Skocz do zawartości
mArrAtoN

A64 3000+ Manchester

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafifeo

ktory lepszy to nie wiem, ale podstawowa roznica jest to ze jadro venice ma zaimpletowana technologie sse3. ja bym bral na venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory lepszy to nie wiem, ale podstawowa roznica jest to ze jadro venice ma zaimpletowana technologie sse3. ja bym bral na venice

Ale czy wogole istnieje taki A64 3000+ Manchester ? Przeciez to dual core... Czy to nie pomylka ? Nigdzie nie moge znalezc danych na jego temat... a jest na tym schemacie oraz mam (teoretyczny, bo nie wiadomo czy nie blad) dostep do takiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie tych procków nie ma. Ze schematu wynika ze to będą jednordzeniówki czyli prawdopodobnie będą to odrzuty produkcyjne z wyłączonym/uszkodzonym jednym rdzeniem. Ale to tylko moje domysły.

Różnica do Venice to w Manchesterach jest kontroler E4 a w Venice E6.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nowe" Venice ( Manchester ) już pojawiły się w kanałach dystrybucyjnych w EU - na razie widziałem 3200: ADA3200CGBOX.

 

Jest już temat na xtremesystems:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...ighlight=venice

 

Nikt tych chipów jeszcze nie testował więc na razie wszyscy się tylko domyślają co AMD znowu wymyśliło.

 

Teoria o uszkodzonych Manchesterach X2 wydaje się być prawdopodobna, ale żeby mieli ich aż tyle?

 

Jest szansa na takiego proca 3200 przy dostawie opteronów w poniedziałek, bo już są na stanie w Czechach.

 

Żeby sprawdzić na 100% czy są to faktycznie poobcinane X2 trzeba by mu zdjąć berecik.

 

Widzę że na xtremesystems oczekiwania są wielkie, ja sądzę że jest przynajmniej szansa na OC w stylu Venice E3 ale jak będzie naprawdę - to się dopiero okaże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nowe" Venice ( Manchester ) już pojawiły się w kanałach dystrybucyjnych w EU - na razie widziałem 3200: ADA3200CGBOX.

 

Jest już temat na xtremesystems:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...ighlight=venice

 

Nikt tych chipów jeszcze nie testował więc na razie wszyscy się tylko domyślają co AMD znowu wymyśliło.

 

Teoria o uszkodzonych Manchesterach X2 wydaje się być prawdopodobna, ale żeby mieli ich aż tyle?

 

Jest szansa na takiego proca 3200 przy dostawie opteronów w poniedziałek, bo już są na stanie w Czechach.

 

Żeby sprawdzić na 100% czy są to faktycznie poobcinane X2 trzeba by mu zdjąć berecik.

 

Widzę że na xtremesystems oczekiwania są wielkie, ja sądzę że jest przynajmniej szansa na OC w stylu Venice E3 ale jak będzie naprawdę - to się dopiero okaże :)

A jednak sa takie ;)

Mozliwe ze sie pomylilem i chodzi tu o 3200+ ale na 98% 3000+ tez istnieje...

Jaka bylaby cena tego A64 Manchestera 3200+ box z czech ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer, nieladnie tak oczerniac poczciwe X2. Moj ma 59 a jest kolo na tweak`u co ma 61. Podstawowa sprawa to chlodzenie przy X2. Mam nadzieje tego dowiesc gdy bede mial 2 rozne coolery : Pentagram120+ i Schyte Ninja - juz niebawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w komputroniku pojawiły sie te Menchestery:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24292

 

i nie wiem czy nie lepiej go kupić zamiast venice'a... ale jak to są odrzuty X2 to nie ma sensu ich kupować...

W takim razie czekamy na pierwszego ktory kupi i opisze nam jak sie procek ma do venice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer, nieladnie tak oczerniac poczciwe X2. Moj ma 59 a jest kolo na tweak`u co ma 61. Podstawowa sprawa to chlodzenie przy X2. Mam nadzieje tego dowiesc gdy bede mial 2 rozne coolery : Pentagram120+ i Schyte Ninja - juz niebawem.

Oczerniac ? Venice z takim Tcase biegaly 2.9-3GHz przy napieciu 1.5-1.55v. Jak ktos osiagnie 2.8GHz na X2 to juz jest niezly rezultat, przewaznie do tego trzeba zdejmowac czapke. Znalezc takiego Venice co biega jak twoj X2 to nie jest duzy problem... Rekord X2 na tweaku to o ile sie nie myle cos ok 2750MHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczerniac ? Venice z takim Tcase biegaly 2.9-3GHz przy napieciu 1.5-1.55v. Jak ktos osiagnie 2.8GHz na X2 to juz jest niezly rezultat, przewaznie do tego trzeba zdejmowac czapke. Znalezc takiego Venice co biega jak twoj X2 to nie jest duzy problem... Rekord X2 na tweaku to o ile sie nie myle cos ok 2750MHz...

Co to jest Tcase?

 

Temperatura procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest Tcase?

 

Temperatura procka?

jest to tak jakby dopuszczalna temperatura procka ale nie koniecznie, AMD napisalo tak:

 

Tak - można określić właściwości temperaturowe procesorów AMD na podstawie

liter oznaczenia OPN. Szczegółowe opisy znajdują się w dokumencie

http://www.amd.com/us-en/assets/content_ty..._tech_docs/3041

7.pdf. Niestety Operony w sokecie 939 produkowane są w rewizji E, która

charakteryzuje się zmiennymi wartościami zasilania i max. Temp. Obudowy.

Generalnie powinno dobierać się chłodzenie dla max. Mocy przypisanej dla

danego modelu (w przypadku 148 będzie to 85 W) ale jeden z nich będzie

poprawnie pracować z tą samą max. Wydajnością już przy zasilaniu 1,35V inny

dopiero przy 1,4V co związane jest z max. Pobieraną/wydzielaną mocą, która

przekłada się na temperaturę obudowy. Z drugiej strony nie powinno być

niestabilności przy temperaturach pracy w okolicach 60 st. C

 

Update:

Dzis powinienem miec pierwsze selekcjonowane manchesterki...

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje trzy grosze,bawiłem się dziś 3200 manchester i chodził maks. na 2,6 przy napieciu 1.41V(ustwienia bios)

Oznaczenia na procku były takie ADA3200DKA4CG CDBHE 0541XPMW

Tak że żadna rewelacja. <_<

Dodam jeszcze że nawet puszczanie na 1.7V nic nie zmienilo.

Edytowane przez madkiw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dual Stress Liner Technology"

Ten Manchester zostal wyprodukowany w tej technologi. Nie wiem czy Venice tez ale w opisie tego procka tego nie ma a w Manchesterze jest.

tez na to patrzylem - i mozecie mi powedziec WTF? nie mam pojecia co to jest ale dual mi sie kojarzy z tym x2....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piter a te procki co na 2,7ghz rusyzly to na jakim napieciu?

menchester standardowo ma 1,35V wiec mozna pwoiedziec zacheca do krecenia a tu slysze ze nei za bardzo

Myslisz ze pamietam co bylo 1.5 miesiaca temu ? zajzyj do mojej oferty jeden jest do nabycia 2.7 albo na allegro 2.8...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...