Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

trzepie kase na kosztach przesyłki - norma

uhm, może wpierw zajrzyj do cennika poczty... :huh:

 

A co do podnoszenia cen przesyłek - ostatnio byłem na rozmowie dotyczącej pracy jako asystent pocztowy. Niską stawkę (5.30) tłumaczono obecną sytuacją finansową poczty. Ta, ciekawi mnie tylko to, czy po tej podwyżce pracownicy dostaną choćby grosza więcej :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z PP jestem/byłem zadowolony do końca 2008r na około 400 paczek tylko jedna szła dłużej niż 3 dni niestety "ostatnio" zaginęła mi przesyłka...

 

7 stycznia 2009 wysłałem list polecony do użytkownika "Kaaban" (porostu potrzebował procka do odpalania innego a że kiedyś dostałem od niego również procka na "test" postanowiłem pomóc...no i procek miał zaraz wrócić do mnie...) niestety okazało się że niby "Kaaban" w ogóle nie otrzymał przesyłki. Po 14 dniach roboczych tj. 28.01.2009 złożyłem reklamację na poczcie i gdzieś po 15tym lutym otrzymałem odpowiedź na moją reklamację że niby przesyłka doszła 9 stycznia 2009 a "Kaaban" napisał mi że realnie nic do niego nie doszło. Z tego co mi pisał to pytał przynajmniej 2 razy na poczcie o przesyłkę;nawet go prosiłem aby wzią potwierdzenie pisemne że nie otrzymał przesyłki numer xxx ale niestety go nie otrzymałem (Kaaban pisał mi że jest w trakcie przeprowadzki...)

 

Da radę coś jeszcze zrobić ? - adresat może np zażądać pisemnego potwierdzenia że nie otrzymał przesyłki numer xxx ?

W reklamacji pocztowej napisano mi że adresat osobiście pokwitował odbiór można jakoś się dostać do "tego podpisu" ?

Można się jeszcze jakoś odwoływać ?

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 stycznia 2009 wysłałem list polecony do użytkownika "Kaaban" (porostu potrzebował procka do odpalania innego a że kiedyś dostałem od niego również procka na "test" postanowiłem pomóc...no i procek miał zaraz wrócić do mnie...) niestety okazało się że niby "Kaaban" w ogóle nie otrzymał przesyłki. Po 14 dniach roboczych tj. 28.01.2009 złożyłem reklamację na poczcie i gdzieś po 15tym lutym otrzymałem odpowiedź na moją reklamację że niby przesyłka doszła 9 stycznia 2009 a "Kaaban" napisał mi że realnie nic do niego nie doszło.

Jak Ci tak odpisał to mogłeś zapytać czy nierealne coś do niego doszło?

 

Z tego co mi pisał to pytał przynajmniej 2 razy na poczcie o przesyłkę;nawet go prosiłem aby wzią potwierdzenie pisemne że nie otrzymał przesyłki numer xxx ale niestety go nie otrzymałem

(Kaaban pisał mi że jest w trakcie przeprowadzki...)

Jak to?

Dwa razy był na poczcie, a jak miał pójść trzeci raz to mu się wzięło na przeprowadzki?

Po co w takim razie proca brał skoro się przeprowadza i nie ma czasu?

Co za nieodpowiedzialność :rolleyes:

W reklamacji pocztowej napisano mi że adresat osobiście pokwitował odbiór można jakoś się dostać do "tego podpisu" ?

Można się jeszcze jakoś odwoływać ?

I czego Ty jeszcze chcesz?

Odwołać się od czego skoro paczka wg PP została odebrana, co?

Poczta robi Cię w balona?

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Mam pytanie - czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem jak ja.

 

W styczniu Spookie wysyłał do mnie procesor. Procesor był od niego tylko wypożyczony, więc obu stronom zależało na jego bezpiecznym dotarciu. Paczka nie dochodziła, Spookie złożył reklamacje, przesłał mi skany wszystkiego, wydrukowałem to, poszedłem na pocztę, gdzie Pani stwierdziła, że odebrałem to za podpisem :mur: . Mówię, że to niemożliwe, Pani twierdzi, że nie ma do tego kompetencji, więc kolejnego dnia jazda do urzędu "Wyższego rangą". Tam Panie oczywiście też "nie maja kompetencji" - super. Sugerowały mi, że na pewno ktoś to odebrał, i na pewno oszukuję, żeby wyłudzić pieniądze. Zażądałem więc bezpośredniej rozmowy z listonoszem, który to dostarczał, oczywiście Panie nie mają wystarczających kompetencji, żeby go wezwać, tak samo, jeśli chodzi o pokazanie dowodu odbioru. Powiedziano mi, że w pon-wt ma być jakaś naczelnik i z nią mogę cokolwiek załatwić.

 

Co z tym zrobić? jestem żywo robiony w balona i nie bardzo wiem, jak mam ich przywołać do porządku. Wkurza mnie to niemiłosiernie, czyżby zostawał tylko proces sądowy? Tylko czy toczyć proces o proca wartego ~40zł? Czekam na jakiekolwiek odpowiedzi, w życiu się z czymś takim nie spotkałem.......... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaaban dobrze kombinujesz.

 

Trzeba się jakoś dostać do tego podpisu, żeby potwierdzić jego oryginalność.

Trzeba się rozmówić z danym listonoszem.

 

Moze ta naczelnik Ci tak pomoże, no bo jednak skoro nie Ty to podpisałeś, ani nikt z rodziny, to coś tu się wydarzyło... :) Możliwe, że przesyłka np. wpadła pod koła, no to pan dostarczający sobie sam ją podpisał (np. miał jakiś Twój podpis z paru dni wcześniej, cokolwiek) i po sprawie... Lub, wiedząc, że nie ma szans żebyś sie dostał do tego podpisu, po prostu wpisał co chciał.

 

Z drugiej strony, jeśli ta naczelnik nie pomoże, to szkoda nerwów o te ~40zł... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaaban, jeżeli w rozmowie z "jakąś naczelnik" sprawa nie zostanie jednoznacznie wyjaśniona, zgłaszasz sprawę na policję lub do prokuratury. Takie numery w PP wcale nie są rzadkością.

 

Przerobienie , podrobienie, użycie sfałszowanego dokumentu – przestępstwo z art. 270 Kodeksu karnego (fałszerstwo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://poczta-polska.pl/aktualnosci.php?id=13880

 

W kwietniu nasi klienci będą mogli skorzystać z usługi powiadomienia SMS-em lub e-mailem o nadchodzącej przesyłce. Do końca tego roku zamierzamy również wdrożyć system śledzenia przesyłek.

Nie ma to jak udany żart <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

Witam

Mam pytanie czy to mozliwe zeby pieniadze z paczki pobraniowej szły tak długo ? Paczke wysłałem w zeszłym tygodniu we wtorek doszła w czwartek a do tej pory nie mam pieniedzy na koncie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przelewy z pobrania zazwyczaj czekam do 2 tygodni (od dostarczenia paczki).

ja ostatnio slalem pobraniowke na drugi koniec kraju do jakiejs pipidowy i kase mialem na koncie tego samego dnia co kolo dostal paczke, odebral ja ok 9 a ja kase mialem na koncie po 15 :D ale potwierdzam, ze czasami kasa potrafila isc i ponad tydzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

Chciałbym z tego miejsca zamieścić sprostowanie do sprawy opisywanej wyżej. Otóż kiedy Spookie wysyłał mi procesor nie mieszkałem w domu (byłem na etapie wyprowadzki). Jak pisałem parę postów wyżej, składałem już skargę o kradzież procesora. W trakcie porządków przed świętami Wielkanocnymi moja mama znalazła kopertę z procesorem za szafą. Widocznie ktoś, kto mieszka u mnie (mama, tata, siostra) odebrał przesyłkę ale jakim cudem tam się znalazła nie wiem. Skargę wycofałem, przeprosiłem, procesor odesłałem do Spookiego nie otwierając nawet koperty, żeby nie było, że go przetrzymywałem jakoś specjalnie czy coś. Dokładnie wyjaśnienia składała mu telefonicznie moja mama, ponieważ to w sumie przez nią wynikło to całe zamieszanie.

 

Jest mi maksymalnie głupio z powodu zaistniałej sytuacji, przed złożeniem skargi wywróciłem dom do góry nogami ale na myśl mi nie przyszło odsuwać szafy, które odsuwa się 2 razy do roku z okazji porządków przedświątecznych. Cieszę się, że sprawa nie skończyła się w sądzie, bo bym miał delikatnie mówiąc prze*****.

 

Przepraszam pocztę polską oraz onego listonosza za zniesławienie. Mam nadzieję, że nie popsułem sobie opinii na forum, moim zamiarem nie były jakiekolwiek szkody poczty, listonosza czy Spookiego i strasznie mi teraz dziwnie.

 

Niech to będzie przestroga dla innych.

 

Pozdro :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę wysłać dysk zewnętrzny iOmega na gwarancję do Holandii, zawierzyć Poczcie Polskiej czy szukać innej metody? Sprawdzałem na stronie UPS i albo coś źle wpisałem albo nie wiem bo wyszło 250zł, czyli tyle ile sam dysk jest warty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtanszy kurier bedzie kosztował kolo 120zł, wiec przy takich kwotach wyslij PP , jako list EKO, prio i eko dochodzą w tym samym czasie, przynajmniej do Danii. Holandii, Rumunii, Italii i UK wiec nie ma sensu przeplacać za prio moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtanszy kurier bedzie kosztował kolo 120zł, wiec przy takich kwotach wyslij PP , jako list EKO, prio i eko dochodzą w tym samym czasie, przynajmniej do Danii. Holandii, Rumunii, Italii i UK wiec nie ma sensu przeplacać za prio moim zdaniem

Paczki zagraniczne ECO dochodza znacznie dluzej niz Priorytetowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on pisał o liście a nie paczce - w przypadku PP to jest różnica ;)

hmm, nie wazne, paczka i list idzie tak samo dlugo w wersji ECO :damage_wall: Nawet jak trzeba doplacic do priorytetu te pare zloty w przypadku gdy wysylamy za granice to warto. Klient czeka 5-7 dni, a nie DO 14-21 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie wazne, paczka i list idzie tak samo dlugo w wersji ECO :damage_wall: Nawet jak trzeba doplacic do priorytetu te pare zloty w przypadku gdy wysylamy za granice to warto. Klient czeka 5-7 dni, a nie DO 14-21 :lol:

jak sie mieszka na takim z a d u p i u to :lol:

 

z krk priorytety ogolnie z PL idą najpier na sortownie do wawy

ekonomiczne wyjezdzają bezposrednio z Krakowa pociągiem, ogolnie do niemiec i rumunii wysylalem ostatnio i eko szły do 7 dni (dwa listy i jedna paka)

i mam 30zł w kieszeni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym sie dowiedziec jakie sa szanse zebym otrzymal ten list:

List priorytetowy polecony

nadany z opola ok. 16

ma dotrzec do:

Zielonej Góry

Dzisiaj??

Jakie sa na to szanse?

Raczej nie, priorytety nadane po godzinie 14:30 są traktowane jak nadane w dniu następnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jest sobota i rzadko się zdarza że poczta roznosi przesyłki w te dni, najpewniej list do adresata dotrze w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie z Olsztyna w jeden dzień doszedł list polecony priorytet...

Ale rekordem jest przesyłka z Gdańska w 24h priorytet (tzn. w jeden dzień nadana, na drugi dzień ok 11 była u mnie).

A mieszkam na Śląsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...