w mieście docelowym. Tam dopiero nie-priorytet (bardzo często choć nie zawsze) dziwnym trafem "leżakuje" parę dni i dopiero trafia do urzędu pocztowego adresata. Innymi słowo przekazanie odbiorcy nie-priorytetu jest po prostu celowo opóźniane. Rodzaj presji byś jednak te parę złotych dopłacił na przyszłość.

Oczywiście nie jest tak w 100% przypadków, ale w większości. Informację mam od pracownika PP. Choć oczywiście może tak nie być, to jest to logiczna wersja. Przecież nie mają osobnej infrastruktury dla priorytetów i nie-priorytetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja priorytetu wyslanego 3.06. jeszcze nie zobaczylem...

Ja na paczke wyslana 4.06 czekalem dwa tygodnie w koncu sie wkurzylem, poszedlem na poczte pytam sie czy nie ma takiej paczki bo juz dwa tygodnie idzie , a oni mi na to , ze przeciez juz 2 avizo byly , a u nich 10 dni juz lezy (tia ciekawe tylko komu je listonosz zostawial bo napewno nie w mojej skrzynce).

 

BTW z mojego doswiadczenia z allegrowania wynika, ze nie priorytet idzie jakis 1-2 dni dluzej i jest zdecydowanie bardziej oplacalny jak sie handluje po allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...