Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z ostatnich wiadomości, EpoX poprawił swoje płyty NForce 4 / NForce 4 Ultra / NForce 4 SLI. Efekty na załączonych obrazkach:

 

post-125646-1133509621_thumb.jpg

 

Wersja standardowa, SATA 150

 

post-125646-1133509632_thumb.jpg

 

Wersja Ultra, SATA 300

 

post-125646-1133509640_thumb.jpg

 

Wersja SLI, jak widać już bez ręcznego przełączania trybów SLI.

 

Jak na załączonych obrazkach widać, EpoX wziął sobie do serca co najmniej dwa problemy, zgłaszane przez użytkowników poprzednich wersji. W wersjach NF4 i NF4 Ultra ułożenie gniazd IDE jest takie, że można zainstalować kartę PCI-E x16 praktycznie dowolnej długości. Ponadto, BIOS został przesunięty pod drugi slot PCI, przez co ewentualny dostęp nie jest tak problematyczny jak przy ułożeniu tuż obok PCI-E x16. Wreszcie, złącza ATX 24pin są obrócone o 90 stopni, co powinno pomóc w układaniu kabli.

 

Jeżeli chodzi o parametry płyt, to najprawdopodobniej są one zbieżne z poprzednimi wersjami, aczkolwiek, jak przy większości rewizji, doznały pewnych poprawek. Dla zainteresowanych, poprzednie płyty EpoX z tej serii, głównie Ultra i SLI były wysoko oceniane przez HardOCP, Extremetch oraz Anandtech.

 

Produkty EpoXa dystrybuuje w Polsce Pronox, płyta NF4 jest już w ofercie, kolejne mają się pojawić być może już w tym miesiącu. Ponadto, EpoX przygotowuje już płyty z SLI x32 oraz chipsetem ATI. Mówi się także coraz szerzej o użyciu chipsetu VIA K8T900, który ma być dostępny z początkiem 2006 r.

 

Zapraszam do dyskusji.

Edytowane przez Der Mensch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie ulozenie chipsetu moglbym zalozyc moj bloczkek ze starego epoxa ( atire od mate). Zastanawialem sie nad plyta dfi ale teraz mam dylemat :///. Chyba ze dfi chodzilby na zalmanie pasywnym ( trzeba by bylo go troszke odkrzywic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

epox jest cos malo popularny ostatnio przynajmniej tak zauwarzylem moim zdaniem lepiej brac epoxa niz jakiegos gigashita poczekamy a moze temat sie rozwinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest zachowanie niektórych sprzedawców - nie mają(nie chcą mieć) w

ofercie Epoxa. Ja mam w domu 3 płyty(8RDA3I, 8KDA3J, 9NPA ULTRA). Żeby

kupić te dwie ostatnie to musiałem je specjalnie zamówic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w miescie rowniez epoxów brak ;/ tzn w niektorych sklepach są ale w wiekszosci nie...a własnie sie zastanawiam nad 939, moze ktos mi poleci EPoXa(to bedzie moj 4 epox, narazie zaden mnie nie zawiódł ;> ) na ten socket, aby mial PCI-E i dwa wejscia na tasmy ATA(dysk, dvd-rw) no i zeby było w miare o/c...orientuje sie ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od miesiąca mam 9NPA ULTRA rev1.1 (poniżej 400zł).

Nie bawiłem się w jakieś ekstremalne kręcenie (HTT320).

Nie mam szczęścia do procesora (max2520Mhz Venice 3000E6), a testowałem na niej Semprona3000, A3200, X23800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od miesiąca mam 9NPA ULTRA rev1.1 (poniżej 400zł).

Nie bawiłem się w jakieś ekstremalne kręcenie (HTT320).

Nie mam szczęścia do procesora (max2520Mhz Venice 3000E6), a testowałem na niej Semprona3000, A3200, X23800.

Możesz podać mi jakie regulacje napięcia ma Twój epox? chodzi mi głównie o vcore/vmem/nb(jezeli jest)...przymierzam sie do 9npa3j wiec jestem ciekaw... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz Epoxa mam od paru pokolen ;p pierw na nf2, pozniej nf3 (s.754), nf3 (s.939) i teraz nf4 i nigdy nie narzekalem, wrecz przeciwnie zawsze polecalem. Ostatnio jak zmienialem platforme na NF4 to zamawialem w apollo.pl bo maja dosc atrakcyjne ceny na epoxy. No ale kupowalem cos tam komus w katowicach, w sklepie CEi. I pytalem sie o epoxy czy maja, a gosciu mowi ze oni nie prowadza ich sprzedazy a tak wogole... "czemu pan szuka epoxa? przeciez te plyty sa malo wydajne i czesto sie psuja, gigabyte'a polecam" a ja "prosze pana, mam swoje zdanie odmienne od panskiego gdyz mam juz 4tego epoxa i jestem bardzo zadowolony a o/c jest u mnie b.wazny" a gosciu znowu "no wie pan my juz dawno zaprzestalismy sprzedazy...." ehhhhh wkurza mnie takie cos, no ale z drugiej strony kazdy ma prawo do swojego zdania, tylko ze ja mam je wyrobione praktycznie a sprzedawca jakie? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać mi jakie regulacje napięcia ma Twój epox? chodzi mi głównie o vcore/vmem/nb(jezeli jest)...przymierzam sie do 9npa3j wiec jestem ciekaw... :>

Ustawienia Vcore: Off(defaultowe), Auto(to aktualnie testuję), - 0,1V do +0,35V (co 0,025V)

DIMM V:Auto, 2,5 do 3,2 co 0,1V

Chipset: 1,5 do 1,8 co 0,1V

Inne "ciekawe"-HTT do 450Mhz, Memory Freq: 100,133,166,200,216,233,250Mhz

Zakładka "DRAM Configuration" jest tak rozbudowana że nie rozgryzłem połowy ustawień dla RAMu (jest ich ponad 20)

Nie ma też konieczności używania zworki Clear CMOS w przypadku gdy z czymś przesadzimy, płyta wraca do defaultowych ustawień Biosu.

A w ciemnościach wygląda takpost-101993-1136487091_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dylemat tego Epoxa czy DFI lanparty nf4 ultra-d.A zalezy mi na dobrym O/C.Epox mnie kusi ale dfi podobno lepsza jakie jest wasze zdanie!

Moim zdaniem DFI nie ma sobie równych w o/c ale trzeba się troche znać na tym, moim zdaniem jeżeli chcesz miec srednie o/c ale łatwosc obsługi i super stabilność bierz EPoXa a jak chcesz miec bardzo wysokie o/c - bierz DFI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem pod uwagę Abita, Epoxa, Asusa. DFI to dla mnie trochę zbyt droga zabawka (co innego gdy ktoś kupi do niego wyselekcjonowany procesor i topowe RAMy).Niestety Abity były już niedostępne a Asusa wybito mi z głowy.

Edytowane przez Piit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce miec dobre O/C bede mial "opka"144 i chcialbym wykrecic go na okolo 2500mhz.Epox ma kuszaca cene

To bierz EPoXa, na tyle to bez problemu pewnie wykręcisz.

 

Ja brałem pod uwagę Abita, Epoxa, Asusa. DFI to dla mnie trochę zbyt droga zabawka (co innego gdy ktoś kupi do niego wyselekcjonowany procesor i topowe RAMy).Niestety Abity były już niedostępne a Asusa wybito mi z głowy.

No ja biore pod uwage EPoXa 9NPA3J, i Abita KN8..bardziej skłonny jestem ku Epoxowi, to bedzie moja 4 mobo tej firmy i narazie wszystkie były bardzo dobre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako właściciel Epoxa nie mogę się nie wypowiedzieć :)

 

Otóż, nie ma żadnych podstaw do narzekań w kwestii OC. Htt spokojnie osiąga 330, bez podnoszenia napięcia. Wyższe i tak jest mało komu potrzebne, więc to, że DFI osiąga kosmiczne 400 czy więcej, można sobie wsadzić głęboko :wink: Jedynie dzielniki pamięci trochę ograniczają, brakuje mi 150, ale można to przeżyć :wink:

 

Generalnie mobo jest w 200% stabilne, ani jednej zwiechy czy freeza - po prostu tak, jak powinno być. Z DFI nie miałem do czynienia, więc nie mogę się wypowiedzieć.

 

Summa summarum, płytka jest godna polecenia, wgrywałem kilka biosów i z żadnym nie miałem problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie? na stronie producenta są trzy płyty na nforce 4 ultra http://www.epox.com.tw/eng/products_main.p..._cat=52&pos=215

 

I 4 płyty na nforce 4

http://www.epox.com.tw/eng/products_main.p..._cat=52&pos=215

 

Na pewno którąś z nich zakupie ale za Chiny nie wiem który model (rewizję)? Czy one wszystkie mają podobne możliwości overlockingu, a róznią się tylko niuansami? Rozumiem, że te na chipsecie nfoce 4 ultra są wydajniejsze od nforce 4. Zaznaczam, że nigdy nie kręciłem i mam zamiar zacząć moją przygode overlockera na, jednym z tych epoxów ale nie wiem na którym? Ps co to jest to PCB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja praktycznie od zawsze miałem Epoxa (2 razy miałem Abita, jeden to NF7-S, AN8 Ultra).

Te płyty są bardzo stabilne, dobrze wykonane i świetnie nadają się do podkręcania procka.

Dla mnie jedyną wadą Epoxa 9NPA+ Ultra było ułożenie slotów ATA. W przypadku mojej karty (ATI Radeon x1800XL), był do nich blokowany dostęp, ale po pogimnastykowniu poradziłem sobie z tym.

Powiem wam, dlaczego w większości sklepów nie płyt: mają zbyt ubogie wyposażenie. Dlatego sprzedawcy oferują gigasyfy, bo mają bogate wyposażenie, którego i tak się nie używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja lykolem ostatnio 9npaj sli. Za krecenie sie jeszcze nie bralem bo nie mam czasu ale nadrobie to kiedys. A tak kontrolnie sie zapytam - ma ktos ta mobo albo kogos kto juz je ogarnal? Jakie htt na niej wycisnal jak cos? :) W sumie to bardzo tania plytka ale licze ze te 300htt pojdzie na dobrym cpu (ma byc selekt 3.0@2600 1.42v wiec jakos to chyba bedzie). Bo widzialem dwa testy w necie tej mobo, w jednym htt na 280 puscili (szwaby wiec nie wiem czy to max czy tyle proc ciagnal),a w drugim 260 :| (ale jakies dziwne ustawienia). Jeden komentarz w komputroniku stwierdza ze 300 to zaden problem... Sugestie?

Dodam ze zalezy mi na odpowiedzi.

Jakie są istotne rożnice miedzy ta mobo a 9npa sli? oprocz wyposarzenia.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 9NPA3J, ale niestety kompletnie sie nie znam na OC.

Procek AMD 64 3000+ 1800MHz Venice

Zailacz Chieftec wersja z obudową: SH-01B-B-B Black Smart 400W

Coolerek box'owy, aktualnie max temp jaka osiagnalem to bylo 47 stopni, srednia temp wynosi 41

 

Jeżeli byłby ktoś taki milusi i dopomógł, chiałbym osiągnąć 2200.

 

Wartości napięć:

 

http://img88.imageshack.us/my.php?image=napiecia5bw.jpg

Edytowane przez Kubass53

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...