Skocz do zawartości
mwiacko

Kilka Pytań Do Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

Już od ponad 2 miesięcy jestem szczerze zainteresowany kupnem któregoś spośród nx6110 jednak mam kilka wątpliwości:

 

1. Czytałem chyba 6 różnych recenzji i poglądy są różne co do głośności pracy. Jedni mówią że prawie go nie słychać, autor super recki na tym forum pisze że to jego największa wada.

 

2. Dźwięk czy we wszystkich modelach jest zaimpementowany taki sam układ dźwiękowy (na benchmarku.pl piszą że jest znakomity soundmax (jak na tę cene) a gdzie indziej że to jest ac 97 (jeżeli jest to np to samo to wybaczcie bo się nie znam :sad: )

 

3. Dysk twardy. Czy we wszystkich znajduję sie ta znakomita TOSHIBA MK4026GAX z 16 megowym buforem?

 

4. Który model waszym zdanie z spośród nx6110 z przedziału cenowego do 3500 będzie najlepszy do gier i najcichszy?

 

5 Czytałem jeszcze że w niektórych modelach nagrywarek dvd jest opcja Light Scribe w których?

 

6 W którym spośród krakowskich sklepów najlepiej jest kupować nx6110?

 

7 Jeżeli się zbłaźniłem w którymś z moich pytań to nie niszczcie mnie odrazu nie uważam żebym się znał na laptopach :razz:

 

PS Naprawdę sie starałem nie zadawać pytań które były już poruszone na forum. Wybaczcie jeśli coś mi umknęło :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Używam HP nx6110 od blisko trzech miesięcy w konfiguracji takiej jak w stopce, a zatem myślę, że mogę Ci już co nieco więcej powiedzieć... I tak...

 

ad. 1

Moim zdaniem komputer jest bardzo cichy i spełnił moje wszystkie oczekiwania w tym zakresie. Trzeba jednak pamiętać, że jest to sprawa bardzo ocenna i ta praca, która jest dla mnie cicha, dla kogoś innego może być za głośna. Najlepiej pofatyguj się do sklepu poproś o pokazanie sprzętu i zobacz, jak Ci będzie pasowała jego praca.

 

ad. 2

Dźwięk jest bardzo dobry, do tego stopnia, że sprzedając stacjonarny komputer pozostawiłe sobie głośniki myśląc, że będę je używał, a tymczasem okazało sie, że nie ma takiej potrzeby. Karta dźwiękowa to Intel 82801FBM ICH6-M - AC'97 Audio Controller [b-1].

 

ad. 3

W różnych nx6110 są różne twarde dyski, ja mam np. SEAGATE ST94019A (40 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100).

 

ad. 4

Nie grywam za dużo gry, więc niech ktoś inny się wypowie.

 

ad. 5

Według mojej wiedzy wszystkie nagrywarki DVD w nx6110 mają opcję LightScribe, ale ponieważ nie mam pewności, to musiałbyś się dokładnie o to dowiedzieć, po wyborze konkretnego modelu nx6110.

 

ad. 6

Nie wiem, niech ktoś z Krakowa się wypowie.

 

ad. 7

Nie zbłaźniłeś się :) Wybór laptopa to bardzo poważna sprawa i lepiej pytać, niż wtopić niepotrzebnie swoją kasę.

 

Pozdrawiam Cię i życzę trafnego wyboru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heya...

 

Ja mam PY535ES od wrzesnia. Obecnie w VOBISIE /za 3999-tego modelu chyba taniej nie kupisz...chociaz moze cos sie pzrez 3 miesiace zmienilo/

Jestem zadowolony. Lapek jest funkcjonalny i wydajny. Jest leki, cichy /praca biurowa/. Powazniejsze obliczenia-szybciej sie kreci wentyl stad nieco glosniejsza praca...ale jesk OK.

Intelowska grafe do gier nie polecam!...strasze gry chodza /call of dutty, quakeIII/, ale na nowe to nie masz co liczyc. pozatym granie na lapku w gry to absurd....chyba ze w pasjansa :)

 

z dyskami jest roznie w zaleznosci od modelu. ja mam Toshibe mk6025GAS /niestety 4200 rpm/ ale 60 MB. Dysk mozna dzielic na partycje jak sobie ciocia zazyczy /2 systemy - bezproblemowo/

DVD jest faktycznie lightscribe - ale nigdy nie wykorzystywalem tej opcji

Solidnie wykonany notebook /obudowa, klawiatura./

CZuly touchpad.

 

minusy 2 USB, matryca-katy widzenia slabe /ale jezeli sam bedziesz pracowal pzred monitorem to spoko/

 

Uwazaj z tanszymi modelami bez WI-FI......bo jak bedziesz chcial sobie dokupic to bedziesz mial problem poniewaz HP tutaj zmonopolizowalo sobie produkcje i prawdopodobnie bedziesz musial kupic ich WIFI za wieksze pieniadze lub sprytnie pokombinowac z innymi /patrz forum/.

W moim WI-Fi jest defoult'owo i smiga jak ta lala.

 

co do sklepow w Krakowie to:

na Gertrudy blizej Stradomia /www.tanienotebooki.pl/ sklep sie nazywa EUROCOMP bodajze

na Dietla od strony Krakowskiej w kierunku ronda Grunwaldzkiego /www.notebooki.pl/ - mozna z nimi negocjowac

niektore modele w Vobisie

jest jeszcze jeden sklepik na Grzegurzeckiej kolo HAli Targowej

ewentualnie www.morele.net /siedziba na Krowoderskeiej/

 

pogadaj z kolesiami z www.sirius.pl /niby Wadowice ale chyba nie ma problemu/

 

KAREN - nie wiem...i niechce wiedziec

BIT computers.....moze podzespoly ale notebooki srednio.....

 

a moze internetowo z Wroclawia firmy AREST i GVCnet /

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzieki chyba właśnie na niego sie nastawiam.

 

Byłem dzisiaj w media-markcie i był tam nx6110. Postanowiłem zapytać kogoś z obługi o model laptopa, marke dysku, i o ilość pamieci karty graficznej bo nie znalazłem nigdzie otym informacji . Na co Leszek (bo taki miał na identyfikatorze) po chwili namysłu odpowiedział:

 

- Jest to model zdaje sie Hp nx6110.

- Achaa...

- Co do dyksu twardego jest zdaje sie hdd 40 GB

- Ale może coś dokładniej, np jaka marka, ile ma cache'u ?

- Nie wiem czy pan zdaje sobie sprawę że jest Notebook, a no notebooki nie są wyposazone w pamięć cache

- :sad: rozumiem widocznie coś mi sie pomyliło, a marka?

- yyy, może go włacze?

- Było by super :rolleyes:

Coś tam pomajstrował chwile przy właczniku i Włączył. Następnie panel sterowania i dalej nie wiem gdzie po nie pozwolił mi patrzeć przez ramię :mad:

- jest to (podyktował mi jakieś numerki zapewne nazwe kodową czy nr serii)

- Rozumiem :-|, a pamiec karty graficznej?

- Już panu mówiłem to notebook. Ma grafikę zintegrowana czyli chip jest na płycie głownej

- :unsure: ===> :cry: ===> :blink: ===> :angry: ===> :mur: ok nie wiedziałem, dziekuje bardzo za pomoc.

- Prosze bardzo, do widzenia.

 

Po tym co przeżyłem z leszkiem już nie bede kupował żadnych elektroniczny rzeczy w mediamrkcie.

 

Ciekaw jestem tak pozatym czy miedzy matrycą sxga a xga jest inna rożnica niż rozdzielczość np czas reakcji matrycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się spodziewałeś, że kto w markecie pracuje... wiesz ile tam płacą? a robota ciężka - w sensie, że trzeba długo tam siedzieć...

 

 

Laptop chodzi cicho, ale na celleronie wiatrak chodzi non-stop, na centrino jest normalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ten temat pasuje mi jak ta lala wiec sie podpinam :P

 

Właśnie namierzam jakiegoś laptopa do 4000 -4500 PLN

Na początku nie wiedziałem jaka marka ale nie ma jak lider na rynku i postanowiłem ze padnie na HP a potem ze to będzie jakiś z nx6110.

 

Szukam takiego co by miał...

 

Cerentino...

Wi Fi

Dysk raczej większy od 40 GB

Light Scrbe :P

FireWire

 

Przydała by sie panorama...

 

Lisa pytań...

 

1. W związku z moją awersja do kart graficznych firmy ATI (tfu) mam pytanie, jaka karta graficzna jest lepsza ATI czy Intela... Jak bym mógł to oczywiście bez większego zastanowienia wzią by nvidia ale to drogie i prondo rzerne cacko wiec odpada...

 

2. Co z tym dodatkowym akumulatorem ile to to kosztuje i czy trzeba to kupić oddzielnie?

 

3. Czy da sie na tym grać przynajmniej okazjonalnie w CSS :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki model jak ja mam /patrz sygnatura/ ma wszystko co potrzebujesz:

 

Cerentino - pelne /pM 740- 1,73 GHZ - SONOMA/

Wi Fi

Dysk raczej większy od 40 GB bo 60 /ale 4200 RPM-niestety, ale nie nazekam/

Light Scrbe

FireWire

 

nie jest to panorama -ale 6110 nie ma modelu z panorama

 

tydzien teu byl w Vobisie promocyjnie za 3999 /ale jak patrzylem przed chwila sprawdzalem cena spowrotem wskoczyla na 4269/. JA swojego kupilem w podobnej cenie we wrzesniu i wtedy cena byla konkurencyjana...poszukaj moze znajdziesz taniej

 

doatkowa bateria podrozna niestety troche kosztuje. Osobno kolo 500. Jezeli kupisz z Lapkiem moze bedzie taniej.

Lapek trzyma 3,5-4h na bateriach, ale jakosc obrazu zdecydowanie jest lepsza podczas pracy na zasilaniu sieciowym

 

Source powinien isc na tym modelu tyle ze nie na full details - ale nie dam sobie reki obciac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i spoko....pogadaj z nimi to jeszcze ci cos dozuca /mysz, torba/ lub nieco spuszcza jeszcze z cena/.

Ci kolesie sa spoko. Warto do nich podejsc. Ja negocjowalem z nimi ceny w Krakowie. Bezproblemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...