Skocz do zawartości
kacperek_mz

Firefox Po Walce Z Wirusami/trojanami A Wyskakujące Okienka...

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj kumpel zrobił imprezkę, a że mnie nie było, to jego znajomi usiedli na kompa i zaczęło się oglądanie stronek o... wątpliwej treści...

 

po tym wszystkim na kompie miałem zainstalowanego SpySheriffa :/ i kuuuuupę trojanów... na pulpicie niebieskie tło z napisem na czarnym tle w stylu 'spyware detected' czy coś koło tego...

z wszystkim sobie uporałem poza jednym - jak siedzę z włączonym FireFox'em, to co jakiś czas (ok. 2-3 minuty) wyskakuje mi nowe okienko z dziwnym adresem, np. takim:

http://popunder.paypopup.com/default.php?s...are&subid=23782

 

nie wiem co z tym zrobić. odinstalowałem FireFox'a, wykasowałem wszelkie wpisy z rejestru zawierające w treści 'FireFox', wykasowałem katalog z Program Files'ów i z 'Documents and Settings'.

nie wiem co zrobić więcej... :/ i liczę na pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem bardzo podobny problem.Pirwszą falę udało mi się odeprzeć (Spybot - Search & Destroy,Hijack,AdWare) jednak po kilku dniach sprawnego systemu znów sie zaczęło.W rezultacie proces "logonui" po włączeniu kompa miał 100% użycia procesora.Pogoooglowałem trochę i nie znalazłem wyczerpującej odp na pozbycie się tego.

Dodam że ten syf wlazł do mnie przez IE po uruchomieniu jakiegoś linka z programu.

Ponieważ system miałem juz i tak zarąbany więc "format c:\" ,wiem że metoda prymitywna aczkolwiek skuteczna :).

Teraz na czystym systemie mam FF+wtyczki Adblock i NoScript.A z włączającym sie IE -> w polu połączenia->lan->proxy adres:0.0.0.0

Gdy coś chce się połączyć z netem przez IE otwiera się okno i koniec ,brak połączenia.

No i oczywiście Norton Antyvirus tak dla pewności.

 

Teraz wiem że lepiej się zabezpieczać niż potem leczyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cała sprawa stała się na stancji, teraz jestem w domciu, ale dodam, że microsoftowy program nie dał rady... nod32 jeszcze nie próbowałem tak jak i registry mechanic, ale zajmę się tym po powrocie... chociaż szybciej bym wyszedł na formacie, a i system jest w miarę świeży ;) więc wiele bym nie stracił... ale nauczyć się też kiedyś trzeba :P a nie całe życie formatować ;)

 

dzięki wszystkim za poświęcony czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera 8.5 PL jest moim anty wszystkm, takze ja polecam, a znikna wszystkie problemy :wink:.

M@Ly - zarówno w Operze jak i w Firefox - nie ma możliwości złapania spyware itp.

Firefox to juz przezytek

Jak nie masz argumentów, to nie pisz z rana takich głupot. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam na wine spy-sheriffa. u znajomej to samo sie pojawilo i po przeskanowaniu kompa wszelkimi znanymi mi odrobaczajacymi programami (rozne antywirusy, antyspajłery, antytrojany z wielu serwisow z oprogramowaniem) pozostal nadal jeden glowny spyware - spy-sheriff. podejrzalem, na czym polega jego dzialalnosc i okazalo sie, ze sciaga na kompa rozne trojany i inne spyware'y, a potem zamula kompa komunikatami o ich wykryciu. po 10 godzinach meczarni ucieklem sie do srodka ostatecznego - format c:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...