Skocz do zawartości
leyus

Sata Podlaczonyjako Drugi Dysk

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne po kolei co zamierzam zrobic:

1. Podlaczyc dysk SATA WD Caviar SE jako drugi dysk do kompa (Pierwszy Seagate ATA 100)

2. Utworzyc identyczne partycje jak na glownym dysku (oba maja 80 GB)

3. Norton Ghostem zrzucic obraz z Seagate na SATA wszystkich partycji

4. Odlaczyc i Sprzedac dysk Seagate, a zostawic system an SATA WD

 

Teraz problemy jakie wystapily w punktach

 

1. Podlaczylem, chyba dobrze, przynajmniej ciezko mi sie wydaje tu zle podlaczyc ale:

A) Win XP jak i BIOS go nie widzi

B) wrzucalem jakies stery ale dalej go nie widzi

C) Szukalem sterownikow i BIOSU (bo uznalem ze moze sflashowanie tu cos da) na stronie producenta ale nie ma do mojej plyty sterow ani BIOSU !! (mam gigabyte GA 7VASFS konkretniej ta: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68405478) Nie wiem co zrobic?

2. Tu jest moj drugi problem

A) Czym utworzyc partycje bo jak robilem partitional magic to kilka razy mi sie system wywalil wiec nie wierze temu programowi

B) Jak sformatowac !!!! Bo jak odpalam komp z plyty to mi sie od razu odpala instalka Windy, nie wiem czemu? A pod Winda nei chce mi sformatowac dyskow!!! (poprzednio obszedlem to tak ze jak instalka po formatowaniu zaczynala kopiowac pliki do instalacji to walilem reseta i wlaczalem znowu instalke i znowu kazalem jej instalowac na nastepnej partycji i reset po formacie :)

3. No wlasnie juz czytalem ze Norton ghost nie widzi SATA, podbno niektore wersje widza? Jak tak to ktore i jakiego ewentualnie alternatywnego programu moge uzyc do tej czynnosci.

4. Tu nie mam narazie zadnych problemow, mam andzieje ze mial nie bede :D

 

PS

Wiem ze problem instalacji SATA, sie tu przewija , ale jak czytalem to wszyscy pisza ze podlaczyli tylko SATA i nie mogli przy instalce Windy sobie poradzic i wiem jzu jak wrzucic stery podczas instalacji windy :) ale jak widac moj problem jest bardzije zlozony. Nie che instalwoac windy tylko zoabczyc moj SATA i zrzucic tam obraz. Bede naprawde wdzieczny za pomoc.

 

A i Bios stwierdza ze nie moze zainicjowac Hardware jak che przejsc dalej to mam nacisnac g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno zeby system widzial dysk, skoro bios wywala ze nie moze go wlaczyc. Na pewno wszystko dobrze podpiales? Ewentualne zworki ustawiles jak trzeba? No i czy ten nowy dysk na pewno jest sprawny? Probowales go odpalic na innym kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...