Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie jak długo idzie przesyłka priorytetowa w święta. Czy jak zamówiłem na allegro, przedmiot i jak Sprzedawca wysłał paczke we wtorek priorytetem to dojdzie do końca tygodnia (piątku)??? Prosze o odpisanie GG:10189503 jak nie na gg to na forum wybierzcie :D

...a patrzysz w kalendarz czasem? czwartek i piątek to święta - dni wolne od pracy. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecony priorytet z grą w środku

 

Nadałem wczoraj (23.12) o 12 (Poznań)

Doszła dziś (24.12) o 14 (Szczecin)

 

Czas dostarczenia 26 godzin, nieźle. Jest OK :)

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18.12.08 nadałem pamięć ram listem pol./prio.

30.12.08 dostaje maila, że jeszcze nie dotarły :blink:

 

Pierwszy raz takie coś mi się zdarza, aczkolwiek mam dziwne przeczucie ze ramki leżą już od dobrych paru dni na poczcie u klienta...

 

 

EDIT>> jednak ramki leżały na poczcie...

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, ze w okresie świateczno-noworocznym PP się trochę poprawiła jeśli chodzi o czas dostawy, ale ja teraz trochę ponarzekam. Problem jest chyba raczej z listonoszem.

 

6.01. br została do mnie wysłana przesyłka. Czekając na nią skontaktowałem się ze sprzedającym jak i z innym kupującym u niego. Wszyscy inni mięli swoje przesyłki po około tygodniu. 15.01 poszedłem na pocztę i pytam czy coś jest. Okazało się, ze jest i było dwa razy awizowane. Dziwne, bo na portierni ani jednego awizo nie było. Odebrałem przesyłkę, patrze na daty na paczce: Awizowano 8.01.2009, Awizowano powtórnie 15.01.2009! LOL.

Dzisiaj (21.01.2009) dostałem awizo odnośnie paczki z 8.01, więc od razu wpadłem, ze to musi być to awizo z 15.01, ale na portierni okazało się, ze awizo dostarczono dzisiaj, a na poczcie pani stwierdziła, że musi być jakiś pożeracz awiz..

 

Teraz czekam na kontroler obrotów. Wysłany 13.01. br a na poczcie nadal nic nie ma. Poprosiłem o interwencję sprzedającego. Czekam na odzew. Jeśli okaże się, że była awizowana to udam się do naczelnika placówki, a następne przesyłki będę odbierał na adres dziewczyny.

 

PS. A przy okazji dzisiejszej wizyty usłyszałem historię kolesia, który także czeka na paczkę. Przyszedł się dowiedzieć, czy coś na niego czeka. Przesyłka została do niego wysłana w grudniu z Warszawy. czekał na nią, chodził na pocztę sprawdzać, ale o przesyłce nikt nic nie wie.. Nadawca dał mu znać, że przesyłka do niego wróciła - dwukrotnie awizowana, a koleś na to, ze nie dostał, żadnego awizo. Tydzień temu przesyłka została wysłana ponownie i nadal jej nie ma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio rozbroila mnie nieporadnosc poczty.

zamawialem czesci do paralotni z wietnamu, bo bylo tylko 5 razy taniej niz zamawiac z kraju :lol: i przesylka z wietnamu do olsztyna z miedzyladowaniem na warszawskim cle szla od 30.12.08 do 03.01.09 a z olsztyna do olsztyna tylko od 03.01.09 do 09.01.09 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem ciekawą sytuację. Sprzedałem jedną rzecz na allegro na początku grudnia, wysłałem tez jakoś szybko, czekam dwa tygodnie i nic, przed świętami reklamacja no i czekam. Jakoś tydzień po świętach telefon co to było, bo szukają (oprócz tego dowiedziałem się, że szukają jeszcze innej rzeczy, ogólnie się dwie paczki zgubiły na sortowni). Z ciekawości wieczorem przeglądam sobie allegro i znalazłem moją paczkę. Przedmiot dość charakterystyczny, oprócz tego poznałem, w co było to zapakowane. Ten sam użytkownik wystawiał najprawdopodobniej drugi przedmiot, który zgubił się na sortowni. Poprosiłem jeszcze o skany gwarancji i akurat się pokrywały z tymi, które zrobiłem jak miałem jeszcze przedmiot u siebie :wink: Na drugi dzień telefon do gościa, został zapoznany z całą sytuacją, nawet za bardzo nie zaprzeczał. Jako, że nie widziało mi się zgłaszać sprawy na policję (problem z odzyskaniem kasy i kłopoty), sprzedający miał odesłać przedmiot do tej osoby, która za niego zapłaciła i pierwotnie miała go dostać, a jeśli wszystko zostanie załatwione tak jak należy, to zapominam o całej sprawie. Tak też się stało, kupujący dostał paczkę kurierem w przeciągu kilku dni. Widocznie musiał po prostu ukraść paczki z poczty albo być w to zamieszanym, bo wystraszył się bardzo. Przypuszczam, że po takiej nauczce nigdy więcej już nic nie ukradnie. Przesyłka szła jako paczka priorytetowa na warunkach szczególnych - moja rada - unikajcie wysyłania w ten sposób. Jest to potencjalna informacja, że znajduje się tam coś cennego. Od tej pory albo wysyłam z ubezpieczeniem, albo dopłacam, gdy coś kupuję. W tym wypadku odszkodowanie z poczty to połowa wartości, więc byłbym stratny. A w wypadku ubezpieczenia mnie to nie interesuje. Specjalnie nie pisałem co to było, ani gdzie wysyłałem, bo jest to na tyle charakterystyczny przedmiot, że ktoś mógłby to znaleźć. W każdym razie taki proceder ma miejsce i jeśli wysyłacie coś droższego, to naprawdę warto to ubezpieczyć za te parę zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zetknal sie ktos z sytuacja gdy zginela przesylka/polecony? 2tygodnie temu zostal wyslany do mnie polecony priorytet z miejscowosci oddalonej o 100km, do tej pory nie dotarl, przesylka nie figuruje w "systemie". Jakis pomysl jak interweniowac? Została na 100% wysłana! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nadawca ma numer nadania, to niech zgłasza to w swoim oddziale PP. Dwa dni temu minęły dwa tygodnie od wysłania paczki do mnie i nadawca dzisiaj dał mi znać, że skierował reklamację do urzędu pocztowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie cały czas PP zaskakuje;

 

Przesyłki (priorytet) nadawane znad morza docierają do mnie w mniej niż 24h;

A mieszkam od pewnego czasu w innym miejscu - Górny Śląsk wciąż - ale bynajmniej żadne Katowice i większe miasto - ot mała ~500 osobowa wieś - więc urząd pocztowy we wsi obok (niewiele większej);

 

Za to przesyłki z jednego z większych górno-śląskich miast (nazw nie podam bo wyjdzie na to, że uprzedzony jestem czy coś - nie, nie jestem) do mnie docierają w... dwa dni :E (też priorytet);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy masz podpisaną z którymś umowę. Bo ja ostatnio chciałem wysłać paczkę 7kg i dhl krzyczał sobie ponad 50zł, a ups 45 (pocztą poszło za 22).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z usług PP dosyć często, zarówno jako nadawca i odbiorca przesyłek... i na szczęscie bez większych wpadek do tej pory. Coby nie zapeszac ;) Ale przypadki, o których czasem ludzie opowiadają... Rzeczywistość w pełnym planie, lepsze niż fikcja! <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gościu z allegro wysłał mi zasilacz w pt i doszedł on w wtorek paczką priorytetową. Innym razem kupowałem Tarcze do dremela i szły tydzień, potem listonosz nie napisał awiza i tydzień później napisał powtórne awizo. Tarcze maiłem dopiero po 3 tygodniach (nie dało się wcześniej odebrać) i parę szt było uszkodzonych. :damage_wall: Teraz czekam od poniedziałku na mysz i mam nadzieję że jej taki los nie spotka... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Od 1 kwietnia drożeją usługi Poczty Polskiej. Zapłacimy średnio o 6 procent więcej"

http://www.tvn24.pl/-1,1588377,0,1,drozej-...,wiadomosc.html

 

Jestem jeszcze w stanie zrozumieć ostatnią podwyżkę, która była tłumaczona wysokim wzrostem cen paliw, ale ostatnio spadły one dość znacznie, a tu łup poczta szykuje nam kolejną niespodziankę. Wątpię też, żeby to był prima aprilisowy żart :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja:

Zamówiłem przedmiot na adres dziewczyny w Poznaniu. Moja kobieta chciała, żeby doszedł on jednak do mnie (Gdańsk).

Niestety, źle sformułowała dane w mailu i paczka doszła do Gdańska ale na jej nazwisko.

Oczywiście nie przyjedzie do mnie specjalnie by odebrać to przesyłkę - powstaje pytanie: Czy jest jakiś sposób bym odebrał ją? Jakieś upoważnienie i ksero dowodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upoważnienie i ksero dowodu nic nie pomogą. Ale jeśli jesteś zameldowany na adres w gdańsku, to możesz odebrać.

Z tego co się orientuje to są właśnie 2 przesłanki żeby inna osoba odebrała

- To samo nazwisko

-Ten sam adres zameldowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam dostać paczkę która jest sporo warta ~600 zł to jakims sposobem sprzedawca ma mi ją jak najbezpieczniej wysłac ? Mam nadzieję, że mnie dobrze zrozumieliśćie :D Niestety kurier nie wchodzi w grę :| zwykły priorytet + ubezpieczenie ? czy moze ten cały Pocztex + ubezpieczenie ? :)

 

dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocztex standard... paczka do 0.5kg bez ubezpieczenia 25zł, do 1kg 30zł, 1-5kg 35zł...

 

http://www.pocztex.pl/pocztex_cennik_uslug.php

 

Priorytet + zadeklarowana wartość 600zł wg cennika dla paczki do 1kg to 22zł...

http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm

Pocztex z pewnością będzie droższy. Chyba że sprzedający chce pokryć część kosztów wysyłki.

 

Ale jeśli różnica w wysyłce ma wynieść ~10zł to chyba można się pokusić na ten pocztex.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie poczta zadziwila dzisiaj, bo wysylalem paczke za pobraniem i dzisiaj na koncie pojawila sie nowa operacja "up xxxx" data realizacji 27.02.09 data ksiegowania 27.02.09. minely tylko 4 dni od wyslania paczki do jakiejs pipidowy na drugim koncu polski do wplyniecia kasy na konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...