Skocz do zawartości
yaCaa

Siemens C75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. niedlugo zamierzam wyminic telefon.. i widze ze w Erze siemensa C75 za zlotowke daja :) warto brac ? czy cos innego lepiej? co mysliscie o tym telefonie ? wiesza sie? jak zdjecia wychodza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat VGA, wiec cudow sie nie spodziewaj. Pamiec 10MB, brak MP3 i radia. Bardzo ladny moim zdaniem wyswietlacz, dobre wykonanie calosci, bateria trzyma wg. producenta 250 godzin ( w zestawie 750 mAh).

 

Moim zdaniem bardzo udany telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ogólnie wszystko cacy pomijając napis 'Siemens':

1. Brat miał C35i - klawiatura padła (nic więcej nie padało, bo nic w nim nie było).

2. Ja i brat mieliśmy SL45i (ja nadal mam - nie mam kasy na zmianę). Na początku wszystko ok, potem w sumie 5 wizyt w salonie (na 2 telefony). Ostatnio lubi się wyłączyć, gdy bateria jest w połowie. Do tego wczoraj się wyłączył, a jak włączyłem, to krzakami zaczął sypać (pomogło lekkie uderzenie w stół).

3. Kuzynka ma C65 (chyba ten model - w każdym razie z aparatem). Ile razy wezmę go do ręki, tyle razy się zawiesi, klawiaturze długiej kariery nie wróżę (kuzunka jest młoda i smski pisze często).

4. Kumpel w pracy miał też coś z serii C (nie pamiętam który - bez aparatu, wyświetlacz mono) i klawiatura leżała po roku. Jakieś kilka dni temu telefon bez ostrzeżenia wyłączył się i już się nie włączył. Podłączanie do ładowarki nie pomagało (nawet się nie ładował).

 

Za złotówkę to powinni mieć SE K500i lub K300i. Podobne funkcje i mniejsza zawodność (szczególnie klawiatury). Na święta jak się uprą, to dadzą K700i lub E398. Wtedy to będzie wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zły telefonik (jak na Siemensa to nawet bardzo przyzwoity). W porównaniu do CXV70, który oprócz wyglądu prawie niczym się nie różni, zużywa mniej energii, mniej się wiesza i jest bardziej solidny.

Co do zdjęć nie wypowaidam się, bo to tylko VGA, więc.... ale masz możliwość nagrania 30s. sekwencji filmowej z dźwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za złotówkę to powinni mieć SE K500i lub K300i. Podobne funkcje i mniejsza zawodność (szczególnie klawiatury). Na święta jak się uprą, to dadzą K700i lub E398. Wtedy to będzie wybór.

Nie w Erze - k700i kosztuje 1zl przy aboamencie 80zl (149 przy abo 40zl, 389 przy 20zl), E398 nie ma juz w ofercie i nie bedzie (jesli gdzies jeszcze jest, to tylko zapasy magazynowe). Obecna promocja jest do 15. stycznia.

 

Aha: C75 kosztuje 1zl przy abonamencie 40zl - w tym najtanszym jego cena to 129zl.

 

Z tanich SE to k508i lub J210i (tylko nie pytajcie, co to za zwierze - na pierwszy rzut oka nowszy odpowiednik T290i).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie interesuje ten abonament za 40... wtedy C75 jest za zeta a K700 za 150 ale do tego trzeba doliczyc jeszcze 50 zeta jakiejs tam aktywacji no i pierwszy rachunek to za K700 przyszlo by 200 zeta..a tyle to mi mama nie sprezentuje pod choinke :) C75 zdjecia robi dosc ladne jak na VGA widzialem w internecie.. sam teraz mam C60 i szczerze to jak dostane nowy telefon to stary rozwale o sciane bo jest tragedia.. wiesza sie ciagle i zolw jakich malo.. nie wiem czy ten "C" za jakis czas nie bedzie taki sam... :/... ale chyba jednak zaryzykuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie pobawic aparatem przy zakupie - ostatnia okazja na zmiane zdania ;)

 

A co do platnosci - za telefon placisz na miejscu, aktywacja 49zl (z VAT) jest doliczana do pierwszej faORT: ORT: ORT: ktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA kupiłem ten telefon w erze w abonamecie za 20 zł miesiecznie i...? jestem zadowolony zdjec zlych nie robi ma fajny wyswietlacz duzo kolorkow tylko szkoda ze mp3 niema, jest prosty w obsludze łatwo sie na nim pisze tylko jest jedna wada jak chodzi mi o klapke na baterie rusza sie i jak slyszalem czesto sie psuje i przy wyjmowaniu z kieszeni klapka spada. interesuje mnie czy telefon obsluguje

True Tone i Real Music jak mozecie odpiszcie

Pozdro:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie ile wytrzymuje w nim bateria, bo jeżeli mnie jak 5 dni to chłam

 

No z ta bateria to ja tez nie wiem jak jest.. duzo sie naczytalem i jedni mowia ze dobrze trzyma a inni ze strasznie.. moze to jest kwestia dobrego pierwszego ladawania?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może kwestia tego, co miał wcześniej właściciel.

Gdy np ktoś miał N6310i, to żaden telefon wg niego nie będzie miał dobrej baterii, bo ta Nokia trzaskała po 2 tygodnie na czuwaniu.

Jak ktoś natomiast miał wcześniej jeden z pierwszych telefonów z kolorowym wyświetlaczem i do tego pingał, smsował i ogólnie bawił się telefonem 24/dobę (bo to frajda), to może dojść do wniosku, iż bateria jest bardzo dobra.

Ogólnie żadnej nowości nie odkryję mówiąc, iż kolorowe wyświetlacze nie wydłużają czasu czuwania i ogólnie trzymania baterii. Jeśli doliczymy do tego polifonię, gry, odtwarzacze mp3 oraz aparaty, to nawet na baterii z N6310i te telefony rewelacji robić nie będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może kwestia tego, co miał wcześniej właściciel.

Gdy np ktoś miał N6310i, to żaden telefon wg niego nie będzie miał dobrej baterii, bo ta Nokia trzaskała po 2 tygodnie na czuwaniu.

Jak ktoś natomiast miał wcześniej jeden z pierwszych telefonów z kolorowym wyświetlaczem i do tego pingał, smsował i ogólnie bawił się telefonem 24/dobę (bo to frajda), to może dojść do wniosku, iż bateria jest bardzo dobra.

Ogólnie żadnej nowości nie odkryję mówiąc, iż kolorowe wyświetlacze nie wydłużają czasu czuwania i ogólnie trzymania baterii. Jeśli doliczymy do tego polifonię, gry, odtwarzacze mp3 oraz aparaty, to nawet na baterii z N6310i te telefony rewelacji robić nie będą.

Owszem to jest racja ale moje pytanie brzmiało jak długo trzyma bateria, a co do pierwszych fomów z kolorowym wyświetlaczem to T68i trzymał 7 dni :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem to jest racja ale moje pytanie brzmiało jak długo trzyma bateria, a co do pierwszych fomów z kolorowym wyświetlaczem to T68i trzymał 7 dni :wink:

Owszem, ale co to byl za telefon. Wyswietlacz dosc maly, 256 kolorow. Aparat dolaczany, funkcjonalnosc w porownaniu do dzisiejszych telefonow dosc mala. Jesli dzisiaj kupujesz telefon z kolorowym wyswietlaczem, aparatem/kamera, odtwarzaczem mp3 itp to nie oczekuj cudow. 4-5 dni to i tak bardzo dobry wynik i nie ma znaczenia czy to Nokia, Siemens, Sony-Ericsson czy Motorola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale co to byl za telefon. Wyswietlacz dosc maly, 256 kolorow. Aparat dolaczany, funkcjonalnosc w porownaniu do dzisiejszych telefonow dosc mala. Jesli dzisiaj kupujesz telefon z kolorowym wyswietlaczem, aparatem/kamera, odtwarzaczem mp3 itp to nie oczekuj cudow. 4-5 dni to i tak bardzo dobry wynik i nie ma znaczenia czy to Nokia, Siemens, Sony-Ericsson czy Motorola.

No i to własnie chce wiedzieć jeżeli wytzryma te 4-5 dnie to spoko, jeżeli natomiast mają to być 2-3 dni tak jakw CF 62 to ja podziękować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten telefonik.

 

1. Aparat nie jest zły - zwykłe VGA - ale zdjęcia robi ładne. Mozna sobie przeglądać w trybie pełnoekranowym - co jest super.

2. Dzwonki - nie korzystam - mam zawsze na 'milczy' wiec nawet nie wiem jak z polifonia.

3. Jest elegancki i ładny - dobrze zrobiony Joy.

4. Bateria - zależy. Jak smsuje cały dzień to trzyma koło 2-3. Jak leży nieużywany - to koło 4-5.

 

Ogólnie - miałem go za 1 PLN i jest super. Naprawde - bez zbednych bajerow, ladny szybki i elegancki. Telefon z tak zwanej 'low-mid class' ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten telefonik.

 

1. Aparat nie jest zły - zwykłe VGA - ale zdjęcia robi ładne. Mozna sobie przeglądać w trybie pełnoekranowym - co jest super.

2. Dzwonki - nie korzystam - mam zawsze na 'milczy' wiec nawet nie wiem jak z polifonia.

3. Jest elegancki i ładny - dobrze zrobiony Joy.

4. Bateria - zależy. Jak smsuje cały dzień to trzyma koło 2-3. Jak leży nieużywany - to koło 4-5.

 

Ogólnie - miałem go za 1 PLN i jest super. Naprawde - bez zbednych bajerow, ladny szybki i elegancki. Telefon z tak zwanej 'low-mid class' ;]

No i właśnie już sam nie wiem a jak z jego szybkością??

 

@fipa

Miałeś jakąs stycznośc z tym telefonem?, jeżelki tak to ile wytrzymywała bateria ?? (dla prównania)

Bo to był pierwszy powdó przez którym opyliłem tego CF 62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel miał dokładnie ten model. SMS'ował troche z dziewczyną, czasem do niej dzwonił.. normalne, naturalne uzytkowanie. Bateria trzymała dwie pełne doby. Poprostu co drugi wieczór go ładował, wlasnie tak na to narzekał. Mysle, ze jesli kierujesz się opiniami ludzi z sieci, to pamietaj, ze prawie kazdy poleca to co ma..

 

Esiu, powiem tak: moj stosunek do Siemensów był bardzo dobry do serii 45 (miałem ME45). Seria 55 to tandeta, a 65 i 75 są do siebie bardzo podobne, moze nie takie awaryjne, co własnie ic bolączką jest bateria.

 

Ja osobiscie uzywam telefonu tylko i wyłącznie do dzwonienia, wiec kiedy szukałem nastepcy dla ME45 chciałem cos małego, szybkiego, bez zbędnych funkcji i dobrą baterią. O dziwo te wymagania bardzo dobrze spełnia Samsung X480. Jego wady? Napewno ubogość funkcji.. on nie ma prawie nic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten telwfonik od dwoch miechow i jestem z niego bardzo zadowolony bateria standardowo trzyma okolo 2-3 dni przy normalnym uzytkowaniu ja natomisat zmienilem jasnosc podswietlania na 20% dzieki temu moja bateria trzyma okolo 6 dni przy normalnym uzytkowaniu tak wiec moge ci z czystym sumieniem polecic ten telefonik brak jakich kolwiek zwisow i tym podobnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten telefon niewiele różni się od CX65 (nie mam na myśli wyglądu), więc jest raczej średni. Troche duży jest, a joy wcale nie jest zbyt wygodny. Używałem go troche, bo kolega sobie kupił- sądze że nie ma się nad czym zachwycać, chyba że nad ceną (1zł) w promocji Ery. Bateria podobno po 3-krotnym formowaniu i przy średnim użytkowaniu to ok 3 dni, więc nie jest dobrze, ale nie jest źle jeśli mielibyśmy porównywać ten wynik do współczesnych zabawek. Imo sporą wadą jest brak Blutooth'a- tak tak, wiem że jest Irda, jednak to nie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 55 to tandeta, a 65 i 75 są do siebie bardzo podobne, moze nie takie awaryjne, co własnie ic bolączką jest bateria.

Musze sie z toba zgodzic. Siemens zaczyna sie pograzac. Seria 55 jak napisales jest tragiczna, szczegolnie S55 z bardzo kiepska klawiatura. Seria 60 jest dosc wadliwa pod wzgledem oprogramowania, seria 70 jest w sumie nowoscia i zalicza sie do niej poki co jeden telefon, przedsmak nowej ery i dzialania BENQ czyli A70 bez kolorowego LCD. Seria 75 nie jest zla patrzac pod katem wczesniejszych. Telefon dziala dosc sprawnie, nie wiesza sie, funkcjonalnosc standardowa, przynajmniej tyle moge powiedziec na podstawie ogledzim kilku modeli produkowanych jeszcze przez Siemensa. Obawiam sie jednak, ze po niedawnym przejeciu dyktatury przez BENQ bedzie coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeziu mam nadzieje ze moze jak skonczy mi sie umowa w plusie (za miesiac) to zaproponuja mi K700i za zeta (no max 50) i bedzie po wszystkim.. wtedy nie bede sie zastanawiac nad tym C75... nio ale jesli nie wypali z plusem to wezme nowy abo w erze i C75 za zlotowke:)

 

Co do siemensa to tez wydaje mi sie za jakosc jest coraz gorsza(mam C60 i nie zastanawial bym sie ani chwili nad zamiana na SL45i) nokia za to ma dobre telefony ale nie da sie ukryc ze brzydkie i z malymi wyswietlaczami (z kilkoma wyjatkami).. najlepiej chyba radzi sobie SE np. K750i czy nie jest miodzio ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam C60 i nie zastanawial bym sie ani chwili nad zamiana na SL45i

Chyba tylko dla mp3.. bo ogolnie to SL45i był telefonem dosc delikatnym, trzeba było umiec sie z nim obchodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko dla mp3.. bo ogolnie to SL45i był telefonem dosc delikatnym, trzeba było umiec sie z nim obchodzic.

Nie powiedzialbym, ze jest delikatny. Fakt, ze obudowe zdejmuje sie na tyle dziwnie, ze praktycznie nie da sie jej nieuszkodzic i a klawiatura stosunkoso szybko sie brudzi, ale pomijajac to to jest to sprzet nie do zdarcia. Uzywalem go od czasu pojawienia sie w promocji w Plusie nieco ponad 3 lata temu. Telefon mial wiele wypadkow, fruwal po calym mieszkaniu, wpadl mi kilka razy pod lozko, kilka razy zostal czyms przygnieciony. Mimo tego przezyl te 3 lata, oryginalna bateria nadal trzyma 6-8 dni, sluchawki wciaz dzialaja a klawiatura po czyszczeniu nadal nadaje sie do pisania smsow ;) Co wazniejsze, po zaaplikowaniu przeze mnie kilku(nastu) patchy ponad 2 lata temu nie zmienialem w nim kompletnie nic i nie musialem sje juz wiecej bawic flashem, czego na przyklad nie moge powiedziec o C60/MC60/serii 65, ktore po kilku upadkach przychodza do serwisu i ktorym najczesciej pomaga flash (widuje nawet po kilka sztuk dziennie z tym samym problemem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) najlepiej chyba radzi sobie SE np. K750i czy nie jest miodzio ? :)

Jest jest, ostatnio go nawet nabyłem;]

 

Jedyne telefony z Siemensów jakie miały uznanie w moich oczach to SL45 i ME45, szczegolnie ten drugi. Miałem go dość długo, i nigdy sie nie bałem że coś mu się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...