Skocz do zawartości
merlin

802.11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak to jest z tymi standardami oraz z działaniem tych sieci.

Czy każdy standard, chodzi mi o 802.11a, b, g. działa podobnie?

Czy różnica polega tylko na prędkości?

Sam nie wiem jak to się do tego zabrać mam taki mętlik, cały ten Mac warstwa fizyczna.

Proszę Proszę wyjaśni mi to ktoś.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie wchodzac w szczegoly o jakichs sposobach kodowania itp to tak.

 

802.11a - to pasmo 5GHz o przepustowosci 54Mbit/s, realnie pewno z jakies 25Mbit/s, nie interferuje z pasmem 2.4GHz. Rozwiazanie nowsze, ale poniewaz wieksza czestotliwosc znacznie mniejszy zasieg dzialania. Nawet o 50% mniejszy niz dla sieci 2.4GHz. Pasmo 5GHz jest niezaklocalne przez po prostu brak czegokolwiek co dziala na pasmie 5GHz.

 

802.11g - to pasmo 2.4GHz max 54Mbit/s co realnie daje tez ok 25Mbit/s. Moze interferowac z falami mikfalowymi i niektorymi telefonami bezprzewodowymi. Zaleca sie by urzadzenia pracowaly w standardzie g, gdyz nalozenie sie g i b moze powodowac zaklocenia. Jest jeszcze chyba g+ to jest 108Mbit/s

 

802.11b - j/w ale 11Mbit/s realnie podaje sie 4-6Mbit/s ale jak bedzie 2.5Mbit/s to bedzie dobrze

 

A jak znasz angielski i chcesz sie doszkolic z materialow Texas instruments o roznicach to polecam :

 

http://focus.ti.com/pdfs/vf/bband/80211_wp_lowpower.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...