Skocz do zawartości
Lemik

Jak Oderwać Procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Problem może dziwny, ale jednak. Kumpel chciał by zmienić mu płytę główną. W porządku. Ale ze starej płyty nie mogłem zdjąć procka z radiatorem. Wyobraźcie sobie że procek (razem z radiatorem) wyszedł z płyty bez podnoszenia dźwigni. Nóżki są w porządku, ale nadal nie mogę oderwać procka od radiatora?

 

Jest jakiś sposób na odklejenie go? PILNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa różne sposoby: wrzucenie do zamrażalnika na chwile albo podgrzanie na kuchence (mam szalonych znajomych!)

 

najlepiej jakimś cienkim możykiem podważyć, albo powolutku 'podpiłować' nitką dentystyczną - w takim układzie zadne kombinacje temparaturowe nie sa trzebne.

 

sytuacja typowa dla s478. było juz wiele razy na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam do du.... kumlowi sie też tak venice przyczepił że też go z socketu wyrwałem a był na paście AS5. popsrostu dlatego sie przyczepia że jest duża powieżchnia procka i się zasysa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw go spowrotem na płytę, przepal kompa żeby chwilkę pochodził i się zagrzał i powinien wtedy odejść od radiatorka bez problemow. Miałem kiedyś to samo.

powodzenia :rolleyes: jak ma go wstawić na płyte jak gniazdo jest zamknięte?Wyjąć z gniazda jeszcze się da ale z powrotem to już słabo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw na troche na kaloryferku, lub na przeciwko zarowy :D

i dlatego kozystamy z dobrych past, a nie badziewia nalozonego a box`owe colerki :mur:

 

Ps. Jeszcze na K6-3 450 :lol2: urwalem polowe nuzek procesora (niebylo mozna otwozyc wajchy, pod klockiem - Dla pocieszenia dodam ze nuzki ktore zostaly w sokecie niewypadly i proc jeszcze troche dzialal :huh: ) jeszcze lezy w pudle, czeka na nudny wieczorek, i podkrecanie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...