Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi ci o niszczenie przesyłek, nieznajomość miast, opóźnienia w dostarczaniu, bezmyślność i lenistwo kurierów - to tak, dość podobnie do firm kurierskich działa, choć można by powiedzieć, że nawet trochę lepiej, bo jeszcze żadnej zniszczonej przesyłki z PP nie dostałem, a i listonosz wie gdzie jest moja ulica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi głównie o czas dostarczania przesyłek już parę razy poczta się spisała i 500km przesyłka powędrowała na następny dzień. W ciągu roku na 50 przesyłek wszystkie były następnego dnia jeśli były priorytetem. Zastanawiam się kogo macie w swoich oddziałach za pracowników ;) kurierzy też dostarczają na następny dzień prawie zawsze najgorsze jest jednak widzieć przeładowywanie busów kurierskich i rzucanie przesyłkami itp Chyba najgorszej zachowują się pracownicy DPD rzucają na największe odległości zostawiają paczki w kałużach itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o niszczenie przesyłek, nieznajomość miast, opóźnienia w dostarczaniu, bezmyślność i lenistwo kurierów - to tak, dość podobnie do firm kurierskich działa, choć można by powiedzieć, że nawet trochę lepiej, bo jeszcze żadnej zniszczonej przesyłki z PP nie dostałem, a i listonosz wie gdzie jest moja ulica.

 

Mi chodzi głównie o czas dostarczania przesyłek już parę razy poczta się spisała i 500km przesyłka powędrowała na następny dzień. W ciągu roku na 50 przesyłek wszystkie były następnego dnia jeśli były priorytetem. Zastanawiam się kogo macie w swoich oddziałach za pracowników ;) kurierzy też dostarczają na następny dzień prawie zawsze najgorsze jest jednak widzieć przeładowywanie busów kurierskich i rzucanie przesyłkami itp Chyba najgorszej zachowują się pracownicy DPD rzucają na największe odległości zostawiają paczki w kałużach itp

 

opek => "podszczecin" - olsztyn = 20h, ale papraki mialy szczescie bo niesli ~25kg paczke za jedyne dwa wystajace po 7cm z kazdj strony punkty a byly to koncowki smiga. widac producent ma z tym doswiadczenie, bo mimo targania za smiglo na drugie piertro udalo im sie jego nie polamac ani nie zniszczyc profilu, bo wkreca sie na obroty bez problemow i nic nie bije na wale silnika :)

 

ogolnie nie wazna firma a wazni sa ludzie, bo mialem jazdy np z DHL, ktory 2 razy nie mogl znalesc mojej ulicy a jest to jedna z dwoch ulic ma srodmiejskiej sypialni - ok 10k mieszkancow i tylko dwie ulice :D nawet awizo nie bylo tylko w online statusie: adresat nieznany czy nieodnaleziony czy cos w ten desen. skonczylo sie na tym, ze musialem sam jechac do bazy dhl, bo "nasi kurierzy juz dwa razy u pana byli" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich czy tylko u mnie poczta dziala tak samo dobrze jak firmy kurierskie?

Jeśli chodzi o pocztę w mieście Wrocław, to wygląda to niestety coraz tragiczniej. Jeszcze jakiś rok temu nie miałem powodów do narzekania, ale to co się dzieje ostatnio zniechęca do korzystania z ich usług. Co prawda jeszcze nigdy paczka nie zaginęła ani nie została zniszczona, ale czas dostarczenia przesyłki i rzetelność listonoszy woła o pomstę do nieba. Priorytet następnego dnia to już marzenie, ale miarka się przebrała jak ostatnio dwa razy z kolei czekając na polecony listonosz nie zostawiał nawet awizo w skrzynce, a każdorazowa wizyta w moim urzędzie pocztowym kosztuje godzinę czasu.

 

 

Ostatnio korzystam z InPosta, placówkę mam pod nosem, zero kolejek, za usługi płacę grosze i narazie wszystko dochodzi. Oby tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie miałem tylko raz spotkać się z inpostem i odrazu mnie zaskoczyli.. rzecz, którą kupiłem wysłali mi tego samego dnia i otrzymałem dwa dni później (nie priorytet) bardzo jaka narazie jestem zadowolony z Inpost, coś czuję, że PP będzie miała coraz mniej klientów :P

Edytowane przez Komixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio korzystam z InPosta, placówkę mam pod nosem, zero kolejek, za usługi płacę grosze i narazie wszystko dochodzi. Oby tak dalej.

Również ostatnio sporo korzystam z InPostal. Polecony dochodzi w 3-4 dni. Jednak u mnie poczta działa szybciej, ale za to listy są o prawie połowę tańsze!

 

Trzeba chodzic do oddziału po swoje paczki?

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

dokładnie miałem tylko raz spotkać się z inpostem i odrazu mnie zaskoczyli.. rzecz, którą kupiłem wysłali mi tego samego dnia i otrzymałem dwa dni później (nie priorytet) bardzo jaka narazie jestem zadowolony z Inpost, coś czuję, że PP będzie miała coraz mniej klientów :P

A ja bardzo zraziłem się do InPosta. Procesor wysłany z Gdańska do Warszawy, priorytetem 20.VI doszedł do mnie 3 lipca! A adresu nie mam z kosmosu, nikogo nie było, byłem dowiadywać się w punkcie i powiedzieli, że nic nie ma, 2 dni po dowiadywaniu się sprzedawca coś im pogroził i się ruszyło. Ale 12 dni? no sorry :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

A ja bardzo zraziłem się do InPosta. Procesor wysłany z Gdańska do Warszawy, priorytetem 20.VI doszedł do mnie 3 lipca! A adresu nie mam z kosmosu, nikogo nie było, byłem dowiadywać się w punkcie i powiedzieli, że nic nie ma, 2 dni po dowiadywaniu się sprzedawca coś im pogroził i się ruszyło. Ale 12 dni? no sorry :blink:

Powiem tak. Na początku jak wystartowali mieli rzeczywiście poważne problemy z dostarczaniem przesyłek. Szły długo. Zaczynali. Sam miałem taki przypadek jak ty.

Teraz istnieją już chyba dobrze ponad rok. Sieć placówek rozwija się błyskawicznie. A i z doręczaniem radzą sobie coraz lepiej. To jednak duże wyzwanie stworzyć sieć czegoś takiego co PP ma od dziesiątek lat. W niespełna 2 lata to nie lada wyzwanie. Jak na mój gust radzą sobie bardzo dobrze. Obserwując ten postęp uważam, że z czasem będzie tylko lepiej. Wpadki nadal będą się zdarzać. To normalne. Ale już teraz parzą PP stopy przez ich działania. No i popatrz też na ceny :wink:

Poza tym doręczanie masy listów pod masę drzwi to nie to samo co przejechać się z paczkami kurierowi. Dlatego do tej pory nikt oprócz nich nie podjął wyzwania na taką skalę.

 

Życzę im szybkiego rozwoju bo to tylko z korzyścią dla nas- klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od szczęścia też...

jak mam liczyć na szczęście to mogę iść z dychą do bukmachera, w PP oczekuję po prostu przestrzegania terminów Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka idzie tydzień: nadal jej nie mam

Mobo 2tyg: nadal jej nie mam

Barwniki idą już 2 miesiąc (już raz zaginęły i jeszcze raz były wysłane): nadal jej nie mam

Napęd 2tyg: i nadal jej nie mam.

Czy mam pecha czy kogoś kto na pobliskiej poczcie sobie kompa z WC składa ?!

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka idzie tydzień: nadal jej nie mam

Mobo 2tyg: nadal jej nie mam

Barwniki idą już 2 miesiąc (już raz zaginęły i jeszcze raz były wysłane): nadal jej nie mam

Napęd 2tyg: i nadal jej nie mam.

Czy mam pecha czy kogoś kto na pobliskiej poczcie sobie kompa z WC składa ?!

:lol: jak to przeczytalem dostalem smichu "glupawki" :D

 

Imo ktos sobie zbiera zeby modernizacje sobie zrobic :D

 

No albo masz wyjatkowego pecha, ale to juz jest malo prawdopodobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: jak to przeczytalem dostalem smichu "glupawki" :D

 

Imo ktos sobie zbiera zeby modernizacje sobie zrobic :D

 

No albo masz wyjatkowego pecha, ale to juz jest malo prawdopodobne

No ale to już przesada... Jak by chociaż jedna doszła pomyślałbym że reszta zaginęła...ale żeby żadna nie doszła? A wszystkie inne części niezwiązane z PC dochodzą tak jak powinny :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę narzekać na działanie PP. Jak do tej pory wszystkie paczki dotarły do celu i w miarę szybko prio. 2-4dni także tragedii nie ma. Ostatnio dostałem 2 paczki w przeciągu 3 dni od wysyłki także jest OK. Tylko te ceny, które stale rosną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to macie panowie szczęście tyle wam powiem... Przez 2latka nie miałem z PP również problemów, ale jak się zaczęło sypać to już strasznie... Już teraz nawet kartę SD biorę kurierem bo mam dość kochanej Poczty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo zraziłem się do InPosta. Procesor wysłany z Gdańska do Warszawy, priorytetem 20.VI doszedł do mnie 3 lipca! A adresu nie mam z kosmosu, nikogo nie było, byłem dowiadywać się w punkcie i powiedzieli, że nic nie ma, 2 dni po dowiadywaniu się sprzedawca coś im pogroził i się ruszyło. Ale 12 dni? no sorry :blink:

Tez mialem jazdy z przesylkami InPostem z Gdanska - tydzien to minimum.

 

Swoja droga, wczoraj dotarly do nas filmy z Amazona wyslane w trzecim tygodniu maja :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem jazdy z przesylkami InPostem z Gdanska - tydzien to minimum.

Ja tylko raz miałem do czynienia z InPostem - kupiłem na Allegro pewien praktyczny gadżet i skusiłem się tekstem "wysyłka InPostem tylko 3 złote!". Pomyślałem sobie "a co tam" i wybrałem tę opcję - paczka szła coś koło miesiąca:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powitac ;) pytanie mam nieco innej kategorii, ale w pelni nadzieji ze ktos mi odpowie sprobuje zaryzykowac

myslalem ze znajomymi zeby na ebay.com kupic zapalniczki zippo, bo sa naprawde tanie (za 15-20 dolcow mozna miec cos fajnego)

przy wiekszej ilosci kupujacych koszty przesylki sie zmniejszaja. i teraz tak:

gdybym chcial sprzedajacemu wyslac pieniadze, w jaki sposob najlepiej to zrobic? slyszalem cos kiedy o karcie visa electron, ale tylko tyle ze taka istnieje i ulatwia przelewy miedzynarodowe (paypal, tak?)

a czy za posrednictwem jakis bankow (dostepne mam pko i bz wbk) mozna dokonac takiej transakcji?

jakie sa koszta? ktos juz tak robil? pokierujcie mnie chociaz troche,

pozdrawiam

Edytowane przez kukifas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to najlepiej wychodzi płacić PayPal (działa np. z Visa Electron z mBanku, Inteligo), jeżeli Ty wysyłasz pieniądze to nic za to nie płacisz. Niestety jakieś 3/4 sprzedających z ebay.com nie chce wysyłać do Polski jeżeli zapłacisz im przez PayPal. Chodzi tu o to, że sprzedający widzą twój adres PayPal jako niepotwierdzony (mimo, że podczas procedury aktywacji konta PayPal takie potwierdzenie adresu jest dokonywane). W takich sytuacjach pozostaje jedynie zwykły przelew międzynarodowy lub jakieś Wester Union... Aha, pamiętaj, że kupując z poza UE do paczki doliczany jest VAT i cło.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą odebrałem paczkę :lol:

Wysłana wczoraj ;] [; ;] [; I weź tu narzekaj na pocztę, kiedy ona działa lepiej niż kurierzy [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.W czwartek qmpel wyslal do mnie paczke z częsciami do kompa poleconym priorytetem.kiedy sie moge jej spodziewac?? dzisiaj mija 3dzien roboczy. :unsure: wysylka do irlandii

Edytowane przez dzidzius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.W czwartek qmpel wyslal do mnie paczke z częsciami do kompa poleconym priorytetem.kiedy sie moge jej spodziewac?? dzisiaj mija 3dzien roboczy. :unsure: wysylka do irlandii

 

www.wrozka.pl

 

za 11 dni mozesz sie zaczac martwic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie rzeczy i szczególnie za granicę, powinieneś wysyłać kurierem

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...