Skocz do zawartości
MaRszaL

Gainward Fx 5200 Vs. Gainward 4 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zastanawiam sie ktora karte wybrac.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74493515

 

tego Fx 5200 moge dostac za 230 zeta od reki. ale z drugiej strony zastanawiam sie, cyz nie lepszy bylby Jakis Gf4 TI. za bardzo nie znam sie na tych wszystkich ozbnaczeniach [ xp gs jumbo ] wiec prosze o pomoc. szukam ogolnie jakiegos geForce'a do okolo 300 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zastanawiam sie ktora karte wybrac.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74493515

 

tego Fx 5200 moge dostac za 230 zeta od reki. ale z drugiej strony zastanawiam sie, cyz nie lepszy bylby Jakis Gf4 TI. za bardzo nie znam sie na tych wszystkich ozbnaczeniach [ xp gs jumbo ] wiec prosze o pomoc. szukam ogolnie jakiegos geForce'a do okolo 300 zeta

No jasne że 4 Ti jest o wiele wydajniejszy.

FX 5200 to najgorsza karta w historii nV.

Ale do 300zł to można nawet wyhaczyć 6200 od MSI ze 128bitowymi pamiątkami:

http://mojepc.pl/shop/product.php?prid=37234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie bede zaczynal kolejnego tematu tylku TU napisze ... Mam dylemat miedzy R9550:

Gigabyte oraz

MSI ...

Pozostaje rowniez sentyment do nVidii ... Asus 6200 i Leadtek 6200.

Prawdopodobnie te 6200 dorownuja R9550 pomimo 64-bit ... A jak sie ma sprawa w porownaniu do Ti4200 w DX8.1 ?? Bo w DX9 sa te nowsze raczej szybsze co nie? Czekam na wasze odpowiedzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 6200 to o kant [gluteus maximus] mozna sobie rozbic. Dorownuja 9550 na taktach 350/500, a to jest nic dla tych kart. Bierz MSI, praktycznie kazda idzie na prawie 500/700, nic dodac, nic ujac.

Teraz tak znowu mysle ... Czy nie lepiej dolozyc troszke i wziac 9500 ... Juz nie musi byc Pro ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oho... zaczyna się... ja przez takie myslenie przeszedlem od gf2mx przez fx'y do radka98, a teraz szukam 6600gt... :) Przy okazji.. Ja bym nie dokladal do radka non-pro, zostal przy Ti4200 i moze za jakis czas dolozyl do czegos co sobie juz poradzi z pełnym dx9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oho... zaczyna się... ja przez takie myslenie przeszedlem od gf2mx przez fx'y do radka98, a teraz szukam 6600gt... :) Przy okazji.. Ja bym nie dokladal do radka non-pro, zostal przy Ti4200 i moze za jakis czas dolozyl do czegos co sobie juz poradzi z pełnym dx9.

A R9550 radzi sobie chyba z takowym, albo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF do 300 zł 6200 lecz tylko od Leadteaka lub Gigabyte taki jak ten ===> http://www.balta.pl/opis.php3?ID=16842 w obu przypadkach mam już doczynienia z 128MB/128BIT tak jak rywal 9550 dodatkowo można w nich odblokować 4 dodatkowe potoko co czyni 6600 za mniejsze $, gdyż tak naprawde 6200/6600/6600GT są zbudowane na tym samym układzie NV43, następnie po modzie polegającym na wgraniu biosa od 6600 i zamontowaniu dobrego AC Zalman lub Pentagram karta bardzo ładnie się kręci z 300/250 @ 600/360 (efektywne 720) chodzi stabilnie :!: takich zegarów po vmodzie i zmianie biosu napewno nie osiągniesz na ATI 9550 co nie znaczy że i ATI się nie opłaca gdyż mod 6200 @ 6600 nie zawsze wychodzi więc kupujesz koto w worku całość zbiega się do wersji rewizji jeśli kupisz karte z wersją A4 to nie da rady odblokować dodatkowych potoków, takie karty mają sprzętową blokade musisz trafić z niższymi A2,A3 powodzenia wybór należy jak zawsze do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF do 300 zł 6200 lecz tylko od Leadteaka lub Gigabyte taki jak ten ===> http://www.balta.pl/opis.php3?ID=16842 w obu przypadkach mam już doczynienia z 128MB/128BIT tak jak rywal 9550 dodatkowo można w nich odblokować 4 dodatkowe potoko co czyni 6600 za mniejsze $, gdyż tak naprawde 6200/6600/6600GT są zbudowane na tym samym układzie NV43, następnie po modzie polegającym na wgraniu biosa od 6600 i zamontowaniu dobrego AC Zalman lub Pentagram karta bardzo ładnie się kręci z 300/250 @ 600/360 (efektywne 720) chodzi stabilnie :!: takich zegarów po vmodzie i zmianie biosu napewno nie osiągniesz na ATI 9550 co nie znaczy że i ATI się nie opłaca gdyż mod 6200 @ 6600 nie zawsze wychodzi więc kupujesz koto w worku całość zbiega się do wersji rewizji jeśli kupisz karte z wersją A4 to nie da rady odblokować dodatkowych potoków, takie karty mają sprzętową blokade musisz trafić z niższymi A2,A3 powodzenia wybór należy jak zawsze do ciebie

I znowu mam wała ... :mur:

Na Allegro nei ma chyba takich 128 bit'owych 6200? Tylko 6200A widzialem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto każe brać z allegro wiesz są tez internetowe sklepy komputerowe w których napewno dostaniesz 128MB/128BIT... <_< nie bierz napewno 64 bit, kolejna pewna altrnatywa do 300 zł to ati 9550 po vmodzie i zmianie biosa oraz AC następnie OC ładnie śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ktoś pytal o 4Ti :wink:

Mam takową ver. 4200. Bez vmodów idzie 275/513 @ 320/603*(bez artefaktów). Ale i tak coś mi go dławi- procesor... ale jego największą wadą jest brak powera przy nowych gierach z nowymie efektami, na moim sprzęcie wykręcam 12k 3dm01 ale już 1K 3dm03 :mad: I tak myśle czy warto rzucać w kompa tyle kasy i czasu. Półrocze się kończy, sylwester się zbliża, trzeba kombinować :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wracamy do 9550, tylko zostajemy przy 9500PRO :) Ewentualnie mozesz poszukac 9550, ale firmy MSI. One sie kreca prawie wszystkie do 500/700, a to bedzie chodzilo nawet lepiej niz 9500PRO.

Nie ma sprawy, rzucisz stowke to sobie kupie 9500Pro B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zle szukalem ... Ale nie widzialem tam w takiej cenie 9500Pro ... :unsure:

Wiesz, sa "ciecie" ktore sprzedaja po ponad 300zl, ale my takich omijamy z daleka. Na licytacji masz za ok.220-240zl jak sie dobrze przyczaisz. Jesli nie to szukaj MSI 9550. Kreci sie tak, ze bedzie miala podobna wydajnosc do 9500PRO.

 

PS. Ale ja bym wolal 9500PRO B)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, sa "ciecie" ktore sprzedaja po ponad 300zl, ale my takich omijamy z daleka. Na licytacji masz za ok.220-240zl jak sie dobrze przyczaisz. Jesli nie to szukaj MSI 9550. Kreci sie tak, ze bedzie miala podobna wydajnosc do 9500PRO.

 

PS. Ale ja bym wolal 9500PRO B)

Qrde, szkoda ze ciezko tanio takiego 9500Pro wyhaczyc ... Ehh ... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...