Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jaka jest przyczyna restartu /niebieski ekran z białymi literkami -1 sekunda i restart/

w serwisie dali nowy bios- przyczyna restartów to stary ??

instalacja sterów s płyty i innych programów i ponownie restart

 

co oznaczają i jak rozszyfrować pojawiajace się na wyświetlaczy płyty cyferki C1 , 25 itd na koniec jest FF.

 

znacie linki opisu lub testu tej płyty 9NPA3 Ultra

A czy nie masz odrobinkę za słabego zasilacza "tylko" 360W sprzęt w sumie dość prądożerny... a przyczyną restartu jest opcja w panelu sterowania swoją drogą to norma, aby człowiek do resetu nie musiał się schylać gdy pojawi się niebieski ekran :-P ... jak chcesz możesz to wyłączyć. Co jest przyczyna błędu trudno jednoznacznie powiedzieć jeżeli kompa sam nie składałeś. Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

składałem sam.

teraz mam kłopot z kręceniem, sandiego okazał się Toledo z wyłączonym jądrem.

Parametry z opisu na prosku K - 1,35V ,TcaseMax -59C

i co

temp z biosu 44C ,po załadowaniu win. spada do 39-40C ale stres już 47C- dużo

2540MHz - w primie błędy , wiecej nie ma co marzyć

A miało być tak pięknie

 

 

Z innej beczki jaki macie bios do tej płyty Epox 9NPA3 Ultra bo mi program MagicBios pokazuje:

6A61FPAF

03/30/2006 for nForce4 Chipset

03/30/2006-NF-CK804-6A61FPAFC-00

 

akutalizuję , pojawia się napis że mam ostatnią wersję biosu.

 

a na stronie Epoxa przy tej płycie: 9NPA3 Ultra podana jest inna wersja

: 9n3i6330.bin

czy to jest to samo czy mam zły bios???

Edytowane przez byzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktora w koncu polecacie:

 

9NPAJ SLI

 

9NPA

 

9NPA+

 

9NPAJ

 

Z koncowka 3 nic nie ma. TE powyzsze sa lepsze czy gorsze od tej trojki??

Nie wierze ze nie ma 9NPA3 Ultra sam taka kupilem 3tygodnie temu za 320zl i to w kilku sklepach pytalem i mowili ze moga sprowadzic na nastepny dzien, jedyne rozbieznosci to cena +/- 10zl. Takze popytaj gdzie indziej.

 

A z tych powyzszych to bym bral 9NPA+ Ultra, chyba ze zalezy ci na SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze ze nie ma 9NPA3 Ultra sam taka kupilem 3tygodnie temu za 320zl i to w kilku sklepach pytalem i mowili ze moga sprowadzic na nastepny dzien, jedyne rozbieznosci to cena +/- 10zl. Takze popytaj gdzie indziej.

 

A z tych powyzszych to bym bral 9NPA+ Ultra, chyba ze zalezy ci na SLI

Po prostu zakupu chce dokonac w sklepie. Komputronik odpada, ckznak nie sprzedaje abitow ani epoxow bo twierdza, ze sa wadliwe. Ten NPA+ jest lepszy czy gorszy od trojki??]

Spytam inaczej: ktory epox na s939 jest nalepszy??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu za kupu chce dokonac sklepie. Komputronik odpada, ckznak nie sprzedaje abitow ani epoxow bo twierdza, ze sa wadliwe. Ten NPA+ jest lepszy czy gorszy od trojki??]

nie wiem, poprostu 3 jest nowsza - ma lepszy rozklad na mb, nie ma fireware(malo komu przydatne) itd. poszukaj na forum, pamietam ze keidys czytalem tu dokladne porownanie tych dwoch plyt jakiegos usera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tak mało osób ma tego Epxa, czy nie macieżadnych problemów?

 

ja mam problem z chłodzeniem NB - wentylator na radiatorze NB jest dość głośny i chyba się sypie, więc postanowiłem go wymienić na pasywny Zalman NB47J / chyba / posmarowałem załozyłem i co dotykam i gorący .Ghost monitor pokazuje 28-29C ale inne programy Everest SpeedFan- 78-80C

miałem wczesniej Asusa ale radiator był zawsze zimny

 

założyłem oryginalny z wentylatorem temperatury takie same/28-29C/

ale tu radiator jest mały i trudno sprawdzić organoleptycznie temperaturę.

jak jest u was????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z chłodzeniem NB - wentylator na radiatorze NB jest dość głośny i chyba się sypie, więc postanowiłem go wymienić na pasywny Zalman NB47J / chyba / posmarowałem załozyłem i co dotykam i gorący .Ghost monitor pokazuje 28-29C ale inne programy Everest SpeedFan- 78-80C

miałem wczesniej Asusa ale radiator był zawsze zimny

u mnie ten oryginalny tez halasuje niemilosiernie:(

 

ten zalman co wymieniles pasuje idealnie? ja mysle ze trzeba by dac na niego jakis nawiew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem zalmana ,ale temeratura wysoka - pazy||

dodałem nawiew ,zmierzyłem temperatury/ termometr samochodowy/ i

bez nawiewu 53C

z nawiewem 90 z 10cm 39-30C

ale pojawiły się restarty , zaraz po instalacji windowsa miałem spokój jakiś czas i teraz znowu.

Procek 9x 278/ 2500/ działał do tej pory bez problemów

pamięci ustawione jak zwykle

graf nie kręcony

co jest waszym zdaniem??

może upały??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie są błędne odczyty

bios przy uruchomieniu kompa tz.10sek po włączeniu tem. procesora 43C , dalej spada do 34 odczyt z /speedfan,everest/

 

tem. NB /speedfan , everest/ 80C nawet po zastosowaniu Zalmana i nawiewu 90 z 10 centy.

 

pozostałe wskazania wyglądają prawidłowo

Edytowane przez byzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

u mnie są błędne odczyty

bios przy uruchomieniu kompa tz.10sek po włączeniu tem. procesora 43C , dalej spada do 34 odczyt z /speedfan,everest/

 

tem. NB /speedfan , everest/ 80C nawet po zastosowaniu Zalmana i nawiewu 90 z 10 centy.

 

pozostałe wskazania wyglądają prawidłowo

Czy to jednostkowy przypadek czy raczej syndrom dla wszystkich tych plyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tem. NB /speedfan , everest/ 80C nawet po zastosowaniu Zalmana i nawiewu 90 z 10 centy.

 

pozostałe wskazania wyglądają prawidłowo

Jeżeli ten NB to chipset to wydaje mi się że tam nie ma czujnika i nie jest to jego temperatura.

 

Właśnie stałem się posiadaczem Epoxa 9NPA3 Ultra i mam pytanie, używa ktoś tej płyty wraz z zasilaczem który ma tylko 20 pinów we wtyczce (płyta ma 24pin) i te 4 na płycie zostają wolne, razem z grafiką pokroju Radeon X1900GT? Pytam bo właśnie taką grafikę mam zmontować z ta płytką i nie wiem czy czekać i kupić przejściówkę czy może wszystko będzie chodziło cacy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem chieftec 360W miał 20 pinów.

wszystko działało jak należy ,wepnij 4 pinową wtyczkę obok procesora.

zmieniłem zasilacz bo wszyscy radzili ale ze względu na linię 12V chieftek ma 17A.

 

ad NB tak to chipset.

założyłem Zalmana niebieskiego i po prostu parzył tem./tremometr samoch/ 53C. dodałem nawiew i jest 30C.

 

temperatuty z płyty sa 2 jedna to 28-30C ,druga jest 80C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem EPOXA 9NPA3 Ultra - czy szczęśwliym, to się okaże.

Zaposiadam tę płytkę od czwartku (bodajże 23 czerwca) zakupiona razem z AMD Athlon 3000+ VENICE plus NV 7900 GT plus zasilacz Modecom 500W.

 

Otóż odpaliłem EVERESTA (wersja trial), który to pokazał, że mam na płycie temp. ponad 80 stopni Celsjusza, przy temp. 39-40 procesora.

Nic nie grzebałem, żadnego OC. Jedynie swieża isntalka Windy XP + stery od płyty + stery od grafiki.

Żeby było śmieszniej, na "wyświetlaczu" od płyty głównej pokazuje komunikat "FF". W instrukcji nie ma opisanego tego komunikatu. Zresztą na początku tego wątku zamieszczony jest link do zdjęcia obudowy z ciemnościach - widać wyraźenie ten sam komunikat na płycie.

Przyznam, że obawiam się o swoją płytę - czy przypadkowo szlag jej za chwilę nie trafi.

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF - Fszystko Fporządku - to jeśli chodzi o komunikat

 

co do temperatur to pamiętam jak na mojej 9npa+ ten temat świrował, co zmiana biosu to inne temperatury, dotknij palcem radiator od mostka, jeśli mocno parzy to nie jest dobrze, jeżeli jest bardzo gorący to okej, nie przejmuj się, temperatura oscylująca 70oC mu nie zaszkodzi

 

tak to wyglądało u mnie dla potwierdzenia ff:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF - Fszystko Fporządku - to jeśli chodzi o komunikat

 

co do temperatur to pamiętam jak na mojej 9npa+ ten temat świrował, co zmiana biosu to inne temperatury, dotknij palcem radiator od mostka, jeśli mocno parzy to nie jest dobrze, jeżeli jest bardzo gorący to okej, nie przejmuj się, temperatura oscylująca 70oC mu nie zaszkodzi

 

tak to wyglądało u mnie dla potwierdzenia ff:

 

Dołączona grafika

Że się tak wyraże - pomacam w chacie - zobaczymy. Trochę się wystraszyłem jak zobaczyłem te odczyty.

 

Swoją drogą - to pięknie ta buda wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po testach w chałupie i sytuacja wyglada tak:

Everest Ulitame - mówi, że temp. płyty głównej to 85 stopni,

SpeedFan - temp. 3 podaje 85 stopni

Ghost Monitor (USDM dla płyt Epoxa) mówi: CPU: 38 stopni, system: 35 stopni.

 

Już jestem całkowicie zakręcony.

Co do macania ręką: rozumiem, że mam sprawdzić ciepłotę radiatorów, ktore znajdują się obok wentylatora na płycie? - jeżeli tak, to są dosyć b. ciepłe, jednak nie aż tak, że parzą.

Gdzie znajduje się czujnik temp. na tej płycie? Może coś się odłączyło??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jakie Max Htt udało Wam się osiągnąć?? Oczywiście na Epox EP-9NPA3

Co prawda mam 9NPAJ SLI ale sie wypowiem, max htt jakie sprawdzalem co nie znaczy ze wiecej nie pojdzie, to 380 a na co dzien 325 i zadnych problemow przy napieciu 1.6v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem o temperaturze 80C w Everest , tak na tej płycie jest.

 

co do macania mostka/ to tam gdzie jest mały złoty radiator i głośny wentylatorek/ ja wymieniłem na zalmana/niebieski/ i dałem nawiew

Macam, macam - ciągle macam. :D

Poważnie - to zastanawiam się nad założeniem dodatkowego wentylatorka na obudowie. Który będzie lepszy - wdmuciach!ący, czy zasysający powietrze do środka? Tak się składa, że jest miejsce na obudowie na wysokości radiatorka.

 

Z ciekawostek - po zainstalowaniu softu ze strony EPOXA do mierzenia parametrów płyty, wyświetlacz na płycie zaczął podawać jakieś kody - myślałem nawet, że zaczął pokazywać aktualną temp. (40 - i tyle w okolicy było podawane przez soft). Po odinstalowaniu tegoż programu, wyświetlacz wrócił do normy i pokazuje "FF".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problemy ze stabilnością po instalacji systemowego firewall-restarty, wywaliłem i teraz mam spokój.

 

Na Zalmana dmucha boxowy wentyl przymocowany do kabla zasilającego kartę grafiki i jest OK

 

FF tak jest dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmontowałem wczoraj mój komputer z tą płytką puściłem na niej Venice 300x8 wszystko ładnie poszło, ale przeraził mnie bardzo gorący radiator chipsetu, mam na nim zamontowane takie coś (zdjęcie poniżej), poprzednio doskonale radziło sobie z NF3 ma 5000 obr/min, ale radiatora nie da się utrzymać palcami dłużej niż 3 sekundy i to przy otwartej obudowie.

Dołączona grafika

Nie mam termometra i nie wiem jaką ma temp. ale jest to na pewno więcej niż miał NF3, boję się cokolwiek wymagającego uruchamiać.... z drugej strony jak niby miał sobie z takimi ilościami ciepła poradzić standardowy złoty coolerek na różowym glucie? Swoje robią tez upały, dodatkowo płyta ta podała mojemu Venice 1,56V poprzednio doskonale radził sobie z 1,4V dobrze że w biosoe można zmiejszyć Vcore <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmontowałem wczoraj mój komputer z tą płytką puściłem na niej Venice 300x8 wszystko ładnie poszło, ale przeraził mnie bardzo gorący radiator chipsetu, mam na nim zamontowane takie coś (zdjęcie poniżej), poprzednio doskonale radziło sobie z NF3 ma 5000 obr/min, ale radiatora nie da się utrzymać palcami dłużej niż 3 sekundy i to przy otwartej obudowie.

Dołączona grafika

Nie mam termometra i nie wiem jaką ma temp. ale jest to na pewno więcej niż miał NF3, boję się cokolwiek wymagającego uruchamiać.... z drugej strony jak niby miał sobie z takimi ilościami ciepła poradzić standardowy złoty coolerek na różowym glucie? Swoje robią tez upały, dodatkowo płyta ta podała mojemu Venice 1,56V poprzednio doskonale radził sobie z 1,4V dobrze że w biosoe można zmiejszyć Vcore <_<

Mam jakby ten sam problem, tylko, że ja mam jeszcze ten standardowy złoty coolere z radiatorami.

Po zdobyciu w koncu pelnej wersji Eversta pokazuje ponad 80 stopni na płycie. Wszytskie parametry wydają się ok.

 

Może trzeba zrobić jakiś upgrade BIOS-iu? A może wina leży w zainstalowanym firewallu NVidi (ten dołączany do płyty)? Sam już nie wiem.

Edytowane przez rkaniews

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakby ten sam problem, tylko, że ja mam jeszcze ten standardowy złoty coolere z radiatorami.

Po zdobyciu w koncu pelnej wersji Eversta pokazuje ponad 80 stopni na płycie. Wszytskie parametry wydają się ok.

 

Może trzeba zrobić jakiś upgrade BIOS-iu? A może wina leży w zainstalowanym firewallu NVidi (ten dołączany do płyty)? Sam już nie wiem.

Mnie się wydaje że nie ma to związku z temperaturą chipsetu u mnie teraz w chłodny dzień 22C Everest nadal pokazuje 85 stopni, a założyłem dodatkowy nawiew.

Dołączona grafika

Temperatura chipsetu mierzona ręką :lol2: jest niższa a Everest nadal swoje 85 stopni, w poniedziałek będę miał termometr to zobaczę jak gorące jest to w rzeczywistości.

A tak przy okazji w tej wersjii płyty i biosu (11/22/2005) popsuli opcję "POWER ON Function" - od ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>nia komputera klawiaturą. W poprzednim epoxie którego używałem 9NDA3+ była tam kombinacja klawiszy Ctrl+F1 a teraz to obcięli i jest Any Key lub Mouse...:mur: w praktyce jest to bez sensu ponieważ komputer można włączyć przypadkowo... zależy mi na tej opcji ponieważ kompa mam na podłodze (po co się schylać) i dodatkowo POWER zamknięty. Teraz będę się musiał więcej czynności wykonac aby kompa włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że nie ma to związku z temperaturą chipsetu u mnie teraz w chłodny dzień 22C Everest nadal pokazuje 85 stopni, a założyłem dodatkowy nawiew.

Dołączona grafika

Temperatura chipsetu mierzona ręką :lol2: jest niższa a Everest nadal swoje 85 stopni, w poniedziałek będę miał termometr to zobaczę jak gorące jest to w rzeczywistości.

A tak przy okazji w tej wersjii płyty i biosu (11/22/2005) popsuli opcję "POWER ON Function" - od ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>nia komputera klawiaturą. W poprzednim epoxie którego używałem 9NDA3+ była tam kombinacja klawiszy Ctrl+F1 a teraz to obcięli i jest Any Key lub Mouse...:mur: w praktyce jest to bez sensu ponieważ komputer można włączyć przypadkowo... zależy mi na tej opcji ponieważ kompa mam na podłodze (po co się schylać) i dodatkowo POWER zamknięty. Teraz będę się musiał więcej czynności wykonac aby kompa włączyć.

Ależ napchałeś wentylatorów do budy...

U mnie dodatkowo mocno grzeje się karta VGA - czasami aż gorąca jest. Może to stąd się biorą te odczyty temp? Wysoka temp. grafy wpływa na sam odczyt... (tak wymyślam).

Ciekawe, gdzie jest umiejscowiony czujnik temp. na płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ napchałeś wentylatorów do budy...

U mnie dodatkowo mocno grzeje się karta VGA - czasami aż gorąca jest. Może to stąd się biorą te odczyty temp? Wysoka temp. grafy wpływa na sam odczyt... (tak wymyślam).

Ciekawe, gdzie jest umiejscowiony czujnik temp. na płycie

... mam jeszcze 80mm na bocznej ścianie i na froncie obudowy 120mm, podstawa to dobra wentylacja :lol2: wszystko chodzi na wolnych obrotach aby nie hałasować. Co do związku temp. chipsetu a karty grafiki... mój radeon o którym piszę tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=200326&st=30# wczoraj w gorący dzień miał 92 stopnie :blink: chipset jest tuż nad nim więc na pewno to odczuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...