Skocz do zawartości
KillDreS

Accesspointy I Tryby Pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wam wszystkim.

 

mam siec kablowa LAN-A i LAN-B, do LAN-A jest podpiety AP-A, a do LAN-B podpiety AP-B.

Glownym AccessPointem jest AP-A.

i teraz pytanie. Potrafie polaczyc obie sieci, ustawiajac AP-B w tryb: Station Infrastructure.

 

Ale teraz moje pytanie jest takie. czy jest jakis tryb, aby AP-B podlaczyl sie do sieci za pomoca AP-A,

ale zeby rowniez dzialal jako punkt dostepowy (co oczywiscie zwiekszalo by zasieg sieci).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz 2 sieci LAN i obie maja sie komunikowac przez wifi to tylko tryb BRIDGE. Dodatkowo mozesz jeszcze miec kolejny AP przy sieci LAN-B ktory bedzie juz dzialal w trybie AP.

 

Mozna jeszcze zrobic tak, ze AP-B (ale musi miec 2 anteny) ustawiasz w tryb AP, a AP-A w tryb AP-Client i bedzie dzialac tak jak chcesz, ale nie jestem pewien czy bedzie to tak dobrze spelnialo swoje zadanie jak tryb BRIDGE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna jeszcze zrobic tak, ze AP-B (ale musi miec 2 anteny) ustawiasz w tryb AP, a AP-A w tryb AP-Client i bedzie dzialac tak jak chcesz, ale nie jestem pewien czy bedzie to tak dobrze spelnialo swoje zadanie jak tryb BRIDGE.

chyba nie bardzo, bo jesli AP-A ustawimy jako AP-Client, to do sieci nie bedzie mozna sie dostac radiowo przez AP-A.

 

Jeszcze jedno pytanie. Do czego sluzy parametr gateway w AP'kach?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz moje pytanie jest takie. czy jest jakis tryb, aby AP-B podlaczyl sie do sieci za pomoca AP-A,

ale zeby rowniez dzialal jako punkt dostepowy (co oczywiscie zwiekszalo by zasieg sieci).

musisz mieć oba AP tej samej firmy obsługujące tryb WDS... jesli te sieci nie są bardzo od siebie oddalone to powinno zadziałać... ale najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest w punkcie B postawić AP w trybie APClient... i drugiego AP jako AP... inne rozwiązania w zasadzie mają tylo ten plus że sa tańsze... nic poza tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie bardzo, bo jesli AP-A ustawimy jako AP-Client, to do sieci nie bedzie mozna sie dostac radiowo przez AP-A.

 

Jeszcze jedno pytanie. Do czego sluzy parametr gateway w AP'kach?

To albo zle wyjasniles, albo nie wiesz jak to dziala. Jak ustawisz AP-A w tryb AP-Client, to przez LAN bedzie sie mogl podlaczyc z nieograniczona powiedzmy liczba komputerow, ale w trybie radiowym bedzie mogl sie polaczyc tylko z AP-B, ktory bedzie w trybie AP.

 

Gateway - to inaczej bramka. Ja np w ogole nie konfiguruje tego w AP-tach. U mnie gateway jest wpisywany w konfiguracji TCP/IP danego komputera, poniewaz nie korzystam z dobrodziejstw DHCP, bo po prostu nie lubie i mam na moje IP przekierowanych pare portow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...