Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moze mi ktos pomoc ?

 

Jak podlaczulem dysk z moim XP (dzialal na nForce2) do nowego zestawu AMD 64 300+ i Epox 9npa3 ultra to system sie zaladowal i dzialalo wszystko OK. Potem poinstalowalem drivery nForce, i dla GF7600gs. Odinstalowalem stery od Radeona9800 i system zaczal sie uruchamiac ale nie bylo obrazu na monitorze.

Robilem pare razy ponowna instalacje na R-ce ale to nie pomaga. Teraz system sie uruchamia i momentalnie restartuje kompa. Nie pomaga tryb awaryjny czy ostatnia dobra konfiguracja.

 

Jak podlacze spowrotem do tego co mam w podpisie to sys dziala ale nie da sie niczego doinstalowac do konca. DX9.0c ze nie skopiowal jakiegos pliku, nForce pod nForce2 wogole nie chce wystartowac, rusza i sie zamyka. WinXP SP2 tez sie nie doinstalowal do konca.

 

co zrobic zeby Windows ruszyl na nowym sprzecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos pomoc ?

 

Jak podlaczulem dysk z moim XP (dzialal na nForce2) do nowego zestawu AMD 64 300+ i Epox 9npa3 ultra to system sie zaladowal i dzialalo wszystko OK. Potem poinstalowalem drivery nForce, i dla GF7600gs. Odinstalowalem stery od Radeona9800 i system zaczal sie uruchamiac ale nie bylo obrazu na monitorze.

Robilem pare razy ponowna instalacje na R-ce ale to nie pomaga. Teraz system sie uruchamia i momentalnie restartuje kompa. Nie pomaga tryb awaryjny czy ostatnia dobra konfiguracja.

 

Jak podlacze spowrotem do tego co mam w podpisie to sys dziala ale nie da sie niczego doinstalowac do konca. DX9.0c ze nie skopiowal jakiegos pliku, nForce pod nForce2 wogole nie chce wystartowac, rusza i sie zamyka. WinXP SP2 tez sie nie doinstalowal do konca.

 

co zrobic zeby Windows ruszyl na nowym sprzecie ?

System powinien był ruszyć bez problemu na nowej płycie (NF2=>NF4) ja ten sam system przerzucałem kolejno z nForca 2 na nForaca3 i teraz na nForca 4. W jakiej kolejności deinstalowałeś i instalowałeś sterowniki może w tym był problem? przed zmianą sprzętu dobrze jest w pierwszej kolejności wszystko odinstalować. Jeżeli możesz uruchomić system na starym sprzęcie odinstaluj wszystkie sterowniki te stare jak i te nowe, możesz też użyć programu Driver Cleaner Pro. Znajdź też w necie coś do wywalania DirectX, później go sobie zainstalujesz. Póki co więcej pomysłów nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System powinien był ruszyć bez problemu na nowej płycie (NF2=>NF4) ja ten sam system przerzucałem kolejno z nForca 2 na nForaca3 i teraz na nForca 4. W jakiej kolejności deinstalowałeś i instalowałeś sterowniki może w tym był problem? przed zmianą sprzętu dobrze jest w pierwszej kolejności wszystko odinstalować. Jeżeli możesz uruchomić system na starym sprzęcie odinstaluj wszystkie sterowniki te stare jak i te nowe, możesz też użyć programu Driver Cleaner Pro. Znajdź też w necie coś do wywalania DirectX, później go sobie zainstalujesz. Póki co więcej pomysłów nie mam.

On sie uruchomil dobrze, az sie zdziwilem.

Zainstalowalem sterowniki plyty ze strony nVidia + najnowsze stery do grafiki. Ale on wciaz mial 800x600x16 60Hz, bo w starym mam S3 Trio. Wiec skoro nie widzial mi Geforce, odinstalowalem wszystkie stery ze starego geforce. Chyba tez wywalilem z menadzera urzadzen to s3trio. I system sie uruchamial na nowym kompie ale obraz byl czarny po restarcie. Robilem R-ke ale on juz nie wstal po tym ani na jednym ani na drugim.

W koncu uruchomilem go jakos na Abicie ale na Epoxie dalej powoduje restart kompa przy uruchamianiu XP.

 

Na starym kompie nForcy do nForce2 ultra nie startuja a do nForce 4 tak, ale w polowie instalacji komp zwariowal i wywalil wielki niebieski ekran i zrzucal pamiec na dysk i sie zrestartowal ale dziala nadal.

Nic innego sie instalowac nie chce, wciaz mu czegos brakuje.

 

Jak robilem R-ke XPka pod Epoxem to wciaz mu brakowalo WDFMGR.EXE. Dopiero teraz go znalazlem. Nie wiem czy zrobic jeszcze jedna R-ke czy co.

 

Mialem nadzieje ze po zainstalowanie XP_SP2 windows wstanie na nowej plycie ale SP2 nie chce sie zainstalowac. Dochodzi do polowy i sie wywala ze cos jest zle. Nie mam pomyslu co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odległość trudno stwierdzić co może byc nie tak... wszystko wygląda jak wstęp do formatowania, czasami nie można systemowi pomóc, coś się musiało namieszać, aczkolwiek ja w takich sytuacjach siedze długo nad systemem szukając przyczyny czasem udaje się uratować, a czasem jedyna słuszna droga to niestety format, którego w swoim systemie staram unikać jak ognia ponieważ oznacza to DUŻO roboty z instlowaniem tego co było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem z tą płytą główą :sad: Gdy mam podłączony kabel sieciowy (na drugim komputerze mam neostrade i musiałem to rozdzielić na dwa komputery) to podczas ładowania elementów startowych pojawiają sie od niczego restarty. Gdy mam odłączony kabel jak ręką odjąć wszystko jest OK. Na początku myślałem że to przez O/C, ale nie na defaultowych ustawieniach komputera to samo. Teraz mam podłączoną sieć przez PCIową kartę sieciową :-| ale nie cieszy mnie myśl że mam niepotrzebny podzespół w komputerze gdy mam go zintegrowanego. Może ktoś wie co jest nie tak ? przeinstalowywałem wina i zmieniałem sterowniki z 5 razy i NIC.

 

Wogóle ta płyta jest dziwna. Nieprawidłowe odczyty napięć i temperatur. Tylko w programie Epox Thunder Probe wszystko odczytuje OK. napięcie procesora skacze niekiedy nawet o +/- 0.05 V

Nie wiem czy mam wadliwy egzemplarz czy ten model jest wadliwy. :mur:

Edytowane przez adrianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

Epox Thunder Probe to wogole sie zainstalowac nie chce!

 

u mnie tez sa jakies glupie temperatury. NO mam 80*C :)

CPUz pokazuje ze nap. proca to 0.016V

 

Popatrz sie na to

 

Dołączona grafikahttp://www.meteoryt.net/ebay/everest.jpg[/img]

 

czy ty tez masz takie odczyty w Everest ?

 

Acha, mam najnowszy bios ale jak mam zmienic napiecie na procu ? zamiast voltow mam jakies glupie +0.15V, +0.20V itd. To mam przyjac ze na procu mam 1.4V i potem dodac np. jakies 0.05V czy 0.1V?

Edytowane przez Polandmet*2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli macie restarty kompa odinstalujcie Firewalla Nvidi.

miałem restaryt przy ładowaniu windowsa nawet kilka po sobie jak win. się zainstalował wszystko było już OK

teraz po deinstalce zadnych restartów.

 

Ad. zmianie VC - mam ustawione na OFF , bo przy podkręcaniu jak masz ustawione na AUTO zmienia się automatycznie i VC.

A3000+ mam ustawiony na 2500MHz i VC - OFF i wszystko stabilne.

Edytowane przez byzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sie na to

 

Dołączona grafikahttp://www.meteoryt.net/ebay/everest.jpg[/img]

 

czy ty tez masz takie odczyty w Everest ?

 

Mam bardzo podobne odczyty.

2220375[/snapback]

jeżeli macie restarty kompa odinstalujcie Firewalla Nvidi.

miałem restaryt przy ładowaniu windowsa nawet kilka po sobie jak win. się zainstalował wszystko było już OK

teraz po deinstalce zadnych restartów.

 

Firewalla miałem ale już dość dawno go uninstalowałem, dało tyle że raz na kilka razy windows sie włączał i był stabilny, ale po włączeniu na nowo znowu to samo. :mur:

Edytowane przez adrianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox Thunder Probe to wogole sie zainstalowac nie chce!

 

u mnie tez sa jakies glupie temperatury. NO mam 80*C :)

CPUz pokazuje ze nap. proca to 0.016V

 

Popatrz sie na to

 

Dołączona grafikahttp://www.meteoryt.net/ebay/everest.jpg[/img]

 

czy ty tez masz takie odczyty w Everest ?

 

Acha, mam najnowszy bios ale jak mam zmienic napiecie na procu ? zamiast voltow mam jakies glupie +0.15V, +0.20V itd. To mam przyjac ze na procu mam 1.4V i potem dodac np. jakies 0.05V czy 0.1V?

To 80 stopni trzeba zignorować... i tak nie wiadomo od czego to, w dodatku u każdego to samo, chipset jest bardzo gorący, ale jest to temperatura w granicach 60 stopni (mierzone termometrem) więc jest to albo temp układów zasialnia albo... coś inne. Co do błędnego napięcia w CPUz też tak miałem, ściągnij sobie najnowszego CPUz 135 u mnie pomogło. Napięcie na procu ustawiaj tak: odczytaj jakie masz na AUTO i dawaj do tego "+" lub "-" ja musiałem dać minus bo zapodało mi coś około 1,55V, a mój proc podkręcony na innym Epoxie chodził na 1,38V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

dzieki

A zmieniasz tylko FSB jak podkrecasz proca czy tez ustawiasz jakies specjalne rzeczy na pamieciach (ich taktowanie)? I po jaka cholere tyle roznych timingow na pamieciach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki

A zmieniasz tylko FSB jak podkrecasz proca czy tez ustawiasz jakies specjalne rzeczy na pamieciach (ich taktowanie)? I po jaka cholere tyle roznych timingow na pamieciach ?

Pierwsza i podstawowa rzecz FSB nie ma, odeszło wraz z Socketem A, wraz z nForcami 3 nastało HTT. Jak je podnosisz to równocześnie podnosisz prędkość pamięci i HT. Musisz odpowiednio ustawić dzielniki aby np nie przekręcić pamięci oraz mnożnik HT aby jego wartość razy wartość HTT nie była większa od 1000, a te ustawienia od pamięci przydają się do OC ... wszystko o podkręcaniu na tej platformie masz tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=199232#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując ta płyta nie jest godna polecenia jak tyle ludzi ma z nią problemy :sad: Ja rozwiązuje swój problem z nią kupując w najbliższym czasie DFI LanParty Ultra-d :lol:

 

P.S

Gdy ją będe miał to napisze różnice w podkręcalności i stabilności mego proca :-P

Edytowane przez adrianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas czytam te "nasze" problemy z tą płytą. Smutne jest to, że nikt nie pisze, iż poradził sobie.

MOże jednak lepiej ją wymienić na inną?

Pisał już ktoś z Was może do siedziby firmy Epox?

PS.

Strasznie nie lubię stanu świadomości, że coś może działać nie wporządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

tzn plyta jest ok, poza tymi temperaturami, bo przy naszych kombinacjach to jest wazne, ale ostatecznie mozna to olac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn plyta jest ok, poza tymi temperaturami, bo przy naszych kombinacjach to jest wazne, ale ostatecznie mozna to olac.

W sumie to możesz mieć racje, tylko spójrz na to w ten sposób.

Po 1 - skoro wykazuje złe temp. to gdzies jest błąd- a więc nie jest ok

Po 2 - na defaultowych ustawieniach mam takie temp. jak przedpiszcy - co to będzie, gdzy zacznę kręcić (kombinować) - żeby się ni okazało, że pyta wypłynie utworami w obudowie.

 

Reasumując - jakbym nie patrzył, nie jest ok i tak nie bardzo można to oląć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

w koncu wykapowalem ze w Everescie Temp. PROCESOR to od CPU a AUX to plyta glowna (nie wiem czy mostek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to możesz mieć racje, tylko spójrz na to w ten sposób.

Po 1 - skoro wykazuje złe temp. to gdzies jest błąd- a więc nie jest ok

Po 2 - na defaultowych ustawieniach mam takie temp. jak przedpiszcy - co to będzie, gdzy zacznę kręcić (kombinować) - żeby się ni okazało, że pyta wypłynie utworami w obudowie.

 

Reasumując - jakbym nie patrzył, nie jest ok i tak nie bardzo można to oląć.

Mostek to temperatura mieszcząca się w przedziale 40-60 stopni ja najwięcej miałem 56 w gorące dni, tylko me chłodzenie jest inne niż standardowe (zdjęcie było wcześniej w postach) temperatura mierzona termometrem którego czujka umieszczona jest w radiatorze. W sumie nie jest źle, maximum dla chipsetu to 90 stopni. A te 80 co odczytują programy to może być temperatura układów zasilania (mosfetów) podobne mosfety mam na karcie graficznej i też się grzeją do 85 stopni mając lekki podmuch, bo bez to było 100 :lol2: Moją płytę puszczałem już przez pewien czas na HTT 300 i nie wypłynęła mi z obudowy :lol2: te 80 stopni z programowego odczytu nie drgnęły powyżej 85 w gorący dzień. Procesor ma raczej dobry odczyt temperatura nieraz gwałtownie skacze przy uruchamianiu mocożernych aplikacji, ale jest to normalne w Athlonach 64, taką mają budowę że część funkcji nie używanych jest wyłączona, dlatego nagły wzrost temp gdy coś uruchamiamy. Proca w idle mam 40-43 w load trudno ocenić muszę jakimś wykresem zbadać... bo mi się kolejnej czujki z termometru nie chce pchać do radiatora :)

 

Dołączona grafika

Moje zdjęcie troche nieaktualne, w/w temperatury to wynik chłodzenia bez tego niebnieskiego wentylatora 120x120 też i proca czymś innym chłodzę.

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wlasnie robie instalke windy na athlonie 3000+ i EP-9NPA3 Ultra. Ale juz mam pierwsza rozkminke:( Mam wentyla Pentagram 120 Cu+ , na razie nic nie podkrecalem, a temperatura w biosie pokazuje mi ze proc ma 52-55C... to przeciez duzo! Nie wiem czy cos popieprzylem z wentylkime czy płyta ma zle odczyty. Jak dotykam wentylka to jest dosc zimny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wlasnie robie instalke windy na athlonie 3000+ i EP-9NPA3 Ultra. Ale juz mam pierwsza rozkminke:( Mam wentyla Pentagram 120 Cu+ , na razie nic nie podkrecalem, a temperatura w biosie pokazuje mi ze proc ma 52-55C... to przeciez duzo! Nie wiem czy cos popieprzylem z wentylkime czy płyta ma zle odczyty. Jak dotykam wentylka to jest dosc zimny!

Może go źle założyłeś i nie styka się zbyt dobrze z procem? lub ma słaby docisk? Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

to moje tempy pod win bez prawie zadnego obciazenia na ninjy plus :/

mam pewna teorie odnosnie temperatur.moze - jakims cudem podobnie jak vcore sa one czytane z tej czesci procka, w ktorej zpisywane sa ustawienia,na ktorych on ostatnio pracowal?u mnie np. domyslne v na procu zdaniem epoxa to 1.46v, a wiec takie na jakim pracowal zanim u mnie zagoscil,moze podobnie jest z tempami,tzn. plyta przyjmuje za jakis punkt odniesienia temperature w jakiej procek pracowal przed trafieniem na 9npa3??

btw. mam ultre,ale jak widze mamy podobne problemy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M40

gdzie zdobyłeś taką nóżkę / napiz Zalman/podtrzymująca ten niebieski

wentylator.

Kupiłem już dość dawno w jednym ze sklepów internetowych w komplecie był też wentylator Zalman... dzisiaj już nie pamiętam gdzie to dokładnie było, ale myślę że jak się poszpera po ofertach sklepów z akcesoriami do chłodzenia to może gdzieś będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z tymi temperaturami nie jest jednak ok, chodzi mi głównie o CPU. Mój Athlon 64ustawiony na 9x256 czyli jedyne 2300MHz przy napięciu 1,4V według płyty i programów odczytujących potrafi zagrzać się w stresie do 58 stopni! a podczas pisania tego tekstu ma 46-48 stopni, na tym ustrojstwie co na zdjęciu poniżej, przy obrotach wentylatora około 1800 na min.

Dołączona grafika

O chłodzenie obudowy dba wentylator 120x120 który widać na moim poprzednim zdjęciu. Co ciekawe umieściłem luźno czujkę od termometru tak że styka się z bokiem czapki procesora, nie jest to styk pewny, ale odczyt z niego jest ciekawy. W stresie gdy proc według programów monitorujących poci się do 55 stopni termometr pokazuje 43 stopnie w idle programy pokazują 46 stopni a termometr 39. Oczywiście może to być błąd pomiarowy, jak pisałem styk czujki nie jest pewny. Napiszcie jakie temperatury osiągacie i na jaich coolerach i jaką wersję biosu macie. Chodzi oczywiście o odczyty z płyty głównej.

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak: zmienilem wentyl na Spire za 35 zl i temperaturuy mi sie obnizyly troche wiec mysle ze cos z tym went. pentagram nie tak... ale sam nie wiem co. teraz mam Spire CoolKing III - b. fajny i łatwy w instalacji . Tez mi sie troche obnizyla temp. bo pokazuje mi ghost w stresie do 55 C normalnie ok.40 . mam Athlona 64 3000+ podkreconago na prawie 2,4 ghz DDRAM utawiony na 400 , pracuje na 276 albo 267Mhz terz nie pamietam). Jednak nadal dzwia mnie dwie sprawy: Dlaczego jak dotykam wentyla to nie jest goracy tylko letni, i b. szybko temp. spada po pracy w stresie np. testuje go - ma 55C koniec tstu i w ciagu paru sekund spada do 45 np. lub nizej. aaa no i temp. w biosie mi okazuje jakies 5C yzsza niz w ghost lub everest. Zastanawia mnie tez troche wynik w Benchmarku 2005 ok. 3800 pkt.

Mam karte PowerColor X800 GTO 128Mb bez podkrecania , 1Gb pamiec Corsair. Czy ten wynik jest o.k. czy myslicie ze powinien byc wyzszy? Wszelkie testy odczytu , zapisu do pamieci itp. w everest mam rewelacyjne. Pozdrawiam i czekam na sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak: zmienilem wentyl na Spire za 35 zl i temperaturuy mi sie obnizyly troche wiec mysle ze cos z tym went. pentagram nie tak... ale sam nie wiem co. teraz mam Spire CoolKing III - b. fajny i łatwy w instalacji . Tez mi sie troche obnizyla temp. bo pokazuje mi ghost w stresie do 55 C normalnie ok.40 . mam Athlona 64 3000+ podkreconago na prawie 2,4 ghz DDRAM utawiony na 400 , pracuje na 276 albo 267Mhz terz nie pamietam). Jednak nadal dzwia mnie dwie sprawy: Dlaczego jak dotykam wentyla to nie jest goracy tylko letni, i b. szybko temp. spada po pracy w stresie np. testuje go - ma 55C koniec tstu i w ciagu paru sekund spada do 45 np. lub nizej. aaa no i temp. w biosie mi okazuje jakies 5C yzsza niz w ghost lub everest. Zastanawia mnie tez troche wynik w Benchmarku 2005 ok. 3800 pkt.

Mam karte PowerColor X800 GTO 128Mb bez podkrecania , 1Gb pamiec Corsair. Czy ten wynik jest o.k. czy myslicie ze powinien byc wyzszy? Wszelkie testy odczytu , zapisu do pamieci itp. w everest mam rewelacyjne. Pozdrawiam i czekam na sugestie

Gwałtowne skoki temperatur na A64 są normalne i wynikają z architeORT: ORT: ORT: ktury... pisałem o tym wcześniej. 55 w stresie to w sumie ok jak na chłodzenie za 120-130zł ja wydałem 150zł Akasa evo33 (pokazane w moim poprzednim poście) i po około 1h stress testu mam 57stopni, proc na 2300MHz przy napięciu 1,37V radiatora też nie mam gorącego, a jak pisałem styk na bank jest dobry... niestety lato bardzo gorące lub płyta ma błąd odczytu temperatury. Mam najnowszy bios z marca, ale nic to nie zmieniło. Co do punktów w 3DMarku 05 na twojej karcie powinno być coś około 4200 - 4400 sprawdź sterowniki do grafiki oraz od płyty głównej. I czy taktowania nie masz zaniżonego. Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem z tą płytą główą :sad: Gdy mam podłączony kabel sieciowy (na drugim komputerze mam neostrade i musiałem to rozdzielić na dwa komputery) to podczas ładowania elementów startowych pojawiają sie od niczego restarty. Gdy mam odłączony kabel jak ręką odjąć wszystko jest OK. Na początku myślałem że to przez O/C, ale nie na defaultowych ustawieniach komputera to samo. Teraz mam podłączoną sieć przez PCIową kartę sieciową :-| ale nie cieszy mnie myśl że mam niepotrzebny podzespół w komputerze gdy mam go zintegrowanego. Może ktoś wie co jest nie tak ? przeinstalowywałem wina i zmieniałem sterowniki z 5 razy i NIC.

 

Wogóle ta płyta jest dziwna. Nieprawidłowe odczyty napięć i temperatur. Tylko w programie Epox Thunder Probe wszystko odczytuje OK. napięcie procesora skacze niekiedy nawet o +/- 0.05 V

Nie wiem czy mam wadliwy egzemplarz czy ten model jest wadliwy. :mur:

Problem restartów/samoczynnego włączania się jest chyba bardziej związany ze zintegrowaną sieciówką generalnie na płytach NF4U. Znajomy ma ABITA AN8ULTRA na NF4 i jak komp jest wyłączony to potrafi się sam włączyć pod wpływem jakiegos impulsu od rutera. Wiem, bo wystarczy patrzeć jak mrugnie dioda na ruterze, która wyświetla aktywność portu LAN do którego jest komputer podpięty. Dioda mruga komp się włącza. Dodam że odznaczyłem opcje w biosie (Wake On LAN)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwałtowne skoki temperatur na A64 są normalne i wynikają z architeORT: ORT: ORT: ktury... pisałem o tym wcześniej. 55 w stresie to w sumie ok jak na chłodzenie za 120-130zł ja wydałem 150zł Akasa evo33 (pokazane w moim poprzednim poście) i po około 1h stress testu mam 57stopni, proc na 2300MHz przy napięciu 1,37V radiatora też nie mam gorącego, a jak pisałem styk na bank jest dobry... niestety lato bardzo gorące lub płyta ma błąd odczytu temperatury. Mam najnowszy bios z maja, ale nic to nie zmieniło. Co do punktów w 3DMarku 05 na twojej karcie powinno być coś około 4200 - 4400 sprawdź sterowniki do grafiki oraz od płyty głównej. I czy taktowania nie masz zaniżonego.

Wielkie dzieki za info. ten wynik Benchmarka tez troche niski mi sie wydaje wiec poszperam troche w strownikach Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kolejny problem z tą płytą główną :cry: . Kiedyś wyjąłem płytę główną z obudowy, nic z nią nie robiłem po prostu poleżała sobie z 5 min na biureczku (nikt do niej nie podchodził), wsadziłem ją spowrotem do budy. Włączam kompa a tu patrze nie działają mi zintegrowane w płycie 4 porty USB :angry: . Podłączyłem do płyty głównej dodatkowe USB z obudowy i o dziwo one działają :unsure: . Może ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić. Dodam też że u mojego kolegi który ma epoxa 9npa+ ultra od kupna płyty nie działały z tyłu USB :blink: później po jakimś czasie (ok. 1 miesiąca) tak jak u mnie wyciągnął płytę główną i włożył spowrotem i zaczęły działać :/. Czy te z dodatkowe USB mają jakiś inny kontroler niż te zintegrowane ??

 

P.S nie mam czasu wysyłać tej płyty na gwarancję.

Edytowane przez adrianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja mam 9NPA3 Ultra. Jestem z niego zadowolony ale tak jak przedmówcy też nie do końca wiem co oznacza ów magiczna temperatura 80'C. Co do pozostałych temperatur przy takich ustawieniach jak w sygnaturce to w stresie CPU ma 48-49'C, system 30'

Edytowane przez kosi77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...