Skocz do zawartości
maryan

Notebook Do 3000 Zł :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Z góry przepraszam ze dodałem nowy temat ale nie wiedziałm jak to usunąć pomyłka z mojej strony.
Sprzedaję teraz komputer stacjonarny i chce kupić za to laptopa do 3000 zł.
Moje wymagania to najlepiej na procku centrino dysk minimum 40 GB, Nargywarka DVD, grafika aby Q3 chociaż uciągnęła, matryca w miarę jak najlepsza oby jednak nie panorama, ramu z 512 i tyle....
Zależy mi też na gwarancji czyli bardziej patrzę na laptopy nowe bo wyjeżdżam z nim za granice wiec gwarancja najlepiej miedzynarodowa.
Czekam na rady i pozdrawiam
Zgóry dzięki

Edytowane przez maryan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No...

Powiem szczerze że się troche rozbawiłem czytając tego posta...

Centrino, nagrywarka, 512 ramu, dobra matryca a wszystko to w cenie do 3000zł...

Powodzenia życze - jak kupisz nowego lapsa z takimi parametrami za taką kasę to daj znac - sam bardzo chetnie bym takiego kupił.

 

Wiem że w MediaMarkt są jakies Acery za okolo 3000zł ale na Sempronie - mają nawet 60 GB dysk i wi-fi ale...

primo - to nie jest Centrino

secundo - to Acery...

 

Moja rada - pocztyaj uważnie forum - tam wbrew pozorom można znależć dużo ciekawych informacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No...

Powiem szczerze że się troche rozbawiłem czytając tego posta...

Powodzenia życze - jak kupisz nowego lapsa z takimi parametrami za taką kasę to daj znac - sam bardzo chetnie bym takiego kupił.

Moja rada - pocztyaj uważnie forum - tam wbrew pozorom można znależć dużo ciekawych informacji...

 

Ok nie pisałem ze Centrino musi byc, napisałem najchętniej a to różnica może byc jakiś Mobilny Intel wazna jest nagrywarka i gwarancja matryca tez mogla by byc dobra ale przeciez sie nie powiesze prosze tylko o rade nic wiecej moze byc ostatecznie do 3200 bo wiecej raczej miec nie bede.

Zależy mi na długiej pracy na baterii wiec to musi byc jakis procek mobilny mtóry mi nie zje baterii w godzinę ja kilka takich laptopów widziałem wiec nie jest to nie możliwe podam linki :

http://allegro.pl/show_item.php?item=75139075

http://allegro.pl/show_item.php?item=75381721

http://allegro.pl/show_item.php?item=75238547

http://allegro.pl/show_item.php?item=75319599

 

 

A jak szukasz centrino z dvd tanio to proszę :

http://allegro.pl/show_item.php?item=75158322

Jeśli ktoś może napiszcie mi co sadzicie o tych Notebookach

Dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

secundo - to Acery...

 

tzn? :huh:

To znaczy nie mniej, nie więcej tylko tyle, że co chwile ktoś na tym forum pyta co ma zrobić, bo mu właśnie jego ACER padł...

 

Dlatego decydując się na zakup mojego laptopa ACERY omijałem szerokim łukiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeQuila SunRise Napisano Wczoraj, 23:30

Nie no.. bezczelnosc i chamstwo ludzkie nie zna granic...

Zobaczcie na ta aukcje i opis karty graficznej...

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=75238547

Hehe gościowi chodziło chyba o standardowe windowsowe gry :lol2:

Chociaż jak wejdzie Vista to może być za mało :mur:

 

Co do lapka do 3tyś :

Też chcę sobie kupić, kwestia tego czy zaraz przed czy po świętach.

 

Ja mam na oku HP nx6110 i Aristo Smart 270.

Zastanawiałem się jeszcze nad Acerem 2403 (qmpel ma) ale z uwagi na kłopotliwy i długi serwis Acera nie biorę pod uwagę!

 

Co do nagrywarki to nie wiem czy nie lepiej kupić lapka z Combo i zewn. nagrywarkę (szybsza, może być LightScribe)!!

 

FS, MAXDATA, CA, Optimus, Gericom, Notestar to z reguły shit (zdarzają się wyjątki) -nie kupie chyba że po jakiejś SUPER CENIE

 

IBM/Lenovo, TOSHIBA - fajne ale drogie

 

Acer - ten serwis

 

Aristo - zależy od modelu (Serwis ten co Asusa czyli dobry)

 

Asus - wolę HP

 

Pozdro!!

 

PS. jakby się kto czepiał, że patrzę na serwis to lepiej dmuchać na zimne!!!

 

-----------------------------------------------------------------------

Jeszcze co do :

http://allegro.pl/show_item.php?item=75238547

 

zacytuję:"Karta dźwiękowa: Bass Enhanced Sound System SRS Tru Surround XT System, gra jak mini wieża"

Chyba jak taka najtańsza bazarowa chociaż nie jestem pewien :lol2:

Edytowane przez -TasmaN-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy nie mniej, nie więcej tylko tyle, że co chwile ktoś na tym forum pyta co ma zrobić, bo mu właśnie jego ACER padł...

 

Dlatego decydując się na zakup mojego laptopa ACERY omijałem szerokim łukiem...

idac tym tokiem rozumowania za czasow 1700+ t-b epoxy byly szajsem, a jesli bym sobie kupil lapa np "twinhead" to bylyby one w 100% niezawodne? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

polecam ACER TravelMate 2403 w najtanszej wersji z Linuksem. Rewelacyjna martyca 14,1 czyli panorama, ddrII (standardowo 256 ale dolozenie 256 to koszt 108zl), dvd rw, wifi, celeron M 1,5, grafika zintegrowana Intel900, chpiset Intel915 i ta bateryjka - 3h na wordzie wytrzymala, 2h na wifi w necie co jest dobry rezultatem. Lekki ok 2,4kg, fajna klawiatura,touchpad ok, troche kiepski plastki, trzeba uwazac jak sie nosi zegarek latwo porysac:). Za komplet: nootebook, dodatkowe 256 ramu kingstone i torbe zaplacilem 2930zl brutto.

I najwazniejsze o serwisie acera - nie kupuje sie notebooka z zalozeniem ze sie spie....oli od razu!!! Ma dzilac bezproblemowo przynajmniej te 12 miesiecy:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robertomc Napisano Dzisiaj, 12:19

Witam,

 

polecam ACER TravelMate 2403 w najtanszej wersji z Linuksem. Rewelacyjna martyca 14,1 czyli panorama, ddrII (standardowo 256 ale dolozenie 256 to koszt 108zl), dvd rw, wifi, celeron M 1,5, grafika zintegrowana Intel900, chpiset Intel915 i ta bateryjka - 3h na wordzie wytrzymala, 2h na wifi w necie co jest dobry rezultatem. Lekki ok 2,4kg, fajna klawiatura,touchpad ok, troche kiepski plastki, trzeba uwazac jak sie nosi zegarek latwo porysac:). Za komplet: nootebook, dodatkowe 256 ramu kingstone i torbe zaplacilem 2930zl brutto.

I najwazniejsze o serwisie acera - nie kupuje sie notebooka z zalozeniem ze sie spie....oli od razu!!! Ma dzilac bezproblemowo przynajmniej te 12 miesiecy:)

Widziałem tego lapka dziś w Media -chciał uciec (ESC odpadał :lol2: )!

Kumpel ma ten model wg. niego głośno chodzi wentylator.

WI-FI średnie.

Ekran -dobry.

Dysk- totalna porażka 4200rpm <_<

Bateryjka OK!

Co do plastików- dobrze dopasowane, ale łatwo się rysują i po pewnym czasie się wytrą.

 

I najwazniejsze o serwisie acera - nie kupuje sie notebooka z zalozeniem ze sie spie....oli od razu!!! Ma dzilac bezproblemowo przynajmniej te 12 miesiecy:)

Trzeba pamiętać, że Acer sprzedaje dużo laptopów, a to że ma działać przez 12m-cy to każdy producent zakłada(lub więcej jeśli dłuższa

gwarancja)!Jakby tak było to niepotrzeba by było serwisu gwarancyjnego, który w przypadku Acera jest znacznie poniżej krytyki!

 

Lapek jak każda rzecz elektroniczna może się zepsuć i ma prawo. Producent nie daje Ci gwarancji, że się nie zepsuję tylko, że usunie usterki, a w przypadku Acera miesiąc w serwisie to przegięcie!

Lepiej dmuchać na zimne.

Ja bym na twoim miejscu dopłacił i wziął HP lub Toshibę, ewentualnie Asusa lub Aristo!

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie w Polsce za 3 kólka juz by chcieli Mercedesa z full wyposazeniem kupic, a ledwo na alufelge im starcza ;)

 

A co do matrycy w tanich laptopach to po co ludziom macic we lbach i pisac, ze laptop za 3 kółka ma rewelacyjna matryce ;-)

Nie lepiej napisac - matryca rewelacyjna w tej klasie cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po raz n-ty zastanawiam się, dlaczego pytajacym nie chce się przejrzeć forum i znaleźć 1001 postów na temat wyboru laptopa tylko mnożą kolejne posty na ten temat?

 

ponieważ o wiele łatwiej można otrzymać odpowiedź w pojedyńczm wątku niż w zbiorówce "co kupić" - tam po kilku godzinach zosaje zasypany bez odp kikoma nowymi pytaniami, a po 2 wiele osób (w tym ja) woli odpowiadać na pojedyńczy i sprecyzowane pytania dotyczące konkretej sytuacji (czyli takiej jak teraz)

 

 

a wracając do tematu: w cenie 3k można sobie powybierać wśród wielu modeli od californa akcess do toshiby i innych, różnią się one głównieobudową i ergonomią, bo jak by nie pojał zrobione są z tych samych (albo praie tych samych) podzespłów. Mój znajmy kupił sobie 2tyg temu maxdate chyba 4000i z torbą i myszką za niespełna 3k (celeron 1,5 512 ram 60gb dysk dvd-rw i wifi) i nie nażeka, chciał mieć też długą gwaancję i ma - 2 lata door-to-door

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ o wiele łatwiej można otrzymać odpowiedź w pojedyńczm wątku niż w zbiorówce "co kupić" - tam po kilku godzinach zosaje zasypany bez odp kikoma nowymi pytaniami, a po 2 wiele osób (w tym ja) woli odpowiadać na pojedyńczy i sprecyzowane pytania dotyczące konkretej sytuacji (czyli takiej jak teraz)

W 100% zgadzam się z przedmówcą...

Owe forum powstało po to, żeby ułatwić nam życie, a nie je komplikować...

Gdyby iść tokiem myślenia Pana Kolumbus'a to wystarczyło by tylko jedno forum - np. komputery - gdzie byłoby wszystko - czyli totalny chaos...

Kiedy ja przymierzałem się do zakupu mojego laptopa - topic "Laptopy - co wybrać" omijałem szerokim łukiem...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jestem poszukujacym sprzetu dla siebie...

ostatnio wpadl mi w oko hp nx6125... chcem lapa z tvoutem... a tego brakuje w nx6110

napewno ktos wie :wink: czy potem mozna wymienic naped optyczny w lapku...znaczy ise kupic sobie jakas nagrywarke DVD i ja tam zamontowac...

i jeszcze jedno pytanie...

ktos wyzej w tym posicie proponowal jakiegos chyba acerka z linuxem i calkiem niezlymi parametrami...

a teraz pytanie... czy na lapach instaluje sie normalne windowsy? ja mam takiego z licencja..dostalem z uczelni..

czy moge go sobie na swoim osobistym lapie zainstalowac to jest XP pro SP2..np zamiast takiego [brzydkie określenie na linuksa]a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

ilak Napisano Dzisiaj, 23:30

tez jestem poszukujacym sprzetu dla siebie...

ostatnio wpadl mi w oko hp nx6125... chcem lapa z tvoutem... a tego brakuje w nx6110

napewno ktos wie icon_wink3.gif czy potem mozna wymienic naped optyczny w lapku...znaczy ise kupic sobie jakas nagrywarke DVD i ja tam zamontowac...

i jeszcze jedno pytanie...

ktos wyzej w tym posicie proponowal jakiegos chyba acerka z linuxem i calkiem niezlymi parametrami...

a teraz pytanie... czy na lapach instaluje sie normalne windowsy? ja mam takiego z licencja..dostalem z uczelni..

czy moge go sobie na swoim osobistym lapie zainstalowac to jest XP pro SP2..np zamiast takiego [brzydkie określenie na linuksa]a?

Co do wymiany nepędu optycznego:

- można wymienić

- ale ja bym wziął zewn. nagrywarkę(szybsza, przeważnie lepsza korekcja błędów, no i można z LightScribe)!

Dla czepialskich się wiem, że np. w notkach HP montują DVD RW +/- z LS, ale osobno kupując drożej to wychodzi!

 

Co do instalacji to pewnie, że tak!

Wywalasz linuxa i instalujesz windę!

 

Co do TV-OUT

Jeśli nie ma tv-out-a kupujesz kabel vga-scart (koszt za taki lepszy ok.100, tańsze nawet po 40zł) i podłączasz do wyjścia na monitor

i do TV i po problemie!!!

 

Z aCERKIEM daj sobie spokój chociaż ten 2403 to jeden z ich lepszych modeli nie licząc Ferrari(ale to już inna kasa).

Acer to troszkę ryzykowna inwestycja ze względu na ten ich serwis, ale słyszałem że niedługo serwis Acerów ma przejąć jakaś

niemiecka firma tak więc powinno to krócej trwać!

 

A wtedy przynajmniej dla mnie będzie to dobra pozycja chociaż do takiego HP czy Toshiby w tym segmencie cenowym to mu daleko!!!

 

 

 

Kup tego nx6110!!!

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Odpowiedź na głowny wątek topica - patrz sygnaturka. 2999 PLN i jak dobrze poszukasz to utrafisz. Tylko jeśli zdecydujesz się na kupno i masz możliwość sprawdź dokładnie - ja swojego wymieniałem 5 dni po zakupie. :mur: Najlepiej niech Ci powiedzą albo sam sprawdź (ale to akurat mało prawdopodobne żeby pozwolili :) ) co siedzi w środku. W tym walniętym miałem nagrywarke philipsa w obecnym toshiba (lepsza wg. mnie). Tam pamięci hyundai, a teraz infineon (też jak myślę lepsze ciut). Tylko dysku nie moge namierzyć ni chu,chu :blink:

 

Co do jakości, wydajności, wyglądu, opinii a Acerze, etc., etc...

 

Za taką cenę to naprawde przyzwoity lapek, który z powodzeniem może zastąpic desktopa - pod warunkiem że nie tłuczesz w najnowsze gierki (a skoro szukasz czegoś do 3 tyś. to raczej nie :lol2: ). Mnie zastąpił Athlona XP1700+, 256 ram (266 mhz), 60 HDD, GF4MX440SE 64 Mb, 64 bit, cd-rw i nie odczuwam spadku wydajności, czy komfortu pracy-wręcz odwrotnie :blink: :-P

 

Powodzenia w walkach z wyborem !!!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...