Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem musze poczte pochwalic:

 

Royal air mail first class wyslany z UK byl u mnie po 4 dniach

list polecony priorytet z Legionowa do Wawy po 2 dniach

a polecony priorytet z Warszawy wyslany wczoraj rano dzis byl do odbioru :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj babce w okienku powiedzialem "najpierw trzeba wykonywac swoja prace tak jak nalezy a dopiero potem skamlec o podwyzki i strajkowac".

 

czekalem na wazna paczke wyslana priorytetem, poszedlem na poczte dowiedziec sie co jest grane, bo ani awizo ani nic. podalem babce adres, zeby poszukala czy cos jest, przerzucila 5 kwitkow i nic, wiec powiedzialem, zeby sprawdzila po nazwisku i znow przerzucila te same 5 kwitkow i sie znalazlo oczywiscie z dobrym adresem, wiec chyba trzeba byc niedorozwojem, zeby tego nie znalesc. tym co przelalo czare goryczy byla adnotacja na paczce "zwizowano dnia 28.08.08: mieszkanie zamkniete" a tego dnia akurat siedzialem caly dzien w domu, oczywiscie awizo w skrzynce tez nie bylo. paczka nie byla ani ciezka ani daleko nie mieli z jej dostarczeniem, bo urzad jest doslowie przez ulice. nieroby zasrane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuacje, co Niemiec. Przyjechał do mnie kurier z poczty dał mi paczkę dla brata oraz wręczył mi awizo i powiedział, że mojej paczki nie mógł przywieźć i leży na poczcie. Podskoczyłem na pocztę. Daję awizo klientka na mnie popatrzyła i z uśmiechem na twarzy mówi mi, że takiej paczki nie ma i proszę przyjść po 18. Mówię jej, że był u mnie kurier i powiedział mi, że paczka jest do odebrania, że nie dali mu jej wziąć (btw. paczka była za pobraniem z otwarciem paczki). Klientka pomarudziła mi coś pod nosem i zlała mnie ciekłym moczem nawet nie ruszyła swoich czterech liter z fotela :x Zawituję na pocztę po 18, a tam kolejka z 10 osób. Już mnie szlag trafia, no nic poczekam sobie. Nadeszła moja kolej. Podchodzę do okienka daję awizo i znów ta sama klientka. Tym razem przewinął się "Pan Kaziu" klientka pogadała z Kazikiem na temat mojego awizo i olśniło ją, że nijaka Krysia dziś miała rano tą paczkę w rękach i kwit z mojej paczki włożyła do szuflady. Klientka wyjęła pierwszy świstek papieru z szafki dotyczył on oczywiście mojej paczki, wstała z fotela (byłem pod wrażeniem XD ) otworzyła drzwi i wyjęła od ręki moją paczkę. Dostałem białej gorączki już chciałem ją zjeb... jak "burą sukę", ale się powstrzymałem :mur: to był mój błąd :lol2: Nie ma to jak miła i rzetelna obsługa klienta -_-

Edytowane przez czeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio czekałem na paczkę. Między 9:50 a 10:00 byłem w sklepie. Po powrocie dzwoni do mnie mama z pracy, ze listonosz jej paczkę zostawił, a że pracuje dwa kroki od odamu, to poszedłem od razu po nią. Wracajć patrze, ze leży awizo w skrzynce. wyciągam, a na nim godzina 9:40.. Może bylem o tej porze zaspany, bo wstałem kilka minut wcześniej, ale dzwonek domofonu lub do drzwi napewno bym uslyszał.. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cwelisko od razu wkłada awiza (oczywiście z godziną pół godziny wcześniejszą).

Już z dobrych pięć razy składałem na niego skargi, że leń nie bierze ze sobą w ogóle paczek, tylko ma od razu przygotowane awiza i nic.

Bodaj w czerwu akurat siedziałem na podwórku jak już wkładał awizo i bezpośrednio skonkludowałem przemyślenia na jego temat. Od tamtej pory nawet listów nie przynosi (co więcej nawet - nigdy go już nie widziałem) :D :D :D.

Druga sprawa jest taka, że mam furtkę od razu przy ulicy i oczywiście skrzynka była, ale robiła za śmietnik dla przechodniów, więc zrezygnowałem. Co nie zmienia faktu, że szanowny listonosz mógłby zaczekać 30 sekund na adresata (czyli w tym wypadku mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca w temacie, ale nie chciałem nowego zakładać.

 

Czy pani z PP wyda mi paczkę /list polecony, gdy przyszła na inny adres aniżeli jest na dowodzie? Adresat się oczywiście zgadza. Nigdy nie miałem okazji sprawdzić, a teraz zaczynają się studia... :D - nie wiem czy moge bezpiecznie coś zamówić na adres wynajmowanego mieszkania. Szukałem na stronach poczty, ale nic nie znalazłem. Z góry dzięki za odp.

Edytowane przez MRJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz, nigdy jeszcze nikt nie robil mi problemow, a odbieram przesylki pod adresem innym niz w dokumentach od ok. 10 lat. A jakby robil, to awantura u kierownika, w koncu nie masz obowiazku przyjmowac przesylek tylko pod adresem zameldowania.

 

BTW. cos sie ostatnio poczta poprawila, czy mi sie zdaje?

Przesylka nr. 1 - zaplacilem sprzedawcy w czwartek rano, w piatek wczesnym popoludniem byla u mnie (Lodz - Wawa), druga szla 3 dni (Krakow - Wawa), tzrecia tez 3 dni (Tarnow - Wawa). Najlepsze, ze zadna z nich nie byla priorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. cos sie ostatnio poczta poprawila, czy mi sie zdaje?

Przesylka nr. 1 - zaplacilem sprzedawcy w czwartek rano, w piatek wczesnym popoludniem byla u mnie (Lodz - Wawa), druga szla 3 dni (Krakow - Wawa), tzrecia tez 3 dni (Tarnow - Wawa). Najlepsze, ze zadna z nich nie byla priorytetem.

nie wydaje ci sie , poprawilo się ;

wysyłam teraz wszystko kurierem (cięzsze rzeczy) ale ostatnio szło kilka przesyłek pocztą i na 10 paczek prio 9 doszło w 1 dzien, ta jedna po 2

 

wysyłalem tez polecony (do 1kg) do Glasgow- doszedł w 3 dni :blink:

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłałem ostatnio paczkę za pobraniem. Przesyłka na drugi koniec Polski.

 

Wysłana we wtorek, kasa na koncie u mnie w piątek.

Co wydawało mi się wręcz niemożliwe. Przecież zawsze kasa z pobrania docierała do mnie po ok. tygodniu.... :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By nie zakładać nowego topicu:

 

dostałem awizo ze na poczcie jest dla mnie paczka za 200zł do odbioru, z tym ze ja nic nie zamawiałem, nie mam żadnej prenumeraty, dosłownie nie ma nic za co mógłbym zapłacić ! Jak sprawdzić co to jest? czy to nie pomyłka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się ostro do [gluteus maximus] poczcie dobrali po tych wszystkich aferach. Wysłałem sprzęt za 2000 pocztexem w piątek - kobita na poczcie mi powiedziała że dojdzie w poniedziałek a koles do ktorego wysyłałem na drugi dzien w sobote o 15 pisze mi maila ze sprzet doszedł juz o 14stej - zwykła paczka tyle ze ubezpieczona. Duży plus. Mam nadzieję, że to nie chwilowa "poprawa formy" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź na pocztę i zapytaj, niech Ci przyniosą do rozpoznania.. Masz prawo jej nie przyjąć..

mam prawo jak jest ta pocja wykupiona xD, odesłąć mogę ale to zagadka a jak to cos waznego sprzed lat ? xD

 

na razie chce sprawdzić nadawce, a potem poszukać w domu co i jak, moze cos skojarzę, moze to tylko pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo święta. Znowu ich zarzucą makulaturą i będą pewnie jakieś opóźnienia. No w każdym razie potwierdzam słowa przedmówców. Ostatnio coś jakby lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prawo jak jest ta pocja wykupiona xD, odesłąć mogę ale to zagadka a jak to cos waznego sprzed lat ? xD

 

na razie chce sprawdzić nadawce, a potem poszukać w domu co i jak, moze cos skojarzę, moze to tylko pomyłka

Za doplata jest sprawdzenie zawartosci, natomiast obejrzec paczke i spojrzec na nadawce zawsze mozesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dodatkowo czekam na 3 paczki wysłane w poniedziałek nieodpłatne.... priorytetowe... i co, mamy czwartek wieczór...

No to i tak krótko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy otrzymujecie przesyłki takie jak rachunki za telefon, energię, TV kablową itp. dostarczane przez "Polską Grupę Pocztową Sp. z o.o." :?:

Mieszkam w Wawie i od momentu gdy ta partyzantka zaczęła dostarczać rachunki to zwykle są one opóźnione 2-3 tygodnie. Na kopercie nie ma stempla z datą tylko nadruk "Polska Grupa Pocztowa". Zapytałem z ciekawości na poczcie (Poczta Polska) czy wiedzą coś na ten temat. Przyznali, że to konkurencja, która oferuje lepsze ceny na przesyłki cięższe niż 5 gram od Poczty Polskiej. Na dodatek klienci wkurzeni przychodzą z reklamacjami na pocztę, a tam panie rozkładają ręce, że za konkurencję nie odpowiadają.

 

Teraz po prostu płacę przelewami i potwierdzam telefonicznie czy płatność za rachunki dotarła gdzie trzeba. A po tygodniu czy dwóch wyjmuję opóźnione przesyłki.

 

Co do wagi przesyłek. Ostatnio rozwaliła mnie przesyłka z InPost - aby miała odpowiednią wagę do środka wrzucono luzem blaszkę, na dodatek ostrą :damage_wall: Ktoś się chyba pochorował... :lol2:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i tak krótko?

Tak średnio ;) ja ostatnio zamowilem pare rzeczy we czwartek, które wysłano w piatek u mnie były w poniedziałek rano :)

Ogólnie jak do tej pory nie narzekam na PP, przewaznie w miarę szybko dochodzą paczki. Chyba nigdy nie czekałem dluzej niz tydz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , jak działa inpost? Tzn nie ma mnie w domu gdy ktoś mi przynosi paczkę i co dalej? Zostawiają mi awizo i mam w najbliższym urzędzie PP odebrać czy jak?

 

Dzięki hary na szczęście mam koło domu placówkę:) Dziwny ten inpost na ich stronie np info punkt inpost znajduje się w Serwis i sprzedaż komputerów Arcomp albo np akdar sklep wszystko po 5zł, biuro podróży artur, klub internetowy u Jurka :) WTF

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym urzędzie PP, hehe, chciałbyś. :P Nigdzie nie zostawiają tylko wiozą do siebie do najbliższego oddziału, awizo oczywiście powinni zostawić.

 

W przypadku nieobecności adresata podczas próby doręczenia Doręczyciel InPost umieści w widocznym i łatwo dostępnym miejscu Informację o próbie doręczenia – awizo. Awizo zawiera informacja o miejscu, w którym można odebrać przesyłkę ( adres najbliższego Punktu Obsługi Klienta InPost ). Po 7 dniach od dostarczenia pierwszego awizo Doręczyciel InPost dostarczy drugie awizo zawierające informację o miejscu, w którym można odebrać przesyłkę ( adres najbliższego Punktu Obsługi Klienta InPost ). Paczkę ekspresową może odebrać adresat z Punktu Obsługi Klienta w ciągu 14dni od daty pierwszego zawiadomienia o próbie doręczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...