Skocz do zawartości
\\ MarcO //

Nec 19"fe991sb Ekran Sie Zwęża I Rozszerza

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!

Mam od niedawna problem z Monitorem 19" NEC FE991SB , otoż chodzi o to ze czasami ekran wyswietlany sie zwęża i rezszerza w pionie (skacze) to jest chwilowe w jego pracy .Nie ma ciaglosci tego migotania tak jakby byly jakies zakłócenia .

Dodam ze akurat teraz tez zmienilem na nową krate graficzną ale problem pozostał.

Monitor mam od nowości jestem jego 1 włascicielem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w jakich momentach to sie dzieje przy przelaczniu miedzy jasnymi a ciemnymi planszmi czy w dowolnej chwili ?

 

w 1 przypadku to tzw pompowanie - wg norm NECa dopuszczlane o kilka mm z tym ze to zjawisko raczej widoczne po bokach

w 2 przypadku cos z elektronika - moze to wina cewek odchylajacych elektrony w kineskopie mozna tylko gdybac - tak czy inaczej raczej serwis sie klania

 

oczywiscie zakladam ze sprawdziles kabel VGA i jest sprawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze powinienes uzyc opcji Degauss. Pewnie jakies pole magnetyczne namagnesowalo monitorek. Tez mam ten monitorek i wszystko jest ok jestem zadowolony z niego

akurat degauss robilem , a monitorek byl bezproblemowy przez ok 2 lata :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam fe991sb i mialem to samo co ty ale w poziomie.

Zglosilem sprawe do centrum serwisowego neca (css beskidy).

przydzielili mi numer naprawy, nastepnego dnia kurier zabral mi z mieszkania monitor i po okolo tygodniu przywiozl z powrotem naprawiony monitorek.Smiga jak nowy.

Na poczatku tez sprawdzalem grafe, kable, zaklocenia itp.

Nie ma co czekac oddawaj swojego na gware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Niepamiętam jak fachowo to się nazywa ale to wina monitora. Pozostaje tylko gwarancja, w ciągu tygodnia monitor miałem naprawiony (door-to-door) Teraz śmiga już od roku i żadnych problemów. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a opcji opakowanie zastepcze nie ma ?

 

PS

juz znalazlem w CSS Beskidy

...Po uzyskaniu numeru referencyjnego klient powinien zapakować uszkodzony sprzęt do oryginalnego kartonu (lub innego gwarantujšcego bezpieczny transport),...

heh a tak BTW to system D2D w wydaniu opisanym na tamtej stronce to wprowadzanie w blad = zwykla wysylka kurierem a nie D2D :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie oddalem monitor do serwisu kurierem. Po 6 dniach roboczych dzwoni do mnie serwisant CSS beskidy i mi oznajmia ze na plycie glownej monitora sa nie orginalne luty ze prawdopodobnie ktos ingerowal w naprawe monitora.

Co za tym idzie nie ma co sie przychylac do naparwy w ramach gwarancji :cry:

Tak jak pisalem jestem jego 1 wlascicielem , monitor od nowego stal czaly czas u mnie na biurku nic z nim nie bylo robione.

Ale jak mam to udowodnic bo stickera gwarancyjengo nie bylo na obudowie bo jak sie dowiedzialem tam gdzie kupilem monitor , ze sklep ten nie ma obowiazku i nie nalepia stickerow gwarancyjnych na monitory.

 

Teraz CSS moze mi wmowic wszystko.... :blink:

Co tu robic? :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Daj znać MarcO co z monitorem bo mam ten sam problem - ekran zwęża się i roszerza - tylko że w LG F700B.

 

Mam też pytanie, ponieważ u mnie trwa to już jakiś miesiąc i mocno mnie już to wkurza zastanawiam się czy tak już mu zostanie czy w końcu monitor padnie.

 

Pozdrawiam,

bziumak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź,

 

u mnie to chyba będzie odchylenia poziomego bo ekran zwęża i rozszerza się na boki a nie góra dół mam rację ?

 

Wiem, że to inny monitor i inny serwis ale napisz jeśli możesz ile naprawa Cie kosztowała, tak orientacyjnie, żebym wiedział na co się przygotować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...