Skocz do zawartości
mar_celi

Jaką Płytę Wybrać > Socket A

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Athlona 2 litry +, Scket A, kartę Radeona 8X i ostatnio spaliła się płyta głowna nie jestem w temacie bo sprzęciak ma juz swoje latka, poradźcie co kupić w miarę przystepnego i oczywiscie rozwojowego. Abita, Gigabyta, Asusa....

 

Z gory dzieki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

nie ma juz nic ciekawego ja polecam ABIT NF7-S (-S) rev. 2.0 (tylko z allegro / ebay mozna obecnie dostac) jezeli nie to ASUS A7N8X jeszcze widzialem sa dostepne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit, NF7-s rev.2 lub epox 8RDA3+pro możliwości OC podobne Epox nieco lepiej wyposażony.

Ewentualnie DFI jeśli znajdziesz w dobrej cenie, niestety mają wadę, strasznie są delikatne i często padają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO

co ty wiesz o DFI :] - nie padaja czesciej od Abita czy Epoxa ani tez od innych plyt na nf2 (czyli czasem im sie zdaza :P )

 

jakie pieniadze sa przeznaczone na plyte?

jezeli cos okolo 200pln to jeszcze sa dostepne Abit KW7 ,MSI KT8 ,Asus A7V880 - to z tych bardziej sesnsownych

 

osobiscie to bym nie wkladal duzej kasy w plyte sA ,jezeli musi byc nowa to Asrock na kt400a (nie pamietam oznaczenia) jest najbardziej oplacalnym zakupem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba od tego asaka na KT bedzie lepszy na SiS 746FX (k7s8x)po co ładowac taką kase w sA przeciez to już antyk :-|

Co masz na mysli mówiąc "ANTYK"????

Hmmm... na "ANTYKACH" chyba tak mi sie zdaje nie chodzą zadne gry,programyitd..Poprostu ALL jest przeżytkiem ,natomiast nie sądze żeby barton 3200+/dobra karta/Ram itd. nie pociagneła tego co ciagnie np: Socket 939 :lol: A że 939 jest wydajnieszy o pare pkt. w 3dmarkach itd. nie stawia go poczatku stawki socketów ,po drugie chyba na 939 dopiero przyjdzie czas (jezeli przyjdzie, nie wyjdzie nowa podstawka :wink: .Także ładowanie kasy w nowsze sockety moim zdaniem mija się z celem a nie na odwrót) Wiec okreslenie "Antyk"jest całkowicie nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

chyba od tego asaka na KT bedzie lepszy na SiS 746FX (k7s8x)po co ładowac taką kase w sA przeciez to już antyk :-|

lol, Ty sam jestes antyk ! teraz jakbym sie mial przesiasc to tylko na socket 939, bo 754 mnie nie interesuje ze wzgledu na brak dwukanalowego kontrolera pamieci w procku, a wydajnosc na socket754 a socketA nie jest znowusz taka duza zeby oplacalo sie na niego wsiadac, dla mnie teraz przesiadka na socket 939 bedzie kosztowac okolo 1200 zl i mnie na to nie stac wiec nie krzycz, ze to antyk...

Jak mozna w ogole komus sisa pisac :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez BarTweak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-7N400Pro2 lub jej lepsza wersja (dodatkowe fazy zasilania, ale niepamietam oznaczenie :( ) lub DFI - 2 najwydajniejsze płyty pod Athlona XP (Gigabyte'y liczę razem, bo dużej różnicy między nimi niema). Tylko niewiem gdzie i za ile je dostaniesz :/

Ale jak już pisali przedmówcy - nie jest to platforma rozwojowa :/

Edytowane przez rambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat

Jeżeli masz kase to wchodź na socket 939 (całkowicie omiń podstawke 754,szkoda kasy)

Jak masz mało kasy zainwestuj w Socket A ,tańszy a wydajnościa wcale nieodbiega od 754 a napewno wybierając płyte Abit NF7 (2.0)+Athlona -Mobile(Barton) więcej zdziałaś niż naSockecie 754 nie wiadomo jaką płyte bys nie wzioł i procka.Sprawdzone przez mądżejszych ludzi na tym forum niz ja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-7N400Pro2 lub jej lepsza wersja (dodatkowe fazy zasilania, ale niepamietam oznaczenie :(

wez przestan to najgorsza plyta na sA jaka kiedykolwiek wyszla ,9/10 sztuk grzeje proca ,5/10 ma problemy z dualem ,duzy odsetek ma problem z fsb200

 

co do "Antyka" sA to nie ma co sie obrac - ja tez nie mam pieniedzy na s939 ,ale wiem ze w sA nie warto ladowac kasy - pocieszenie ze proce sA jeszcze trzymaja jako taki poziom wydajnosciowy ,jednak pod kazdym wzgledem sa gorsze od s754 i s939 (no moze oprocz mozliwosci odblokowania mnoznika) i jezeli ktos kupuje proca sA powyzej 300pln to poprostu robi blad

tak samo jak pakowanie 220pln w plyte sA - niesmiertelnosc sA polega na tym ze stare markowe plyty (abit ,epox) ktore uzywane kosztuja od 80pln poradza sobie z kazdym procem sA i nalezy to wykozystac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli mówiąc "ANTYK"????

Hmmm... na "ANTYKACH" chyba tak mi sie zdaje nie chodzą zadne gry,programyitd..Poprostu ALL jest przeżytkiem ,natomiast nie sądze żeby barton 3200+/dobra karta/Ram itd. nie pociagneła tego co ciagnie np: Socket 939 :lol: A że 939 jest wydajnieszy o pare pkt. w 3dmarkach itd. nie stawia go poczatku stawki socketów ,po drugie chyba na 939 dopiero przyjdzie czas (jezeli przyjdzie, nie wyjdzie nowa podstawka :wink: .Także ładowanie kasy w nowsze sockety moim zdaniem mija się z celem a nie na odwrót) Wiec okreslenie "Antyk"jest całkowicie nie na miejscu.

niestety antyk obecnie na topie są procesory 64bit, 2Xcore, zwykłe 32bity przechodzą do biura, a nawet już nie, te procesory są o już niedługo 3 generacje w tył, to że jeszcze jakoś te gry pykają i można sobie pograc na poziomie około 50fps to się nalezy cieszyć, co nie zmnienia faktu, że to jednak antyk, sam mam sA i jakoś nie płaczę bo już nie gram w nic :lol: do internetu mi starcza

 

 

lol, Ty sam jestes antyk ! teraz jakbym sie mial przesiasc to tylko na socket 939, bo 754 mnie nie interesuje ze wzgledu na brak dwukanalowego kontrolera pamieci w procku, a wydajnosc na socket754 a socketA nie jest znowusz taka duza zeby oplacalo sie na niego wsiadac, dla mnie teraz przesiadka na socket 939 bedzie kosztowac okolo 1200 zl i mnie na to nie stac wiec nie krzycz, ze to antyk...

Jak mozna w ogole komus sisa pisac :mur: :mur: :mur:

przeczytaj to jeszcze raz i pomyśl nad tym co napisałeś, czy ty masz problem i założyłeś ten topic czy koleś co napisał tu pierwszy post, po drugie co do sis'a jak masz jakieś udowodnione zarzuty do tej firmy to słucham, przynajmniej nie musze się bawić w jakieś dzielniki żeby podnieść magistralę, a wydajność co pokazują testy pokazuje ze sis 746FX po drobnych przeróbkach (bios) jest szybszy niż via, a w singlu porównywalny z Nforce2 na Asusie, to że nie mas zkasy na 939 to nie mój problem obchodzi mnie to tyle co nic, nadal uważam, że sA to już antyk jak wsztstko co nie jest rozwojowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić płytkę sA do 200zł i w związku z tym mam pytanie: Czym różnią się wersje płyty abita NF7 - (2.0 i 1.2) i co to jest sl przy nich. Dawno już nie jestem w temacie i bardzo mi się to przyda(nie chcę kupić jakiejś okrojonej wersji)

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF7 2.0 to dobra plyta ,a 1.2 to goowno (znaczy nie do krecenia)

SL to NF7-S bez przejsciowki do dysku -czyli pelen wypas ,bez niepotrzebnego gadzetu

 

swoja droga to hardcorowy jestes jak chcesz zmieniac tego ECSa na inna plyte sA - ciekawe co to ci da :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

l7s7a2 byla swietna przez pierwszych kilka miesiecy, chyba juz od roku nie moge z niej wycisnac wiecej niz 12x150MHz..u kumpla ktory kupil plyte razem ze mna jest podobnie. Zero mozliwosci krecenia. Dodam ze nic nie bylo zmieniane, tak z dnia na dzien stopniowo bylo coraz gorzej. Az raz gorna granica stabilnosci stalo sie FSB 150.

 

Wracając do tematu NF7 jak rozpoznać która to wersja? I o jaką przejściówkę do dysku chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejsciowka Serielli - poszukaj sobie

 

NF7 2.0 sa czerwone (wlasciwie pomaranczowe) i maja oznaczenie rev 2.0 :]

dla szybkiego rozroznienia to v1.2 jest zolta

 

P.S.

l7s7a2 ma seryjnie fsb166 ,wiec nie powinna zdziadziec do poziomu fsb150

przyjzales sie zasilaczowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...