Jump to content
Sysak

Zestawy Na Marzec I Porady.

Recommended Posts

Kolejny miesiąc nadchodzi, więc czas na nowe zestawy. Tym razem hitem wydania są procesory Intel Core 2 Duo E8XXX, które w przeciwieństwie do niedawno zaprezentowanych procesorów AMD Phenom spełniły oczekiwania. Nowe procesory z rdzeniem Wolfdale są nieco wydajniejsze od ich poprzedników, a przy tym chłodniejsze i bardziej energooszczędne. Jedynym minusem jest to, że może się trafić procesor z uszkodzonym czujnikiem temperatury, choć w sumie ta wada nie jest aż tak straszna, a z drugiej strony dzięki niej można ubiegać się o wymianę gwarancyjną, więc jeśli uznamy, że procesor nie kręci się tak jak się spodziewaliśmy, można dostać nowy możliwe, że bardziej podatny na OC. Jeśli już chodzi o oc to nowe C2D kręcą się jak szalone i nie potrzebują (a nawet nie lubią) wysokich napięć, więc jeżeli fundusze są wystarczająco warto się w takiego CPU zaopatrzyć, bo sprzęt to przedni. :) Kolejną ciekawą propozycją są karty graficzne z serii Geforce 8800GS, które można dostać już za 450zł. Wydajność tego wynalazku oscyluje w okolicach Radeona HD3870 (dużo droższego zresztą.) Sama karta za tą cenę jest świetna i szczególnie po oc pokazuje pazurki. Jedynym minusem jest głośne jak suszarka chłodzenie w obecnych na rynku kartach Palita i Gainwarda, które zawsze kręci się na 100% mocy, także po zakupie prawie każdy człowiek musi coś z tym fantem zrobić (wersja darmowa, podpiąć wiatraczek do gniazdka molex- tego które podpinasz do napędów ATA, tak żeby napięcie wynosiło 5 albo 7 zamiast 12V, wersja budżetowa- kupić ręczny regulator obrotów i jakoś podłączyć chłodzenie do niego, wersja dla bogatszych i lubujących się w OC-kupić nowe chłodzenie np Arctic Accelero S1.) Oprócz tego w tym miesiącu do zestawów trafiły pamięci Mushkin- legendarnej firmy produkującej ram do OC. Widocznie Mushkin w końcu znalazł dystrybutora w Polsce i dobrze, bo pamięci są naprawde zacne, a ceny dobre. Biorąc pod uwagę, że "stare legendy oc" wśród pamięci ramu nie są w formie (Patrioty LLK ledwo się kręcą, OCZ-om też daleko do tego czego byśmy oczekiwali, z Corsairami różnie bywa, a Geili już od dawna nikt rozsądny nawet nie dotyka ;-) ) mushkiny są świetnym wyborem. Poza tymi zmianami z zestawienia wyleciały 2 rzeczy: Zestaw za 1200zł z procesorem AMD i Porady dotyczące monitorów. Co do pierwszego uznałem, że jeśli zestaw z Intelem za tą samą cenę jest wyraźnie lepszy i wydajniejszy, to nie będę przysparzał niezdecydowanych problemów i pozostaje mi tylko polecić właśnie Intela. ;-) Z prowadzenia części związanej z monitorami zrezygnowałem, bo mimo, że staram się być kompleksowy, to wolę się zajmować rzeczami które lubię i mam o nich szersze pojęcie. Liczę na wyrozumiałość i pozdrawiam. Jak zawsze czekam na opinie i sugestie w tym temacie: KLIK

 

Na nazwę każdej części podaną w spisie można kliknąć i przeczytać o niej więcej i zobaczyć jaka jest jej aktualna cena. (Przydatne pod koniec miesiąca. )

 

 

Oto konfiguracje:

 

 

~700zł ---NAJBIEDNIEJSZY ZESTAW, ALE JEŚLI NIE GRASZ, TO BĘDZIE ŚWIETNY. MIMO CENY UMOŻLIWIA SPORE OC, A PO DOKUPIENIU OPCJONALNEJ KARTY GRAFICZNEJ WIĘKSZEJ ILOŚCI RAMU I PODKRĘCENIU, BĘDZIE MOŻNA NA NIM SPOKOJNIE GRAĆ.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

 

 

~1200zł ---JEŚLI CHCESZ MIEĆ NAPRAWDĘ WYDAJNY ZESTAW Z CORE 2 DUO I PRZY TYM WYDAĆ JAK NAJMNIEJ, TEN ZESTAW JEST DLA CIEBIE. NAPRAWDĘ 1200ZŁ WYSTARCZY, ŻEBY MIEĆ SZYBKI KOMPUTER! JEŚLI ZAMIERZASZ GRAĆ W WYSOKICH ROZDZIELCZOŚCIACH I NAJWYŻSZYCH DETALACH KONIECZNIE WEŹ OPCJONALNEGO GEFORCE'A 8800GS ALBO 8800GT, BO 8600GT, NAWET POMIMO WYSOKIEGO OC NIE PODOŁA. PŁYTA GŁÓWNA JEST LEKKO BUDŻETOWA (ALE BIORĄC POD UWAGĘ CENĘ, GENIALNA!) WIĘC JEŚLI UWAŻASZ ŻE MOŻESZ SOBIE POZWOLIĆ NA WYDATEK RZĘDU 120ZŁ, ROZWAŻ ZAKUP OPCJONALNEGO ABITA (PŁYTA USER/NOOB OVERCLOCKER-FRIENDLY) LUB DFI (PŁYTA HARDCORE OVERCLOCKER FRIENDLY ;-) ).

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

 

 

~1600zł ---ZA NIEDUŻO WIĘKSZE PIENIĄDZE MOZESZ MIEĆ BOGATSZY ZESTAW OFERUJĄCY ŚWIETNĄ WYDAJNOŚĆ. JEŚLI POTRZEBUJESZ NAPRAWDĘ DOBREGO KOMPUTERA I NIE CHCESZ OSZCZĘDZAĆ NA WSZYSTKIM, TO UWAŻAM, ŻE POWINIENEŚ KUPIĆ TEN ZESTAW, BO OFERUJE ŚWIETNĄ WYDAJNOŚĆ ZA DOBRĄ CENĘ, POZA TYM ŻEBY OSIĄGNĄĆ WYDAJNOŚĆ JESZCZE WYŻSZĄ NIŻ TUTAJ, TRZEBA BY WYDAĆ RELATYWNIE DUŻO PIENIĘDZY.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

 

 

~2400zł ---POTĘŻNY ZESTAW Z C2D, ALE JAK ZAWSZE U MNIE, WCIĄŻ JEST ON ROZSĄDNY I ZBALANSOWANY, DZIĘKI CZEMU CENA JEST ATRAKCYJNA. MOIM ZDANIEM NIE OPŁACA SIĘ KUPOWAĆ NIC MOCNIEJSZEGO. TEN KOMPUTER JEST NAPRAWDĘ PERFEKCYJNY I SPEŁNI OCZEKIWANIA 90% UŻYTKOWNIKÓW. NAWET GDYBYM SAM MIAŁ WIĘCEJ PIENIĘDZY, TO I TAK ZDROWY ROZSĄDEK KAZAŁBY MI KUPIĆ WŁAŚNIE TEN ZESTAW. WAM TAKŻE RADZĘ SŁUCHAĆ MOJEGO ZDROWEGO ROZSĄDKU I NIE SZALEĆ Z PRZESADNIE DROGIMI KOMPUTERAMI. ;-)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

 

 

~3100zł ---KOMPUTER PEŁNY NAJLEPSZYCH CZĘŚCI, CHOĆ I TAK SKŁADANY Z DUŻĄ DOZĄ ROZSĄDKU, TAK, ŻEBY STOSUNEK CENA/WYDAJNOŚĆ NIE BYŁ PRZESADNIE NISKI. ;-) MOIM ZDANIEM NIE OPŁACA SIĘ KUPOWAĆ NIC PONAD TO CHYBA, ŻE JESTEŚ PEWNY, ŻE TEGO POTRZEBUJESZ DO PROFESJONALNYCH ZASTOSOWAŃ. DO DOMU, GIER ITD. JUŻ NAPRAWDĘNIE MA PO CO.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

 

 

CHŁODZENIE

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

 

OBUDOWY

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Edited by Sysak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o wypowiedzenie się na temat zestawienia w tym temacie i oddanie głosu w ankiecie: KLYK :)

 

// Ewentualne komentarze także w tym temacie: KLYK

// ULLISSES

 

 

Jak przystosować komputer do własnych potrzeb: Kliknij, żeby przeczytać.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Z serii: "Wujek Dobra Rada radzi"- Czyli kupujemy komputer ;-) Kliknij, żeby przeczytać.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...