Skocz do zawartości
Gość on23warszawa

Donosicielstwo W Slusznej Sprawie.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość on23warszawa

Mam znajomego ktory jest moim dobrym przyjacielem. Znamy sie od 5 lat. Od dziecinstwa. Krzysiek pracuje w restauracji . Ostatnio zachorowal, poniewaz kierownictwo kazalo jemu i innym pracownikom pracowac nie tylko jako kelner ale sprzatacz pzy remoncie lokalu czyli wynoszenie smieci , przenoszeni emebli, mycie okien przy takiej temperaturze Wiec kiedy byl w szpitalu poprosil mnie zebym zadzwonil do tejze restauracji i powiedzial kierowniczce ze niestety K nie przyjdzie ze wzgledu na stan zdrowia. Wscieklem sie i w czasie rozmowy telefonicznej z kierowniczka wspo,nialem o tym ze te praktyki ktore tam stosuja doprowadzaja do tego stanu rzeczy. Mowilem spokojnym zdecydowanym tonem. Owszem odrobine bezczelnie. Co okazalo sie na 2gi dzien? Krzysiek ma napisac sobie wypowiedzenie poniewaz kierowniczka damessa - ktora ledwo skonczyla LO a restauracje prowadzi poniewaz ma bogatego tatusia - poczula sie wielce obrazona. Wscieklem sie podwojnie. Krzysiek teraz powiedzial mi o praktykach jakie tam stosuja. Czyli np pracownikom na umowach pisza ze placa im 500 pln tak zeby samemu nie placic podatku a reszte doplacaja im na podstawie tajemniczych obliczen. Tym samym okradaja panstwo. Mam zamiar powiadomic odpowiednie wladze ale wolalbym pozostac anonimowym. Gdzie mam sie zglosic? Chcialbym zeby postawiono ich po d mur za takie traktowanie ludzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to zdaje sie do prokuratury mozesz zglosic ale nie jestem pewny. anonimowo sie chyba nie da bo tego sie nie sciga z uzedu. do sadu pracy czy jakos tak mozesz isc jak masz niezbite dowody to spokojnie wygrasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Możesz takie rzeczy zgłosić do Inspekcji Pracy anonimowo, profilaktycznie też jakaś kontrola Sanepidu, PIHu i oni tam coś znajdą. Zawsze znajdują:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego ktory jest moim dobrym przyjacielem. Znamy sie od 5 lat. Od dziecinstwa. Krzysiek pracuje w restauracji . Ostatnio zachorowal, poniewaz kierownictwo kazalo jemu i innym pracownikom pracowac nie tylko jako kelner ale sprzatacz pzy remoncie lokalu czyli wynoszenie smieci , przenoszeni emebli, mycie okien przy takiej temperaturze Wiec kiedy byl w szpitalu poprosil mnie zebym zadzwonil do tejze restauracji i powiedzial kierowniczce ze niestety K nie przyjdzie ze wzgledu na stan zdrowia. Wscieklem sie i w czasie rozmowy telefonicznej z kierowniczka wspo,nialem o tym ze te praktyki ktore tam stosuja doprowadzaja do tego stanu rzeczy. Mowilem spokojnym zdecydowanym tonem. Owszem odrobine bezczelnie. Co okazalo sie na 2gi dzien? Krzysiek ma napisac sobie wypowiedzenie poniewaz kierowniczka damessa - ktora ledwo skonczyla LO a restauracje prowadzi poniewaz ma bogatego tatusia - poczula sie wielce obrazona. Wscieklem sie podwojnie. Krzysiek teraz powiedzial mi o praktykach jakie tam stosuja. Czyli np pracownikom na umowach pisza ze placa im 500 pln tak zeby samemu nie placic podatku a reszte doplacaja im na podstawie tajemniczych obliczen. Tym samym okradaja panstwo. Mam zamiar powiadomic odpowiednie wladze ale wolalbym pozostac anonimowym. Gdzie mam sie zglosic? Chcialbym zeby postawiono ich po d mur za takie traktowanie ludzi.

Pozdrawiam.

Zebrac jak najwiecej dowodow. Grafiki np ;) Jakis zeszyt gdzie glupia kierowniczka zapisuje sobie dane itd. Moja siostra miala podobnie. Koles okradal panstwo wiec gdy ocdchodzila ( chyba nawet sama z siebie ) pozwala go do sadu o odszkodowanie itd. Jakies tam niezaplacone godziny itd itp. Skonczylo sie na tym ze dostala z tego co wiem 10k+ zl ;) Zapewne pensja szla na konto wiec pewnie widac tam przelewy wieksze niz to co rzekomo bylo placone oficjalnie;)

 

Oczywiscie bez prawnika sie nie obejdzie jednak w dzisiejszych czasach jesli chodzi o odszkodowania itd to niektorzy i za darmo porobia byle by jakis % z tego miec :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -=uri=-

Żadna prokuratura i urządz skarbowy pierwsze kroki (telefoniczne) skieruj do Państwowej Inspekcji Pracy tu masz adresik strony Inspekcja pracy w lewym dolnym rogu masz mapke kliknij na Twoje wojewodztwo i wybierz inspektorat z Twojego województwa. Jedno z zadan PIP:

"Nadzór i kontrola przestrzegania przez pracodawców prawa pracy, w szczególności przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisów dotyczących stosunku pracy, wynagrodzenia za pracę i innych świadczeń ze stosunku pracy, czasu pracy, urlopów, ochrony pracy kobiet, młodocianych i osób niepełnosprawnych"

U kumpla mojego byli gorzej niz sanepid i US razem wzieci. Polecam jak najszybciej tam zadzwonic kontrole bedzie firma miala na 100%!Oczywiscie kumpel musi chciec potwierdzic pozniej to na co zalicie sie na firme.Pzdr.

Edytowane przez -=uri=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...